Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

1. אין לו סעיף של "הכפפת מוסדות המדינה להלכה" זה פייק ניוז ענק של מרץ. יש לו סעיף שמדבר על כך שמוסדות המדינה ימשיכו לשמור שבת וכשרות על פי ההלכה (סגורים בשבת ומגישים אוכל כשר) יחד עם חופש פרט מוחלט והפרדת דת למדינה מוחלטת. הקמפיין השקרים והבזוי שמרץ מנהלים נגדו בעניין הזה הוא לא פחות מעלבון לאינטלגנציה. (מצד שני בימין קורים לו רפורמי וכופר כי רוצה להפריד דת למדינה ומפיצים סרטון של וילצרסקי בנושא ברית מילה..).

לגבי הערבים, יש לו פתרון ארוך ומדורג במצע. אף אחד לא מדבר על להחיל מחר את הריבונות על כל השטחים. הפתרון שלו הרבה יותר ריאלי ונכון מההזיה של השמאל על מדינה לערבים בלב הארץ.

קראתי את הסעיף הזה מחדש ואתה אכן צודק, הוא מדבר בעיקרון על המשך הסטטוס קוו בנושאי דת ומדינה.

בנוגע לערבים: הוא לא משרטט לוח זמנים, רק מתאר כמה שלבים שמעשית יכולים לקרות בתוך זמן קצר יחסית. והכי חשוב - הוא לא מתייחס למה יקרה לתושבים הערבים שלא יסכימו להצהיר נאמנות למדינת ישראל. וכן, יש הרבה סקרים על כך שתושבים רבים רוצים להגר, סבבה, מה עם כל המאות אלפים שלא רוצים והם עוינים את המדינה? ישארו נטולי זכויות?

ההערה על השמטת המילה "ציונות" הייתה כדרך אגב. ראיתי את הדיון, אני לא אכנס לויכוחים האלה שלהם. לדעתי עצם הדיון הוא הבעיה עצמה. אבל זה לא משנה, הכוונה העיקרית שלי הייתה שהם מגדירים את מדינת ישראל גם כמדינת כל אזרחיה. והיא לא.

שוב, אין לי בעיה עם הגדרת שוויון זכויות וכו' למיעוטים. עדיין, מגילת העצמאות מדברת על מדינת ישראל קודם כל ובעיקר כמדינת היהודים, בית לאומי ליהודים, מושתת על עקרונות היהדות וכו' וכו' וכו'

1. לחץ בינלאומי שמביא לחרמות והחלטות בינלאומיומת נגד מדינת ישראל - פוגע במדינת ישראל. מי שתומך בו, פוגע במפעל הציוני. את הבעיות שלך תפתור מבפנים.

2. יש ציבור גדול בקרב החרדים שהם לא ציונים בכלל, זה דבר ידוע. לגבי מפלגת העבודה ויש עתיד, רובם היו נגד החוק בעיקר מפופוליזם או חוסר הבנה. אני לא באמת חושב שלפיד או גבאי או סתיו שפיר עם כמה שאני לא מסכים עם כל הדעות שלהם הם פעילים אנטי ציונים. מרץ והמפלגות הערביות לעומת זאת בין השאר התנגדו לחוק עקרונית כאילו אסור לנו להכריז על המדינה כמדינה יהודית.

דוגמא אחת קטנה http://maki.org.il/%D7%97%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%A6-%D7%95%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A9/

3. https://www.20il.co.il/%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%94-%D7%AA%D7%9E%D7%A8-%D7%96%D7%A0%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%92-%D7%A0%D7%91%D7%97%D7%A8%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A8/#

אין לי בעיה עם שירת האינטרציונאל באופן כללי (כאילו, יש לי בעיה רעיונית עם הסוציאליזם אבל זאת לא הנקודה). כשזה בא במקום התקווה, ועוד בימינו שאנחנו כבר מזמן לא בימי מפא"י, זה קצת מוזר.

כן מן הסתם מה שהיה במפא"י היה עוד יותר גרוע, פשוט ציינתי כדרך אגב שגם במרץ לא חסר.

כמו שאמרתי, יש אנשים שאני לא מסכים עם דעתם, ח"כים ביש עתיד ובעבודה, אני לא חושב שהם אנטי ציונים. ספציפית מרץ מוכיחים לי כל פעם שהפעולות שלהם נועדו לפגוע בצביונה היהודי של המדינה. האם הם עושים את זה מידיעה, תמימות או טמטום? זה כבר דיון אחר. ציונים הם לא.

