Jump to content

נושא מלפפונים לחורף 2018 ע"ש אורוש ניקוליץ’

T.L MTA

Recommended Posts

לגמרי.

ממהרים לוותר על שחקני בית מוכשרים מצד אחד ומאידך מתלהבים מזה ששחקני הבית המוכשרים אצלנו דורסים את הליגה ומביאים דאבל ואולי גם טרבל אם ירצה הזהבי.

ועוד בשביל איזה סכום? נניח שתמכור אותו במליון אירו, איזה ישראלי או אפילו שחקן זר שהצליח בליגה תוכל לקנות אח"כ בסכום כזה? כלום. כל שחקן שעשה שליש עונה טובה ידרשו ממך 2 מליון, המחירים זינקו ומליון אירו היום לא יועילו לך בכלום.

אז עכשיו המסקנה היא שאסור לשחרר אף פעם שום שחקן בית?

אני סומך על מכבי. שיעשו את השיקולים שלהם. אני אוהד מכבי מספיק שנים בשביל לא להתלהב מכל מי שנראה טוב בנוער ובלאומית, וכדי לא לקרוא לשחרור של שחקן צעיר "בכייה לדורות" לפני שבכלל ראיתי אותו בליגת העל. שוב, שמכבי יעשו את השיקולים שלהם, כל החלטה שיקבלו תהיה בסדר מבחינתי.

נ.ב.

אתה יודע שמיליון יורו שאתה מקבל מקבוצה בארץ מותר לך להוציא בחו"ל, כן? ואתה יודע שאסור לנו להוציא אם אנחנו לא מכניסים?

אני סומך על מכבי. שיעשו את השיקולים שלהם. אני אוהד מכבי מספיק שנים בשביל לא להתלהב מכל מי שנראה טוב בנוער ובלאומית, וכדי לא לקרוא לשחרור של שחקן צעיר "בכייה לדורות" לפני שבכלל ראיתי אותו בליגת העל. שוב, שמכבי יעשו את השיקולים שלהם, כל החלטה שיקבלו תהיה בסדר מבחינתי.

נ.ב.

אתה יודע שמיליון יורו שאתה מקבל מקבוצה בארץ מותר לך להוציא בחו"ל, כן? ואתה יודע שאסור לנו להוציא אם אנחנו לא מכניסים?

את התיאור הדרמטי של בכייה לדורות בטח שלא שמעת ממני, שום שחקן שנשחרר לא יהיה בכייה לדורות כי אנחנו מגדלים פה דורות של שחקנים (דור מיכה, דור פרץ),

אבל מליון אירו זה כלום היום במונחי רכש בכדורגל ואני לא מאמין שנמכור שחקן כזה מוכשר ליריבה (שתעביר אותו בתורה לב"ש) בכזאת קלות.

כבר החלטת שהוא לא טוב מספיק, כמה ראית אותו משחק? מילא אם היה מושאל לאיזה שנתיים בקבוצה אחרת בליגה והיינו רואים שהוא מאכזב, אבל לוותר על שחקן כזה שעד עכשיו הלהיב בכל השלבים שעבר? החלטה הזויה שאין סיכוי שתתקבל במכבי הנוכחית עם ניהול שפוי וברוך בורא הגולדהאר.

נ.ב.

הליגה מלאה בשחקנים שמכבי שיחררה וברור שלרובם לא היה מקום. אלמוג זה סיפור אחר, לפחות מבחינתי. כמעט שווה ערך לציפיות שהיו לי מגלזר לפני שנתיים.

ברור שסומך על מכבי. מאנספורד רחוק מלהיות פראייר. השאלה אם לא אוכלים לילד את הראש.

נ.ב.

מכרנו את וידאר ב2.5 מיליון, על מי הוצאנו חוץ מדוידזאדה?

למה שתמכור שחקן לקבוצה עם פוטנציאל לרוץ בצמרת בשנים הקרובות? מה אנחנו איזו מכבי פ"ת או בני יהודה.

קישקוש זה תומר לוי לא צריך להתרגש מזה.

מדובר על סכום מטורף על שחקן שלא שיחק אפילו לא דקה אחת בליגת העל.

