Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

מרצ 100 אחוז ציונים.

עיסוואי פריג' ספציפית לא ציוני, הוא נמצא במפלגה הלא נכונה ואני מתאר לעצמי שאם השמאל היה גדול יותר הוא היה שמאלה ממרצ גם מצדו וגם מצד מרצ ומצביעיה.

נירסי, זה שהיינו עלולים לעשות טעויות אחרות שעלולות היו לפגוע במדינה זה נכון, אבל א' הייתה לנו גם האופציה לקחת החלטות שיקדמו את המדינה וב' עדיף לשבת עם אנשים שמטרתם זהה והדרך שלהם שונה מאשר לשבת עם אנשים שמלכתחילה חותרים למטרה אחרת (וגם מצליחים הן בגלל האופי שלהם כציבור והן בגלל שיטת הממשל)

אגב מערכת פוליטית ומודעות פוליטית דפוקה - במדינה שבה ימנים הם נאצים פאשיסטים גזענים ושמאלנים הם בוגדים מטונפים אוהבי ערבים ואוטואנטישמים - אף אחד כבר לא זוכר מה זה ציוני.

מרצ 100 אחוז ציונים.

עיסוואי פריג' ספציפית לא ציוני, הוא נמצא במפלגה הלא נכונה ואני מתאר לעצמי שאם השמאל היה גדול יותר הוא היה שמאלה ממרצ גם מצדו וגם מצד מרצ ומצביעיה.

נירסי, זה שהיינו עלולים לעשות טעויות אחרות שעלולות היו לפגוע במדינה זה נכון, אבל א' הייתה לנו גם האופציה לקחת החלטות שיקדמו את המדינה וב' עדיף לשבת עם אנשים שמטרתם זהה והדרך שלהם שונה מאשר לשבת עם אנשים שמלכתחילה חותרים למטרה אחרת (וגם מצליחים הן בגלל האופי שלהם כציבור והן בגלל שיטת הממשל)

אגב מערכת פוליטית ומודעות פוליטית דפוקה - במדינה שבה ימנים הם נאצים פאשיסטים גזענים ושמאלנים הם בוגדים מטונפים אוהבי ערבים ואוטואנטישמים - אף אחד כבר לא זוכר מה זה ציוני.

ברור שעדיף את מרצ וכחלון על פני בל"ד ועוצמה יהודית.

אבל להגיד "לא משנה מי הקואליציה, כל עוד הם ציונים" זה לא נכון.

עדיף מפלגות שגם יודעות איך לקדם את המדינה, ולא רק "לא ישמידו אותה" ;)

מטרה זה יפה, אבל צריך גם שיטת פעולה ודרך להשיג את המטרה.

בחייאת אל תגנוב דעת. לא נאמר שזאת ההגדרה לציונות, אלא שהרעיון ציוני בהרבה לעומת סיפוח והשלכותיו.

אני לא חושב שמי שמאמין בפתרון שתי המדינות ציוני יותר ממי שמאמין בפתרונות אחרים כמו סיפוח שטחי c, ולהיפך.

אתם התחלתם עם הערבוב בין שאלת הציונות של מרצ (ואני מסכים שמרבית חברי הכנסת שלה עונים על ההגדרה ציונים) לשאלת הפתרון לסכסוך.

בחייאת זה ויכוח מיותר, תפיסה מדינית לא תגדיר ציונות במיוחד כשהציונות לא הגדירה שום תפיסה מדינית בנושא הזה מאחר ולא היה דבר כזה עם פלסטיני בימים ההם ולא הסכסוך הישראלי פלסטיני כמו שאנחנו מכירים אותו היום.

הדרך היחידה לחיות בשלום יד ביד עם הפלסטינים זה שהם ימירו את דתם לבודהיזם.

אין פה מלחמה לאומית, יש פה מלחמה דתית.

אין פה מלחמה לאומית, יש פה מלחמה דתית.

אכן הדים, אכן

כאילו שלפני 1967 היה פה נפלא עם בני הדודים

אני לא חושב שמי שמאמין בפתרון שתי המדינות ציוני יותר ממי שמאמין בפתרונות אחרים כמו סיפוח שטחי c, ולהיפך.

אתם התחלתם עם הערבוב בין שאלת הציונות של מרצ (ואני מסכים שמרבית חברי הכנסת שלה עונים על ההגדרה ציונים) לשאלת הפתרון לסכסוך.

אני חושב שבסיום התהליך - הוא כן ציוני יותר, לעומת משיחי יותר. אם אתה מוכן לספח אוכלוסיה ולתת לה ת.ז כחולה - אתה פוגע ברעיון המדינה היהודית. אם אתה מספח אותה ולא נותן לה תנאים - אתה מסתכן בהפיכה עתידית למדינת אפרטהייד. בעיני שתי התוצאות פוגעות בחזון המדינה היהודית בארץ ישראל.

איזה כלכלה גרעונית בדיוק? הליכוד ב-10-12 השנים האחרונות צימצם את הגרעון הממשלתי כמו שאף מדינה אחרת בעולם כנראה לא צימצמה

ובדיוק בזמן מושלם מדווח הערב על גירעון של 3.5%. העלאת מסים מעבר לפינה.

הליכוד, ביבי וכחלון יורישו מצב כלכלי לא פשוט לבאים אחריהם.

מרץ ציונים כמו שאדום זה מכבי (האמיתית והפחות אמיתית).

חבורה של כלבים בוגדניים שהייתי שם בכלא מזמן וזורק את המפתח. מבחינתם ללכת וללקק לאוביני המדינה מאשר לדאוג לאחיהם. בינים לבין הציונות אין שום קשר. גם איך להיות יהודים הם שכחו.

