Jump to content

מאמן!

Recommended Posts

מקבל. אני כן חושב שמכבי של איביץ' משחקת אולי את הכדורגל הכי טוב שאני ראיתי כקבוצה, קבוצה שהגיעה מ-0 ל-100 די מהר.

הכדורגל של סוזה לא נפל בשום פרמטר בעיניי. העומס המנטאלי/פיזי על השחקנים היה כבד משמעותית, והליגה הייתה ראויה יותר.

שוב, ההשוואות האלו לא באמת רלוונטיות. אפשר פשוט להנות מכל אחד בנפרד בלי להכנס למדידות מיותרות...

מכבי פ"ת וקריית שמונה. הקישור שלנו לא עבד טוב.

פרץ משמעותית טוב יותר כקשר אחורי יחיד עם 2 שחקנים טכנים יותר מלפניו.

המצב של קהת אחרי ה3-1 התחיל מאיבוד של פרץ. הגול של חיפה הגיע משמירה איטית של גלזר על סולליך.

פרץ משחק טוב בשני התפקידים.

האיבוד שלו במצב של קהת הוא בעיקר באחריות המוסר אגב (סבוריט ?). קבר אותו לגמרי עם המסירה הזו.

הכדורגל של סוזה לא נפל בשום פרמטר בעיניי. העומס המנטאלי/פיזי על השחקנים היה כבד משמעותית, והליגה הייתה ראויה יותר.

שוב, ההשוואות האלו לא באמת רלוונטיות. אפשר פשוט להנות מכל אחד בנפרד בלי להכנס למדידות מיותרות...

מסכים שמדובר במצבים שונים ושמי יותר טוב זה לא באמת חשוב. אמרתי כהצהרה כללית כדי להבהיר כמה אני מרוצה ממנו, הכוונה שלי בטח לא היתה להוריד מפאולו.

מקבל מה שאומר.

כי פרץ היה השחקן הטוב במכבי הערב.

סביב הדקה ה 30 חשבתי שהחילוף גלזר-ברסקי מתבקש כבר במחצית. האמצע של מכבי היה קצת רך, ולא הרגשתי שהמשחק בידיים שלנו עד השני.

לוותר על פרץ בדינמיקה הזו רק מהחשש לצהוב ? לוקסוס גדול מדי.

נכון. ואיביץ לא לוקח שום סיכון. ביוטי טו סי.

בסנריו הכי רע, עדיף פרץ מורחק מול בש ו14, מאשר פרץ משחק ו12.

כי פרץ היה השחקן הטוב במכבי הערב.

סביב הדקה ה 30 חשבתי שהחילוף גלזר-ברסקי מתבקש כבר במחצית. האמצע של מכבי היה קצת רך, ולא הרגשתי שהמשחק בידיים שלנו עד השני.

לוותר על פרץ בדינמיקה הזו רק מהחשש לצהוב ? לוקסוס גדול מדי.

מסכים שמדובר במצבים שונים ושמי יותר טוב זה לא באמת חשוב. אמרתי כהצהרה כללית כדי להבהיר כמה אני מרוצה ממנו, הכוונה שלי בטח לא היתה להוריד מפאולו.

מקבל מה שאומר.

קול.

האמת שרשמתי את ההודעה כי היא רלוונטית לשיח שהתפתח פה, אבל כיוונתי להצהרה יותר כללית בהקשר של ״השוואות בין מאמנים״.

בכלל, מאמן שמבין דבר או שניים ורואה את מכבי העונה, לא יחליף את פרץ בשום מצב.

אלה אם בדקות הסיום כשהמשחק מוכרע.

מקווה שבכניסה לאוטובוס הוא נתן לגלזר סטירה מצלצלת על הרכות בגול של סלליך.

זה יותר גדול מכך אפילו.

גלזר נכנס בדיוק בשלב שמכבי העבירה לקרוז קונטרול. אני חושב שמתוקף היותו ״שחקן לוחם״ בנטורל, לצד העובדה שהוא עם פלפל בתחת

אחרי חודש בחוץ, הציפייה הייתה שהוא יעלה לטרוף את הדשא וידביק גם את השאר. ההופעה שלו הייתה מאוד מאכזבת.

