Jump to content

תשתחוו! | יש אליפות! | 2 משחקים - מה שחסר לטר?ב??ל

Omer

Recommended Posts

קשים אתם.

ללא קשר לשום תוצאה של אף קבוצה אחרת, מכבי צריכה עוד 2 נקודות כדי להבטיח אליפות.

איך משיגים אותן? מן הסתם עם ניצחון, או 2 תיקו, או תיקו ואיבוד נקודות של יריבה או לא יודע איך.

אם אתה עושה עוד שני תיקו עד סוף העונה ובמקביל חיפה מנצחת הכל, אנחנו באותו מספר נקודות. משמע לא הבטחת אליפות. המתמטיקה לא מורכבת.

גם אם נפסיד עד סוף העונה ניקח אליפות, מציע לכם לחגוג להם על הראש.

זה ברור....מדברים תאורתית.

90 דקות של שירת תשתחוו.

@Omer

המספר לא יכול לגדול אלא אם מורידים לנו נקודות... כל הפואנטה היא לבדוק מה נשאר לנו לעשות אחרי כמה שכבר התקדמנו לקראת התואר. זה לא יכול לגדול, זה הקטע.

תדמיינו ציר עם 3 נקודות עליו - A זאת נקודת ההתחלה. עם 0 נקודות בטבלה. הנקודה הבאה, B, היא איפה שמכבי נמצאת בכל רגע נתון, כלומר כמה נקודות יש לנו. נקודה C היא נקודת הסיום. מספר הנקודות שצריך כדי להבטיח אליפות. אנחנו מתקרבים לנקודה C כשמוציאים נקודות, ונקודה C מתקרבת אלינו כשהיריבות מאבדות נקודות. אבל היא לא יכולה להתרחק. קו הסיום יכול רק להתקרב - כי כשיריבות לאליפות מאבדות נקודות זה אומר שנצטרך לעשות פחות, ולכן הדרך קצרה יותר.

מספר הנקודות שצריך כדי להשיג בזמן שנותר כדי לקחת אליפות הוא C מינוס B. כרגע בנקודה B לנו יש 69, כשבנקודה C יש את מקסימום הנקודות האפשרי של קבוצה בליגת העל שהיא לא מכבי, פלוס נקודה אחת כדי להבטיח שנסיים מעל - אם חיפה מנצחת הכל עד סוף העונה יהיו לה 71 (כרגע יש לה 44 ויש לה עוד 27 נקודות אפשריות עד סוף העונה). משמע, נקודה C היא 72 נקודות. 72 מינוס 69 שווה 3, ככה שאנחנו צריכים עוד 3 נקודות.

אם אנחנו מוציאים תיקו עם חיפה אז גם השגנו נקודה ועלינו מ- 69 ל-70 וגם מקסימום הנקודות של חיפה/נתניה יורד מ-71 (אם חיפה מנצחת הכל) ל-70 (אם נתניה מנצחת הכל). בנקודה B יהיו 70 נקודות (סך הנקודות שלנו), ובנקודה C יהיו 71 (מקסימום הנקודות של קבוצה שלא מכבי, פלוס נקודה). כלומר אז תהיה חסרה לנו נקודה להגיע לנקודה C, כי קו הסיום יתקרב אלינו בנוסף לזה שאנחנו נתקרב אליו.

אבל כרגע חסרות 3.

משחק מול יריבות לתואר שווה יותר כי מוריד גם ממקסימום הנקודות שלהן, ולכן תיקו בעוד שבועיים כאילו שווה 2 נקודות.

המספר לא יכול לגדול אלא אם מורידים לנו נקודות... כל הפואנטה היא לבדוק מה נשאר לנו לעשות אחרי כמה שכבר התקדמנו לקראת התואר. זה לא יכול לגדול, זה הקטע.

תדמיינו ציר עם 3 נקודות עליו - A זאת נקודת ההתחלה. עם 0 נקודות בטבלה. הנקודה הבאה, B, היא איפה שמכבי נמצאת בכל רגע נתון, כלומר כמה נקודות יש לנו. נקודה C היא נקודת הסיום. מספר הנקודות שצריך כדי להבטיח אליפות. אנחנו מתקרבים לנקודה C כשמוציאים נקודות, ונקודה C מתקרבת אלינו כשהיריבות מאבדות נקודות. אבל היא לא יכולה להתרחק. קו הסיום יכול רק להתקרב - כי כשיריבות לאליפות מאבדות נקודות זה אומר שנצטרך לעשות פחות, ולכן הדרך קצרה יותר.

מספר הנקודות שצריך כדי להשיג בזמן שנותר כדי לקחת אליפות הוא C מינוס B. כרגע בנקודה B לנו יש 69, כשבנקודה C יש את מקסימום הנקודות האפשרי של קבוצה בליגת העל שהיא לא מכבי, פלוס נקודה אחת כדי להבטיח שנסיים מעל - אם חיפה מנצחת הכל עד סוף העונה יהיו לה 71 (כרגע יש לה 44 ויש לה עוד 27 נקודות אפשריות עד סוף העונה). משמע, נקודה C היא 72 נקודות. 72 מינוס 69 שווה 3, ככה שאנחנו צריכים עוד 3 נקודות.

