Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

לא מאמין שלא יכול לשנות כלום? מאיפה הבאת את זה? לא חושב שיש בנאדם בישראל ששינה יותר ממנו.

מזווית של 10 שנים לפני ואחרי

בתחום כלכלי לזכותו יזקף שישראל שרדה משברים פיננסים עולמיים ושמרה תמיד על אחוז צמיחה סביר, עם אינפלציה אבטלה נמוכה וגרעון שיורד

אבל שמסתכלים על המספרים מגלים איך העוגה הזו מתחלקת, ומאיפה מגיעות ההכנסות (מיסוי על אקזיטים לדוגמא, גילויי הגז) ובשורה תחתונה - יש פה מדינה עם מחירים לעשירים.

פערים חברתיים הכי גבוהים בעולם המערבי, שרק גדלו בזמן כהונתו. הטבה ליהודי כל העולם לעלות ולישראל ולקבל הלבנת הון ופטור ממיסוי הולידה עלייה מטורפת במחירי נדלן בתל אביב ולמעשה השינויים היחידים שנעשו לטובה נכפו עליו בגלל המחאה החברתית, זה כלל לא היה ביוזמתו.

איזה מדיניות? הכלכלה פה הולכת להתרסקות בגלל שהוא היה חייב את כחלון אז נתן לו את האוצר

סוכנויות דירוג האשראי הבינלאומיות יחלקו איתך על זה

מזווית של 10 שנים לפני ואחרי

בתחום כלכלי לזכותו יזקף שישראל שרדה משברים פיננסים עולמיים ושמרה תמיד על אחוז צמיחה סביר, עם אינפלציה אבטלה נמוכה וגרעון שיורד

אבל שמסתכלים על המספרים מגלים איך העוגה הזו מתחלקת, ומאיפה מגיעות ההכנסות (מיסוי על אקזיטים לדוגמא, גילויי הגז) ובשורה תחתונה - יש פה מדינה עם מחירים לעשירים.

פערים חברתיים הכי גבוהים בעולם המערבי, שרק גדלו בזמן כהונתו. הטבה ליהודי כל העולם לעלות ולישראל ולקבל הלבנת הון ופטור ממיסוי הולידה עלייה מטורפת במחירי נדלן בתל אביב ולמעשה השינויים היחידים שנעשו לטובה נכפו עליו בגלל המחאה החברתית, זה כלל לא היה ביוזמתו.

ייקח שנים עד שישראל תהנה באמת מגילויי הגז (וגם הרוב ילך לקרן העושר) אקזיטים לא ייצמחו אם לא ייתנו להם לצמוח או יותר נכון שלא ייתנו להם יותר מדי אבל פשוט שלא יפריעו להם (והוא יודע לא להפריע להם, ההפך מזה)

לגבי פערים חברתיים. טוב האם העשירים נהיו יותר עשירים או שהעשירונים התחתונים מצבם השתפר יותר (תגלה שהעשירונים העליונים עלו פחות)

לגבי עליה מהעולם האינטרס של כל ראשי הממשלה שיעלו כמה שיותר יהודים ולכן הם נתנו יד חופשית והעלימו עין, היו חוקים שהקלו בתקופתו של אולמרט והיו חוקים בתקופתו של נתניהו, לא משהו חדש... (לרוב מי שנדפק מזה היו הבנקים שנקנסו בעולם)

השינויים שנכפו במחאה החברתית הם שינויים רעים, אולי למעט הרפורמה שבגני ילדים מגיל 3. עצרו רפורמות אחרות כמו הורדת מס חברות, שהוכח בכל העולם שזה רק מגביר את הצמיחה במשק.

