Jump to content

תשתחוו! | יש אליפות! | 2 משחקים - מה שחסר לטר?ב??ל

Omer

Recommended Posts

מה גם שזה מגניב כי שוב באר שבע וקריית שמונה הסתדרו לפני השמות שלהן בטבלה.

וגם, ההפרש שלנו מהמקום השני זה 21 נקודות, כמו כל הנקודות שהפועל צברה עד עכשיו וזה רק ההפרש שלנו מהמקום השני.

אחלה טבלה

מזל שראשון לציון לא בליגה

מה גם שזה מגניב כי שוב באר שבע וקריית שמונה הסתדרו לפני השמות שלהן בטבלה.

וגם, ההפרש שלנו מהמקום השני זה 21 נקודות, כמו כל הנקודות שהפועל צברה עד עכשיו וזה רק ההפרש שלנו מהמקום השני.

אחלה טבלה

מדמיין אם היתה נניח עירוני אלפי מנשה בליגה..

בהנחה שאנחנו מסיימים העונה באחד בשני המקומות הראשונים, זאת עונה שביעית ברצף שאנחנו לא יורדים מהמקום השני, ככל הנראה עם 4 אליפויות ו-3 סגנויות. מצאתי בכל ההיסטוריה של הכדורגל בארץ רק שתי קבוצות נוספות שעשו את זה: חיפה של 99/00 עד 05/06 (2 סגנויות ו-5 אליפויות), והפועל פ"ת של 54/55 עד 62/63, שאצלה זה היה במשך 9 עונות (אליפויות, 3 סגנויות רצופות, ואז 5 אליפויות רצופות).

סתם כדי לשים בקונטקסט הנכון ובפרופורציות הראויות את הכישלון של שלוש השנים הקודמות - נכון שבזמן אמת זה לא ניחם, ונכון שאפשר לטעון שאליפות תתחיל שושלת חדשה - אבל אומר משהו על גדולה של קבוצה. מכבי של העשור הנוכחי נופלת רק משלוש שושלות: מכבי של שנות ה-40-50 (6 אליפויות ב-8 עונות רצופות, יחד עם זה היו סגנות ומקום שלישי), פתח תקווה שנות ה-50-60 (6 אליפויות ב-9 שנים) וחיפה של העשור הראשון של המאה הנוכחית (5 אליפויות ב-6 שנים).

אנחנו צריכים להגיד תודה כל יום על זה שזכינו ושאנחנו עדיין זוכים לראות את הקבוצה הזאת.

Glory days are now!

בהנחה שאנחנו מסיימים העונה באחד בשני המקומות הראשונים, זאת עונה שביעית ברצף שאנחנו לא יורדים מהמקום השני, ככל הנראה עם 4 אליפויות ו-3 סגנויות. מצאתי בכל ההיסטוריה של הכדורגל בארץ רק שתי קבוצות נוספות שעשו את זה: חיפה של 99/00 עד 05/06 (2 סגנויות ו-5 אליפויות), והפועל פ"ת של 54/55 עד 62/63, שאצלה זה היה במשך 9 עונות (אליפויות, 3 סגנויות רצופות, ואז 5 אליפויות רצופות).

סתם כדי לשים בקונטקסט הנכון ובפרופורציות הראויות את הכישלון של שלוש השנים הקודמות - נכון שבזמן אמת זה לא ניחם, ונכון שאפשר לטעון שאליפות תתחיל שושלת חדשה - אבל אומר משהו על גדולה של קבוצה. מכבי של העשור הנוכחי נופלת רק משלוש שושלות: מכבי של שנות ה-40-50 (6 אליפויות ב-8 עונות רצופות, יחד עם זה היו סגנות ומקום שלישי), פתח תקווה שנות ה-50-60 (6 אליפויות ב-9 שנים) וחיפה של העשור הראשון של המאה הנוכחית (5 אליפויות ב-6 שנים).

אנחנו צריכים להגיד תודה כל יום על זה שזכינו ושאנחנו עדיין זוכים לראות את הקבוצה הזאת.

Glory days are now!

נכון, מדוייק ונהדר. חשבתי לתומי שיורדי החזיר את הקבוצה כמו שקיבל אותה- מתחבקת כשהיא בפליאוף העליון. מתחבקת חזק. האם טעיתי כל כך? או בעצם, מעריב לנוער, האם אני בהיריון?

מביך בשביל ב"ש שאנחנו בעונת שפל מטורפת עם ג'ורדי על הקווים בעונה שעברה סיימנו 9 פחות מהמקום הראשון והם כבר יהיו 26 אם ננצח את הפועל חיפה, וזה עוד אחרי שקיבלו היום נק' במתנה מהשופט ולא בפעם הראשונה העונה.

TAV18.jpg

מביך בשביל ב"ש שאנחנו בעונת שפל מטורפת עם ג'ורדי על הקווים בעונה שעברה סיימנו 9 פחות מהמקום הראשון והם כבר יהיו 26 אם ננצח את הפועל חיפה, וזה עוד אחרי שקיבלו היום נק' במתנה מהשופט ולא בפעם הראשונה העונה.

