Jump to content

השתחררתי, נו ו?

Recommended Posts

תקופת השירות הסתיימה (תודה רבה ניפגש במילואים) ועכשיו יוצאים לחיים, אין ספר הוראות ואין דרך שבאמת יכולה להכין אותנו לזה

הייתי שמח לשמוע קצת מזקני הפורום איך בכלל מתחילים?

טיול?

פסיכומטרי?

עבודה בכל הכוח?

מאיפה מתחילים בכלל

יאללה שפכו סיפורים

תתחיל לשאול את עצמך מה אתה רוצה לעשות בחיים,כמה אתה רוצה להרוויח,איזה רמת חיים אתה מצפה לה ומה זה מצריך ממך לעשות.

האם אתה מוכן לעבוד במשרד הייטקיסטי בשביל משכורת גבוהה? האם יש חלום שאתה רוצה להגשים? או כמה?

תשובות לכל זה יש מצב שיקח שנים למצוא, אבל תתחיל לשאול.

אני אישית מאמין גדול בלטייל ולראות עולם, זו לדעתי הדרך הכי טובה של בני אדם להתפתח מחשבתית ומנטאלית ובנוסף לזה זה פשוט כיף וצוברים חוויות שישארו איתך עד ימיך האחרונים.

אישית אני סולד ממסלול הצבא-טיול-לימודים ומאמין שהעשור הזה 20-30 זה הזמן הכי טוב שלך לעשות כמה שיותר טעויות ולקחת

כמה שיותר סיכונים ולרדוף אחרי כל החלומות, אבל שוב- זה אינדיבידואלי מאוד.

דבר אחד אני אגיד לך שבוודאות תעשה:

אחרי שאתה נרגע קצת מחוויית הצבא, בכל זמן שאתה לא סגור על אם אתה רוצה לטוס ללמוד להתחיל בקריירה ואתה בתקופת ״מעבר״- תחפש דרך לעשות כמה שיותר כסף. בארץ או בחול זה לא משנה, תעשה כמה שיותר כסף.

אם באלך לשתף בכיוון שלך זה יעזור לעזור.

אה וכמובן תשים לב שבחודשי אבטלה אתה משלם ביטוח לאומי שלא תקבל עוד כמה שנים חוב של 1000 שקל בהפתעה.

אם הייתי משתחרר עכשיו והייתי בן 21 מלא אנרגיה הייתי עושה אחד מהדברים הבאים:

1. עובד בעגלות בחול ועושה מלא כסף.

2. נכנס למוקד מכירות (רצוי ביטוח) בארץ ועושה מלא כסף.

אם שירתת ביחידת עילית או שהיית קצין קרבי, הייתי בודק קודם כל כניסה לשירות / מוסד - יש להם מסלולים מעולים שמתחילים כמאבטח (כסף אש + חו"ל) ואחרי כמה שנים מוציאים אותך ללימודים חרטא אתה עושה תואר בשנתיים במסלול מיוחד וחוזר כקמ"ן או מחמם כסא מסוג אחר ומשם זה אוננות בתנאי עובד מדינה הטובים ביותר שיש עד הפנסיה.

גם המשטרה היא מקום עבודה נפלא.

אם הייתי יכול לחזור אחורה... תטוס אחי. טוס לעבוד בעגלות או כל דבר אחר ותנסה להישאר שם כמה שיותר זמן.

אם תעשה מספיק כסף לא תצטרך לבזבז זמן על לימודים אלא תמצא דרכים להרוויח. בהצלחה אחי ותתעל את האנרגיות בצורה יעילה.

תראה את הסרט של גים קארי יס-מן ותתחיל להגיד כן להכל.

ועכשיו ברצינות, בדיוק כמו שכתב לך בתגובה הראשונה.

כסף, טיולים, פיתוח עצמי, הכרת האחר והשונה ולא בהכרח אנשים באופן ספציפי אלא גם תרבויות, יבשות, אמונות, דרך חיים.

יש לך עוד הרבה מאוד זמן לחיים עצמם ואם אתה לא בזוגיות מחייבת - תרבה לעשות וגם לטעות בחמש שנים הקרובות....הכל בסדר.

אל תמהר לשום מקום, אף אחד לא הגיע לגיל 67 ואמר לעצמו "איך עבדתי רק 40 שנים ולא 42". אני בטיפשותי נרשמתי לכלכלה וניהול כשהייתי בטיול הגדול והתקבלתי, ורק כשחזרתי לארץ הבנתי שזה פשוט לא הכיוון ו"זרקתי" שנה. בדיעבד זה היה מ' ונהנתי מעוד שנה רגועה.

קח את הזמן ותהנה. תטייל, תעבוד במה שטוב לך ותחסוך קצת.

תעשה קצת שטויות, אף אחד לא הפסיד דבר מקצת שטויות בחיים.

