Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

מה אומרים פה על הדעה של פייגלין להפסיק את הסיוע האמריקאי?

או על הקטע שהוא בעד נשיאת נשק?

או על מה זה אומר להכפיף את המוסדות הממלכתיים של המדינה לחוקי ההלכה, או מה הוא מתכוון לעשות עם 2.5 מיליון פלסטינים באיוש, אחרי שיחיל את החוק הישראלי בשטחים.

אתחיל מהסוף - גם המצע המדיני וגם הפסקת הסיוע האמריקאי אלה דברים שלא יקרו בשנים הקרובות, אם בכלל. גם בתור מפלגת השלטון קשה ליישם את הדברים הנ"ל.

-מוסדות המדינה כפופים כבר היום להלכה.

-נשיאת נשק - מתנגד לכך באופן אישי.

ובפירוט:

פייגלין טוען שהסיוע האמריקאי נותן להם לגיטימציה להתערב לנו בענייני הביטחון וכן פוגעת בנו כלכלית בכך שמגבילה פיתוח וייצוא נשק ישראלי. ייתכן שהוא צודק, אבל באופן אישי אני מעדיף את התלות ההדדית הזאת (או אינטרס משותף, ליתר דיוק) עם המעצמה הגדולה בעולם.

לגבי נשיאת נשק - צריך לציין שמדובר, בתור התחלה, על היתר נשיאת נשק ליוצאי צבא ללא עבר אלים ומגבלות פיזיות או נפשיות.

בעניין מוסדות המדינה, כתוב במצע של זהות: "בשונה ממרחב הפרט והקהילה שבו החיבור לזהות היהודית הוא מרצון, 'זהות' מאמינה שכל המוסדות הממלכתיים וכל הארגונים הממשלתיים צריכים להמשיך להתנהל בהתאם להלכות המקובלות בעם ישראל בתחומי השבת, החגים והכשרות, כביטוי פשוט ויסודי להיותה של מדינת ישראל מדינה יהודית."

כלומר, אין שום הבדל לעומת מה שקורה כיום. כל מי שלוקח מילה מפה מילה משם ומדבר על מדינת ההלכה שפייגלין רוצה לעשות פה, הוא או טיפש או שקרן.

לגבי סיפוח השטחים - הרעיון הוא לעודד הגירה כשלפי הסקרים חלק גדול מהפלסטינים רוצים להגר (https://m.ynet.co.il/Articles/4537161) ולמעשה כבר היום מהגרים כל שנה, בתשלום, עשרות אלפים.

אלו שיישארו יקבלו מעמד תושבות ומי שמעוניין לקבל אזרחות יצטרך לעבור מסלול בדיקה ארוך ומעמיק, לדברי פייגלין.

"ומדינת כל אזרחיה". אז לא. אגב, המילה "ציונית" הושמטה שם

אף אחד לא דיבר על לא לתת שוויון זכויות. אבל מדינת ישראל היא לא מדינת כל אזרחיה. הסממן הבולט של המדינה הוא שהיא מוגדרת רק בתור מדינת היהודים עם כל הסממנים הנלווים לכך כולל חוק השבות שמשמרת שוויון זכויות גם למיעוטים האחרים שחיים בה.

דיברנו קצת למעלה על ההשמטה של המילה ציונית- כולל תגובות של חברי כנסת מטעם מרצ כיום לעניין ותגובות של מקימי התנועה.

להביא רק את החלק הזה ממגילת העצמאות ולהגיד שזה מתקשר לזה שהרעיון הציוני מתחבר לרעיון של מדינת כל אזרחיה זה סילוף. אני יכול להביא לפה את כל המגילה, שמתחילתה וכמעט עד סופה היא מדברת רק על הרעיון של בית לאומי ליהודים ומקום שהיהודים חלמו להקים ולחזור אליו אלפי שנים. לא לכל האזרחים שחיים בה. שוב אני לא נוגע בכל נושא השוויון זכויות ואי אפליה וכו', שבנוגע לזה אף אחד לא הטיל ספק.

לרגע לא אמרתי שכל הציונים מאמינים ברעיון מדינת כל אזרחיה אלא שגם בציונות בראשית דרכה דובר על שוויון זכויות חברתי למיעוטים ולראיה זה צוין במגילת העצמאות. מובן שבמגילת העצמאות דובר יותר על הקמת בית לאומי לעם היהודי, זו היא מטרת העל של הציונות, אבל בהקמת בית לאומי לעם היהודי אין סתירה עם לקיים מדינת כל אזרחיה בבית הלאומי הזה.