אין שום דבר ציוני בלתת לערבים שטחים. וגם לא לצרף אותם אלינו.

הכיבוש היחיד שקיים פה זה הכיבוש של הערבים את אדמותינו. הפיתרון היחיד זה טרנספר (בין אם ברצון או באי רצון). ומי שבכל זאת ישאר ויהיה מוכן לקבל את מרות מדינת ישראל עליו יחיה פה מבלי לקבל את זכות הבחירה. צריך להפסיק עם הבדיחה הזאת של שלטון צבאי, זה לא תפקידם של החיילים. ולהחיל את הריבונות שלנו על כל יש"ע.

ברור שעדיף את מרצ וכחלון על פני בל"ד ועוצמה יהודית.

אבל להגיד "לא משנה מי הקואליציה, כל עוד הם ציונים" זה לא נכון.

עדיף מפלגות שגם יודעות איך לקדם את המדינה, ולא רק "לא ישמידו אותה" ;)

מטרה זה יפה, אבל צריך גם שיטת פעולה ודרך להשיג את המטרה.

לא דיברתי על עוצמה יהודית אלא על ש"ס ויהדות התורה ומהצד השני לא רק בלד אלא גם חדש לצורך העניין.

לא אמרתי שזה לא משנה מי ישב בקואליציה כל עוד הם ציונים - ברור שצריך אנשים ראויים ומתאימים למשימה.

מה שכן אמרתי, זה שעדיף שאלה יהיו ציונים על פני לא ציונים בואכה אנטי ציונים.

מרץ ציונים כמו שאדום זה מכבי (האמיתית והפחות אמיתית).

חבורה של כלבים בוגדניים שהייתי שם בכלא מזמן וזורק את המפתח. מבחינתם ללכת וללקק לאוביני המדינה מאשר לדאוג לאחיהם. בינים לבין הציונות אין שום קשר. גם איך להיות יהודים הם שכחו.

אין שום דבר ציוני בלתת לערבים שטחים. וגם לא לצרף אותם אלינו.

הכיבוש היחיד שקיים פה זה הכיבוש של הערבים את אדמותינו. הפיתרון היחיד זה טרנספר (בין אם ברצון או באי רצון). ומי שבכל זאת ישאר ויהיה מוכן לקבל את מרות מדינת ישראל עליו יחיה פה מבלי לקבל את זכות הבחירה. צריך להפסיק עם הבדיחה הזאת של שלטון צבאי, זה לא תפקידם של החיילים. ולהחיל את הריבונות שלנו על כל יש"ע.

אני מבין שאף אחד במדינה הזו לא ציוני חוץ ממך.

אז זה מאוד חבל שאתה לא רץ כי אנחנו מאבדים את המדינה אחי

לרוץ זה משעמם תחת, לא מבין איך אנשים עושים את זה.

לרוץ זה משעמם תחת, לא מבין איך אנשים עושים את זה.

אני גם לא רץ אבל שמעתי שיש אנשים שזה עובר להם זריז כשהם שומעים פודקסטים

ובדיוק בזמן מושלם מדווח הערב על גירעון של 3.5%. העלאת מסים מעבר לפינה.

הליכוד, ביבי וכחלון יורישו מצב כלכלי לא פשוט לבאים אחריהם.

זה ממש לא נכון חבר. קודם כל זו שנת בחירות וטבעי שהוצאות הממשלה יהיו גבוהות יותר בתקופה כזו. מעבר לזה, יעד הגירעון הוא 2.9 והצמיחה הצפויה במשק היא גם 3.5% כלומר גם גרעון באחוז דומה הוא ממש לא סוף העולם. בנוסף, העלאת מסים היא ממש לא הכרח בריבית של היום, תמיד אפשר להנפיק אג"ח ומקסימום החוב/תוצר שלנו יעלה מעט (למרות שבהתייחס לצמיחה הצפויה אנחנו נהיה בסדר). זה ממש לא אסון. העלאת מסים לא מבטיחה גידול בהכנסות הממשלה.

אמנם אני מסכים איתך שלטובת המדינה היה עדיף שהגרעון ישאר בתוך היעד ולא יגדל אבל המצב הזה הוא ממש לא אפוקליפטי כמו שאתה מתאר, לא יקרה כלום אם אחרי המון שנים שהממשלה מקטינה את הגירעון בסכומים משמעותיים תבוא שנה אחת שהוא יגדל מעט.

מרצ לא מפלגה ציונית והם אומרים את זה בעצמם, מי שירצה ציטוטים שיבקש.

אגב הימין לא רוצה לספח את כל השטחים אלא רק את שטחי C בהם יש סה"כ 50-100 אלף ערבים שאפשר לתת להם אזרחות במידה וירצו וזה מחיר ששווה לשלם בעבור השטחים האלו.

כל הטיעון של השמאל לסוגיו נגד מדינה דו לאומית וכל החרא הזה מצחיק אותי כי במעשים הם אלו שעושים הכל כדי לשנות את המאזן הדמוגרפי ולהפוך את המדינה למדינת כלל אזרחיה.

מרצ לא מפלגה ציונית והם אומרים את זה בעצמם, מי שירצה ציטוטים שיבקש.

אגב הימין לא רוצה לספח את כל השטחים אלא רק את שטחי C בהם יש סה"כ 50-100 אלף ערבים שאפשר לתת להם אזרחות במידה וירצו וזה מחיר ששווה לשלם בעבור השטחים האלו.

כל הטיעון של השמאל לסוגיו נגד מדינה דו לאומית וכל החרא הזה מצחיק אותי כי במעשים הם אלו שעושים הכל כדי לשנות את המאזן הדמוגרפי ולהפוך את המדינה למדינת כלל אזרחיה.

אשמח לראות את הציטוטים שאתה מדבר עליהם.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.