ייקח שנים עד שישראל תהנה באמת מגילויי הגז (וגם הרוב ילך לקרן העושר) אקזיטים לא ייצמחו אם לא ייתנו להם לצמוח או יותר נכון שלא ייתנו להם יותר מדי אבל פשוט שלא יפריעו להם (והוא יודע לא להפריע להם, ההפך מזה)

לגבי פערים חברתיים. טוב האם העשירים נהיו יותר עשירים או שהעשירונים התחתונים מצבם השתפר יותר (תגלה שהעשירונים העליונים עלו פחות)

לגבי עליה מהעולם האינטרס של כל ראשי הממשלה שיעלו כמה שיותר יהודים ולכן הם נתנו יד חופשית והעלימו עין, היו חוקים שהקלו בתקופתו של אולמרט והיו חוקים בתקופתו של נתניהו, לא משהו חדש... (לרוב מי שנדפק מזה היו הבנקים שנקנסו בעולם)

השינויים שנכפו במחאה החברתית הם שינויים רעים, אולי למעט הרפורמה שבגני ילדים מגיל 3. עצרו רפורמות אחרות כמו הורדת מס חברות, שהוכח בכל העולם שזה רק מגביר את הצמיחה במשק.

הפערים החברתיים עולים בגלל יוקר מחייה שלא פוסק והיעדר תשתיות כמו תחבורה ציבורית שמחברת את הפריפרימה למרכז.

חיים של מעמד ביניים ב 2019 טובים יותר מאשר ב 2009 ?

בסופו של דבר, אדם בישראל שמרוויח 30 אלף שקל בחודש משלם 50% מיסים, ועל ה 50% הנותרים שנשאר לו לבזז המדינה לוקחת 17% מע"מ מכל קנייה

מה הוא מקבל בתמורה ? איזה כבישים, בתי ספר, בתי חולים ? כמה משכורת כדי לקנות דירה ? כמה רכב ודלק עולים במדינה ?

ביבי לא שינה כלום. לזכותו יאמר שגם לא הזיק מעבר. כדי להחזיק את המדינה במינימום הנוכחי שהיא מספקת לאזרחים שלה היא צריכה לעשוק אותם (את אלו שעובדים ומרוויחים).

הפערים החברתיים עולים בגלל יוקר מחייה שלא פוסק והיעדר תשתיות כמו תחבורה ציבורית שמחברת את הפריפרימה למרכז.

חיים של מעמד ביניים ב 2019 טובים יותר מאשר ב 2009 ?

בסופו של דבר, אדם בישראל שמרוויח 30 אלף שקל בחודש משלם 50% מיסים, ועל ה 50% הנותרים שנשאר לו לבזז המדינה לוקחת 17% מע"מ מכל קנייה

מה הוא מקבל בתמורה ? איזה כבישים, בתי ספר, בתי חולים ? כמה משכורת כדי לקנות דירה ? כמה רכב ודלק עולים במדינה ?

ביבי לא שינה כלום. לזכותו יאמר שגם לא הזיק מעבר. כדי להחזיק את המדינה במינימום הנוכחי שהיא מספקת לאזרחים שלה היא צריכה לעשוק אותם (את אלו שעובדים ומרוויחים).

אפשר להתווכח האם המצב של מעמד הביניים השתפר או לא בעשור האחרון. בכלל אם מדברים נתונים אז קשה מאוד לבוא נגד נתניהו, כמעט בכל קטגוריה יש שיפור ענק.

אני מסכים מאוד לגבי הדיור. ואני חושב שזה אחד הנושאים החשובים ביותר שלאף אחד אין ביצים לעשות שם מהפכה אולי מהפחד שזה יגרום לתגובת שרשרת ואולי למשבר גדול בדומה לזה שלא נוגעים בבנקים בגלל שפוחדים שהם יקרסו (אבל בנתיים הם גורפים מיליארדים) אני מתאר לעצמי שכחלון חשב שהוא באמת יכול לעשות מהפכה שם אבל לקח לו כמה שנים להבין שהוא טעה (ועדיין קשה לו להודות בזה)