אתה יודע כמה שחקנים היו בגדר פוטינציאל?!?

הכל עניין של מזל,מחר הוא יכול לקרוע רצועה חס וחלילה ולפרוש(הקצנתי יודע)

וזה בגלל שאני איש עסקים שמתעסק במכירות וזוהי דעתי האישית בלבד

כשיש הזדמנות עיסקית טובה מבצעים אותה ולא חושבים אם ,כן,למה ,וכמה.

מדובר על סכום מטורף על שחקן שלא שיחק אפילו לא דקה אחת בליגת העל.

אתה יודע כמה שחקנים היו בגדר פוטינציאל?!?

הכל עניין של מזל,מחר הוא יכול לקרוע רצועה חס וחלילה ולפרוש(הקצנתי יודע)

וזה בגלל שאני איש עסקים שמתעסק במכירות וזוהי דעתי האישית בלבד

כשיש הזדמנות עיסקית טובה מבצעים אותה ולא חושבים אם ,כן,למה ,וכמה.

ברור שלכל שחקן יש מחיר.. אנחנו לא מכירים אותו כמו מנספורד, אם שווה לו הוא ימכור

את התיאור הדרמטי של בכייה לדורות בטח שלא שמעת ממני, שום שחקן שנשחרר לא יהיה בכייה לדורות כי אנחנו מגדלים פה דורות של שחקנים (דור מיכה, דור פרץ),

אבל מליון אירו זה כלום היום במונחי רכש בכדורגל ואני לא מאמין שנמכור שחקן כזה מוכשר ליריבה (שתעביר אותו בתורה לב"ש) בכזאת קלות.

כבר החלטת שהוא לא טוב מספיק, כמה ראית אותו משחק? מילא אם היה מושאל לאיזה שנתיים בקבוצה אחרת בליגה והיינו רואים שהוא מאכזב, אבל לוותר על שחקן כזה שעד עכשיו הלהיב בכל השלבים שעבר? החלטה הזויה שאין סיכוי שתתקבל במכבי הנוכחית עם ניהול שפוי וברוך בורא הגולדהאר.

לא אמרתי שהוא לא טוב, אמרתי שאני לא מתלהב מכל ילד שנראה טוב בנוער ובלאומית. מיליון יורו זה הרבה מאוד כסף, כששוב, אתה יכול לקנות שחקנים גם ממועדונים בחו"ל. אבל גם בארץ, בשורה התחתונה רק ב"ש מוציאה סכומים מגוחכים. כך או כך אני מאמין שתיכף אלונה תסגור את הברז אחרי הנפילה השנה, ולא שחר ולא מיטש ישלמו את הסכומים המגוחכים שהיא שילמה. חוץ מזה, מכבי צריכה את הכסף הזה בגלל הפייר פליי.

מכרנו את וידאר ב2.5 מיליון, על מי הוצאנו חוץ מדוידזאדה?

אם אתה יודע שאופ"א משגיחה עליך בשנתיים הקרובות אתה מוכר כשיש לך הזדמנות, לא כשאתה חייב לקנות בדיוק בסכום הזה. לדעתי.

אני אגיד לכם מה.. אם לא היינו תחת הפייר פליי... היה שווה למכור אותו עם סעיף קטן שלמכבי יש זכות ראשונים לנהל עליו משא ומתן גם אם הוא משחק בארץ וגם אם הוא עובר לחו''ל וחוזר... ואז היינו לוקחים הימוכ יותר מושכל.. כי אז נגיד שהוא יהיה מצליח, היינו נותנים לבית''ר 2-3 מיליון יורו עבורו אם הוא היה שווה את זה.. וככה היינו עושים עם הרבה שחקנים.. כמו צ'יבוטה למשל.. אבל אנחנו תחת פייר פליי אז צריך לחשוב פעמיים מה עושים.. מיליון יורו זה לא הרבה ביחס לתקציב שלנו.. זה הרבה רק ביחס לגילו ומעמדו של השחקן.. זה הכל

אני חושב שיש מצב שאתם מפספסים נקודה בנוי לפייר פליי. המגבלה לא מדברת רק על "לקנות רק בכסף שמוכרים", דובר גם על צמצום גרעון בסכומים לא מבוטלים ויש מצב שזו הסיבה שמכבי פתוחה לשמוע הצעות גבוהות עליו.