הסתירה שכן אולי קיימת, קיימת גם בין מדינה יהודית למדינה דמוקרטית, ובמגילת העצמאות ניסו להביא את כל הדיסוננסים האלה למצב של איזון מסוים, בו ניסו לתת התוויה למה הוא האיזון בין יהודי לדמוקרטי. כמובן גם שהמגילה ניתנת לפרשנות - גם תיאורטית וגם מעשית, משום שהיא נוצרה מתוך חילוקי דעות על דרכה של הציונות ועל דרכה של המדינה, וממשיכה לחילוקי דעות בין פלגים פוליטיים היום.

אין פה עניין של פייק ניוז, המפלגה הזאת או פעילים מסויימים מתוכה, פועלת באופן סיסטמי בצורה שפוגעת במדינת ישראל כמדינת היהודים ותומכת באויביה. התמיכה שלהם בח"כים ערבים שפועלים דה פקטו נגד המדינה והגדרתה כיהודית, חלקם פעלו לצד מחבלים ותמכו בהם, התמיכה שלהם בפניה למוסדות חיצוניים בחו"ל שיביעו ביקורת על ישראל, ההתנגדות שלהם לחוק הלאום (שהוא הלכה למעשה התנגדות למגילת העצמאות), ההתרפסות שלהם והקבלה של אישים שהם היו בחייהם או עדיין מחבלים שתומכים במחבלים שפועלים ו/או פעלו נגד המדינה. יש להם גוף שהקים מסמך שבו הם רוצים לשנות את סמלי המדינה ואף הדגל והלאום כדי שיתאים לכלל אזרחיה. במקום לשיר את התקווה הם שרים את האינטרציונאל (אגב, מקריאה במצע שלהם יש שם קטעים קומוניסטיים שהיו גורמים ללנין להסמיק).

מצד אחד נגד סיפוח השטחים כדי לא לתת אזרחות למליוני ערבים אבל אין להם בעיה עם קליטה וקבלה של מאות אלפי מסתננים בלתי חוקיים שכבר כיום משנים סדרי עדיפויות ופוגעים ברעיון הציוני שלשמו הוקמה המדינה. הם גם נלחמים על זה בחמת זעם כאילו היה הקרב האחרון במלחמה. הם אינם מסוגלים להבין את ההבדלה בין שנאת האויב עקב זאת שהוא מנסה להרוג אותך וגזענות. מבחינתם כל שנאה לאויב הערבי ביש"ע ומחוץ היא גזענות, שזה פשוט אבסורד. הם לכאורה תומכים בזכויות אדם של ערביי יש"ע, שזה בעצם שוב, לתמוך באויב. וכיוצא בזאת גם בכל מיני ארגוני "זכויות אדם" אחרים, שכל מה שהם עושים בעצם, זה פעילות בעד האויב ונגד מדינת ישראל. השתתפות בהפגנות נגד "הכיבוש" עם דגלי אש"ף שהוא בפועל ארגון טרור שפועל להשמדתה של מדינת ישראל. בקיצור יש המון דוגמאות. יכול להיות שהם חושבים שהם פועלים לטובת ישראל, במקרה הזה הם סתם מטומטמים. הם פועלים בצורה שפוגעת במדינה, ופוגעת במפעל הציוני. ותומכת באויב.

יהיה לי קצת קשה לדברר את הדברים שכן נתת כדוגמה, משום שאני לא מסכים עם הרבה מהדברים שהם עושים או מאמינים בהם, אבל אני אנסה:

1.אני יכול לא להסכים עם הדרך, אבל להבין מדוע חושבים במרצ שלחץ בינלאומי על ישראל עשוי לעזור להם לקדם מטרות שהם חושבים שאם יממושו יטיבו עם ישראל ועם העם היושב בציון. לדעתי אין לזה מקום אבל אני מאמין שזו זכותם. זו גם זכותה של המדינה והממשלה אגב לנסות למנוע מהם לעשות את זה וזה גם מה שקורה לעתים קרובות.