לגבי השאלה שלך על המיסים. קח כמעט כל משרד ממשלתי ותגלה שהתקציב שלו גדל בעשרות אחוזים. האם השירות שקיבלת מאותם משרדים נהייה יותר טוב? לא בטוח. לכן ביום שכל הפופליזם הכלכלי הזה ייעלם. והציבור יבין שמה שכחלון עושה או שמה שעושים שמולי ושפיר לא בהכרח עובד לטובתם אלא להפך, יהיה אפשר להוריד פה מיסים ולחתוך את התקציבים המנופחים. כרגע במצב הנתון לא מאפשרים ללכת למהלכים כאלה. אבל כמו שאמרתי לעשות מהלכים כאלה ייקח עוד הרבה שנים ואולי באמת מי שיישם את זה יהיה פיגלין אבל ייקח הרבה מאוד שנים.

אתה מצביע על כחלון שמולי ושפיר כאשמים בניפוח תקציבים ?

ביבי ראש הממשלה פה !

דרך להמחיש איך הממשלה מתבססת על עושק זה סיפור הסלולר : כחלון עשה מהפכה בסלולר, במקום ש 4 מיליון אנשים ישלמו כל חודש 300 שקל הם בבום שילמו רק 100 שקל.

אבל אז הממשלה גילתה שאת הקומישין 17% שלה בעושק היא גם איבדה, פתאם זה רק 17% מ 100 שקל. זה קרה בידיוק שלפיד מונה לשר אוצר וקיבל לטפל בגרעון של 14 מיליארד שקל שהגיע כתוצאה מאותו מהלך.

עכשיו תאר לך שזה קורה במוצרי המזון, שכל משפחה מפוצצת עגלה בסופר ביום חמישי ובמקום לשלם 700 שקל זה יהיה 400 שקל, שוב הממשלה תאבד את העמלה שלה בעושק.

כנ״ל עמלות בנקים, כנ״ל מחירי דיור.

בסופו של דבר כל פוליטיקאי שזועק יוקר מחייה חייב להסביר איך ומאיפה היא יקצץ בהוצאות הממשלתיות.

אני מסכים איתך שניפוח תקציבים זה צרה. אבל שבנאדם נמצא בשלטון 10 שנים ולא שינה במעט אפילו עיוותים חמורים שקיימים במשק הישראלי לעומת כלכלות מפותחות אחרות, עם השפעה ישירה על איכות החיים של האזרחים, אז האצבע מאשימה צריכה להיות מופנת רק אליו. בייחוד שהסיבה לכך היא הישרדות קואליציונית, כי אידיאולוגית הוא לחלוטין מאמין במשק חופשי.

אתה מצביע על כחלון שמולי ושפיר כאשמים בניפוח תקציבים ?

ביבי ראש הממשלה פה !

דרך להמחיש איך הממשלה מתבססת על עושק זה סיפור הסלולר : כחלון עשה מהפכה בסלולר, במקום ש 4 מיליון אנשים ישלמו כל חודש 300 שקל הם בבום שילמו רק 100 שקל.

אבל אז הממשלה גילתה שאת הקומישין 17% שלה בעושק היא גם איבדה, פתאם זה רק 17% מ 100 שקל. זה קרה בידיוק שלפיד מונה לשר אוצר וקיבל לטפל בגרעון של 14 מיליארד שקל שהגיע כתוצאה מאותו מהלך.

עכשיו תאר לך שזה קורה במוצרי המזון, שכל משפחה מפוצצת עגלה בסופר ביום חמישי ובמקום לשלם 700 שקל זה יהיה 400 שקל, שוב הממשלה תאבד את העמלה שלה בעושק.

כנ״ל עמלות בנקים, כנ״ל מחירי דיור.

בסופו של דבר כל פוליטיקאי שזועק יוקר מחייה חייב להסביר איך ומאיפה היא יקצץ בהוצאות הממשלתיות.

