Jump to content

יריבות יורוליג - סקר פתוח

Omer

Recommended Posts

מי הייתם מגדירים כיריבות שלנו? גדלתי על היריבות עם פאו בעיקר, אבל בתכלס צסק"א זה המשחק הכי חם מבחינתי. מקום שלישי זה מדריד בגלל ההיסטוריה. שואל בעקבות שיחה עם אבא, שמבחינתו עדיין מילאנו יריבה.

בקיצור, מבחינתי, מבחינת שנאה:

1. צסק"א

2. פאו

3. מדריד

מבחינת יוקרה ספורטיבית:

1. מדריד (הסדרה מולם היא המשוחקת ביותר בין קבוצות באירופה, בתקשורת הספרדית ובפרסומים של ריאל מדריד אפילו קוראים לזה Clásico)

2. צסק"א

3. פאו

קשה להסביר, אבל:

מדריד - כבוד הדדי וקרב על בכורה

צסק"א - דרבי

פאו - שילוב של חיפה/בית"ר

חשבתי לפתוח פה בין היתר בגלל הדיון שהלך בעד מי אנחנו צריכים להיות בפיינל פור הקודם (ברור שפנר).

אז איך זה אצלכם?

צ"סקא, ריאל, פאו, ברצלונה

ופנר? באמת?

יצור כלאיים של 2 קבוצות שעד לפני שנים בודדות היו כלום ושום דבר באירופה, עם אוהדי פייסבוק שמרגישים צורך לזיין תשכל בכל פוסט של היורוליג.

הפועל באר שבע של הכדורסל, איכס

בפיינלפור? זה תלוי. בגדול מעדיף את פנר או אולימפיאקוס אם תהיה אופציה.

מדריד עם 10 גביעים, צסקא עם 7, ופאו עם 6 כמונו.

למרות שאנחנו כבר לא ממש רלוונטים אני תמיד יהיה נגדם

ופנר? באמת?

יצור כלאיים של 2 קבוצות שעד לפני שנים בודדות היו כלום ושום דבר באירופה, עם אוהדי פייסבוק שמרגישים צורך לזיין תשכל בכל פוסט של היורוליג.

מבחינתם זה פשוט פנר. הם סטייל היווניות - פנאטים של המועדון על שלל ענפיו.

ואוהדי פייסבוק? הגיוני... רק לקבוצת הסל שלהם יש מיליון עוקבים יותר מלמכבי. (למועדון עצמו יש 9 מיליון יותר)

צ"סקא, ריאל, פאו, ברצלונה

ופנר? באמת?

להיפך, זה מה שאני אומר, פנר זה האובייס להיות בעדו כי הכי פחות מזיקים מבחינתנו כאוהדי מכבי. מה גם שהיה לנו את התאקל עם ג"ס שנראה לי שדי גרם להם לחבב אותנו. אבל לא הייתי מזלזל. בניגוד לבאר שבע שעיר שפתאום גילתה את הכדורגל, פנר זה מועדון פאר עם היסטוריה ספורטיבית ותרבותית מרשימה ממדינה שיש לה קשר לכדורסל. זה לא כמו קבוצת הכדורסל של חיפה בארץ נגיד, כי שם המועדונים הטורקים הגדולים היו פיקציות (כמו אולקר שהתאחדו איתם, או אפס). מהבחינה הזאת טוב שיש אותם, והאמת שגם את גלאטסראי. אני אישית מסמפט אותם כי היו הקבוצה המועדפת על סבא בכדורגל (גדל באיסטנבול). אפשר אולי להשוות אותם לחיפה של הכדורסל בקטע שהופיעו משום מקום, אבל לבאר שבע של הכדורגל? אלה אנשים שיודעים מה זה אהדה ומה זה מועדון ספורט.

מקווה מאוד שזה יתפוס שם ולא טרנד חולף. בואו נגיד שהם מרגישים הרבה פחות פיקציה ממחלקת הסל של ברצלונה.

בפיינל פור בדרך כלל אהיה בעד קבוצה יוונית, אחר כך בעד צסקא וריאל או מה שזה לא יהיה שיש שם, ואם יש קבוצה טורקית אז תמיד מאחל לה לסיים אחרונה.

צסק"א זה היריבות הכי גדולה.

ריאל שנייה.

פאו זה משהו של המילניום הנוכחי אבל ללא ספק יריבות גדולה. יש פחות bad blood בינינו לבינם מאשר בינינו לבין צסק"א וריאל מדריד.

אגב, זה די מטורף שאנחנו ברמות האלה בכדורסל. מדהים בכל פעם מחדש.

צסק"א זה היריבות הכי גדולה.

ריאל שנייה.

פאו זה משהו של המילניום הנוכחי אבל ללא ספק יריבות גדולה. יש פחות bad blood בינינו לבינם מאשר בינינו לבין צסק"א וריאל מדריד.

אגב, זה די מטורף שאנחנו ברמות האלה בכדורסל. מדהים בכל פעם מחדש.