2. לא רק מרצ והערבים התנגדו לחוק הלאום, אלא גם חברי מפלגת העבודה וחברי מפלגת יש עתיד (הם ציונים או לא?), הגיוני שבקונסטלציה אחרת גם החרדים היו מצביעים אחרת והחוק הזה בכלל לא היה עובר. גם בני בגין ורובי ריבלין התנגדו והביעו התנגדותם לחוק הלאום - זה אגב מחזיר אותי לאינטרפרטציה שנותן כל אחד למגילת העצמאות, החוק בא לחדד את אחת הפרשנויות הקיימות למגילת העצמאות - התנגדות לו לא שווה להתנגדות למגילת העצמאות להגי את זה זו דמגוגיה במקסימום.

3. לא מכיר את האירוע עם האינטרנציונל, בהנחה וזה בהחלט קרה זה יכול אולי להראות קצת מוזר, אבל אם תראה קצת תמונות מצעדות אחד במאי בישראל עד המהפך ואולי גם קצת אחרי אולי לא תהיה כל כך מופתע שזה שיר שמזוהה עם הציונות הסוציאליסטית. אני מקווה שלנין לא הסמיק כשהוא ראה את המצע של מפאי, כי המצע של מרצ קטן עליו.

כל שאר מה שרשמת (במודגש) זה אי הסכמה שלך איתם בנוגע לדרך - אני מבין שקשה לך מאוד לחשוב איך מי שחושב אחרת ממך גם אוהב את ארצו ומדינתו וגם פועל למענה בדרכו שלו ולפי אמונתו, והרבה יותר קל לך לפתור את זה בלקרוא לו "בוגד", אבל זו המציאות.

אגב, מזמין אותך לעיין שוב במגילת העצמאות, שאחרי החלק הראשון בוא היא מדגישה את זכותו של העם היהודי להקים מדינה ריבונית ללאום היהודי, מסבירה את הקשר של העם אל הארץ היא מבטיחה:

1. הסעיף שהזכרתי

2. לשתף פעולה עם האום להגשים את ההחלטה שנלקחה בכ"ט בנובמבר (תכנית החלוקה)

3. קוראת לעם הערבי תושבי המדינה להשתתף בבניין הארץ ולקבל נציגות מתאימה במדינה בכל מוסדותיה

4. מושיטה יד לשלום לכל מדינות האיזור ועמיהן וקוראת לעזרה הדדית וכמובן מציעה את חלקה לבניין המזרח התיכון.

ועוד שני סעיפים נוספים

1. קוראים ליהודי כל הארצות לבוא לארץ לבנות ולהיבנות בה

2. קוראים לאום לעזור ולהכניס את המדינה החדשה למשפחת העמים

לא יודע, לתת לישראלי אפשרות לשאת נשק זה דבר מטומטם

לא יקח הרבה זמן עד שאהבל יוציא אקדח בויכוח בכביש

כיום לעבריינים יש נשק ואילו לאזרח שומר החוק אין דרך להגן על עצמו.

צריך שיהיו הגבלות אבל כן לאפשר יותר רשיונות לנשיאת נשק לאזרחים שומרי חוק ויוצרים צבא

לא יודע, לתת לישראלי אפשרות לשאת נשק זה דבר מטומטם

לא יקח הרבה זמן עד שאהבל יוציא אקדח בויכוח בכביש

לראיה לא לפני הרבה זמן מישהו נורה בחולון על ויכוח חניה...

דיברנו קצת למעלה על ההשמטה של המילה ציונית- כולל תגובות של חברי כנסת מטעם מרצ כיום לעניין ותגובות של מקימי התנועה.

ההערה על השמטת המילה "ציונות" הייתה כדרך אגב. ראיתי את הדיון, אני לא אכנס לויכוחים האלה שלהם. לדעתי עצם הדיון הוא הבעיה עצמה. אבל זה לא משנה, הכוונה העיקרית שלי הייתה שהם מגדירים את מדינת ישראל גם כמדינת כל אזרחיה. והיא לא.

לרגע לא אמרתי שכל הציונים מאמינים ברעיון מדינת כל אזרחיה אלא שגם בציונות בראשית דרכה דובר על שוויון זכויות חברתי למיעוטים ולראיה זה צוין במגילת העצמאות. מובן שבמגילת העצמאות דובר יותר על הקמת בית לאומי לעם היהודי, זו היא מטרת העל של הציונות, אבל בהקמת בית לאומי לעם היהודי אין סתירה עם לקיים מדינת כל אזרחיה בבית הלאומי הזה.