אני מסכים איתך שניפוח תקציבים זה צרה. אבל שבנאדם נמצא בשלטון 10 שנים ולא שינה במעט אפילו עיוותים חמורים שקיימים במשק הישראלי לעומת כלכלות מפותחות אחרות, עם השפעה ישירה על איכות החיים של האזרחים, אז האצבע מאשימה צריכה להיות מופנת רק אליו. בייחוד שהסיבה לכך היא הישרדות קואליציונית, כי אידיאולוגית הוא לחלוטין מאמין במשק חופשי.

לא הצגתי אותם כאשמים רק הצגתי מה המצב היום ואת האלטרנטיבה הפופוליסטית.

אני לא חושב שהגרעון נופח בגלל הפסד של מיסים מהסלולרי. בסופו של דבר נכנסו עוד חברות לשוק. עוד תחרות עוד משרות. ואני חושב שהפסד המיסים מהסלולר זניח. ובטח שאי אפשר להשוות אותו לדיור או לדלק. שם זה יהיה באמת משמעותי.

אני לא חושב שהוא יכול ליישם הכל אני חושב שאם הוא לא חושב שהוא יכול ליישם דברים שהוא מאמין בהם אין בו שום תועלת כראש ממשלה וזה בושה שאתה בכלל חושב את זה, איזה סיבה יש לבחור באדם שלא מאמין שהוא יכול לשנות כלום?

איזה מדיניות? הכלכלה פה הולכת להתרסקות בגלל שהוא היה חייב את כחלון אז נתן לו את האוצר, החינוך פה בשפל ומתייחסים למתמתיקה כאילו היא הדבר היחידי שחשוב, החברה פה מפולגת כמו שלא הייתה מעולם

לא יודע באיזה אשליה אתה חושב שבאמת טוב פה, לא רע פה, יש בעיה ביטחונית, אנשים פה "בזבזנים" מידי הכל זה תירוצים, היום קשה להקים בית בישראל, עובדתית.

אפשר לעשות צחוקים? אין לו פאקינג מצע! מאיפה אתה בכל ליודע במה הוא מאמין?

אפשר להגיד בזהירות שנתניהו משתדל להיצמד לפרגטיות שלפי תפיסתו מתבטאת במה שפחות מהלכים דרמטיים וכך הוא משער שהוא מציג ציבות ו"מנהל את הסכסוך" במקום לפתור אותו וכנל בכלכלה הוא מנהל כלכלה שמתחילה איכשהו לשרוד למרות שצוברת חובות, היא חיה "מהיד לפה" ואחריו המבול.

חיים כץ יהיה שר רווחה או משהו באיזור. ניסנקורן מיועד להיות שר כלכלה/אוצר.

הבדל עצום בתקציב ובהשפעה.

לא שאני בא לסנגר עליו, הוא לא באמת מעניין אותי.

אבל הוא הסביר שם שכל פעם שואלים אותו על "למה לא זהות?" והוא ענה.

אין לו מה להתייחס למצע הכלכלי הליברלי של המפלגה כי הם פשוט לא רלוונטים בעיניו ברמה הכי בסיסית:

"

סיפוח של יו"ש, ולא רק גושי התיישבות, תחת הטיעון: "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל לבדו מתוקף הבחירה האלוהית"

צריך להרחיב את הדיבור למה אדם רציונאלי לא יכול להצביע למי שמאמין בהבלים מסוכנים?"

.

פרשן כלכלי (!), שבכל הפוסטים מסקר את המצע הכלכלי של המפלגות ומנסה לשכנע שהפן הכלכלי שפחות בכותרות חשוב יותר מהפן המדיני.

שבכל פוסט שלו מתלונן *בדיוק* על העניינים שזהות שואפת לתקן.

וכשמגיבים לו "זהות מציעה בדיוק את זה!" אז פתאום המצע המדיני הוא חזות הכל?

ובאופן כללי אתה מצפה מפרשן שיציג את כל העובדות. יגיד ביושרה- המצע הכלכלי שלהם הוא טוב בסעיפים א-ב-ג, טעון שיפור בסעיפים ד-ה-ו וגרוע בסעיפים ז-ח-ט. למרות זאת לא אצביע להם בגלל המצע המדיני.

