Jump to content

ינואר בשאר הליגה ע"ש אנז' פרדי פלומיין

שורה

Recommended Posts

זה ממש לא נכון.

רכש הוא בערך הדבר היחיד במועדון כדורגל שאפשר לאמוד ולאזן באופן ישיר לעצמו.

השקעה בנוער היא חלק מכספים שנספרים כהוצאה בתפעול השוטף של המועדון, בדיוק כמו שאתה לא סופר את החוזה של השחקן כחלק מעלות הרכישה שלו.

מחלקת הנוער לא קונה ולא מוכרת שחקנים, לפחות על הנייר.

הנתונים האלה משוקללים כחלק מהוצאות המועדון מול הרווחים של המועדון שיכולים להגיע מספונסרים, מכירת כרטיסים, מרצ'נדייז וכו'.

לב"ש לפחות על פי הנתונים יש "בור" של 2.9 מיליון אירו העונה כשזה נוגע לרכש.

בבחינת התקציב שלהם, יכול להיות שהבור הזה נסגר בתוך איזון התקציב שלהם ממקומות אחרים.

קשה לי להאמין, בטח בעונה שהם הפסידו מיליוני יורו על אי העפלה למפעל אירופאי.

צריך להבין שתחת חוקי הפייר-פליי, בעלים לא יכולים להזרים כסף כדי לסגור את הבור הזה, הוא חייב להביא את הכסף משחרור נכסים.

בגלל זה מכבי נאלצת כבר שנה וחצי להביא שחקנים "חינמיים" או בסכומים שלא יעלו על גובה ההכנסות שלה.

יש למדיניות הזאת הרבה מאוד משמעויות.

בטח ובטח כשהם נמצאים במפעלים אירופאיים.

אל תשכח שהם חילקו לתשלומים את ההוצאות שלהם על סבע/האסלביינק (או שניהם, לא זוכר בדיוק) אז שנתית הבור שלהם קטן יותר תקציבית

אל תשכח שהם חילקו לתשלומים את ההוצאות שלהם על סבע/האסלביינק (או שניהם, לא זוכר בדיוק) אז שנתית הבור שלהם קטן יותר תקציבית

זה עבודה בעיניים, הייתי עושה את זה במנג'ר תמיד. זה כמו שבצעירותי לא הבנתי למה ההורים שלי לא משלמים רק באשראי.

זה עבודה בעיניים, הייתי עושה את זה במנג'ר תמיד. זה כמו שבצעירותי לא הבנתי למה ההורים שלי לא משלמים רק באשראי.

עבודה בעיניים או לא, זה עוזר מבחינת הפייר פליי.

זה ממש לא נכון.

רכש הוא בערך הדבר היחיד במועדון כדורגל שאפשר לאמוד ולאזן באופן ישיר לעצמו.

השקעה בנוער היא חלק מכספים שנספרים כהוצאה בתפעול השוטף של המועדון, בדיוק כמו שאתה לא סופר את החוזה של השחקן כחלק מעלות הרכישה שלו.

מחלקת הנוער לא קונה ולא מוכרת שחקנים, לפחות על הנייר.

הנתונים האלה משוקללים כחלק מהוצאות המועדון מול הרווחים של המועדון שיכולים להגיע מספונסרים, מכירת כרטיסים, מרצ'נדייז וכו'.

לב"ש לפחות על פי הנתונים יש "בור" של 2.9 מיליון אירו העונה כשזה נוגע לרכש.

בבחינת התקציב שלהם, יכול להיות שהבור הזה נסגר בתוך איזון התקציב שלהם ממקומות אחרים.

קשה לי להאמין, בטח בעונה שהם הפסידו מיליוני יורו על אי העפלה למפעל אירופאי.

צריך להבין שתחת חוקי הפייר-פליי, בעלים לא יכולים להזרים כסף כדי לסגור את הבור הזה, הוא חייב להביא את הכסף משחרור נכסים.

