Jump to content

מעקב נק' דירוג אירופי 2019/20 - מכבי

Soul Boy

Recommended Posts

אם היינו עולים לאירופה השנה היינו מקבלים הגרלה יותר קלה?

אם היינו עולים לאירופית היינו מדורגים... אני חושב שאפילו אם היינו משיגים עוד תיקו בבתים בעונה שעברה היינו מדורגים למ.אלופות

בואו נהיה ריאלים, בסגל הנוכחי סיכוי נמוך לעבור את אחת מהקבוצות האלו.

מאיפה אתה יודע? אתה עוקב אחרי כל הליגות האלה? אתה יודע מה המצב המקצועי של כל קבוצה?

הורג אותי קביעות שמבוססות על פי שם הקבוצה בלבד.

איכות הקבוצה חשובה לא פחות מהדירוג,

ב"ש עם דירוג בדיחה הגיעו פעמיים לפלייאוף. לדעתי הסיכויים 50-50 עם לפחות 5-6 קבוצות שם.

מאיפה אתה יודע? אתה עוקב אחרי כל הליגות האלה? אתה יודע מה המצב המקצועי של כל קבוצה?

גם זה לא שלא עשינו את זה בעבר. עלינו לבתים עם חוליית הגנה של עמב"ה, טב"ח, טיבי ושפונגין.

מה עשו לפורמט לעזאזל? איך יכול להיות שמתחילים ממה שפעם היה קבוצות פליאוף...

קשה בטירוף להעפיל, מבין האופציות יש רק 3 קבוצות עבירות (קראבך, מאריבור ודודו גורש) וגם זה קשה מאוד.

מה עשו לפורמט לעזאזל? איך יכול להיות שמתחילים ממה שפעם היה קבוצות פליאוף...

קשה בטירוף להעפיל, מבין האופציות יש רק 3 קבוצות עבירות (קראבך, מאריבור ודודו גורש) וגם זה קשה מאוד.

עשו שינוי אבל אם היתה לנו עדיין את עונת סוזה היינו מדורגים ואז זה 3 סיבובים עם 2 קבוצות מדורגות, בדיוק כמו שהיה ב-15/16.

גם זה לא שלא עשינו את זה בעבר. עלינו לבתים עם חוליית הגנה של עמב"ה, טב"ח, טיבי ושפונגין.

נכון. אני רק אומר שלא צריך להתבאס על הדירוג יותר מדי, עושים מזה יותר ממה שזה. אז כן, אולי היריבות נוחות/קשות יותר על הנייר, אבל אם לא באים במנטליות ובמחשבה בראש שעולים, אז זה מיותר. מספיק להסתכל על העונה הנוכחית של ליגת האלופות.

איביץ' ציין את זה במסיבת העיתונאים. הכל בראש. תראו את ההבדל בגישה שלו לבין הגישה של מיכה ("אנחנו לא טובים מספיק לליגת האלופות"). גם ג'ורדי היה בגישה הזאת של מיכה.

איביץ' תותח בקיצור.

המשחק הראשון שלנו ממש חשוב, אם נעבור הלאה כבר הבטחנו לפחות פלייאוף אירופית ונצטרך לעבור עוד נוקאווט אחד מתוך 2 כדי להבטיח שלב בתים.

עם כל האהבה והעוצמה של מכבי קשה לי לראות אותנו עוברים 3 מתוך הרשימה (שנראה לי אפילו תיהיה קשה יותר עם ההתקדמות בסיבובים). מצד שני, איביץ' בצד שלנו.

בכל מקרה מרגש שוב להיות במעמד ולפתח אפילו את התקווה הקטנה הזאת.

אה? אני קודם מסתכל על איכות הקבוצה שלנו.

אנחנו נתחיל את הקמפיין עם שוער חדש, מגן ימני שפחות טוב מדסה, בלם אחד שאני סומך עליו לאירופה (ז׳איר), חוליית התקפה שלא כל כך קיימת כרגע.

הבאנקרים שלנו לרמות האלו הם סבוריט, פרץ וקצת גלזר. כל היתר פצועים או לא בכושר.

מקווה מאד לגנוב שלב ראשון , זה קריטי.

לא מכיר את הרמה של הקבוצות האלו בעת הנוכחית , אבל ממה שאני זוכר מהם, כל אחת שם ביום נתון פייבוריטית מולנו.

לא יכול לומר שיש לי מושג לגבי הקבוצות האלה בתקופה הנוכחית, אבל אם שופטים לפי ההופעות של מכבי (וגם אלו של ב"ש) בארופה בשנים האחרונות, אין כזה פער עצום בין קבוצות מהדרגים האלה לקבוצות שלנו. ראינו את מכבי משחקת נגד שלל קבוצות ארופאיות בשנים האחרונות, כשהיא הייתה עם כל מיני סגלים ומאמנים. נתקלנו בקבוצות טובות ממכבי, אבל גם נתקלנו בקבוצות פחות טובות. נגד אף קבוצה, בוודאי לא בשלבים האלה, זה לא הרגיש שיש פה פער יוצא דופן שאומר - "בלתי עביר".

ידוע שיש הרבה בעיות בכדורגל הישראלי, והכל יכול לקרות בצמד משחקים (ע"ע סארפסבורג) אבל קבוצות הטופ בארץ (בשנים האחרונות - מכבי וב"ש), לא פראייריות גם בדרגים הבינוניים בארופה, גם בסגל הנוכחי. זה לא כי מכבי כ"כ טובה, אלא שהקבוצות הארופאיות שמתמודדות מולנו מקבלות איזה תו תקן של "איכות ארופית" שלא תמיד משקף את המציאות. אם הרכש של לודוגורץ זה צ'יבוטה והיא מתעניינת בדן ביטון זה אומר משהו על הרמה שם. אם מאריבור עלתה לליגת האלופות שמרואן קבהא בהרכב, גם זה אומר משהו. כדאי שנתחזק וצריך להאמין ותמיד עדיף שיהיה מזל מאשר שלא, אבל מראש המצב שלנו לא כזה רע.

בעיני, כל שלב בתים, זה סוג של תואר.

אלופות כן, באירופית מאז שג'ורדי הגיע פספסנו רק פעם אחת בגלל טיבי.

אני עם המכבייה בזה, זה "תואר" במובן של הכנסה עצומה למועדון + נקודות דירוג קריטיות (אנחנו לא מדורגים עכשיו בגלל איזה חצי נקודת דירוג, להמחיש חשיבות) + ביסוס שמה של מכבי כקבוצה "קבועה" בשלבי בתים אירופאים וכך הפיכתה לאטרקטיבית יותר למשיכת שחקנים ואני מקצוע זרים.

תחשוב על הדרך- 8 משחקים מתישים(ברובם) וגם שם זה על הקשקש בחלק מהמקרים. בעיני, זה הרבה יותר מאתגר, קשה ובטח משתלם מגביע.

אלופות כן, באירופית מאז שג'ורדי הגיע פספסנו רק פעם אחת בגלל *השופט*

לא. בגלל טיבי.

לא רק בגומלין, גם במשחק הראשון.

תחשוב על הדרך- 8 משחקים מתישים(ברובם) וגם שם זה על הקשקש בחלק מהמקרים. בעיני, זה הרבה יותר מאתגר, קשה ובטח משתלם מגביע.

רמת הקושי בגביע יותר קשה רק מלהסתכל על אחוזי ההצלחה - עלייה לבתים לעומת זכיה בגביע.

לגמרי מה שכן הפעם לפחות 4 משחקים יוכלו להבטיח שלב בתים באירופית נקווה לטוב