אם אנחנו מוציאים תיקו עם חיפה אז גם השגנו נקודה ועלינו מ- 69 ל-70 וגם מקסימום הנקודות של חיפה/נתניה יורד מ-71 (אם חיפה מנצחת הכל) ל-70 (אם נתניה מנצחת הכל). בנקודה B יהיו 70 נקודות (סך הנקודות שלנו), ובנקודה C יהיו 71 (מקסימום הנקודות של קבוצה שלא מכבי, פלוס נקודה). כלומר אז תהיה חסרה לנו נקודה להגיע לנקודה C, כי קו הסיום יתקרב אלינו בנוסף לזה שאנחנו נתקרב אליו.

אבל כרגע חסרות 3.

משחק מול יריבות לתואר שווה יותר כי מוריד גם ממקסימום הנקודות שלהן, ולכן תיקו בעוד שבועיים כאילו שווה 2 נקודות.

תיקו לא שווה 3 נקודות?

נקודה שלנו פלוס איבוד 2 שלהם

לא נמאס לכם לחשב? בואו נקח אליפות נגד חיפה וזהו אכלתם את הראש.

ברור שהיה עדיף, וברור שזה לא יקרה בכל מקרה

אבל חייב להתעכב רגע על המשפט האחרון. בשביל מה אנחנו אוהדים אם לא בשביל לחגוג אליפות? שייגמר ב2 בלילה ושתמות העבודה. אסור לתת למאורעות המופע האור קולי לחזור

המופע האורקולי?

איבדת את הפואנטה של הנושא.

לא אני מבין, אבל הלכו פה על סיטואציות רחוק וזה נהיה קצת חופר.

אני מבין את מה שעומר אומר. הוא מסתמך רק על התוצאות שמכבי משיגה - הווה אמר: השגת עוד X נקודות והאליפות שלך לא משנה מה היריבות עושות. זה המספר שאתה צריך כדי לזכות באליפות. אם היריבות יאבדו במקרה נקודות אדרבא מה טוב, המספר יקטן עוד יותר אחר כך. אבל כרגע אם זה תלוי בך זה המספר. לכן 3 זה המספר הנכון כרגע

המופע האורקולי?

"חגיגות" האליפות בעונת פאקו, עם הלייזרים המתישים מול בלומפילד חצי ריק

"חגיגות" האליפות בעונת פאקו, עם הלייזרים המתישים מול בלומפילד חצי ריק

הייתי במשחק הזה ואני בקושי זוכר לייזרים :)

רק זוכר שניצחנו את ק"ש של בכר 2-1 אחרי פיגור 1-0 והייתה אווירה של יאללה, נחמד לקחת אליפות.

הייתי במשחק הזה ואני בקושי זוכר לייזרים :)

רק זוכר שניצחנו את ק"ש של בכר 2-1 אחרי פיגור 1-0 והייתה אווירה של יאללה, נחמד לקחת אליפות.

אני די בטוח שהלייזרים היה אחרי ההפסד בית למכבי פת במחזור האחרון

אני די בטוח שהלייזרים היה אחרי ההפסד בית למכבי פת במחזור האחרון

גם לי זכור שזה היה אחרי הפסד

גם לי זכור שזה היה אחרי הפסד

זה היה אחרי הפסד למכבי פ"ת והכל היה פשוט פתטי ומזעזע כולל המופע לייזרים

בתכלס חגגנו כ"כ הרבה לפני שאפילו השחקנים בקושי חגגו

מה שהחתול מדבר עליו זה המשחק שהבטחנו בו את האליפות רשמית

נושא מרגש כמובן

ההסבר המתמטי של עומר

ויסלחו לי שדי ורוחות העומר

אבל נראה לי שהעונה הספירת נקודות חווה אתגר

כי אי אפשר לסבול נקודות רק לנו ולחשב רק כמה אנחנו צריכים-

כי במקרה כמו השנה של ריבוי מתמודדות נוצר סירבול בחישוב ואז כל הספירה מגושמת

הייתי מחשב ככה שבודק מה מירב הנקודות שעוד יכולות לצבור היריבות:

ב"ש 27

נתניה 27

חיפה 27

כאשר ההפרש הוא

ב"ש 27

נתניה 26

חיפה 25

ככה שלסיכום:

ב"ש פוטנציאל ל- 27 (27 הפרש- כל נקודה שוללת אותה)

נתניה פוטנציאל ל- 27 (26 הפרש- 2 נקודות שוללות אותה)

חיפה פוטנציאל ל- 27 (25 הפרש- 3 נקודות שוללות אותה)

לפי ההסבר הזה מסתמן תרחיש נוסף מבאס (אך לא סביר)-

לפיו נתניה וב"ש מסיימות בתיקו מול בניהודה במשחקים הקרובים ויוצאות מהמרוץ

אנחנו מפסידים לחיפה

וחיפה מפסידים לחדרה במוצ"ש הבא ושם ייקבע שאנחנו אלופים בכלל לא ביום שאנחנו משחקים, (יום א' בנתניה)

אני יודע שזה מרחיק לכת

אבל מדברים בנושא מתמטי לא מבחינת כדורגל

כי זה נושא שרץ שנים

תרחיש מבאס נוסף

ולא לגמרי מופרך

נתניה מנצחת את בני יהודה

אנחנו עושים תיקו עם חיפה

ומפסידים בנתניה (אחרי חצאי הגמר)

ואז נתניה מפסידים בחיפה במחזור 30 וגם האליפות תיקבע בכלל לא ביום משחק (ב"ש ביום ב'