אם אתה יודע שאופ"א משגיחה עליך בשנתיים הקרובות אתה מוכר כשיש לך הזדמנות, לא כשאתה חייב לקנות בדיוק בסכום הזה. לדעתי.

האמת ששאלתי כי אני לא ממש זוכר, לא כי אומר שאין בעיה לקנות עכשיו ב2 מיליון.

אפילו כתבתי פה מוקדם יותר באחד הנושאים שמלבד העונש העונה של מכירה-קנייה יש לנו יעדים פננסים לעמוד בהם אחרת נענש שוב.

העניין עם הפייר פליי ידוע. אנחנו לקראת שנתיים וחצי של צימצום חגורה בשאיפה להגדיל הכנסות מאירופה וגם ממכירות(פרץ למשל). הכל בסדר. מכבי בגאווה גדולה, יצרה סגל לתפארת במגבלות, וגם החיזוק הנוסף שיהיה, לא יהיה מאסיבי. מכבי לא צריכה מאסיבי. אם תיהיה הזדמנות, מכבי תלך עליה בזה אין לי ספק.

סומך עליהם בכל הנושאים האלה ובכלל. חבורה רצינית של אנשים.

גם בקשר לאלמוג אילון.

כמו שמאוויס נמכר לבני יהודה ( צעיר ישראלי שנחשב פוטנציאל יותר גדול מאילון וגם הוכיח את עצמו בליגת העל) ככה אפשר למכור את אילון. אין לו מקום בשנתיים הקרובות והבור התקציבי יותר קריטי עבור מכבי.

מאוויס נמכר לאחר 3 עונות מלאות בליגת העל שלא הרשים יותר מדי ומכבי החליטה לוותר עליו, וגם אז חלקנו היינו לא מרוצים שאולי פספסנו אותו.

ואגב, היום הוא מראה שהוא משחקני ההתקפה המוכשרים בליגה. גם אם לא מספיק טוב למכבי, בני יהודה תעשה עליו כנראה קופה אם ימשיך ככה.

אילון אלמוג לא שיחק דקה בליגת העל. הוא יכול להיות בינוני, ויכול להיות הכוכב ההתקפי הבא של הכדורגל הישראלי.

בגלל הספק הזה, שקיים בגלל מה שאנשים שמבינים יותר ממני וממך חזו לגביו, אסור למכבי לוותר עליו עבור מיליון וקצת יורו.

אנשים פה גם אמרו שהמעבר של עמרי אלטמן להפועל זאת בכייה לדורות. ממה שאני רואה הוא כבר בן 20, אם מכבי לא מחזיקה ממנו אז למכור בלי לחשוב פעמיים. אני סומך על שיקול דעתם.

עזוב את אלטמן. ובוא נשים רגע את מכבי עצמה בצד אלא נדבר על אילון אלמוג.

אילון אלמוג נחשב השחקן הצעיר המבטיח ביותר של מכבי יחד עם עדן קארצב (מבין המושאלים ושחקני הנוער). הוא נחשב אחד הפרוספקטים המבטיחים בישראל באופן כללי.

זה לא מפריע לך שבית"ר ירושלים תיתן לך מיליון וקצת יורו על שחקן בית שלך שעשוי להפוך לכוכב בכדורגל הישראלי, רק כי מכבי הייתה רוצה דרך לקבל כסף בגלל הפיירפליי ולא בהכרח בגלל שהיא לא מחזיקה מאלמוג?

מאוויס נמכר לאחר 3 עונות מלאות בליגת העל שלא הרשים יותר מדי ומכבי החליטה לוותר עליו, וגם אז חלקנו היינו לא מרוצים שאולי פספסנו אותו.

ואגב, היום הוא מראה שהוא משחקני ההתקפה המוכשרים בליגה. גם אם לא מספיק טוב למכבי, בני יהודה תעשה עליו כנראה קופה אם ימשיך ככה.