הוא חזר מניתוח ל3:0 בוא נירגע.

שכחנו כבר איך זה שיש מאמן טוב.

תענוג, להנות מכל רגע מהעונה הזאת.

ממש, עונה מדהימה בינתיים.

הוא חזר מניתוח ל3:0 בוא נירגע.

אין ספק שיש נסיבות מקלות. לא שלחתי אותו לגרדום, אבל פייר התבאסתי עליו.

יעבור לי :).

נו באמת, ב 3-0 היה אפשר להוציא את פרץ, לא היה קורה כלום. יש גם משחק נגד בית''ר ולא תזיק מנוחה.

רק שתבינו שכל שחקן כמעט בהרכב יש לו פוטנציאל להיות גרוע תחת מאמן אחר. אם אתם מביאים מאמן שלא יודע לבטא את עצמו מול השחקנים והתקשורת(ליטו לדוגמה) ואז השחקנים מזלזלים בו, שאין לו חזות מאיימת או לפחות סמכותית מאוד, שלא יודע להיות השוטר הרע ולקחת דיסטאנס מהשחקנים, שלא מרפה ומעלים עין משום הורדת רגל מהגז כמו שקרה אתמול(אני חשבתי שהראש שלו הולך להתפוצץ אתמול בשידור חי כשהוא עשה עיסוי לרקות) , שלא סופר אפילו את הכוכב הכי גדול ואם צריך מושיב אותו על הספסל יפה מאוד.. למשל טיבי עדיין משלם על ההדחה מאירופה למרות שהוא כשיר כבר חודש אבל יש לזכור שפיבן וייני בכושר על ולא יהיה חכם להכניס את טיבי בתקופה הזאת בכלל או מתישהו אי פעם..

בקיצור מה שאני בא לומר, זה שאני מקווה שההנהלה למדה לקח. לא יודע אם ניקח אליפות בסוף, אם איביץ' יישאר או לא, מה שבטוח, כל פעם שבוחרים מאמן, צריך לעשות את זה בקפידה ואף פעם לא להתפשר. להביא את המאמן הכי ''רשע'' שיש בשוק. אבל בכל אופן אני מאוד מקווה שאיביץ' יישאר, הוא מחזיק את השחקנים כל כך קצר שזה מפחיד, כאילו מה הוא עושה להם באימונים? מענה אותם? ובטוח הם מחכים ליומולדת שלו או לקחת אליפות כדי לזרוק עליו מים ו''לשבור איתו דיסטנס'' ואז באמת נראה את היכולות האמיתיות של איביץ' ואת המסוגלות שלו להחזיר לעצמו את הדיסטאנס..

רק שתבינו שכל שחקן כמעט בהרכב יש לו פוטנציאל להיות גרוע תחת מאמן אחר. אם אתם מביאים מאמן שלא יודע לבטא את עצמו מול השחקנים והתקשורת(ליטו לדוגמה) ואז השחקנים מזלזלים בו, שאין לו חזות מאיימת או לפחות סמכותית מאוד, שלא יודע להיות השוטר הרע ולקחת דיסטאנס מהשחקנים, שלא מרפה ומעלים עין משום הורדת רגל מהגז כמו שקרה אתמול(אני חשבתי שהראש שלו הולך להתפוצץ אתמול בשידור חי כשהוא עשה עיסוי לרקות) , שלא סופר אפילו את הכוכב הכי גדול ואם צריך מושיב אותו על הספסל יפה מאוד.. למשל טיבי עדיין משלם על ההדחה מאירופה למרות שהוא כשיר כבר חודש אבל יש לזכור שפיבן וייני בכושר על ולא יהיה חכם להכניס את טיבי בתקופה הזאת בכלל או מתישהו אי פעם..

