Jump to content

פטור אי התאמה מצהל

Recommended Posts

הבנתי בנקים לא נותנים משכנתא ושכל מקום עבודה שמכבד את עצמו שואל אם עשית צבא

חרטא.

בנקים נותנים משכנתה למי שיש הון התחלתי ויכולת החזר (משכורת).

א. למה שיהיה אכפת לבנק אם עשית צבא? מה גם שזה נתון חסוי.

ב. כל מקום עבודה שמכבד אותו לא ישאל מה עשית בצבא כי זה לא חוקי לשאול את זה.

ג. כל מקום שמכבד את עצמו יקבל אותך לפי הניסיון שלך, הציונים שלך באוניברסיטה, המלצות והתאמה אישית עם הבוס/ארגון.

אלא אם אתה הולך לעבוד במוסד או באבטחה, לאף מעסיק לא מזיז ת'תחת מה עשית בצבא

אשתי שעובדת בגיוס מוסרת שארגונים גדולים כגון בנקים, חברות ביטוח וארגונים ממשלתיים כן מתעניינים בשירות הצבאי.

ואני מוסר: נו אז מה. לא תעבוד בבנק, במע"מ או בלשכת המסחר. יש עוד מקומות עבודה בעולם.

אשתי שעובדת בגיוס מוסרת שארגונים גדולים כגון בנקים, חברות ביטוח וארגונים ממשלתיים כן מתעניינים בשירות הצבאי.

ואני מוסר: נו אז מה. לא תעבוד בבנק, במע"מ או בלשכת המסחר. יש עוד מקומות עבודה בעולם.

זין שלי.

העבודה הראשונה שלי אחרי הצבא הייתה באחת מחברות התקשורת הגדולות בארץ. המנהל שלי היה בגילי, רק שבמקום להתגייס לצבא הוא התחיל לעבוד שם. והוא היה צוחק עליי שאני פראייר.

מאז ובהתחשב בחוסר היציבות התעסוקתית שלי מצאתי אנשים שלא היה בא להם לעשות צבא בחברות ביטוח, אשראי, מוסדות להשכלה גבוהה ועוד כהנה וכהנה ארגונים מהגדולים במשק.

אף אחד לא שם זין. אולי ארגונים ממשלתיים אבל בפרטי בטח שלא.

עריכה: ואני משוכנע שבגרמניה זה לא פוגע בכלום ;)

יש חיסיון רפואי על התיק וההיסטוריה הרפואית שלך, משמע שבתעודת השחרור כתוב ששוחררת מטעמי בריאות. מעבר לזה אסור לרוב המעסיקים (להוציא שב"כ מוסד וכיו"ב) לשאול על השירות הצבאי שלך ו/או על הפרופיל הרפואי ואתה רשאי לסרב לענות במידה ואתה נשאל. אבל במידה ועניין השירות הצבאי היא דבר שרלוונטי למשרה כמו מאבטח עם נשק לדוגמה, זה כן משהו שהמעסיק יכול לדרוש לדעת

אתה זכאי לכל ההטבות שהמדינה נותנת לחיילים משוחררים במידה ואתה עומד בתנאים ואף אחד לא יכול לגזול אותם ממך והפגיעה היחסית היא בגלל שהשירות הסתיים מוקדם מהצפוי. רישיון נהיגה לא נפגע בשום צורה כל עוד לא שוחררת בגלל בעיות סמים ואלכוהול, יש בתוך פרופיל 21 הרבה סעיפי משנה. ההפחדות שאתה שומע בבסיס מגורמי בריאות הנפש ו/או קצינים ו/או חיילים בשירות סדיר נועדו לגרום לאנשים להתקפל מכל התהליך ולהישאר בצבא

צריך לזכור משהו: פרופיל 21 לא הופך אותך לאחד ש"בטח שוחרר כי הוא לא כשיר נפשית".

ספר הפרופילים של צה"ל הוא ספר מורכב שכולל סעיפים רבים מאוד המחולקים לפי קבוצות אם, קבוצות ותתי קבוצות כאשר הספרה האחרונה בכל סעיף קובעת הרבה פעמים את החומרה שלו.

אם יש לך למשל סעיף רפואי שהספרה האחרונה שלו היא "7", זה אומר שהסעיף חמור ברמה שלא מאפשרת לך לשרת ולכן אתה מקבל 21.

זה יכול להיות נפשי, זה יכול להיות אבל גם המון דברים אחרים "קונבנציונאליים".

בעבר למשל אם היה לך צליאק קיבלת 21 אוטומאטי כי סעיף צליאק היה תמיד נגמר ב-7 (אבל כיום זה כבר לא כך, לדוגמא).

הרוב כבר ענו לך אני מניח. העולם משתנה, פעם זה היה חשוב, היום כמעט ולא.

המלצה חמה - צא, תשתחרר, תחיה, תלמד, תבלה. לא זה מה שיהרוס לך.

לא תוכל לשחק בנבחרת ישראל.

מעבר לזה, לא באמת משנה, כנראה שלא תתקבל למוסד או למשרד הביטחון.

יש מספיק חלופות בחיים.

גם לזה כבר יש חריגות מידיעה.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...