שוב, שוויון זכויות וכו'... לא התנגדתי לזה.

אח שלי, יש לך קריאה סלקטיבית במקסימום, תנסה רגע לקרוא את מה שאני רושם.

אתה יודע להגדיר את המונח מדינה יהודית? את המונח מדינה דמוקרטית? את המונח מדינת לאום? את המונח מדינת כל אזרחיה?

עכשיו קח את מה שנכתב במצע מרצ :

"מדינה דמוקרטית, מדינת העם היהודי ומדינת כל אזרחיה" - האם זו חיה ברורה ולא נתונה לפרשנות? נכון שלא? כפי שלא תיקח את השורה הזו ותטען ש"מרצ טוענים שזו מדינה דמוקרטית, אבל זו לא, כי חוק השבות" או "מרצ טוענת שזו מדינה יהודית, אבל זו לא, כי הדין פה לא מבוסס אחד לאחד על המשפט העברי" אל תטען שזו לא מדינת כל אזרחיה, כי לא כל המאפיינים של הגישה הזו מתקיימים במדינה באופן מלא.

יש סיבה שהבאתי כל כך הרבה מובאות מתוך מגילת העצמאות, אני אדגיש : מדינת ישראל במגילת העצמאות קוראת לערבים להשתתף! מציעה להם לא רק זכויות אדם בסיסיות כשוויון זכויות אלא גם שוויון זכויות חברתיות!! אפילו בחוק הלאום (שאני ארחיב עליו תכף) הערבית מקבלת מעמד רשמי במדינה. זאת אומרת, הציונות לא מתעלמת מקיומו של עוד לאום פה, ומוכנה לתת לו ביטוי - רמת הביטוי עשויה להיות נושא למחלוקת והמגילה לא מפרטת, מכאן כל אחד יפרש את זה בדרכו שלו ואפשר לקיים על זה דיון.

בנוסף היא מתחייבת לפעול להגשמת תוכנית החלוקה - כלומר קווי 47 - לא 48', לא 67', לא אוסלו, תוכנית החלוקה לפי כ"ט בנובמבר. - בשביל להדגיש, בהתחשב בזה שאמרת שאין שום דבר ציוני בלתת שטחים לערבים וההתבססות שלך על מגילת העצמאות בשאלה איך מוגדרת ציונות... סורי אבל אני לא חושב שאתה מבין מספיק את המושג הזה ואת הרבדים שלו בשביל להגדיר מי הוא ציוני ומי לא.

בהמשך לכך, תנסה להסתכל על הדברים מנקודת מבט נוספת ולא רק מנקודת המבט שלך. האם יכול להיות שבעיני מרצ ומפלגות נוספות בפוליטיקה הישראלית (ערבים וחרדים בצד) דווקא מה שעושות מפלגות השלטון הוא פגיעה במפעל הציוני?, והם מנסות בכל המישורים להשפיע על מדיניות מדינת ישראל? (גם פנימית וגם חיצונית), אני בגדול מסכים איתך שכביסה מלוכלכת עושים בבית, אבל אני לא חושב ולא מאמין שתמיכה של מי מתוך מרצ בלחץ פוליטי חיצוני על ישראל מגיעה מתוך אנטי לישראל ושנאה לישראל, אלא מתוך שאיפה לגרום לה לשנות כיוון לכיוון שהם תופסים כחיובי יותר למדינה.

הדוגמה שנתת לחוק הלאום האלטרנטיבי בהחלט רלוונטית, שים לב שלא כל חברי הכנסת של מרצ שותפים לה, אלא פריג' שהוא לא ציוני, ומוסי רז (שאמנם טען שהוא ציוני אבל ככל שאני קורא אותו אני יותר מבין שהוא פוסט ציוני במקרה הטוב)

אם מצרפים את זה למסמך שהבאת, אני חושב שבתוך מרצ צריכים לעשות חושבים, לראות כמה הפלג הזה גדול ומשפיע ולשקול להתנתק ממנו בשביל לשמור על הצביון הציוני של המפלגה.

בנוגע לאינטרנציונל - מה זאת אומרת על חשבון התקוה? אמרו בטקס "לשירת התקווה" ואז הקהל התחיל לשיר אינטרנציונל? מה זאת אומרת לא בימי מפא"י? זה שהיא לא מפלגת השלטון אומר שתפיסותיה והלגיטימיות שלה פסו מהעולם? גם אין פה עניין של גרוע יותר או פחות, סוציאליזם היא תפיסה פוליטית לגיטימית בתוך הציונות..

