Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

תגיד, אתה באמת לא מתעייף לפעמים מלהטריל ואז לבכות שמחפשים אותך?

הרי שום תגובה שלך לא היתה לעניין. הראשונה היתה הגחכה על סף המעליבה, קיבלת תגובה, ושוב הגבת בלהגחיך.

אם יורשה לי לרגע ב-2019 לא להיות פוליטיקלי קורקט - תהיה גבר. תיקח אחריות על היחס שנותן לאחרים, ועל היחס שהוא גורר. כמו שאני מקבל את זה שצוחקים עליי על התדמית שלי, ואם עונה אז מנסה לענות לעניין.

אתה מגיב כל הזמן לאנשים אד הומינם, מנסה להגחיך אותם, ואז בוכה שתוקפים אותך. פעם אחת תהיה גבר. פעם אחת תנסה להבין למה הביקורת הזאת שאתה סופג כל הזמן. תחשוב אם מוצדקת. תנסה להגיב, או שתוותר, אבל תחשוב על זה.

אני יכול לנהל עם שיח אנשים שמזלזלים בי ועושה את זה כל הזמן. נותן צ׳אנס. גם לך נתתי. יש לי פחות סבלנות לאנשים שכל תגובה שלהם היא זלזול מופגן. אתה מוכן להכיר בזה שאתה עושה את זה, ולא רק לי?

לפעמים הרוב טועה. אבל לפעמים אם שלושה אנשים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון. לקח שאני אישית למדתי פעמים רבות בחיי, או בעצם לא למדתי, כי לא הפנמתי. אבל לפחות מכיר בטעויות שלי ולא מאשים אחרים.

פעם אחת תיקח אחריות על היחס שלך לאנשים. פעם אחת תיקח אחריות על זה שלא מוכנים לנהל איתך שיח רציני. פעם אחת תעבור על התגובות שלך ותחשוב מה אולי לא בסדר. פעם אחת.

זה הרגע בסרט שאתה חי בו שאני אומר "שיט, אתה צודק, איפה היית עד עכשיו? עד ששמת לי מראה מול הפרצוף!"?

יכלת פשוט לכתוב שקלטת שאין דבר כזה אופי נתנייתי ואתה מנסה להסיט את הנושא כדי שלא להיתפס בקלקלתך.

הצבעתי בפריימריז למי שתהה.

לגבי פייגלין והסקרים...

אולי הסקרים מזייפים אבל אני לא זוכר מקרה (פרט לגמלאים שהיו הצבעת מחאה) שכל הסקרים אמרו שמפלגה מסוימת לא תעבור והיא בסוף עברה.

זכורים לי דווקא לא מעט מקרים הפוכים.

צריך לזכור שאחוז החסימה היום גבוה.

לגבי הטענה שזו מפלגה עם תומכים צעירים- זו בדיוק הבעיה. מוזמנים לשאול את ההורים שלכם, תופתעו שחלקם בטוחים שהוא עדיין בליכוד...

רוצה לומר- מי שלא ברשתות החברתיות כמעט ולא מודע למפלגה שלו

אין ספק שכרגע הסקרים לא בעדו אבל יש עוד זמן, אם גם בחודש האחרון לפני הבחירות הוא ימשיך להיות למטה אז כנראה הוא לא יעבור אבל כרגע יש עוד המון המון תזוזות, המנדטים עכשיו לא אומרים הרבה באמת בסקרים, יש עוד הרבה זמן.

זה הרגע בסרט שאתה חי בו שאני אומר "שיט, אתה צודק, איפה היית עד עכשיו? עד ששמת לי מראה מול הפרצוף!"?

יכלת פשוט לכתוב שקלטת שאין דבר כזה אופי נתנייתי ואתה מנסה להסיט את הנושא כדי שלא להיתפס בקלקלתך.

בפועל אני ממשיך ואמשיך לנהל דיון על זה עם כל מי שסקפטי, כי מובן שיהיו סקפטיים.

רק בבקשה אל תשלח לי פרטיות שמצטער בהן אם פגעת ומבקש שאמחק התכתבויות איתך. כי שוב, יחס גורר יחס.

אתה קוצר מה שאתה זורע. איתי זה אבוד לך, אבל טיפ לחיים.

לגבי פייגלין והסקרים...

אולי הסקרים מזייפים אבל אני לא זוכר מקרה (פרט לגמלאים שהיו הצבעת מחאה) שכל הסקרים אמרו שמפלגה מסוימת לא תעבור והיא בסוף עברה.

זכורים לי דווקא לא מעט מקרים הפוכים.

צריך לזכור שאחוז החסימה היום גבוה.