בקיצור מה שאני בא לומר, זה שאני מקווה שההנהלה למדה לקח. לא יודע אם ניקח אליפות בסוף, אם איביץ' יישאר או לא, מה שבטוח, כל פעם שבוחרים מאמן, צריך לעשות את זה בקפידה ואף פעם לא להתפשר. להביא את המאמן הכי ''רשע'' שיש בשוק. אבל בכל אופן אני מאוד מקווה שאיביץ' יישאר, הוא מחזיק את השחקנים כל כך קצר שזה מפחיד, כאילו מה הוא עושה להם באימונים? מענה אותם? ובטוח הם מחכים ליומולדת שלו או לקחת אליפות כדי לזרוק עליו מים ו''לשבור איתו דיסטנס'' ואז באמת נראה את היכולות האמיתיות של איביץ' ואת המסוגלות שלו להחזיר לעצמו את הדיסטאנס..

אל תדאג, מבט מאיים שלו והכל חוזר לקדמותו, רק העיינים שלו יכולות לגרום לך לא לישון בלילה

ההבדל בינו לבין סוזה זה שסוזה לקח קבוצה שכבר הייתה טובה עם יסודות טובים ושיפר אותה עם טקטיקות ושיטות משחק נהדרות

איביץ פשוט לקח קבוצה ואפילו מועדון קצת שבור ופשוט החייה אותה, לקח שחקנים שלפניו עוד רצינו להרוג והפך אותם לחיות טרף שהורגות קבוצות אחרות

מאמן ענק!

לזכותו ייאמר שבניגוד למאמנים גדולים אחרים לפניו הוא עושה את זה בלי זהבי ובלי בלומפילד.

אחד הדברים שאני הכי אוהב השנה בקבוצה זה הורדת התלות בדסה וגולסה ואנחנו בדרך להורדת התלות ממיכה עם ההבאה של ניקוליץ.

לא שאני לא מת על השחקנים האלה, בדיוק ההיפך, אבל דסה וגולסה ממשיכים להוכיח שהם לא מסוגלים לסגור יותר מדי משחקים ברצף בלי פציעה ושנה שעברה שילמנו על זה מחיר כבד!

מיכה אמנם לא נוטה להיעדר יותר מדי(טפו טפו טפו) אבל הוא השחקן האחרון בסגל שאין לו מחליף ונראה שאיביץ זיהה את זה מהר.

ההבדל בינו לבין סוזה זה שסוזה לקח קבוצה שכבר הייתה טובה עם יסודות טובים ושיפר אותה עם טקטיקות ושיטות משחק נהדרות

טקטיקות שמקטיקות

מאמן ענק!

לזכותו ייאמר שבניגוד למאמנים גדולים אחרים לפניו הוא עושה את זה בלי זהבי ובלי בלומפילד.

אחד הדברים שאני הכי אוהב השנה בקבוצה זה הורדת התלות בדסה וגולסה ואנחנו בדרך להורדת התלות ממיכה עם ההבאה של ניקוליץ.

לא שאני לא מת על השחקנים האלה, בדיוק ההיפך, אבל דסה וגולסה ממשיכים להוכיח שהם לא מסוגלים לסגור יותר מדי משחקים ברצף בלי פציעה ושנה שעברה שילמנו על זה מחיר כבד!

מיכה אמנם לא נוטה להיעדר יותר מדי(טפו טפו טפו) אבל הוא השחקן האחרון בסגל שאין לו מחליף ונראה שאיביץ זיהה את זה מהר.

לפי דעתי לא צריך להגזים.. צריך גם לזכור שנכון, לאיביץ' אין את זהבי, אבל גם אין לו מפעל אירופאי על הראש כמו שהיו לקודמיו.. הוא מעולה אבל ההדוואות האלו לא נותנות הרבה אינדיקציה בסופו של דבר.. האינדיקציה הכי גדולה היא זמן.. כמה זמן איביץ' יצליח להחזיק את הקבוצה והשחקנים בטופ. פרגוסון עשה זאת ביונייטד במשך שני עשורים.. עכשיו אני לא אומר שאיביץ' יישאר פה יותר מעונה או שתיים, אבל אני אומר שבשורה התחתונה המדד הכי טוב לאם מאמן הוא גדול או לא זה הזמן.

אני גם חושבת שאיביץ אחד הטובים שהיו פה אם לא ה, אבל זה לא אומר שצריך לבטל את הישגיו של אוסקר.

אוסקר לקח קבוצה עם מנטליטי של מכבי חיפה והפך אותה לקבוצה עם מנטליטי של אלופה