בנוגע לחוק הלאום - חוק הלאום, הוא אינטרפרטציה של מגילת העצמאות, הגיוני שציונים לא יסכימו על הניסוחים בו, לראיה, בני בגין מטעם הליכוד, רובי ריבלין נשיא המדינה, חברי כנסת מטעם המחנצ ומטעם יש עתיד התנגדו לו - להגיד שהם התנגדו מתוך פופוליזם או מחוסר הבנה זה או זלזול או טיעון חלש ואני ממליץ לך גם לקרוא את מה שאמרו עליו משה ארנס ונתן שרנסקי (נראה לי שהם הבינו את סעיפי החוק לא רע) ואת מה חשב זבונטינסקי על חוקה שכוללת בה סעיפים המבטיחים את אופיה הלאומי של מדינה.

חןחן, אני לא בא פה להפריך שום דבר ולא מנסה להגן על מרצ, אני לא מצביע להם משום שאני לא מסכים איתם, כמו שכתבתי בתשובה לקרישי (כרישי?) אני חושב שביטול הסממנים היהודיים של המדינה זה כבר במחוזות הפוסט ציונות, אני לא מאמין בדרך הזו אבל חשוב לי להדגיש שני דברים בנושא:

אם תקראי את הכתבה, תראי שקיים ויכוח סוער מאוד במרצ בנושא, התומכים בביטול הסממנים היהודיים וכו' הם בעמדת מיעוט והם שואפים "לשנות את מרצ" - אם הם אכן יצליחו מרצ בהחלט תשתנה ולא תהיה עוד מפלגה ציונית.

הבסיס של שיח פוליטי ומודעות פוליטית גבוהה בעיני היא לא לשפוט לפי פייק ניוז, חצאי משפטים וכותרות - זה שיש אנשים שרוצים לשנות את מרצ אומר שהם מרצ? נכון שלא? ובטח שלא לספק חצאי משפטים וסיסמאות כאלה בתגובה - אם את מכירה אנשים שאת מגדירה אותם אינטלגנטיים בוחרים בהם, אולי הם לא המיץ של הזבל וצריכים לשבת בביוב.

אם רוצים להרוס את המדינה פשוט אסור לאפשר נשיאת נשק לכל אזרח שרוצה כזכות ביסית,כמות ההרוגים תעלה כאן בצורה מטורפת

בזמנו דובר על לאפשר רישיון לנשק ליוצאי יחידות קרביות בלבד כשהם מעל גיל 29 בתנאי שהם ללא עבר פלילי ובכפוף לבדיקה פסיכולוגית.

אני אישית במידה ואלה התנאים לא מוצא בעיה.

שכל הבדיקות האלה מ

וזה שהוא יוצא יחידה קרבית לא אומר שהוא לא יוציא אקדח בוויכוח על חנייה

ברור שזה לא אומר אבל יוצא יחידה קרבית בן כמעט 30 שכבר החזיק בשירות נשק 3 שנים לפחות והוא ללא עבר פלילי ועבר בדיקה פסיכולוגית הסבירות שישלוף נשק על חניה היא כמעט אפסית בעיני.

ברור שזה לא אומר אבל יוצא יחידה קרבית בן כמעט 30 שכבר החזיק בשירות נשק 3 שנים לפחות והוא ללא עבר פלילי ועבר בדיקה פסיכולוגית הסבירות שישלוף נשק על חניה היא כמעט אפסית בעיני.

אך אם תתפתח תגרה כל שהיא הוא עדיין יהיה מסוגל בסיטואציה מסויימת לשלוף(גם שאין סכנת חיים ודאית),כמויות האקדחים שיגנבו פה גם יעלו..

פשוט אסור לתת לזה לקרות ,מי שאין לו סיבה מוצדקת להחזיק נשק פשוט לא צריך לקבל אותו אנחנו לא במערב הפרוע

אגב נתניהו מעולם לא אמר נוהרים לקלפיות הוא אמר נעים לקלפיות.

דוגמה מצויינת לאבולוציה של ממטיקה (או סתם אפקט מנדלה)

התמונה של האוטובוסים מכאיבה מאד.

כשהיו פיגועים באוטובוסים ת"א היו מדברים על הדרום ששותים קפה בזמן הזה?

אם יש לך בכל רגע נתון עשרות אלפי אזרחים חמושים ואתה מדבר איתי על מקרים בודדים בשנה (וגם זה אני בספק) אז המצב מעולה, במיוחד כשמשווים את זה למספר הפעמים שאזרחים חמושים ניטרלו מחבלים והצילו חיים.

