Jump to content

הגול שנפסל

מאור ט

Recommended Posts

מגוחך לשרוק את זה כשלא רק שאת המגע יצר שחקן חיפה ושכטר פשוט השתחרר ממנו וכשבאותו מהלך פרץ מקבל חיבוק משחקן ירוק.

חוץ מזה, אם על בעיות שיווי משקל של ההגנה פוסלים שערים אז כנראה שהיה צריך לפסול את הגול של וידאר עם הסבסוב של דקל.

אגב, זה ביצוע מושלם של השחקנים שלנו ברחבה.

כולם מנערים את השומרים שלהם חוץ מייני ופרץ, כשפרץ עושה סקרין לייני.

אגב, זה ביצוע מושלם של השחקנים שלנו ברחבה.

כולם מנערים את השומרים שלהם חוץ מייני ופרץ, כשפרץ עושה סקרין לייני.

נקודה מעולה, באמת ביצוע מושלם למצב הנייח.

האמת אני לא זוכר את מכבי כל כך קטלנית במצבים נייחים מעולם, זה תמיד הרגיש לי תחום מאוד "הפועל"... פתאום כל קרן או איזה מצב נייח בזווית קשה זה כדור מסוכן.

האמת אני לא זוכר את מכבי כל כך קטלנית במצבים נייחים מעולם, זה תמיד הרגיש לי תחום מאוד "הפועל"... פתאום כל קרן או איזה מצב נייח בזווית קשה זה כדור מסוכן.

הזכרת לי את התקופה שדה סילבה היה חוגג עלינו בדרבים. איזה כייף זה להיות בצד המעניש.

האמת שזה בכלל לא באותו לבל. קרן עם גול של דה סילבה לשם המחשה:

נגיחה מבעיטה חופשית נגדנו:

זה הגבהה, כולם רצים, ובסוף בתוך ערבובייה השחקן עם הנתונים הפיזיים (גובה וניטור) מגיע לכדור גבוה שמנצל את הנתונים שלו. אין פה איזה משהו מתוחכם.

אתה יכול להתאמן על הגבהות ונגיחות, ואתה יכול לוודא שיהיו שחקנים פנויים בכל מקום ברחבה כדי שזאת לא תהיה רולטה שמתבססת על מזל ו/או יכולת אישית.

התחושה האישית שלי (לא רואה מספיק כדורגל עולמי בתכלס, אבל מה שכן שם לב אליו כשרואה) היא שבכלל קרנות בעולם בעשור האחרון נוטות להיות פחות ערבובייה ויותר תרגילים.

זה הגבהה, כולם רצים, ובסוף השחקן עם הנתונים הפיזיים (גובה וניטור) מגיע לכדור גבוה שמנצל את הנתונים שלו. אין פה איזה משהו מתוחכם.

אתה יכול להתאמן על הגבהות ונגיחות, ואתה יכול לוודא שיהיו שחקנים פנויים בכל מקום ברחבה כדי שזאת לא תהיה רולטה שמתבססת על מזל ו/או יכולת אישית.

זה נכון, אבל ההשוואה לא הוגנת/רלוונטית בבסיסה.

עד לפני עשור, פוטנציאל הנייחים הסתכם באיכות הקרוס וכמות ״הבהמות״ שיש לך על הדשא שמסוגלים לתרגם אותו לאיום ממשי על השער.

כל הגישה למצבים נייחים (בדגש על אלו שמיועדים לקרוסים) עברה מהפכה אדירה בשנים האחרונות.

תוצר אבולוציוני של כמה תהליכים מקבילים שעבר המשחק, כשהעיקרי בהם הוא המעבר של מרבית הקבוצות לשמירה איזורית בנייחים.

הגול שהעלית של דה סילבה בדרבי הוא דוגמא מייצגת. נדיר מאוד לראות קבוצה שומרת אישית במצבים כאלו בימינו.

בהחלט, בגלל זה הוספתי בעריכה שאני רואה התקדמות בעניין הזה בכל העולם בעשור אחרון - לא שאני חושב שגוטמן היה מאמן מבריק כמו שעשו ממנו, אבל גם לא הוגן לשפוט את זה בקונטקסט של 2018, מסכים איתך. סתם העליתי את ההשוואה כי חשבתי שזה נושא מעניין, אחרי שדיברו פה על זה שאנחנו טובים ושפעם הפועל היו טובים, ורציתי לציין את ההבדל. כלומר שלדעתי זה לא שאנחנו טובים במשהו שבו פעם הם היו טובים, אלא שלדעתי אנחנו עושים משהו אחר מלכתחילה.

די התלבטתי אם לכתוב "לא באותו לבל" או "לא באותו ז׳אנר" אגב, אבל נשארתי עם "לבל" כי זאת כן אבולוציה של המשחק ורמה גבוהה יותר. אבל מקבל את ההערה שלך ומסכים איתה לחלוטין.

מעניין אותי אגב עד כמה עיצוב התרגילים מושפע מענפי ספורט אחרים שבהם תרגילים הם דבר מקובל יותר, למשל כדורסל (ראה החסימה של פרץ).

בתיאוריה אני יכול לראות איך כדור חופשי מרחוק יכול להיות מושפע מתרגילי פוטבול גם, ראוטים וכו'.

(סתם מחשבה, לא זכור לי שראיתי דבר כזה ולא מדבר על האם בר ביצוע)

חפש ביוטיוב את השער של סטונס נגד פנמה במונדיאל האחרון.
במקום למקם את הנוגחים הכי מסוכנים בלב הרחבה (היערכות קלאסית שהיריבה מצפה לה), הם מתפקדים כסוג של wide receivers.

מאסטרפיס של ממש.