אבל כנראה זה יותר מדי לצפות מפרשן בדיחה כמוהו לסקר באופן הוגן וענייני. כנראה גם לצפות ממנו לעקביות ולא להתנהג בצביעות זה מוגזם.

אנשים עוקבים אחריו על מנת לקבל את המידע הרלוונטי בעניינים כלכליים שכנראה פחות מבינים בהם, ולאחר מכן להחליט בעצמם אם מתאים להם או לא.

לא כדי שיתעלם ממפלגה בטענות מהתחום המדיני שאת אף אחד לא מעניינת העמדה שלו בנושא הזה, ועוד אחרי ההטפות שלו שהכלכלה לא פחות חשובה אם לא יותר.

זה קצת כמו ששגיא כהן יתעלם מהמשחק של מכבי בכדורגל ולא יציין אותו בכלל בחדשות הספורט בגלל שהוא לא אוהב את מכבי כדורסל.

כמו שאמרתי, בדיחה

ועוד עניין אחרון, לי נמאס באופן אישי מהרידוד של השיח. בא בן אדם כתב ספר 350 עמודים על תפיסת העולם שלו. היחיד מבין כל המפלגות שאשכרה מכבד את האינטלגנציה של המצביעים שלו.

בא עלק פרשן ובוחר מתוך ספר של 350 עמודים 3 משפטים וזה מה שהוא בוחר להציג לציבור.

הבדיחה על חשבוננו

אפשר להגיד בזהירות שנתניהו משתדל להיצמד לפרגטיות שלפי תפיסתו מתבטאת במה שפחות מהלכים דרמטיים וכך הוא משער שהוא מציג ציבות ו"מנהל את הסכסוך" במקום לפתור אותו וכנל בכלכלה הוא מנהל כלכלה שמתחילה איכשהו לשרוד למרות שצוברת חובות, היא חיה "מהיד לפה" ואחריו המבול.

אחת ההחלטות הכי משמעותיות ונכונות מבחינה אסטרטגית של נתניהו היא לצמצם את החוב/תוצר וכך באמת קורה ואנחנו קוטפים היום את הפירות.

אחת ההחלטות הכי משמעותיות ונכונות מבחינה אסטרטגית של נתניהו היא לצמצם את החוב/תוצר וכך באמת קורה ואנחנו קוטפים היום את הפירות.

איזה פירות?

זהות זה הימין האמיתי.

כך אומרים גם מצביעי ליברמן ,עוצמה לישראל,האיחוד הלאומי ועוד כמה מפלגות קטנות

בפועל יש מצב שרוב קולות הימין הללו ילכו לפח ויתנו יתרון משמעותי לגנץ ולפיד

כל מי שלא יכול לראות את ביבי ואף פעם לא היה ליכודניק אין לי למה לשכנע אותו

אבל מי שכן מעריך את ביבי ובא מבית ליכודניק/ימני אל תתנו שהמהפך יהיה רשום על שמכם

הוא כתב 350 עמודים אז הוא רציני?

גם אבי גבאי כתב עכשיו ספר כדי להציג את תפיסת העולם שלו. מה ההבדל?

ברצינות שאלת את זה?! קראת את המצע של זהות? אבי גבאי כתב ספר חיים אישי על עצמו!

אבל מי שכן מעריך את ביבי ובא מבית ליכודניק/ימני אל תתנו שהמהפך יהיה רשום על שמכם

מבחינתנו אין הבדל מהותי בין ביבי/גנץ/לפיד. כולם ינהלו את הסכסוך באופן פחות או יותר דומה לכולם ינהלו כלכלה ריכוזית בגלל אילוצים פוליטיים.

אני באמת מבית של ליכוד לגמרי. "רק ביבי" בלי שום מחשבה עצמאית. הצלחתי לשכנע כבר כמה מהם לעבור לזהות ואני מניח שיעברו עוד הרבה.