בחורות, חברים, טיול של פעם ב.., קח את הזמן ותמצא את הכיוון שלך.

למצוא את המטרה/כיוון/מה שאתה אוהב יכול להשתנות בשנים הקרובות שלך אז בלי לחץ.

המסלול שלי היה לא רע - טיילתי בארה"ב, עשיתי פסיכומטרי, טיילתי בתאילנד ועשיתי קצת כסף באבטחת אישים רגע לפני הלימודים ועכשיו עבודה.
אם יש משהו שהייתי משנה בדיעבד - הולך לעבוד בחו"ל ומושך שנה\שנתיים של קרחנות ואז חוזר למסלול של לימודים.

אני שומע בכל התגובות החוזרות של לעבוד בעגלות ובארהב דבר שמאוד קל להגיד בדיעבד אבל בהווה מאוד מסוכן

חותמת שחורה?

מרחק מהחברים/משפחה ?

איך מצהירים על כל הכסף?

ועוד המון... עכשיו אני לא פוסל,אבל הלוואי והייתה לי הפרספקטיבה להגיד שאני מוכן להתאבד על זה, נראב כמו משהו שמקבלים עם השנים

אני מפצל את ההודעות כי הם לא קשורות אחת לשניה

יצאתי מיחידה מאוד טובה שפותחת לי דלתות בתחום המקצועי והתחלתי להגיש קורות חיים.. אמרתי נתגלגל מקסימום לא תמיד אפשר להפסיק

לימודים, נכון שזה תורה בפני עצמה אבל באיזה שלב מבינים מה רוצים ללמוד (בהנחה שלא באמת אפשר לוותר על תואר במציאות שלנו)

טיול, עם מי, מתי, לאן? מה הייתי משנים בטיול ומה עושים בדיוק אותו דבר וכמה כסף,צריך לחרא הזה

משוחרר טיפה יותר משנה...

הייתי גם בקבע וכאלה ואמרתי שיש שני דברים שאני חייב לעשות בשנתיים הקרובות: לשפר בגרויות וכל מה שאני צריך לעשות כדי להתקבל למה שאני רוצה ללמוד ולטוס לטיול גדול.

לשמחתי סיימתי כמעט עם כל השיפורים ושבוע הבא נשאר לי לדעת שאני באמת מתקבל למה שאני רוצה ואז אתכנן בדיוק את הטיול (שאני כבר יודע בגדול מה אני רוצה לעשות, פשוט לא לפרטי פרטים והזמנות כרטיסים וכאלה)

תהנה כל עוד אפשר מהתקופה הזו, זו התקופה הכי טובה שהייתה לי בחיים בקלות. אין הרבה מחויבויות, יש זמן לעצמך (להתאמן, תחביבים וכאלה)

אם יש לך אופק תעסוקתי שווה לך להתחיל לעבוד אפילו במשרה חלקית כדי לחסוך כסף, אם אתה יכול למצוא משרה טובה שאתה יכול ללמוד בה אז זה בכלל טוב.

אני עשיתי טעות והלכתי על עבודה שלא יכולתי ללמוד במסגרתה ובדיעבד זה רק פגע לי בפסיכומטרי ובבגרויות שהשלמתי. היום אני נמצא במשרה שמאפשרת לי גם וגם. וויתרתי על לא מעט כסף בשביל העבודה הזו, אבל זה שווה את זה.

לטיול של כמה חודשים הייתי חוסך משהו כמו 10-15 אלף דולר, אולי פחות למזרח. אבל אל תטייל כי כולם מטיילים, תטייל רק אם יש מקום שממש מושך אותך.

גם המשטרה היא מקום עבודה נפלא.

לא רוצים שוטרים ביציע!

ועכשיו ברצינות קודם כל לך על טיול נחמד לנקות את הראש ואחר כך תגיע להחלטה.

אני מבין את ההתלבטות אבל לב לבה של השבלוניות טמונה בשאלה שלך. אתה יכול ללכת בתלם ולסמן וי על דברים אבל יהיה יעיל בהרבה אם במקום להתייעץ עם אחרים תשאל את עצמך שאלות ותבין מה אתה חושב שנכון לך כרגע, יכול להיות שזה אף אחד מהדברים שהצעת או שנכתבו כאן

תעשה מה שהלב מרגיש, יש כאלה שהתחילו אחרי שנה ללמוד, יש כאלה שהלכו לטייל ולהתאפס בחול, יש כאלו שעושים כמה טיולים קצרים.

אין אמת אחת, אין אמת בכלל.

אתה מרגיש חנוק אחרי השירות ורצון של להתנתק מהלחץ של השלוש שנים? אתה יכול ללכת לטייל (יש יעדים שמעניינים אותך? דרום אמריקה/ תאינלד/ אפריקה/ המזרח).