הסתירה שכן אולי קיימת, קיימת גם בין מדינה יהודית למדינה דמוקרטית, ובמגילת העצמאות ניסו להביא את כל הדיסוננסים האלה למצב של איזון מסוים, בו ניסו לתת התוויה למה הוא האיזון בין יהודי לדמוקרטי. כמובן גם שהמגילה ניתנת לפרשנות - גם תיאורטית וגם מעשית, משום שהיא נוצרה מתוך חילוקי דעות על דרכה של הציונות ועל דרכה של המדינה, וממשיכה לחילוקי דעות בין פלגים פוליטיים היום.

שוב, אין לי בעיה עם הגדרת שוויון זכויות וכו' למיעוטים. עדיין, מגילת העצמאות מדברת על מדינת ישראל קודם כל ובעיקר כמדינת היהודים, בית לאומי ליהודים, מושתת על עקרונות היהדות וכו' וכו' וכו'

יהיה לי קצת קשה לדברר את הדברים שכן נתת כדוגמה, משום שאני לא מסכים עם הרבה מהדברים שהם עושים או מאמינים בהם, אבל אני אנסה:

1.אני יכול לא להסכים עם הדרך, אבל להבין מדוע חושבים במרצ שלחץ בינלאומי על ישראל עשוי לעזור להם לקדם מטרות שהם חושבים שאם יממושו יטיבו עם ישראל ועם העם היושב בציון. לדעתי אין לזה מקום אבל אני מאמין שזו זכותם. זו גם זכותה של המדינה והממשלה אגב לנסות למנוע מהם לעשות את זה וזה גם מה שקורה לעתים קרובות.

2. לא רק מרצ והערבים התנגדו לחוק הלאום, אלא גם חברי מפלגת העבודה וחברי מפלגת יש עתיד (הם ציונים או לא?), הגיוני שבקונסטלציה אחרת גם החרדים היו מצביעים אחרת והחוק הזה בכלל לא היה עובר. גם בני בגין ורובי ריבלין התנגדו והביעו התנגדותם לחוק הלאום - זה אגב מחזיר אותי לאינטרפרטציה שנותן כל אחד למגילת העצמאות, החוק בא לחדד את אחת הפרשנויות הקיימות למגילת העצמאות - התנגדות לו לא שווה להתנגדות למגילת העצמאות להגי את זה זו דמגוגיה במקסימום.

3. לא מכיר את האירוע עם האינטרנציונל, בהנחה וזה בהחלט קרה זה יכול אולי להראות קצת מוזר, אבל אם תראה קצת תמונות מצעדות אחד במאי בישראל עד המהפך ואולי גם קצת אחרי אולי לא תהיה כל כך מופתע שזה שיר שמזוהה עם הציונות הסוציאליסטית. אני מקווה שלנין לא הסמיק כשהוא ראה את המצע של מפאי, כי המצע של מרצ קטן עליו.

כל שאר מה שרשמת (במודגש) זה אי הסכמה שלך איתם בנוגע לדרך - אני מבין שקשה לך מאוד לחשוב איך מי שחושב אחרת ממך גם אוהב את ארצו ומדינתו וגם פועל למענה בדרכו שלו ולפי אמונתו, והרבה יותר קל לך לפתור את זה בלקרוא לו "בוגד", אבל זו המציאות.

1. לחץ בינלאומי שמביא לחרמות והחלטות בינלאומיומת נגד מדינת ישראל - פוגע במדינת ישראל. מי שתומך בו, פוגע במפעל הציוני. את הבעיות שלך תפתור מבפנים.

2. יש ציבור גדול בקרב החרדים שהם לא ציונים בכלל, זה דבר ידוע. לגבי מפלגת העבודה ויש עתיד, רובם היו נגד החוק בעיקר מפופוליזם או חוסר הבנה. אני לא באמת חושב שלפיד או גבאי או סתיו שפיר עם כמה שאני לא מסכים עם כל הדעות שלהם הם פעילים אנטי ציונים. מרץ והמפלגות הערביות לעומת זאת בין השאר התנגדו לחוק עקרונית כאילו אסור לנו להכריז על המדינה כמדינה יהודית.