לפי הסטטיסטיקות יש יותר נפגעים חפים מפשע מאשר כאלו שניצלו ע"י אזרחים עם נשק (לא מדבר על אנשי מקצוע כמו שוטרים ומאבטחים).

חישוב קר של עלות-תועלת.

התמונה של האוטובוסים מכאיבה מאד.

כשהיו פיגועים באוטובוסים ת"א היו מדברים על הדרום ששותים קפה בזמן הזה?

שתו גם שתו.

תמונת אילוסטרציה:

13687139-1277605092279372-1872542624-n.j

לפי הסטטיסטיקות יש יותר נפגעים חפים מפשע מאשר כאלו שניצלו ע"י אזרחים עם נשק (לא מדבר על אנשי מקצוע כמו שוטרים ומאבטחים).

חישוב קר של עלות-תועלת.

אתה מדבר על מחקרים ישראליים על החברה בישראל?

אתה מדבר על מחקרים ישראליים על החברה בישראל?

לא ספציפית על ישראל, אלא השוואתי לכל מדינות העולם. אני לא מוצא עכשיו, אבל אחפש יותר מאוחר אם זה מעניין אתכם

לא ספציפית על ישראל, אלא השוואתי לכל מדינות העולם. אני לא מוצא עכשיו, אבל אחפש יותר מאוחר אם זה מעניין אתכם

לא שזה מעניין או לא מעניין, אחרי הכל בשביל שיקרה משהו בנושא הזה, צריך לקרות משהו בסבירות מאוד לא גבוהה והוא שפייגלין יעבור את אחוז החסימה, ואז צריך לקרות משהו בסבירות עוד יותר נמוכה, וזה שהבן אדם שנושא הנשק הוא בערך במקום ה200 בסדר העדיפויות שלו, יצטרף לממשלה של נתניהו (לא חברים הכי טובים בוא נגיד) וידרוש דווקא את הנושא הזה, כשיש לו בערך 199 נושאים קודמים בסדר העדיפויות. סביר כמו ברק שפוגע פעמיים בבן אדם שזכה בלוטו

אבל גם אם כן, אין שום דרך להשוות בין חיילים קרביים ללא עבר פלילי למדינה בה כל מטורלל יכול בביקור השבועי שלו בוולמארט, בין האגף של הדגני בוקר לאגף של הירקות לרכוש לו רוס"ר

בקיצור, סתם קישקוש מקושקש שנועד לפגוע בשטן החדש פייגלין

לא שזה מעניין או לא מעניין, אחרי הכל בשביל שיקרה משהו בנושא הזה, צריך לקרות משהו בסבירות מאוד לא גבוהה והוא שפייגלין יעבור את אחוז החסימה, ואז צריך לקרות משהו בסבירות עוד יותר נמוכה, וזה שהבן אדם שנושא הנשק הוא בערך במקום ה200 בסדר העדיפויות שלו, יצטרף לממשלה של נתניהו (לא חברים הכי טובים בוא נגיד) וידרוש דווקא את הנושא הזה, כשיש לו בערך 199 נושאים קודמים בסדר העדיפויות. סביר כמו ברק שפוגע פעמיים בבן אדם שזכה בלוטו

אבל גם אם כן, אין שום דרך להשוות בין חיילים קרביים ללא עבר פלילי למדינה בה כל מטורלל יכול בביקור השבועי שלו בוולמארט, בין האגף של הדגני בוקר לאגף של הירקות לרכוש לו רוס"ר

בקיצור, סתם קישקוש מקושקש שנועד לפגוע בשטן החדש פייגלין

מה? זה כבר קרה חלקית אחרי שגלעד ארדן הקל על קבלת רישיון נשק, והוא מתכוון להקל עוד יותר. היו דיונים מאוד נרחבים על זה כבר לפני כמה חודשים.

לא הבנתי מה הקשר לקשקוש, זה במצע של פייגלין לא?

אם זה לא על ישראל זה לא רלוונטי.

ברור שבמדינות שלא סובלות מטרור יום-יומי השימוש בנשק להצלת חיים יהיה אפסי, לעומת מדינה שבה בפחות משנה וחצי יצאו לך מאות מחבלים עם סכין שרק חיפשו לרצוח יהודים.

זה כמו להגיד שאין צורך ללבוש מעיל באלסקה כי תראה איזה יופי מסתדרים בלעדיו באילת.

איך אנשים ממשיכים להתראיין אצל אופירה וברקוביץ? ה2 בהמות האלו רק צורחים ולא נותנים זמן לענות כמו שצריך.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.