לגבי הטענה שזו מפלגה עם תומכים צעירים- זו בדיוק הבעיה. מוזמנים לשאול את ההורים שלכם, תופתעו שחלקם בטוחים שהוא עדיין בליכוד...

רוצה לומר- מי שלא ברשתות החברתיות כמעט ולא מודע למפלגה שלו

יש הרבה סקרים שמראים שהיא כן עוברת.

אצלי כל הבית ליכוד (הורים, אחות ואישה). מבחינתם לא משנה מי בראש הליכוד הם יצביעו ליכוד. זה יותר הצבעה למפלגה גדולה מאשר לאיש ספציפי (נגיד ביבי). אבל הם כולם יודעים על פייגלין וזהות. לצערי לא הצלחתי לשכנע אותם לבחור בו למרות שהם מסכימים עם הרעיונות שלו אבל מבחינתם תמיכה במפלגה הגדולה והגדלת הכח שלה חשוב יותר, אבל יש לי כמה חברים שהצלחתי לשכנע

מה המצע של פייגלין מישהו יכול לשים פה?

האמת שהוא כתב אפילו ספר על זה שנמכר עכשיו בחנויות הספרים,

בכל מקרה אפשר לקרוא באתר שלהם

https://zehut.org.il/%D7%9E%D7%A6%D7%A2-%D7%96%D7%94%D7%95%D7%AA/

תודה קרישי

לדעתי, אבל רק לדעתי, אחת הבעיות של פייגלין היא שהוא לא "שגור" בשיח הפוליטי, הרבה אנשים בכלל לא מכירים אותו, הוא היה צריך לעבוד על הסוגיה הזו בצורה חזקה יותר

בפועל אני ממשיך ואמשיך לנהל דיון על זה עם כל מי שסקפטי, כי מובן שיהיו סקפטיים.

רק בבקשה אל תשלח לי פרטיות שמצטער בהן אם פגעת ומבקש שאמחק התכתבויות איתך. כי שוב, יחס גורר יחס.

אתה קוצר מה שאתה זורע. איתי זה אבוד לך, אבל טיפ לחיים.

וואו מישהו פה במצב רוח פטרוני הלילה! נראה לי שהייעוד שלך זה להיות מורה. רק אל תלמד חינוך מיוחד, פשוט כי זה כבר יהיה יותר מדי מצחיק.

תודה קרישי

לדעתי, אבל רק לדעתי, אחת הבעיות של פייגלין היא שהוא לא "שגור" בשיח הפוליטי, הרבה אנשים בכלל לא מכירים אותו, הוא היה צריך לעבוד על הסוגיה הזו בצורה חזקה יותר

תראי אולי אני חשוף לזה יותר אבל הבן אדם נמצא בכל תוכנית בוקר/ערב רדיו פודקאסט ולא יודע מה עוד אפשרית בזמן האחרון. התחיל גם שילוט חוצות ויש עבודה גדולה מאוד ברשת. גם אני חושב שהחשיפה שלו לא מספקת והייתי רוצה עוד עצרות ועוד שילוט ופרסום ופרסומות ומה לא, אבל זה לא תלוי בי כמובן.

בכל מקרה, כמו שאמרתי, אני אצביע לו גם אם אהיה האדם היחיד בארץ שעושה את זה. לא מזדהה עם אף אחד אחר באופן מלא ומוכן בהחלט לאפשרות שהקול שלי "ילך לאיבוד"

וואו מישהו פה במצב רוח פטרוני הלילה! נראה לי שהייעוד שלך זה להיות מורה. רק אל תלמד חינוך מיוחד, כי זה כבר פשוט יהיה יותר מדי מצחיק.

אתה מהלך על חבל דק. מאוד. תמשיך להגחיך אותי. זה קל, כי אתה יודע שאני לא באמת אגיב. אתה יודע שאני אכבד את הפרטיות שלך לא משנה מה תעשה, אפילו שאתה לא מכבד את זה שאני מכבד אותה.

אני רק מזהיר אותך, לא כולם אני.

יום אחד אתה תלמד את זה.

תמשיך להגחיך את כולם כמנגנון הגנה. נראה כמה רחוק זה יביא אותך.

במקומך במקום עוד הודעה שעושה ממני צחוק הייתי עושה חשבון נפש. אני לא מאמין שתעשה עכשיו, אבל מקווה שתיזכר בהודעה הזאת שלי כשתגיע למצב שבו לא תישאר לך פרסונה אינטרנטית מגניבה לעשות רושם על בני 15.

רק תזכור דבר אחד כשאתה מדבר על אד הומינם: בכל פעם שאתה מגחיך אנשים ולוחץ אצלם על נקודות, להרבה מהאנשים האלה יש נקודות עליך שביקשת שימחקו תיעוד אינטרנטי שלהם. אני לא אעשה את זה, אבל מישהו אחר יעשה אם לא תירגע, ולא תהיה לך זכות להתלונן. עצה ידידותית.