דוגמא אחת קטנה http://maki.org.il/%D7%97%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%94-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%A6-%D7%95%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%A9/

3. https://www.20il.co.il/%D7%91%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%95%D7%94-%D7%AA%D7%9E%D7%A8-%D7%96%D7%A0%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%92-%D7%A0%D7%91%D7%97%D7%A8%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A8/#

אין לי בעיה עם שירת האינטרציונאל באופן כללי (כאילו, יש לי בעיה רעיונית עם הסוציאליזם אבל זאת לא הנקודה). כשזה בא במקום התקווה, ועוד בימינו שאנחנו כבר מזמן לא בימי מפא"י, זה קצת מוזר.

כן מן הסתם מה שהיה במפא"י היה עוד יותר גרוע, פשוט ציינתי כדרך אגב שגם במרץ לא חסר.

כמו שאמרתי, יש אנשים שאני לא מסכים עם דעתם, ח"כים ביש עתיד ובעבודה, אני לא חושב שהם אנטי ציונים. ספציפית מרץ מוכיחים לי כל פעם שהפעולות שלהם נועדו לפגוע בצביונה היהודי של המדינה. האם הם עושים את זה מידיעה, תמימות או טמטום? זה כבר דיון אחר. ציונים הם לא.

אגב, מזמין אותך לעיין שוב במגילת העצמאות, שאחרי החלק הראשון בוא היא מדגישה את זכותו של העם היהודי להקים מדינה ריבונית ללאום היהודי, מסבירה את הקשר של העם אל הארץ היא מבטיחה:

1. הסעיף שהזכרתי

2. לשתף פעולה עם האום להגשים את ההחלטה שנלקחה בכ"ט בנובמבר (תכנית החלוקה)

3. קוראת לעם הערבי תושבי המדינה להשתתף בבניין הארץ ולקבל נציגות מתאימה במדינה בכל מוסדותיה

4. מושיטה יד לשלום לכל מדינות האיזור ועמיהן וקוראת לעזרה הדדית וכמובן מציעה את חלקה לבניין המזרח התיכון.

ועוד שני סעיפים נוספים

1. קוראים ליהודי כל הארצות לבוא לארץ לבנות ולהיבנות בה

2. קוראים לאום לעזור ולהכניס את המדינה החדשה למשפחת העמים

שוב, שוויון זכויות וכו'... לא התנגדתי לזה.

יש להם גוף שהקים מסמך שבו הם רוצים לשנות את סמלי המדינה ואף הדגל והלאום כדי שיתאים לכלל אזרחיה. במקום לשיר את התקווה הם שרים את האינטרציונאל (אגב, מקריאה במצע שלהם יש שם קטעים קומוניסטיים שהיו גורמים ללנין להסמיק).

אם זה באמת נכון הם חולים בתסמונת האישה המוכה + תסמונת שטוקהולם.

או שהם אוטו אנטישמיים או שהם נושאים עימם פוביה קשה בגלל השואה ומפחדים להיות מזוהים עם סממנים יהודים כדי שהיטלר לא יבוא עליהם, לא ברור.

אני יודעת שאני כותבת פה מילים קשות, אבל יש איזה 200 מדינות בעולם ורק מדינה אחת פצפונת עם סמלים יהודים, וגם זה מפריע להם!

מרץ והסמוטריצים הם המיץ של הזבל, הם צריכים לשבת בביוב לא בכנסת

מריו בוא תפריך את זה בבקשה, בסה"כ אני מכירה כל מיני אנשים אינטליגנטיים שבוחרים בהם (גם בסמרטוטיץ וגם באוטו אנטישמיים), אבל המפלגות האלו מרגיזות אותי

אם זה באמת נכון הם חולים בתסמונת האישה המוכה + תסמונת שטוקהולם.

או שהם אוטו אנטישמיים או שהם נושאים עימם פוביה קשה בגלל השואה ומפחדים להיות מזוהים עם סממנים יהודים כדי שהיטלר לא יבוא עליהם, לא ברור.

אני יודעת שאני כותבת פה מילים קשות, אבל יש איזה 200 מדינות בעולם ורק מדינה אחת פצפונת עם סמלים יהודים, וגם זה מפריע להם!