בגלל זה מכבי נאלצת כבר שנה וחצי להביא שחקנים "חינמיים" או בסכומים שלא יעלו על גובה ההכנסות שלה.

יש למדיניות הזאת הרבה מאוד משמעויות.

בטח ובטח כשהם נמצאים במפעלים אירופאיים.

ברור שאי אפשר לכמת את זה כמו רכש אבל אי אפשר להתעלם מהפערים בהשקעה ואיך שזה משפיע על התוצר שאמור להיות מההשקעה שזה שחקני כדורגל לקבוצה הבוגרת שזה בדיוק מה שרכש אמור לעשות.

עבודה בעיניים או לא, זה עוזר מבחינת הפייר פליי.

שוב פעם, זה פתרון לטווח הקצר וכידוע זה לא תופס לטווח הארוך. זה הלוואה מהמועדון, כשלך תדע מה יהיה עונה הבאה וכמה רווחי תהיה. הקריסה של הפועל התחילה בגלל כל מיני קיצורי דרך קטנים כאלה שיוצרים גרעונות. הבעיה האחרונה בבש היא הפייר פליי.

עד כמה שאני יודע, לא רלוונטי.

שוב פעם, זה פתרון לטווח הקצר וכידוע זה לא תופס לטווח הארוך. זה הלוואה מהמועדון, כשלך תדע מה יהיה עונה הבאה וכמה רווחי תהיה. הקריסה של הפועל התחילה בגלל כל מיני קיצורי דרך קטנים כאלה שיוצרים גרעונות. הבעיה האחרונה בבש היא הפייר פליי.

במקרה הזה זה תופס לטווח הארוך. פיפ"א לא חוקרת אותך ומטילה עליך סנקציות, מרחב הפעולה שלך רחב יותר כלכלית ומקצועית, ואתה גם יכול לתכנן את העונות הבאות בהתאם (גם אם זה ידרוש צמצום) אבל באותו הרגע השחקן אצלך רק בזכות הסכום הגבוה מאוד שהסכמת לשלם. אתה לוקח את זה בחשבון כשאתה עושה תוכנית עסקית לשנים הבאות. ברור שיכולים לקרות בלת"מים שונים, לכן במידה מסויימת זה סיכון אבל זה עדיין רק בגדר סיכון שלא בהכרח יתממש וזה כנראה סיכון שהם היו מוכנים לקחת.

במקרה הזה זה תופס לטווח הארוך. פיפ"א לא חוקרת אותך ומטילה עליך סנקציות, מרחב הפעולה שלך רחב יותר כלכלית ומקצועית, ואתה גם יכול לתכנן את העונות הבאות בהתאם (גם אם זה ידרוש צמצום) אבל באותו הרגע השחקן אצלך רק בזכות הסכום הגבוה מאוד שהסכמת לשלם. אתה לוקח את זה בחשבון כשאתה עושה תוכנית עסקית לשנים הבאות. ברור שיכולים לקרות בלת"מים שונים, לכן במידה מסויימת זה סיכון אבל זה עדיין רק בגדר סיכון שלא בהכרח יתממש וזה כנראה סיכון שהם היו מוכנים לקחת.

גם אם זה תופס מבחינת הפייר פליי, יש עוד בעיות. הרי אם אתה עושה דבר כזה זה מפחית את התקציב שלך עונה הבאה ואז עונה הבאה אתה גם תפרוס תשלומים וכן הלאה.

בסופו של דבר העסקה על סבע היא לא העניין, העניין הוא דפוסי הפעולה. זה לא שבש עשתה עסקה אחת כזאת, הם כל הזמן מנסים קיצורי דרך במקום לעבוד כדורגל (אין לי כח לפרט את כל קיצורי הדרך ומן הסתם הבנת למה התכונתי, אבל אם לא אז אני אפרט). בשורה התחתונה מי שפועל בצורה כזאת לא יחזיק לאורך זמן גבוה במקרה הטוב, ובמקרה הרע יקרה לו מה שקרה להפועל.

פלקושצנקו תמורת בבסט ו300 אלף יורו זו לא עסקה רעה.

