Jump to content

השתחררתי, נו ו?

Recommended Posts

גם אם אתה רוצה ללמוד מתישהו, אל תמהר להתחיל. זה מסלול מחייב לכמה שנים טובות, שבדר"כ אחריו אתה כבר ישר מתחיל עבודה, נהיה בגיל שפתאום כבר לא מתייחסים אליך כילד ויש לך מחויבות (ברור שגם עם זה יש מה לעשות אבל עדיין).

קח את הזמן, לא באמת משנה לטווח הארוך אם התחלת ללמוד בגיל 22 או בגיל 24. אני מכיר אנשים שמעידים שהתקופה של אחרי הצבא ולפני הלימודים הייתה התקופה הכי משמעותית שלהם ושהכי עיצבה אותם כבני אדם בוגרים.

לגבי בגרויות, פסיכומטרי וכו', הכל תלוי במה ואיפה אתה רוצה ללמוד. יש סיטואציות, גם באוניברסיטאות, בהן בגרות מספיקה בלי פסיכומטרי (הכל תלוי בציון הבגרויות כמובן). תעשה בדיקה אמיתית לפני שאתה מתחיל פסיכומטרי\השלמת בגרויות כמו רובוט רק כדי לגלות בסוף שזה היה לחינם.

אגב, לא לרוץ לעשות פסיכומטרי לפני שיודעים מה רוצים ללמוד, או אם בכלל רוצים ללמוד.

רק המקצועות אכן דורשים פסיכומטרי, אבל לא כולם (אני למשל למדתי בבצלאל, שם זה לא רלוונטי בכלל), וגם אלו שכן, לחלקם מספיק ציון מסויים.

אם הייתם חוזרים אחורה או מדברים עם ניסיון של כמה שנים

איה הייתם ממליצים לעבוד ולהרוויח כסף ? במקומות כלכליים פיננסי ולקרוע את עצמכם או במקומות יותר קלילים והשאיר זמן יותר פנוי וחופשי?

הייתי שמח גם לשמוע באיזה סוג עבודה בכל אחד מהכיוונים

למצוא את האיזון.

בסופו של דבר, אם תעבוד בעבודה שמכניסה לך הרבה כסף, אבל תהיה בלחצים גדולים ממנה ולא יהיה לך זמן פנוי וכו אז אתה לא תשרוד בה הרבה זמן.

מצד שני, רוב הסיכויים שבעבודה קלילה עם הרבה זמן פנוי, יהיו לך איזשהם לחצים כלכליים כי לא תכניס מספיק כסף.

לא נראה לי שיש לך שתי הצעות ואתה מתלבט ביניהם באמת, אלה שזו שאלה תיאורטית, אבל אם יש, אז הייתי הולך על העבודה שתכניס יותר, נותן את המקסימום, ואחרי איזשהי תקופה מחליט אם אני רוצה להמשיך ככה או להוריד הילוך.

• 1 year later...

אקפיץ את הנושא לטובת הצעירים בפורום

התכנון המקורי שלי היה לטייל בחורף הבא ולהתחיל ללמוד בשנה שלאחר מכן, כרגע אני לא רואה סיכוי שיהיו טיסות בשנה הקרובה (זאת אומרת שאנשים ירצו לטוס ולא יהיה פחד) 

היית ממליצים לוותר עלזה וללכת ללמוד?/ הייתם ממליצים להירשם ללימודים גם אם זה אומר להתחיל מכוון ? 

למה לוותר על הנסיעה? אני אומר להפך- המחירים יהיו ברצפה ויהיו מעט מאוד תיירים בכל מקום. נשמע כמו זמן מעולה לטייל (בהנחה שאין מגבלות במקומות שאליהם אתה מעוניין להגיע)

בנוסף אתה גם צריך להתעדכן מתי חברות ביטוח חוזרות לבטח לחו"ל

1 hour ago, אם אין אני לי נמני said:

אקפיץ את הנושא לטובת הצעירים בפורום

התכנון המקורי שלי היה לטייל בחורף הבא ולהתחיל ללמוד בשנה שלאחר מכן, כרגע אני לא רואה סיכוי שיהיו טיסות בשנה הקרובה (זאת אומרת שאנשים ירצו לטוס ולא יהיה פחד) 

היית ממליצים לוותר עלזה וללכת ללמוד?/ הייתם ממליצים להירשם ללימודים גם אם זה אומר להתחיל מכוון ? 