מרץ והסמוטריצים הם המיץ של הזבל, הם צריכים לשבת בביוב לא בכנסת

מריו בוא תפריך את זה בבקשה, בסה"כ אני מכירה כל מיני אנשים אינטליגנטיים שבוחרים בהם (גם בסמרטוטיץ וגם באוטו אנטישמיים), אבל המפלגות האלו מרגיזות אותי

לגבי המסמך, אפשר לקרוא בכתבה פה https://www.makorrishon.co.il/news/96209/

בנקודה זו נטל את רשות הדיבור נציג הנהלת ההסתדרות הציונית במרצ, דרור מורג, ומתח ביקורת על החברים שגוררים את המפלגה למחוזות אנטי־ציוניים. לדברי מורג, בעבר מזכ"ל מרצ, במפלגה מסתובב מסמך שאם יהפוך לנייר רשמי ויצא לתקשורת הוא יביא ל"חיסול הציונות של המפלגה". "מה שקרה לנו עם חוק הלאום", הסביר מורג לחברים, "הוא שחברים מסוימים לקחו את זה צעד אחד קדימה, ומנסים על ידי קביעת עובדות בשטח להפוך אותנו למפלגה לא ציונית. אני לזה לא מוכן לתת יד".

המסמך שממנו הזהיר מורג הגיע לידינו. מדובר במסמך המייסד של "פורום מרצ לקידום שותפות יהודית־ערבית". המחבר הוא ניר אבישי כהן, סמג"ד במילואים וחבר הנהלת מרצ, וחתומים עליו כ־150 אנשי מרצ, בהם ח"כ מוסי רז, השגריר ומנכ"ל משרד החוץ לשעבר אלון ליאל, ואשתו רחל ליאל, לשעבר מנכ"לית הקרן החדשה לישראל.

מדוע טוענים מי שטוענים במרצ כי המסמך גורר את המפלגה למחוזות אנטי־ציוניים? ובכן, המסמך קורא לערוך שינויים מרחיקי לכת בסמלים הלאומיים, ובמקומה של מרצ במוסדות הלאומיים. הוא מגדיר את מרצ כמפלגה יהודית־ערבית ולא כמפלגת שמאל ציוני.

גורם במפלגה טוען שמקימי הפורום ביצעו מחטף, ושעשרות החותמים לא הבינו את משמעויות הסעיפים שעליהם חתמו. "עמדת אותם חברים על שינוי הדגל וההמנון איננה מקובלת על רוב חברי המפלגה, וכך גם בעניין התפיסה של הציונות במרצ", אומר הגורם. "מרצ היא מפלגה ציונית, וכך הקימו אותה מייסדיה שהיו ציונים מובהקים".

מקימי הפורום מצדם מכחישים את הטענות על מחטף, וטוענים כי ישנה הסכמה כללית על רוח המסמך, לצד חילוקי דעות על סעיפים מסוימים. לדבריהם, הקמת הפורום היהודי־ערבי במרצ אושרה בהנהלת המפלגה וכך גם המסמך, שגם יו"ר המפלגה תמר זנדברג קראה אותו.

עוד על פי המסמך, "על הסמלים הלאומיים של מדינת ישראל לתת ביטוי לכלל אזרחיה, לרבות ההמנון והדגל". סעיף נוסף במסמך מדגיש ש"הפורום יפעל לייצוגה של מרצ רק במוסדות שוויוניים ודמוקרטיים". מחבר המסמך, ניר אבישי כהן, מבהיר שכוונת הסעיף היא שמרצ לא תהיה שותפה במוסדות כמו ההסתדרות הציונית, שמפלה את הערבים. "נכון, המסמך מעורר ביקורת בקרב חברים במרצ, בעיקר אלו הנמנים על הצד הציוני במפלגה", הוא מודה. "המסמך מתעקש לא להגדיר את מרצ כמפלגה ציונית. אנחנו אומרים שהסמלים הלאומיים צריכים לתת ביטוי לכלל האזרחים. אני לא יכול לדרוש מאזרח ערבי לשיר 'נפש יהודי הומייה' ואני רוצה שהוא ישיר את ההמנון, ולכן צריך לשנות את ההמנון".

ויש שם עוד פנינים כאלה ואחרות.