כמובן שהם משלמים מחיר על העסקה הגרועה של הבאת בבסט ודי ברור שהם בפאניקה ושופכים כסף על כל מה שזז, אבל בניגוד לעסקאות קודמות הזויות וספקולציות על עסקאות עתידיות הזויות שלהם זה לא רע.

עכשיו בספורט 5 מדווחים שביתר זועמים, הם טוענים שטאפוקו שחקן שלהם והיה סיכום על כך אתמול.

בנוסף, הם שוקלים לתבוע.

חחח אני נהנה מכול רגע

אני רק אציין פה שלפני כמה חודשים לא הפריע לבית"ר שיוסי בניון היה שחקן של מכבי פתח תקווה.

זה הכל תלוי כמה משלמים עליהם.

דווקא הזרים שהגיעו לב"ש מחו"ל לא עלו הרבה כסף באופן יחסי.

ככה שנהפילה מהבחינה הכלכלית היא לא נוראית.

הבעיה של ב"ש זה שהיא עדיין לא מבינה שכל הליגה עושה עליה סיבוב.

הרכישות שלהם מהליגה בקיץ היו קטסטרופליות, גם בשנה שעברה, גם בזו שלפניה.

רוב הכסף שהם הוציאו הלך על סבע (2+מלמד), האסלביינק(1.7), חאתם אלחמיד (1.2), דור אלו (1) אוחנה (1 על 50%) וזריהן (0.75 על 50%). (המספרים במיליונים)

הסכומים של אלו, זריהן ואלחמיד הם ביורו? אם כן, יש פה כמה מתחרים לעסקת העשור ע"ש שגיב יחזקאל.

פלקושצנקו תמורת בבסט ו300 אלף יורו זו לא עסקה רעה.

כמובן שהם משלמים מחיר על העסקה הגרועה של הבאת בבסט ודי ברור שהם בפאניקה ושופכים כסף על כל מה שזז, אבל בניגוד לעסקאות קודמות הזויות וספקולציות על עסקאות עתידיות הזויות שלהם זה לא רע.

יחליפו חלוץ שבע ומבוגר שלא תורם כלום ועושה פרצופים על הספסל, בשחקן צעיר שלא יתרום להם כלום ויעשה פרצופים על הספסל.

אני רק אציין פה שלפני כמה חודשים לא הפריע לבית"ר שיוסי בניון היה שחקן של מכבי פתח תקווה.

מזכיר לי שדריקס כעס שבוקולי חתם בחיפה אחרי שסיכם אצלנו, למרות שאסור היה לו לסכם גם אצלנו.

חחחחח החלון הזה ושל הקיץ הולכים להיות כאלה מצחיקים. באר שבע בפאניקה.. יאללה מחכה שהפייר פליי יצא מהחור שלנו וייכנס כבר לשלהם..

זה לא מופרך או לא צפוי, כל הרכש שלהם. אני זוכר הרבה אנשים שרצו שמכבי תעשה חריש מאוד עמוק אחרי כשלונות קטנים יותר ממה שב"ש עברה (בד"כ לא בצדק).

ב"ש נמצאים במצב בעייתי. סגל לא מאוזן, שחקנים מזדקנים, עומס חוזי... בקיצור, הרבה בעיות שקשורות בסגל השחקנים. היה מאוד צפוי שתהיה שם הרבה מאוד תנועה בחלון הקרוב, וכנראה גם בזה שאחריו. לא ברור איך הם יכולים לפתור את הבעיות שלהם פרט ללהיות מאוד פעילים כרגע. מהבחינה הזו הם דווקא (סליחה מראש) פועלים נכון. נשאלת רק השאלה של מה בדיוק קורה במסגרת הפעילות הזו.