TAV18.jpg

העונה שעברה לא היתה עונת שפל לפי שום מדד אובייקטיבי. פשוט התרגלנו לטוב. שזה בסדר, אבל בראייה כוללת השנים האחרונות היו הרבה פחות רעות ממה שעשו מהן ביציע ובפורום.

העונה שעברה לא היתה עונת שפל לפי שום מדד אובייקטיבי. פשוט התרגלנו לטוב. שזה בסדר, אבל בראייה כוללת השנים האחרונות היו הרבה פחות רעות ממה שעשו מהן ביציע ובפורום.

היינו קרובים מאוד לסיים מקום שלישי אחרי המון זמן, ממש בסוף חטפנו את המקום השני.

כשאני אומר שפל אני מתכוון בשנים האחרונות ולא בראייה כללית כי כבר ראינו תקופות הרבה יותר שחורות ממקום שני או שלישי כמובן.

זה שהשוו את זה לתקופת טרום-ג׳ורדי, ואמרו שהוא עוזב את הקבוצה באותו מצב שבו קיבל אותה - זה כבר טירוף בכל קנה מידה.

זה שהשוו את זה לתקופת טרום-ג׳ורדי, ואמרו שהוא עוזב את הקבוצה באותה מצב שבו קיבל אותה - זה כבר טירוף בכל קנה מידה.

גם אני לא חושב ככה, ברור שזאת הגזמה קיצונית, חלק גדול מהכוכבים שיש לנו עכשיו הם שחקנים של ג'ורדי, לא צריך להתעלם מזה. הוא דמות ענקית בהסטוריה שלנו גם אם לא חף מטעויות.

אני מבסוט מאוד על מנספורד ואיביץ', הרבה יותר מאשר הייתי על ג'ורדי ב-3 השנים האחרונות, אבל אני לא יכול להתעלם מ-3 השנים הראשונות הנפלאות שלו, אי אפשר להתעלם מזה שהוא בנה את כל הארגון הזה מחדש ובצורה מסודרת, זה דברים שאנחנו נהנה מהם עוד שנים קדימה, זה הרבה מעבר להחתמה של שחקן טוב וגם כשהוא טעה אין לי ספק שהכוונה הייתה טובה, אין הרבה עם כוונות נקיות כמוהו.

זה שהשוו את זה לתקופת טרום-ג׳ורדי, ואמרו שהוא עוזב את הקבוצה באותה מצב שבו קיבל אותה - זה כבר טירוף בכל קנה מידה.

טירוף זאת ההגדרה הכי סופר לייט לתאר את זה.בעולם המושגים שלי זה היה נורא הרבה יותר. הם קצת נעלמו...

מי טענו את זה? אוהדים שלנו או התקשורת?!

זאת היתה דעה לא מאוד נדירה בפורום הזה.

אני גם הייתי בטוח שהולכים לעונה רעה, כי שנה שעברה הקבוצה הייתה לא טובה (עזוב רגע טבלה, היכולת הייתה רעה, האופי היה רע, קבוצה נראתה חושך במשך רוב העונה), היו מלא חורים מקצועיים ולא הייתה אפשרות לתקן אותם כי נפל עלינו הפייר פליי הזה, למעשה קיוויתי שנגיע לינואר בפיגור 5 מהמקום הראשון בתקווה שנוכל להתחזק בינואר ולהילחם עד הסוף,

הבינגו של מנספורד עם איביץ' פשוט היה אחד למליון, שני האנשים האלו עשו פה נס, לא פחות.

אבל בשום שלב לא האשמתי את ג'ורדי ש"השאיר אדמה חרוכה" כאמור, או "שבגללו אכלנו אותה עם הפייר פליי", אני מעריך מאוד את כל הטוב שהוא עשה ומקבל את זה שאדם שעושה - טועה, רק מי שלא עושה לא טועה ובטח ובטח שהוא הרוויח את הקרדיט לטעות.

אבל אי אפשר להתעלם מזה, כמו שאתה אומר, שהיו גם תגובות שלקחו את זה צעד קדימה והיו ארסיות במיוחד כלפי ג'ורדי שהחזיר אותנו לנק' ההתחלה, יקח שנים לצאת מזה, שהוא היה צריך לעזוב שנתיים קודם וכו'.

מעבר לבנייה מחדש של הארגון שתזכר לו לעד, אי אפשר להתעלם גם מזה שחלק גדול מהשחקנים המובילים שלנו עכשיו הם שחקנים "שלו", הוא החזיר את ייני, הוא הביא את דסה, ראיקוביץ', אצילי, עטר ועוד. הוא החזיק מדור פרץ אחרי שכמעט כולנו ויתרנו, הוא לא ויתר גם על ברסקי שבגיל מאוחר המשיך להשאיל אותו, הוא גם סימן את גלזר עוד כשהיה פה.