אילון אלמוג לא שיחק דקה בליגת העל. הוא יכול להיות בינוני, ויכול להיות הכוכב ההתקפי הבא של הכדורגל הישראלי.

בגלל הספק הזה, שקיים בגלל שאנשים שמבינים יותר ממני וממך חזו לגביו, אסור למכבי לוותר עליו עבור מיליון וקצת יורו.

עזוב את אלטמן. ובוא נשים רגע את מכבי עצמה בצד אלא נדבר על אילון אלמוג.

אילון אלמוג נחשב השחקן הצעיר המבטיח ביותר של מכבי יחד עם עדן קארצב (מבין המושאלים ושחקני הנוער). הוא נחשב אחד הפרוספקטים המבטיחים בישראל באופן כללי.

זה לא מפריע לך שבית"ר ירושלים תיתן לך מיליון וקצת יורו על שחקן בית שלך שעשוי להפוך לכוכב בכדורגל הישראלי, רק כי היא הייתה רוצה דרך לקבל כסף בגלל הפיירפליי ולא בהכרח בגלל שהיא לא מחזיקה מאלמוג?

מדוייק. מה שרציתי להגיד רק ניסחת את זה ברור יותר.

מסכים עם כל מילה.

העניין עם הפייר פליי ידוע. אנחנו לקראת שנתיים וחצי של צימצום חגורה בשאיפה להגדיל הכנסות מאירופה וגם ממכירות(פרץ למשל). הכל בסדר. מכבי בגאווה גדולה, יצרה סגל לתפארת במגבלות, וגם החיזוק הנוסף שיהיה, לא יהיה מאסיבי. מכבי לא צריכה מאסיבי. אם תיהיה הזדמנות, מכבי תלך עליה בזה אין לי ספק.

סומך עליהם בכל הנושאים האלה ובכלל. חבורה רצינית של אנשים.

גם בקשר לאלמוג אילון.

אני באופן כללי מאוד שמח שראשי מכבי ראו סוף סוף באמת כמה שחקנים צעירים שלנו יכולים להיות טובים.

חששתי בהתחלה שזר כמו מנספורד יזלזל בישראלים צעירים אבל נראה שגם הוא מבין כמה הם מוכשרים ושהיה נכון להחזיר אותם. מאמין שזה יגרום לו להחזיק עוד יותר מאילון אלמוג.

אני חושב שלא משנה מה יהיה יש משהו אחד לפחות שכולנו די מסכימים עליו... שהפייר פליי הטיב עמנו בסופו של דבר.. כלומר, ברור שיכל להיות יותר טוב אם גם היינו מוצאים דרך לשלב את הצעירים מוקדם יותר ולהתנהל כלכלית חכם ולהביא שחקנים בפינצטה וגם לא להיות תחת מגבלות פייר פליי.. ככה גם יכול להיות ששחקנים כמו סלומון ושועה היו מגיעים אלינו.. אולי וגם לא היינו מסתכלים לכיוון בית''ר בנושא אלמוג.. אבל אין מה לעשות.. ג'ורדי התפרע, מיץ' היה חסר ניסיון, מישהו התרשל וצריך להגיד תודה שהיום אנחנו על הגל.. לא יודע אם בזכות זה.. אבל בעקבות האירועים..

אני באופן כללי מאוד שמח שראשי מכבי ראו סוף סוף באמת כמה שחקנים צעירים שלנו יכולים להיות טובים.

חששתי בהתחלה שזר כמו מנספורד יזלזל בישראלים צעירים אבל נראה שגם הוא מבין כמה הם מוכשרים ושהיה נכון להחזיר אותם. מאמין שזה יגרום לו להחזיק עוד יותר מאילון אלמוג.

לא רק שמאנספורד מבין בזה, הוא עבד בזה פול טיים ג'וב בעונה שעברה. הוא ראה את כולם והמון. כל מי שחזר- זה הוא ובזכותו. הוא עשה עבודה עצומה. והוא עם עין. הוא לא מנכל תפעולי שהגיע משופרסל. הוא איש כדורגל בכל סנטימטר.