טאפוקו עשוי להיות קשר אחורי ברמה גבוהה. הוא כבר היום שחקן טוב, הוא משחק בקבוצה פחות טובה מזו של ב"ש, והוא צעיר. הבעיה איתו שקשה להאמין שהוא יצליח למלא את הנעליים של אוגו (שעוד לא עזב, בעצם), כי אלה גדולות במיוחד, אבל זה נכון לכל קשר אחורי שהם יביאו במקומו, כך שאפשר להבין את הרכש הזה, בגדול.

פלקושצ'נקו, לעומת זאת, זה קצת פחות מובן. גם כאן מדובר בשחקן מוכשר. בקונסטולציה מסויימת (מיכה עוזב), הייתי רוצה לראות אותו אצלנו. אבל הקונסטולציה הזו לא קיימת, ועוד פחות מזו קיימת בב"ש: הרי מדובר בעוד קשר אמצע עם נטייה התקפית, ולא בשחקן אגף לו ב"ש משוועת, כלומר עוד שחקן שמסתובב באזור הכללי של מליקסון, סבע, אוחנה, ממן, האסלביינק וחצי סאבו (שכחתי מישהו?). לא ברור מה יש להם לעשות איתו חוץ מלהתקע עם עוד שחקן (ולעצור את התקדמות שלו, על הדרך). זה יותר להביא מה שזמין ופחות להביא מה שצריך.

זה לא מופרך או לא צפוי, כל הרכש שלהם. אני זוכר הרבה אנשים שרצו שמכבי תעשה חריש מאוד עמוק אחרי כשלונות קטנים יותר ממה שב"ש עברה (בד"כ לא בצדק).

ב"ש נמצאים במצב בעייתי. סגל לא מאוזן, שחקנים מזדקנים, עומס חוזי... בקיצור, הרבה בעיות שקשורות בסגל השחקנים. היה מאוד צפוי שתהיה שם הרבה מאוד תנועה בחלון הקרוב, וכנראה גם בזה שאחריו. לא ברור איך הם יכולים לפתור את הבעיות שלהם פרט ללהיות מאוד פעילים כרגע. מהבחינה הזו הם דווקא (סליחה מראש) פועלים נכון. נשאלת רק השאלה של מה בדיוק קורה במסגרת הפעילות הזו.

פלומיין עשוי להיות קשר אחורי ברמה גבוהה. הוא כבר היום שחקן טוב, הוא משחק בקבוצה פחות טובה מזו של ב"ש, והוא צעיר. הבעיה איתו שקשה להאמין שהוא יצליח למלא את הנעליים של אוגו (שעוד לא עזב, בעצם), כי אלה גדולות במיוחד, אבל זה נכון לכל קשר אחורי שהם יביאו במקומו, כך שאפשר להבין את הרכש הזה, בגדול.

פלקושצ'נקו, לעומת זאת, זה קצת פחות מובן. גם כאן מדובר בשחקן מוכשר. בקונסטולציה מסויימת (מיכה עוזב), הייתי רוצה לראות אותו אצלנו. אבל הקונסטולציה הזו לא קיימת, ועוד פחות מזו קיימת בב"ש: הרי מדובר בעוד קשר אמצע עם נטייה התקפית, ולא בשחקן אגף לו ב"ש משוועת, כלומר עוד שחקן שמסתובב באזור הכללי של מליקסון, סבע, אוחנה, ממן, האסלביינק וחצי סאבו (שכחתי מישהו?). לא ברור מה יש להם לעשות איתו חוץ מלהתקע עם עוד שחקן (ולעצור התקדמות של שחקן עם פוטנציאל, על הדרך). זה יותר להביא מה שזמין ופחות להביא מה שצריך.

אני קצת אולד פאשן בנושא. אני מאמין בעבודה על הדשא ופחות בחלון כפיתרון לכל. בטח כשהדיבור הוא למכור ולהיפטר מכאלה שבאו רק בשני החלונות הקודמים שלא לומר בקיץ(בן בסט, שיימן, עזרא). אז ברור שהם צריכים להיות פעילים אם הם מחליפים גרביים בגרביים כל חלון. אם זאת בחירתם, אהלן וסהלן. אבל אפשר גם לבחור אחרת-לתת זמן וצאנס למי שחשבת שהוא מספיק טוב בשבילך רק לפני שלושה חודשים. לחזק נקודתית עמדות בעיתיות. לא חובה בחלון אחד. כרגע זה הקניות של היום יהיו המכירות של מחר(נכון לחלונות האחרונים). פחות מרגיש לי חריש עמוק, יותר מגדל בבל כזה.

