Jump to content

אלי דסה תחתום..

Recommended Posts

שיהיה לו לבריאות ובהצלחה, אפשר לספור על יד וחצי את המשחקים הטובים שהוא נתן ב3 וחצי שנים האחרונות.

לא הייתי מקטין אותו עכשיו רק כי מצאנו מחליף ראוי.

חושב שהוא שחקן מצוין ואם הוא מרגיש שהוא מיצה אז זכותו.

יאמר לזכות מכבי שהם פעלו מראש והחתימו את קנדיל.

לא הייתי מקטין אותו עכשיו רק כי מצאנו מחליף ראוי.

חושב שהוא שחקן מצוין ואם הוא מרגיש שהוא מיצה אז זכותו.

יאמר לזכות מכבי שהם פעלו מראש והחתימו את קנדיל.

לא מקטין, הבן אדם משחק רבע עונה כל עונה ועל כל משחק טוב היו לו 2-3 רעים במקרה הטוב, זה לא משנה שיהיה לו בהצלחה.

בספורט 5 ובוואן מדווחים שדמי ההעברה הם 500 אלף יורו.

יותר הגיוני

אם האליפות לא הייתה מוכרעת כבר אני מאמין שגולדהאר לא היה משחרר אותו בינואר.

זה+הפייר פליי

אם האליפות לא הייתה מוכרעת כבר אני מאמין שגולדהאר לא היה משחרר אותו בינואר.

נכון שאנחנו בעמדה מצוינת אבל כלום עוד לא הוכרע השנה.

אני מניח שמכבי רוצים טרבל. אני מניח שמכבי רוצים לבנות שלד גם לאירופה בשנה הבאה וזה מתחיל כבר היום.

אבל: מכבי להבדיל מתקופת זהבי, לא מתבססת על שחקן אחד בלבד אלא על מכלול השחקנים ומכירה של שחקן כמו דסה יכולה לעשות גם טוב בכמה אספקטים נוספים מלבד הצד הכלכלי.

לא נאחזים בקרנות המזבח אלא עובדים נכון...מנספורד יצטרך לעבוד קשה יותר בכדי למצוא תחליפים לשחקנים שימכרו אבל זה טוב...עדיף לתת לשחקנים להשתדרג ולהביא מחליפים מאשר להגיע למצב כמו ב-3 האחרונות של גורדי שמשדרגים לסכומים לא הגיונים רק כי אין תחליפים ראויים.

לא משחרר עכשיו ב500.. מעדיף טרבל

חלק מהגרף המרשים שקנדיל מציג והעובדה שדסה נראה טוב יותר השנה מאשר שנה שעברה (כשהוא כשיר) היא בגלל שיש להם את התחרות ביניהם

וחלק מהותי באיך שהקבוצה שלנו נראית היא שהמגנים שלנו דומיננטיים

לשחרר את דסה, בינואר (בדגש על ינואר), בשביל סכום שאפשר להגיד לו לא, זה מהלך יהיר ולא במקום לקבוצה שיש לה שאיפות גבוהות להמשך השנה

ב"ש של האליפות השניה היתה מאוד דומיננטית ועוצמתית. הם הגיעו לינואר והיו אולטרא זחוחים, אמרו שהסגל יותר ממספיק ואין צורך לגעת בו, וכתוצאה מכך נחלשו משמעותית בחצי השני של העונה נטו על מנטליות

כשאתה משחרר שחקן הרכב דומיננטי בסכום נמוך אתה יכול לשדר לסגל דברים שאתה לא רוצה לשדר. במקרה כזה אפשר להגיד שסומכים על איביץ' אבל גם לזה יש גבול, לא צריך להביא את יכולות ניהול הסגל שלו לפינות כאלה..

דסה יכול לחתום עם דודוגורש לקיץ והכל טוב...כרגע הוא תחת חוזה לעוד חצי עונה והוא חלק חשוב מהשאיפות של הסגל הזה להמשך העונה

חלק מהגרף המרשים שקנדיל מציג והעובדה שדסה נראה טוב יותר השנה מאשר שנה שעברה (כשהוא כשיר) היא בגלל שיש להם את התחרות ביניהם

לשחרר את דסה, בינואר (בדגש על ינואר), בשביל סכום שאפשר להגיד לו לא, זה מהלך יהיר ולא במקום לקבוצה שיש לה שאיפות גבוהות להמשך השנה

ב"ש של האליפות השניה היתה מאוד דומיננטית ועוצמתית. הם הגיעו לינואר והיו אולטרא זחוחים, אמרו שהסגל יותר ממספיק ואין צורך לגעת בו, וכתוצאה מכך נחלשו משמעותית בחצי השני של העונה נטו על מנטליות

כשאתה משחרר שחקן הרכב דומיננטי בסכום נמוך אתה יכול לשדר לסגל דברים שאתה לא רוצה לשדר. במקרה כזה אפשר להגיד שסומכים על איביץ' אבל גם לזה יש גבול, לא צריך להביא את יכולות ניהול הסגל שלו לפינות כאלה..