דוגמאות אחרות על איך מרץ עוזרת בעצם לBDS. שם מאוד אוהבים את המפלגה הקטנה והירוקה שלנו, מתוך כתבה בהארץ

למפגש התיאום של מרכיבי ה־BDS הגיעו מנהיגים ובידיהם תיקים גדושים קטעי עיתונות, רובם מהתקשורת הישראלית. מהקטעים מתברר, הסבירו למתכנסים, שבישראל יש ל־BDS תהודה רבה יותר מבכל מדינה אחרת. גם לומדים מהם, הוסיפו, שלא מעט ישראלים אמיצים תומכים בו בגלוי. גם מרצ, הבית הפוליטי של רוב האינטלקטואלים בישראל, מצטרפת אלינו, אמרו. הפעם בגלוי. מעודדת מהצלחתנו לגרום לסימון מוצרי ההתנחלויות בחלק מאירופה, הגישה מרצ הצעת חוק לסימון שלהם גם בישראל. כשמפלגה המגדירה עצמה כציונית תומכת בחרם, יהיה לנו קל יותר לצרף אלינו עוד אירופים ואמריקאים, שעד עכשיו חששו שיואשמו באנטישמיות.

הכתבה המלאה פה (למי שיש מנוי) https://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.2662721

עוד דוגמה קטנה

https://mida.org.il/2018/07/01/bds-%D7%91%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%A0%D7%A6-%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%A6-%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%A4%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%9C/

יעל אבקסיס בריאיון:

"הימנים לא מייצגים מבחינתי אנושיות, היום הימין, איך שזה נראה ולאן שזה הולך, זה מקטב זה מפלג, זו מלחמה, זה הסתה למלחמת אחרים",

כן יעל, זה מה שמקטב, ואת אלילת השלום והאחווה, רק מילות של גשר וקירוב יוצאות מפיך

הזחוחים האלו רק מוסיפים מנדטים לביבי עם היוהרה שלהם

יעל אבקסיס בריאיון:

כן יעל, זה מה שמקטב, ואת אלילת השלום והאחווה, רק מילות של גשר וקירוב יוצאות מפיך

הזחוחים האלו רק מוסיפים מנדטים לביבי עם היוהרה שלהם

זה מה שקורה אחרי שעצרו את מפעילי הטלגראס, אנשים מתחילים לדבר שטויות

אם רוצים להרוס את המדינה פשוט אסור לאפשר נשיאת נשק לכל אזרח שרוצה כזכות ביסית,כמות ההרוגים תעלה כאן בצורה מטורפת

אם רוצים להרוס את המדינה פשוט אסור לאפשר נשיאת נשק לכל אזרח שרוצה כזכות ביסית,כמות ההרוגים תעלה כאן בצורה מטורפת

לדעתי אתה מגזים. כבר היום יוצאים הביתה כל שבוע עשרות אלפי חיילים חמושים שעברו סינון פחות קפדני, בנוסף לאלפי מאבטחים חמושים והכל בסדר. ושלא נדבר על איו"ש, שם יש ריכוז גבוה של חמושים.

ולמרות זאת, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, גם אני מתנגד לזה בגלל המקרים המעטים שכן נמנעים במצב הקיים.

לדעתי אתה מגזים. כבר היום יוצאים הביתה כל שבוע עשרות אלפי חיילים חמושים שעברו סינון פחות קפדני, בנוסף לאלפי מאבטחים חמושים והכל בסדר. ושלא נדבר על איו"ש, שם יש ריכוז גבוה של חמושים.

ולמרות זאת, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, גם אני מתנגד לזה בגלל המקרים המעטים שכן נמנעים במצב הקיים.

הכל בסדר? פעם בכמה חודשים שומעים על מישהו שנפצע או אפילו נהרג כתוצאה מפליטת כדור.

מתן נשק לאזרחים אולי יציל כמה בודדים, אבל יגרום ליותר נזק במצטבר. אני בעד החזקת נשק, אך רק למי שעבר הכשרה מעמיקה ורצינית (טירונות זה לא סף מספיק בעיניי) ובדיקות רקע אחת לתקופה כלשהי

הכל בסדר? פעם בכמה חודשים שומעים על מישהו שנפצע או אפילו נהרג כתוצאה מפליטת כדור.

מתן נשק לאזרחים אולי יציל כמה בודדים, אבל יגרום ליותר נזק במצטבר. אני בעד החזקת נשק, אך רק למי שעבר הכשרה מעמיקה ורצינית (טירונות זה לא סף מספיק בעיניי) ובדיקות רקע אחת לתקופה כלשהי

אם יש לך בכל רגע נתון עשרות אלפי אזרחים חמושים ואתה מדבר איתי על מקרים בודדים בשנה (וגם זה אני בספק) אז המצב מעולה, במיוחד כשמשווים את זה למספר הפעמים שאזרחים חמושים ניטרלו מחבלים והצילו חיים.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.