Jump to content

מאמן!

Recommended Posts

MTA_20180926082915d935e7b2e96b8fc66902b1

הרבה יותר מפחיד אותי כשהוא מחייך...

מאמן מפחיד!

תן לי עוד 2 תמונות כאלה השנה!

ותן לי לראות אותו על הקווים בבלומפילד המחודש.

מגיע לו להיות זה שיירשם בהיסטוריה כמאמן הראשון של מכבי בחזרה הביתה לבלומפילד.

עד אוסקר "קשר אחורי" היה מי שמשחק באמצע, למשל ב-4-4-2. ערן זהבי נקרא "קשר אחורי" בהפועל, לא "קשר אמצע", מה שהיה מונח די נדיר. דיברו גם על סוגים, גרזן ו-50-50, ועדיין, המונח היה קשר אחורי לשניהם, ועדיין שמעת אנשים מדברים על "שלושה קשרים אחוריים" לפעמים במערך של מכבי.

זה פשוט לא נכון.

זה פשוט לא נכון.

מה לא נכון מזה? ערן זהבי לא נקרא קשר אחורי בהפועל? מחיפוש מהיר בגוגל בריאיון במאקו ב-2010 הוא אמר את זה בעצמו. היום היית אומר על שחקן בתפקוד שהיה לו שהוא קשר אחורי?

לקשרי "50-50" לא קראו קשרים אחוריים? מי השתמש בביטוי "קשר אמצע" בכלל עד מכבי של אוסקר חוץ מכמה שחקי מנג׳ר? זה תמיד היה קשר אחורי או קשר התקפי (מאחורי החלוץ יעני). האמת שאפילו בעונת אוסקר אנשים פה התעקשו שראדי קשר אחורי. תעבור על נושאים בפורום מפעם אם ממש בא לך, זה לא שזה לא מופיע שם.

ג׳ק, רוצה להמשיך להתלונן שמגיבים לך לגופו של אדם ומחפשים אותך כל הזמן? כי גם אתה עושה בדיוק אותו דבר.

אני לא זוכר שסטיבן גארד או צאבי לצורך העניין היו מוגדרים קשרים אחוריים, והם היו בשיא הרבה לפני עונת אוסקר.

גוגל מהיר, נושא מ-2005 באייסוקר:

http://www.asoccer.co.il/threads/%D7%9E%D7%99%D7%94%D7%95-%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%99-%D7%94%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D.9307/

בנושא שאלו מי הקשר המרכזי הכי טוב בעולם, בתגובה הראשונה ענו שהקשר האחורי הכי טוב זה ג'רארד.

אחת התגובות,של מישהו אחר, עדיין בעמוד הראשון:

קשר מרכזי? דקו. אחריו לאמפרד.

קשר אחורי? פירלו.

זה בעצם אותו דבר רק שזה נקרא אחרת,או שיש פה השפעה של משחקי המנג'ר?

אני באמת לא אתחיל לחפש לכם נושאים מכל פורום בארץ, אבל האוהד הממוצע לא הבדיל.

קודם כל אם על סמנטיקה אתה מדבר אז הויכוח לא באמת מעניין. השאלה היא לא השם אלא התפקוד. להגיד שלא היו קשרי אמצע ברמת המערך לפני אוסקר זה הזייה. גם האבחנה בין קשר אחורי למרכזי הייתה מאד ברורה כבר מאז שוהם וקלינגר, ז'וטא ופראליה, דירסאו ועידן טל. ועוד מאות דוגמאות, גם ב442 ובטח ב433 שהיה פה לפני שגורדי פרש ממשחק פעיל.

וגם ברמה הסמנטית אני די בטוח שאתה טועה ועידן טל לא הוגדר קשר אחורי אלא אמצע, אבל לא מתכוון להיכנס לדיון הזה בכלל.

קודם כל אם על סמנטיקה אתה מדבר אז הויכוח לא באמת מעניין. השאלה היא לא השם אלא התפקוד. להגיד שלא היו קשרי אמצע ברמת המערך לפני אוסקר זה הזייה. גם האבחנה בין קשר אחורי למרכזי הייתה מאד ברורה כבר מאז שוהם וקלינגר, ז'וטא ופראליה, דירסאו ועידן טל. ועוד מאות דוגמאות, גם ב442 ובטח ב433 שהיה פה לפני שגורדי פרש ממשחק פעיל.

וגם ברמה הסמנטית אני די בטוח שאתה טועה ועידן טל לא הוגדר קשר אחורי אלא אמצע, אבל לא מתכוון להיכנס לדיון הזה בכלל.

הסמנטיקה החדשה נבעה מהשינוי במערך, וההצבה של קשר אחד מאחור.

מי שיחק עם קשר אחורי אחד ושניים מלפניו בארץ?

עידן טל? אמרת שזה לא העניין אז סבבה, אבל סתם בשביל הקטע, שוב, חיפוש מהיר בגוגל:

http://www.beitar-jerusalem.net/article_3970

ההצטרפות של רוני לוי הביאה עימה שינויים לא קטנים: הקשר עידן טל שמתופקד בדרך כלל כקשר אחורי, תורגל היום כקשר שמאלי כחלק מחוליית קישור שתכלול ארבעה קשרים

זה שהכתבים פה אהבלים לא קשור לזה שכל ילד עם פלייסטיישן ידע להבדיל בין תפקיד הקשרים באותה תקופה.

בדיוק.

תמיד ידענו מה זה cm ומה זה cdm.

בדיוק.

תמיד ידענו מה זה cm ומה זה cdm.

אני לא מדבר על משחקי מחשב/קונסולה, אני מדבר על שיח הכדורגל בארץ שבו עד שקבוצות התחילו לשחק עם קשר אחורי יחיד, CM היה "קשר אחורי". זה היה הדיבור. בעיתונים, בטלוויזיה, ברדיו, ביציע, בפורום.

לא נכון לצמצם את זה לאחורי עם שניים לפניו, השאלה היא סט התכונות והמיקום הממוצע. אם קראו לעידן טל קשר שמאלי במקום קשר מרכזי זה לא אומר שהוא שיחק קיצוני שמאלי ב442 מיושן. משחקים פה 433, או בגירסתו המיושנת 451, מזמן מזמן. בערך ממתי שהמגמה הזו תפסה בכל העולם, אנחנו לא מיוחדים.

אפילו נמני שיחק ככה ב2009.

לא נכון לצמצם את זה לאחורי עם שניים לפניו, השאלה היא סט התכונות והמיקום הממוצע. אם קראו לעידן טל קשר שמאלי במקום קשר מרכזי זה לא אומר שהוא שיחק קיצוני שמאלי ב442 מיושן. משחקים פה 433, או בגירסתו המיושנת 451, מזמן מזמן. בערך ממתי שהמגמה הזו תפסה בכל העולם, אנחנו לא מיוחדים.

אפילו נמני שיחק ככה ב2009.

רק שזה כן היה 4-4-2, הוא היה באגף שמאל ובן שושן באגף ימין.

מתי נמני שיחק עם אחד באמצע?