דסה יכול לחתום עם דודוגורש לקיץ והכל טוב...כרגע הוא תחת חוזה לעוד חצי עונה והוא חלק חשוב מהשאיפות של הסגל הזה להמשך העונה

ולמה מיכה נראה טוב? יש לו תחרות בכלל? אני לא מסכים איתך.. קנדיל נראה טוב כי זאת הדרישה של איביץ' לקרוע את התחת באימונים ובמשחקים ואם הוא לא יהיה מספיק טוב אפילו את ריקן איביץ' ישים בימין אם צריך ובכל מקרה אני מאמין שיביאו עוד מגן ואדרבה בגלל שהוא חדש הוא ירצה עוד יותר להוכיח את עצמו ככה שלקנדיל עדיין תהיה תחרות.. זה לא ממש משנה

עדיף שדסה ישאר עד סוף העונה. השאלה היא באיזה מחיר.

האם ההצעה של דודוגורש (חזק) היא הצעה מעולה? במיוחד בהתחשב בזה שבקיץ הוא חופשי?

העדיפות שישאר זה נכון, אבל יש משתנים ואותם סביר להניח שאנחנו לא יודעים.

בהתחשב בזה שדסה עוזב בסוף העונה באופן וודאי, למה לשאיר בכוח? האפקט יכול להיות הפוך לחלוטין ממה שאתה מתאר.

משאירים את דסה: לא מרוויחים עליו כלום, נשאר פה שחקן מתוסכל יחסית שרצה להתקדם ומכבי מנעה ממנו, לא מריצים מחליף.

משחררים את דסה: מרוויחים מאות אלפי יורו במסגרת הפייר פליי, משחררים שחקן שמיצה את מכבי וגם ככה לא גורם מכריע בחדר הלבשה, ייתכן מאוד שיבוא מחליף כבר בינואר ויתחיל לרוץ עם הקבוצה לקראת שנה הבאה.

ולמה מיכה נראה טוב? יש לו תחרות בכלל? אני לא מסכים איתך.. קנדיל נראה טוב כי זאת הדרישה של איביץ' לקרוע את התחת באימונים ובמשחקים ואם הוא לא יהיה מספיק טוב אפילו את ריקן איביץ' ישים בימין אם צריך ובכל מקרה אני מאמין שיביאו עוד מגן ואדרבה בגלל שהוא חדש הוא ירצה עוד יותר להוכיח את עצמו ככה שלקנדיל עדיין תהיה תחרות.. זה לא ממש משנה

הנה השני גרוש שלי: מיכה שחקן שכל הקריירה שלו ניזון מהאנרגיה של הקבוצה, אם שחקנים סביבו בתנועה וההצבה הטקטית נכונה הוא נראה כמו דויד סילבה. כשהקבוצה סטטית והעמידה הטקטית לא נכונה הוא משחק בדיוק אותו דבר רק שזה נראה רע, עד שגם הוא דועך כי באופי שלו הוא לא סוחב קבוצה אלא מתאים את המשחק שלו לאנרגיות שלה (להבדיל מזהבי נניח שגם אם כל הקבוצה תוריד הילוך הוא יכול להיות זה שיגרום לה להעלות חזרה, אבל בשום פנים ואופן לא יוריד הילוך יחד איתה).

העונה הקבוצה והתפקוד שלה מאפשרת למיכה לזרוח..

דסה, לפי איך שאני קראתי אותו בקריירה שלו, הוא שחקן שהיכולת שלו עם קורלציה למה שיש לו להוכיח. הרבה פעמים כשהוא היה חוזר מפציעה הוא נראה מדהים ואז פשוט נעלם לחלוטין למשחקים שלמים. העונה, להבדיל, הוא הראה יכולת שיא בערך בכל המשחקים ששיחק. אז אני, שהדעה שלי באמת לא שווה יותר מדי, זוקף את זה לקנדיל שמאיים עליו מהספסל.

לגבי קנדיל, אני לא מכיר אותו מספיק בשביל לדעת מאיפה מגיע הדרייב שלו, אבל אני גם לא רוצה לבדוק בחצי השנה הקרובה אם יש לזה קשר לדסה או לא. מעדיף לעשות חישובי מסלול מחדש בקיץ מאשר להגיב לגירויים חיצוניים שליליים במהלך העונה.