יש לו גם תרומה ענקית בזה שקיבלנו אופי של קבוצה לאירופה, לפני כן לא בדיוק היינו מצליחים באירופה למעט העפלה היסטורית לליגת האלופות, לרוב היינו מודחים בשלבי מוקדמות ראשונים וכך גם בגביע, הוא הפך אותנו לקבוצה שיודעת להתמודד עם משימות ולעבור שלבים בטורנירים, בין אם זה אירופה או גביע כאמור, זה לא מובן מאילו בכלל אחרי שנים שהיינו רעים בזה. אם אני זוכר נכון היינו מודחים כמעט קבוע בשלבים המוקדמים של גביע המדינה וגם במוקדמות באירופה עד שהוא הגיע ולימד את המועדון איך עוברים שלבים וגם אחרי שהוא עזב המנטליות הזאת המשיכה ולמעשה רק בגלל שערוריית שיפוט וטיבי לא עלינו גם השנה.

אגב הוא גם תרם המון לשם של מכבי בעולם ובפרט באירופה, מי בכלל חלם להיות דרג ב' בשלב הבתים באירופה לפני ג'ורדי? אומנם למיטב הבנתי אכלנו אותה כי איבדנו הרבה נק' ואולי יקח הרבה זמן עד שנחזור לזה, אבל הוא הביא אותנו לשיא דירוג באירופה.

המון קרדיט והמון אהבה צריכה להיות לג'ורדי, הוא צריך להכנס להיכל התהילה של המועדון בעיניי ובגלל שבזכותו אדם כמו יוהאן קרויף הגיע לקרית שלום, זה מטורף.

יורדי בסך הכל היה מכה קלה בכנף.

מאיזו בחינה מכה?

לדעתך ב"מאזן פלוס מינוס" שלו במכבי הוא במינוס?

לדעתי הוא בפלוס עצום וזה עוד אחרי שכלול של המינוסים.

מאיזו בחינה מכה?

לדעתך ב"מאזן פלוס מינוס" שלו במכבי הוא במינוס?

לדעתי הוא בפלוס עצום וזה עוד אחרי שכלול של המינוסים.

מבחינה שלא לקחנו תארים בתקופה האחרונה כי זה מה שסופרים. הרבה טעויות שזעקו עליהן כאן בפורום עוד לפניי הוא עשה. היתרון שלו הוא שתמיד דאג שלמכבי יש שלד טוב.

מבחינה שלא לקחנו תארים בתקופה האחרונה. הרבה טעויות שזעקו עליהן כאן בפורום עוד לפניי הוא עשה. היתרון שלו הוא שתמיד דאג שלמכבי יש שלד טוב.

זה נכון, גם אני אמרתי שלטעמי הטעויות המשמעותיות התחילו כבר בעונה של הטרבל עם פאקו כי כבר אז ראית כמה עמדות שחייבות חיזוק ושינוי וזה לא קרה,

עונה אח"כ ערן זהבי נתן עונה מפלצתית שהספיקה למשוך אותנו לשבועיים האחרונים של העונה עם דאבל על המדף, שלצערי לא לקחנו, אבל זה לא הסתיר את הבעיות שהיו ידועות, שאם היו מתוקנות אולי היינו שומרים על התואר,

ואח"כ שערן עזב בעונה של שוטא-וידיגל זה כבר התפוצץ, ודווקא בסוף אותה עונה הרגיש שמנסים לשנות ולתקן וזה פשוט לא הצליח, אבל בסיומה של אותה עונת "וידיגל" כבר ראינו שג'ורדי הפנים שצריך לשנות. השינויים פשוט לא הצליחו. אני "כועס" יותר שלא עשו את השינויים בסוף עונת הטרבל מאשר שהשינויים לא הצליחו בשלב מאוחר יותר.

אני גם לא מתעלם מחלקו המשמעותי בבור של הפייר פליי הפיננסי, סכומים משמעותיים הושקעו בשחקנים לא טובים ובמשכורות מנופחות מידי שעד היום אנחנו תקועים עם השכר של טיבי לדוגמה, שהוא בכלל לא רואה דשא אבל הוא בין המשתכרים הגבוהים בליגה וכמובן צוות מקצועי מנופח מידי עם משכורות גבוהות, באיזה עולם מליון אירו או 800 אלף אירו, אני כבר לא זוכר, בשנה זה שכר הלם למאמן נפל כמו שוטא? כל הדברים האלו הצטברו לכדי בעיה פיננסית, עד כדי כך שזה "בלע" מכירות בסכומי עתק מבחינתנו של זהבי, טב"ח וכו'.

ועדיין, אם אני משכלל הכל, לדעתי קרויף בפלוס גדול והוא דמות אדירה שתרמה המון למועדון.

קרויף בצוותא עם גולדהאר שינו את פני המועדון שלנו 180 מעלות. גם ה3 שנים האחרונות שלו השאירו אותנו במצב פי אלף יותר טוב ממה שהיינו בו לפני שהוא הגיע. הלוואי עלינו לפני עשור הבעיות שהיו לנו כשקרויף עזב אותנו