דווקא אין לנו דם רע (מזכיר לי את הדיון שלנו על הלהכניס מילים באנגלית לשיחה בעברית...) עם ריאל וצסק"א. יש איתן יריבות ארוכת שנים אבל יש דווקא המון כבוד בין המועדונים.

דווקא אין לנו דם רע (מזכיר לי את הדיון שלנו על הלהכניס מילים באנגלית לשיחה בעברית...) עם ריאל וצסק"א. יש איתן יריבות ארוכת שנים אבל יש דווקא המון כבוד בין המועדונים.

יש הרבה כבוד, אבל היריבות מולם (ברמה ההיסטורית) תמיד טעונה, כשאנחנו על תקן האנדרדוגים המעצבנים.

לא יודע, לא הרגשתי מעולם שהיא טעונה. זה נכון שבשנים האחרונות אנחנו נחותים מהם מאוד אבל טעונה? וואלה, מול הכוכב האדום הרגשתי שהיא יותר טעונה אחרי שהם נעלבו מהשלט שתלו להם בהיכל והקהל שלהם התרגז רצח.

לא יודע, לא הרגשתי מעולם שהיא טעונה. זה נכון שבשנים האחרונות אנחנו נחותים מהם מאוד אבל טעונה? וואלה, מול הכוכב האדום הרגשתי שהיא יותר טעונה אחרי שהם נעלבו מהשלט שתלו להם בהיכל והקהל שלהם התרגז רצח.

או או מה קרה צסק"א אכלה אותה, טיכוננקו, קורבלאן האיום (שאגב, באמת היה בקשר טוב עם מיקי למיטב זכרוני), ההשתוללות של ארל וויליאמס. היסטורית, המפגשים היו חמים, חשובים והייתה יריבות אדירה בינינו לבינם.

עם צסק"א האווירה הייתה טעונה כל עוד היה את העניין של הגוש המזרחי. כשהם באו לפה ב-89' קיבלו אותם במחיאות כפיים ואהדה לא קטנה (הן ביד אליהו והן ברחוב, הם הסתובבו המון בת"א וברחבי הארץ) ובזה נגמר העניין . אגב צסק"א, שם היה משהו מעניין. הציבור הישראלי כמובן היה טעון מאוד כלפיהם ב-77' ובמפגשים איתם ב-81,83,85. דווקא בין השחקנים עצמם הייתה חברות מתחת לפני השטח. היו נפגשים בבתי המלון בבלגיה וב-89' כשהם באו לארץ לראשונה גם מכבי הזמינה כוכבי עבר של צסק"א.

ההשתוללות של ארל במדריד אכן הייתה כמובן, אבל זה המקרה היחידי וגם הוא- לפני 35 שנה וזה באמת היה מקרה די חד פעמי של בעיות עם הקהל שם.

קורבלאן האיום? קורבלאן היה מקבל מחיאות כפיים ביד אליהו בהצגת שחקנים של ריאל...כנ"ל ווין בראבנדר.

קורבלאן האיום? קורבלאן היה מקבל מחיאות כפיים ביד אליהו בהצגת שחקנים של ריאל...כנ"ל ווין בראבנדר.

מחיאות כפיים של הערכה אבל אני זוכר אותו בתור דמות מיתית כזאת שתמיד הייתה מאיימת מבחינה ספורטיבית.

מחיאות כפיים של הערכה אבל אני זוכר אותו בתור דמות מיתית כזאת שתמיד הייתה מאיימת מבחינה ספורטיבית.

ברור, אבל תפריד בין יריבות ספורטיבית גדולה לבין עניין טעון. צסק"א בשנות ה-70' וה-80' הייתה עניין טעון, עד שב-89' זה נגמר בחיבוקים ונשיקות .

אורן, מי הכוכב הספרדי הגדול שכבר סיכם במכבי בשיא הקריירה שלו וזה לא יצא לפועל בסוף? פורסם משהו כזה לפני כמה שנים.

ת'אמת שאין לי מושג. לא מוכר לי מישהו מהעידן ההוא ש"כמעט היה במכבי" וכאלה. הרבה פעמים זה אגדות שנוצרות ומועצמות עם השנים. מי שכן פעם חשב על מכבי אבל זה אפילו לא התחיל למו"מ היה מנגין, אבל הוא איטלקי...

אורן, מי הכוכב הספרדי הגדול שכבר סיכם במכבי בשיא הקריירה שלו וזה לא יצא לפועל בסוף? פורסם משהו כזה לפני כמה שנים.

אולי פרננדו מרטין?

ויש מצב הזכירו את זה בתור איזו אנקדוטה בכתבה על יאן מרטין או ביום לציון מותו כשעושים עליו בדרך כלל כתבות צבע.

אולי פרננדו מרטין?

ויש מצב הזכירו את זה בתור איזו אנקדוטה בכתבה על יאן מרטין או ביום לציון מותו כשעושים עליו בדרך כלל כתבות צבע.

תודה לך

https://sports.walla.co.il/item/2809780