שוב, כל מה שאמרתי שווה לתחת אם שמים על השולחן סכום שלא ניתן לסרב לו. בסוף במעמד שלנו באירופה, לכל שחקן בסגל שלנו יש מחיר גם בינואר וגם בקיץ. 500 אלף יורו למגן הטוב בישראל (כשהוא כשיר), זה בהחלט סכום שאפשר לסרב לו

יש הבדל גדול בין הדיווחים על 500k ל1.25K וזה משנה בהרבה את התמונה, בטח שמדובר במועדון שנמצא תחת הגבלות פייר פליי.

מעניין איזה מהדיווחים הוא הנכון

הכל נכון מלבד השורה המודגשת.

במצב החוזה שלו, ההתעקשות במו"מ, והאליפות המובטחת (מעשית) ובהינתן שאי אפשר לרכוש שחקן בלי מכירות בסכום דומה (מתווספים לך K500. תיאורטית היית יכול להביא את הקשר אמצע של חדרה ולהשאיל להם אותו שיהיה גיבוי לדור פרץ שאולי יעזוב בקיץ - הוספה מאוחרת - אני כותב את זה כמובן בהקשר של פייר פליי לא כי זה סכום רציני בערך מוחלט) . הגביע הוא אכן מטרה חשובה אבל ל- 4 משחקים לא צריך עומק, רק להגיע מוכנים ומפוקסים. מכבי כרגע לא תלויה בשחקן אחד. אף אחד.

זה מהלך מתבקש, לא יהיר.

המגן הכי טוב בארץ כשהוא משחק, תפסיקו להקטין אותו. אם הוא רוצה לעזוב שיעזוב, אסור להחזיק אותו בכח כי זה לא יהיה בריא למועדון. אני בטוח שאלי מעריך מאוד את המקפצה שמכבי נתנה לו. בזכות מכבי יש לו פרצוף (מוצדק או לא) לבקש סוכמים מטורפים. אם דסה חושב שמגיע לו יותר ויש מי שמוכן לשלם את זה, זאת הזדמנות מצויינת בשבילו ואני מאחל לו בהצלחה.

זה שנתת את ריקן כאופציה למגן ימני זו בידיוק הבעיה. אין שום סיבה שנחזור לאלתורים האלה שפוגעים גם בשחקן וגם בקבוצה. לצורך העניין אין סיבה שריקן ישחק גם מגן שמאלי כי פשוט לא העמדה שלו.

אבל עזבו שטויות, אף אחד לא היה בעד העסקה אם לא הפער הגדול. אז דבר ראשון, אנחנו עוד לא לקחנו את האליפות. הפער גדול אבל יש עוד סיבוב ופלייאוף קשוח שקלישאתי ככל שזה ישמע קרו דברים מעולם. אחרי הפלייאוף הנוראי בעונה שעברה חובת ההוכחה עלינו.

דבר שני, יש גביע. זה עוד מסגרת, עוד משחקים של אמצע שבוע.חבל שניפגע בגלל זה.

ודבר שלישי, הכי חשוב מבחינתי ששחרור של דסה משדר ירידת מתח. מהלך של "הכל טוב הליגה גמורה", אז כאמור שום דבר לא גמור ויש עוד הרבה יעדים לעונה החלומית הזו.

בקשר לדסה והתסכול שלו, הצעות שהוא מוצא בינואר שיש לו עוד חצי עונה לחוזה הוא בוודאי ימצא גם בקיץ, אם לא טובות יותר.

רק במיליון ומעלה משחרר עכשיו ולא בקיץ, זה לא יפגע באליפות כי פיבן וייני יכולים להחליף את קנדיל אבל זה גם לא שווה 500K.

רק במיליון ומעלה משחרר עכשיו ולא בקיץ, זה לא יפגע באליפות כי פיבן וייני יכולים להחליף את קנדיל אבל זה גם לא שווה 500K.

אז מה זה יתן לך אם במילא אפשר להסתדר בלעדיו, למה לא לקבל 500 עכשיו מאשר כלום בקיץ?

500 אלף יורו חצי שנה לסיום החוזה זה בהחלט סביר, ובטח יעזור בפייר פליי. אם דסה נחוש לעזוב ואלה המספרים, אז העסקה הזאת צריכה לצאת לפועל עכשיו.

לגבי מחליף, אפשר להשאיל מישהו מהליגה עד סוף העונה ולעשות חושבים בקיץ.