אני אגב חלילה לא מתלונן.

לא הייתי מביא את פלקוצנקו או אחרים ברמתו כל עוד יש אור דסה שצריך לקבל את ההזדמנות שלו. אין שום צורך בזה.

אני איתך יואב, יש מושאלים שהם ברמה פחןת או יוצר של השוק הנוכחי.

יש שחקן אחד שהולך להיות כוכב וזה ירדן שועה. אבל אנחנו לא נוציא סכומים כאלה כרגע

טאפוקו עשוי להיות קשר אחורי ברמה גבוהה. הוא כבר היום שחקן טוב, הוא משחק בקבוצה פחות טובה מזו של ב"ש, והוא צעיר. הבעיה איתו שקשה להאמין שהוא יצליח למלא את הנעליים של אוגו (שעוד לא עזב, בעצם), כי אלה גדולות במיוחד, אבל זה נכון לכל קשר אחורי שהם יביאו במקומו, כך שאפשר להבין את הרכש הזה, בגדול.

פלקושצ'נקו, לעומת זאת, זה קצת פחות מובן. גם כאן מדובר בשחקן מוכשר. בקונסטולציה מסויימת (מיכה עוזב), הייתי רוצה לראות אותו אצלנו. אבל הקונסטולציה הזו לא קיימת, ועוד פחות מזו קיימת בב"ש: הרי מדובר בעוד קשר אמצע עם נטייה התקפית, ולא בשחקן אגף לו ב"ש משוועת, כלומר עוד שחקן שמסתובב באזור הכללי של מליקסון, סבע, אוחנה, ממן, האסלביינק וחצי סאבו (שכחתי מישהו?). לא ברור מה יש להם לעשות איתו חוץ מלהתקע עם עוד שחקן (ולעצור את התקדמות שלו, על הדרך). זה יותר להביא מה שזמין ופחות להביא מה שצריך.

בסופו של דבר.. ויש נושא שלם על כך. מאמן!, ראינו שבמכבי גם עם סגל גדול ורכישות נוצצות, כשהמאמן לא היה טוב הקבוצה לא היתה טובה. בסופו של דבר אני חושב שמנספורד הבין מה שג'ורדי לא.. שכשמחפשים מאמן, צריכים לחפש את זה שהסיכויים שיהיה חיבור איתו ועם המועדון הם הכי גדולים וכל השאר הרבה פחות חשוב. ברור שאנחנו רוצים שידינו בשוק תהיה על העליונה וגם חומר השחקנים יהיה הכי טוב. אבל אם לא היה לנו מאמן טוב. סגל כה שעמוס בכוכבים היה מתבלגן לגמרי.. היינו במקום אחר. אני מעדיף 23 חיילים ו-5 כוכבים מאשר 23 כוכבים.

בסופו של דבר.. ויש נושא שלם על כך. מאמן!, ראינו שבמכבי גם עם סגל גדול ורכישות נוצצות, כשהמאמן לא היה טוב הקבוצה לא היתה טובה. בסופו של דבר אני חושב שמנספורד הבין מה שג'ורדי לא.. שכשמחפשים מאמן, צריכים לחפש את זה שהסיכויים שיהיה חיבור איתו ועם המועדון הם הכי גדולים וכל השאר הרבה פחות חשוב. ברור שאנחנו רוצים שידינו בשוק תהיה על העליונה וגם חומר השחקנים יהיה הכי טוב. אבל אם לא היה לנו מאמן טוב. סגל כה שעמוס בכוכבים היה מתבלגן לגמרי.. היינו במקום אחר. אני מעדיף 23 חיילים ו-5 כוכבים מאשר 23 כוכבים.