דווקא עכשיו לעוד שנה יש מחירים ברצפה השאלה אם חברת התעופה שהזמנת ממנה כרטיס לא תפשוט רגל עד אז.

2 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

ד.א אם מדברים על לימודים, כמה בלתי אפשרי להשלים 5 יחידות מתמטיקה מ4 בחודשיים? צריך ציון 70 

מה הרמה הנוכחית שלך?

ההמלצה הכי טובה שתקבל זה קח את עצמך תעשה כסף כמו חמור ולך לטייל לכמה שיותר זמן.

שתחזור אתה תבין על עצמך הרבה דברים, תכיר הרבה אנשים עם ניסיון חיים, תלמד מאנשים שרוצים לעשות או עשו זה יפתח לך את הראש..

כל חייל שמשתחרר יוצא אבוד מהצבא וחושב שיש מסלול מסוים שצריך לעשות אותו.. כמה כסף מבזבזים על הטעויות האלה..

זה הגיל לחגוג לטייל ולחיות את החיים בלי חצי דאגה על הראש.. בטיול אתה לומד על עצמך ועל מה שאתה מצפה מהחיים שלך המון.

17 hours ago, ravid said:

מה הרמה הנוכחית שלך?

4 יחל 91 ואחרי פסיכומטרי 

אמי צריך 70 ב5 חבר שמורה למתמ אמר לי שאין בעיה להשלים את זה ב3 חודשים עם ההקלות של הבגרות בגלל הקורונה 

אבל צריך ללמוד 

58 דקות לפני, אם אין אני לי נמני said:

4 יחל 91 ואחרי פסיכומטרי 

אמי צריך 70 ב5 חבר שמורה למתמ אמר לי שאין בעיה להשלים את זה ב3 חודשים עם ההקלות של הבגרות בגלל הקורונה 

אבל צריך ללמוד 

אם זה רק מטמטיקה תבדוק בגרות דרך הצבא.

4 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

4 יחל 91 ואחרי פסיכומטרי 

אבל צריך ללמוד 

גם אני מורה למתמטיקה ואני מסכים עם הדעה של החבר אבל צריך מחוייבות. 

4 hours ago, אם אין אני לי נמני said:

4 יחל 91 ואחרי פסיכומטרי 

אבל צריך ללמוד 

70 זה ציון ממש לא בשמיים, במיוחד עם ההקלות שנתנו בגלל הקורונה. 

3 חודשים זה לא מעט, אבל כמו שאמרת תצטרך ללמוד ברצינות. 

4 דקות לפני, Semper Fidelis said:

היית לוחם?

הייתי במודיעין, השתחררתי וישר עשיתי פסיכומטרי (640) וקורס באנגלית שרציתי לעצמי כבר שנים.. עכשיו מתלבט אם לעשות מתמטיקה 5 יחל ולהתחיל ללמוד בחורף הקרוב 

או לקחת את הדברים יותר באיזי ולא להלחיץ את עצמי 

אנצל את הנושא גם בשבילי, משתחרר עוד 5 חודשים וכבר מרגיש אבוד, אני שוקל לחתום קבע רק בשביל לדחות את הבום שיפול עליי.

ואני אחד ששונא את המערכת יותר מאת הפועל

4 hours ago, Rotiman said:

אנצל את הנושא גם בשבילי, משתחרר עוד 5 חודשים וכבר מרגיש אבוד, אני שוקל לחתום קבע רק בשביל לדחות את הבום שיפול עליי.

כולנו היינו שם, אתה ממש יכול לראות מתחילת הנושא עברו שנה וחצי. לא לפחד כולם עוברים בלבול בשחרור והדרך היחידה לעבור את זה זה פשוט להשתחרר ולהתבלבל, אל תפחד מזה :)

אבל זה משהו שחייבים לעבור כדי להבין איך העולם בחוץ עובד מה מצופה מימך ומה אתה יכול לעשות בעצמך. אם תדחה את זה בגלל קבע אתה פשוט תדחה את זה לא תבטל את זה אז אפשר לוותר על זה לדעתי. 

מאיזה יחידה במודיעין השתחררת?

השתחררתי לפני שנה מהיחידה הטכנולוגית ואני מקבל פעמיים בשבוע טלפונים עם כל מיני הצעות שלא מעניינות אותי בכלל כי יש לי כבר דרך ויודע מה אני עושה עם החיים שלי.

20 hours ago, Rotiman said:

אל תחתום