מבחינתנו אין הבדל מהותי בין ביבי/גנץ/לפיד. כולם ינהלו את הסכסוך באופן פחות או יותר דומה לכולם ינהלו כלכלה ריכוזית בגלל אילוצים פוליטיים.

אני באמת מבית של ליכוד לגמרי. "רק ביבי" בלי שום מחשבה עצמאית. הצלחתי לשכנע כבר כמה מהם לעבור לזהות ואני מניח שיעברו עוד הרבה.

יש הבדל גדול בין ביבי לגנץ!!

אתה רק חושב שהצלחת לשכנע ליכודניק אמיתי לעבור לזהות

בפועל מגיעים לקלפי ושמים מחל

פחות או יותר מה שסנופקין אמר.

רק שאצלי לא הצלחתי לשכנע בבית לעבור מליכוד לזהות. הם יצביעו ליכוד גם אם יעמוד שם דחליל מתוך עיקרון שצריך לתמוך במפלגה הגדולה תמיד (סובייטים, מה לעשות).

אני מעריך את ביבי בתור פוליטיקאי ונואם וכלכלן, אבל הוא עושה הרבה דברים מתוך הכרח ומתוך שרידות פוליטית ולא מה שהוא באמת רוצה היה רוצה לעשות וההיפך ממה שאני מזדהה איתו. הוא מזמן כבר לא ימין, כמעט אין ייצוג של ימין אמיתי בכנסת שלנו. וכך יעשה גם כל אחד מהמתמודדים האחרים. אני רוצה להאמין שפייגלין יהיה אחר, כי זה מה שהוא הוכיח בינתיים. אם בלונג ראן גם הוא יאכזב, נחפש דמות אחרת. אבל בינתיים ניתן לו להינות מהספק.

זהות בסקר חדשות 12 0.8%.

אחרי שבישראל היום קיבלה בסקר 5 מנדטים. שזה בעצם בסביבות 4%.

משהו לא ברור...

מאחר ובכל הסקרים מלבד של ישראל היום זהות לא עוברת את אחוז החסימה כרגע, או בקושי רב עוברת, המסקנה די פשוטה:

בישראל היום מנפחים את זהות כדי לעודד מפלגות ימין אחרות להתאחד איתה. כשלוקחים בחשבון שזה גם מה שביבי רוצה ופועל למענו, זה מובן מאליו, הרי ישראל היום = ביבי.

מאחר ובכל הסקרים מלבד של ישראל היום זהות לא עוברת את אחוז החסימה כרגע, או בקושי רב עוברת, המסקנה די פשוטה:

בישראל היום מנפחים את זהות כדי לעודד מפלגות ימין אחרות להתאחד איתה. כשלוקחים בחשבון שזה גם מה שביבי רוצה ופועל למענו, זה מובן מאליו, הרי ישראל היום = ביבי.

מהכירות די אישית עם ראש מכון הסוקר בישראל היום "מאגר מוחות", ד"ר כץ, אני אומר לך שאין סיכוי קלוש שהוא יעשה זאת. לבן אדם אינטגרטי מקצועי.

בסקר של כאן חדשות מאתמול אגב, זהות ממש פסע מאחוז החסימה והיא המפלגה שהכי קרובה אליו.

אז מה באמת נכון? כנראה שאף סקר לא נכון בדיוק, בטח לא עם סטיה אפשרית של יותר מ 3.2% כפי שהם בעצמם אומרים.

ההבדלים נובעים מכך שהשיטה של פרופסור כץ היא קצת יותר מכוונת לסקירת מפלגות כמו זהות. שיטת מינה צמח וכל האחרים, מתמקדת בתבניות מגזריות ושם קשה יותר לאמוד את כוחה האמיתי של זהות.

האם היא תעבור או לא? לא יודע. להערכתי היא תקבל 4-7 מנדטים אבל זו רק הערכה. בכל מקרה, אני תמיד חושב שצריך להצביע למפלגה שמאמינים בה (בשבילי - זהות) ולא לגבש החלטה לפי סקרים

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.