אתה יכול לנסות למצוא עבודה כמו שרשמת, לעבוד תקופה ותוך כדי להבין מה אתה רוצה.

גם לימודים- אתה מכיר את עצמך, אתה טוב במספרים, אתה יותר איש טכני, יותר חזק במחשבים.

תבין קודם כל מי אתה ומה אתה אוהב.

וואו נושא מבורך.

אני משתחרר עוד 10 חודשים אבל כמובן שהמחשבות כבר עולות.

באמת שאין לי טיפת כיוון כרגע, לא על לימודים לא על עבודה וגם לא לגמרי על הטיול.

דבר אחד מלחיץ אותי קצת, הבגרות שלי מאוד גרועה ובצורה מאוד גבולית קיבלתי תעודה, עכשיו אני באמת לא תופס מעצמי מפגר ואפילו תופס מעצמי חכם פשוט אני תלמיד גרוע,אני מתקשה

גם בבית הספר וגם בלימודים בצבא (חיל הים.. לא חסר מה ללמוד)

אז כל הנושא של מה ללמוד ומתי מדאיג אותי.

דוגרי, חשוב לשפר בגרויות אחרי הצבא ?

וואו נושא מבורך.

דבר אחד מלחיץ אותי קצת, הבגרות שלי מאוד גרועה ובצורה מאוד גבולית קיבלתי תעודה, עכשיו אני באמת לא תופס מעצמי מפגר ואפילו תופס מעצמי חכם פשוט אני תלמיד גרוע,אני מתקשה

תלוי מה אתה רוצה לעשות עם עצמך.

אני מכיר מישהו בלי בגרות ובלי צבא שעושה ארגזים במכירות מגיל 18.

עכשיו הוא מתכנן על איזה תואר חרטא בפתוחה ושם לא צריך בגרות.

וואו נושא מבורך.

למדו איתי אנשים שעשו מכינה במכללה וזה חסך להם שיפור בגרויות ופסיכומטרי הכל תלוי מה רוצים ללמוד ואיפה.

2 הטיפים שלי:

אם אתם חושבים ללכת ללמוד משהו, כדאי לבדוק אופציה לעבוד איזה חצי שנה בתחום כעובד לא מקצועי. אצלי ניסו למשוך אותי ללמוד הנדסת או הנדסאי בניין. הלכתי לעשות מועדפת בבניין, והבנתי שאני לא רוצה שום קשר לתחום.

חרא עבודה, חרא כסף אבל וואלה יצאתי מאושר שלא התחלתי ללמוד על זה.

2) להבין שלא רק מי שהלך ללמוד יכול להצליח או לעשות הרבה כסף. אפשר לעשות אחלה כסף מהרבה דברים שמתמקצעים בהם ורוכשים ניסיון.

2 הטיפים שלי:

אם אתם חושבים ללכת ללמוד משהו, כדאי לבדוק אופציה לעבוד איזה חצי שנה בתחום כעובד לא מקצועי. אצלי ניסו למשוך אותי ללמוד הנדסת או הנדסאי בניין. הלכתי לעשות מועדפת בבניין, והבנתי שאני לא רוצה שום קשר לתחום.

חרא עבודה, חרא כסף אבל וואלה יצאתי מאושר שלא התחלתי ללמוד על זה.

2) להבין שלא רק מי שהלך ללמוד יכול להצליח או לעשות הרבה כסף. אפשר לעשות אחלה כסף מהרבה דברים שמתמקצעים בהם ורוכשים ניסיון.

מאיפה הבאת את זה שהנדסת בניין זה חרא כסף ?

אבל עשית הקשר גרוע, הנדסת בניין= פועל בניין.

באמת שאין לי איך לתאר את ההקשר הגרוע הזה.

כמו שתגיד רציתי ללמוד רפואה, הלכתי לנקות בבתי חולים.

לא הייתי מקצין ברמה כזאת, אבל אולי יש מרחק גדול מדי. הייתי רואה הנדסאים ומנהלי עבודה ודיברנו ו-וואלה לא הרגשתי איזשהו משיכה וראיתי יותר מדי מינוסים שהרחיקו אותי. הייתי מודע לזה שיש עוד תחומים וזה לא נטו שטח אבל סיימתי את המועדפת ונופפתי להם לשלום.

סתם כדי להגן על זה שפסלתי את הלימודים בגלל המועדפת, אז עבדתי בחברה קטנה, לא משהו גדול, ואם ניקח את זה לרפואה אז זה כמו שתהיה מרפאה קטנה עם חדר ניתוח אחד או שניים, ואני אלך לעבוד שם בניקוי החדר ניתוח ועובד כללי. שזה גם מאוד רחוק אבל אתה נחשף שם הרבה לאנשים, לתאכלס וליום יום שיכול להיות פחות ומעניין ממה שחשבת כשחשבת ללמוד.