זה לא מדוייק. במושגים ישראלים, אוסקר, סוזה, פאקו(גם יוקאן אבל לא אימן מספיק זמן) הם מאמנים פנומנלים. עילויים. יורדי הביא אותם...

אני לא מסכים איתך בעליל.

הם כן צריכים להישען על שלד מסויים עליו אמור לבוא החיזוק, זו התצורה הנכונה לבצע חיזוק או רענון או איך שלא קוראים לזה.

הבעיה שלהם היא שהשלד הזה במקרה הטוב מזדקן, במקרה הפחות טוב לא קיים, בעיקר כי הם לא טיפלו בו בצורה נכונה לאורך השנים.

שים לב שמאז קיץ 2015 (וואקמה, שהר, ראדי וצדק) לא היה שם שום רכש משמעותי שהצליח להתברג כאחד מהשלד הזה.

בעצם מ-2016 הרכש שלהם עושה להם יותר בלאגן מתועלת, למרות שלקחו אליפויות.

כשאתה מסתכל על ב"ש היום, מי המשענת שלהם? חוץ ממליקסון אין שם אף אחד שבאמת יציב וטוב, אחד כזה שאתה אומר לעצמך "אני לוקח אותו למכבי בקלות", אולי בן שהר, אולי...

ופה הטעות שלהם בהתנהלות, כי אין בעיה עם השינויים שהם עשו לאורך השלוש שנים האלה, הם לחלוטין ניסו, אבל הם כשלו כמעט בכולם.

הם הביאו את עצמם לקצה מיצוי הפוטנציאל שהיה בהם, ההתלהבות דעכה והם נשארו עם קבוצה יקרה, לא מחוברת ולא מספיק טובה.

אם אתה מסתכל על מכבי, אז נכון שהיו שינויים לאורך השנים, אבל השלד היה מבוסס.

ראיקו, מיכה, דסה, גולסה, ריקן, טיבי, טב"חים.

ואז כשמכבי הרגישה שהיא מתחילה למצות את חלקם היא התחילה לבצע שינויים עם שחקנים שהיום מובילים את הסגל שלך.

ייני, דור פרץ, אצילי, עטר...

אני בכוונה לא מזכיר את שחקני הבית הצעירים כי אני חושב שבעונה ראשונה במכבי, למרות שהם חלק בלתי נפרד, עדיין אי אפשר לראות בהם את השדרה של מכבי, עדיין.

ככה מרעננים סגל, בשיטתיות, תוך כדי תנועה, תוך כדי הבנה שיש מצב שזה יעלה לך באליפות.

ב"ש עושה מה שהפועל בזמנו עשתה.

היא פשוט יורה לכל הכיוונים במחשבה שאיפשהו יהיה לה בינגו שאולי יוכל להציל לה את העונה.

מרוב שהיא בטירוף על הדבר הזה היא מבזבזת סכומי עתק על שחקנים בינוניים במקרה הטוב, לא מצליחה לייצר שום תלכיד שיש לו אופק מעבר למשחק הבא.

זו קריסה טוטאלית של מדיניות הרכש שלהם (שהייתה מצויינת עד 2015) ושל ניהול הסגל שלהם שמשדרת פאניקה יותר מחשיבה על ייצוב.

ואני שוב אגיד, כמו שאמרתי בנושא סיכום המשחק נגדם.

הסחרור הזה מתחיל ונגמר בשחרור וואקמה.

הוא לא היה השלד, הוא היה היסוד לכל הקבוצה הזאת, בשנייה שהם מכרו את היסוד שלהם, הם נשארו עם קבוצה סופר רעועה.

הם יסיימו כנראה במקום השני, ושם הם גם ראויים להיות, אבל אם הם ימשיכו בניסוי וטעייה הזה גם בחלון הנוכחי במקום לקחת את הכלים שיש להם ולנסות להפיק מהם קבוצה, הם חופרים לעצמם חתיכת בור.

וזה נהדר מבחינתי.