מה לדעתכם הסיבה שרק 10K אנשים הצביעו בפריימריז הפתוחים של זהות?

האמת שזה לא התפרסם מספיק בציבור. וגם מבין המתפקדים עצמם אין 100% הצבעה. והיו כאלה שאיימו עליהם שאם הם מתפקדים למפלגה אחת ומשתתפים בבחירות במפלגה אחרת הם חשופים לתביעה פלילית (אנשי ליכוד קיבלו סמס ברוח זו ביום הפריימריז של זהות)

תודה קרישי

זה קצת בעיה כשרוב ערוצי התקשורת מתעלמים ממך באופן בוטה, הוא ניסה לעשות את זה עם הקמפיין באיילון ואני מניח שזה כן עשה אפקט מסויים, הוא צריך לעשות עוד אבל.

זה קצת בעיה כשרוב ערוצי התקשורת מתעלמים ממך באופן בוטה, הוא ניסה לעשות את זה עם הקמפיין באיילון ואני מניח שזה כן עשה אפקט מסויים, הוא צריך לעשות עוד אבל.

לדעתי אחת הבעיות העיקריות שלו וגם בשלטי חוצות שהוא מתפלסף יותר מדי. במקום לבוא ולהגיד במשפט 2 מה תאכלס הוא יעשה. אם סתם דוגמא בת"א יראו שלט שרשום בו "אני אפריד דת ומדינה" "אני אדאג שיהיו חברות אוטובוסים פרטיות שיסעו בשבת" "אני אדאג שהמדינה תתערב לך פחות בחיים" "אני אדאג ללגיליזציה לקנאביס" "אני אדאג לחינוך טוב יותר לילדים שלך" זה יתפוס להם את העין הרבה יותר מהר (במיוחד לת"א). פתאום אדם שבחיים בחלומות הכי הזויים שלו לא חשב אפילו בכיוון של פייגלין כי הוא נתפס אצלו בתור איזה ימין משיחי הזוי, יתחיל כבר לחשוב בכיוון (אפילו שבנושא המדיני קרוב לוודאי שלא תהיה הסכמה). אחר כך כשהם יכנסו לזה אפשר להתחיל עם הפילוסופיות. גם כל ראיון שלו מתחיל באיזה רקע פילוסופי מקדים לפני שהוא אשכרה נותן את התשובה.

מדובר פה על אדם דתי, שישב עם אנשים חברי קהילת הלהט"ב, ואמר להם שאולי הוא לא מסכים עם הדרך שלהם, אבל לא הוא זה שיחליט מה מותר להם לעשות ומה לא והוא ילחם על הזכות שלהם לחיות כמו כל אחד אחר במדינה הזאת מבלי שהמדינה תתערב לו בחיים ותגיד לו עם מי הוא יכול להתחתן ומי לא. לא מכיר הרבה דתיים כאלה בארץ, והלוואי ועוד הרבה אחרים מקהילת הלהט"ב היו מכירים אותו גם. כמו גם עוד הרבה אוכלוסיות אחרות.

הבעיה של מפלגת העבודה היא הקריצה לימין. זאת התדמית של גבאי בקרב השמאל, וברגע שברשימה שלו התברגו גבוה שמולי ולפיד מצב המפלגה בסקרים עלה משמעותית מ-5 ל-8, זה לפני תחילת הקמפיין שכבר הוחלט שיסתיר אותו, ובזמן שגם לוחצים עליו לבטל את השיריונים שלו. הם עשו מעצמם צחוק לדעתי עם הבחירה בו, ועדיין תזכרו שגם ביבי השיג 12 מנדטים ב-2006, ושהספידו את הליכוד.

העבודה לא צריכה להתרכז בלנסות להיות אלטרנטיבה לשלטון ולאכזב מצביעים, היא צריכה להתרכז בלבנות את עצמה מחדש כמפלגה סוציאל-דמוקרטית.

כדי להיות מפלגה סוציאל-דמוקרטית צריך לדחוף חזק לקפיטליזם, לא לעשות שלי יחימוביץ'.

תודה קרישי

חלק מהמצע שלו זה לבטל את הסיוע צבאי האמריקאי

לבטל צבא חובה

להציע לפלסטינאים אזרחות אחרי בדיקה או הגירה וביטול הרשות הפלשתינאית.

קשה לקחת את זה ברצינות

אולי כטרנד זה יצליח

תשמע עומר, בלי טיפת ציניות, אתה הבחור הכי אינטלגנט בפורום.

אני תמיד נהנה לקרוא את מה שאתה כותב כאן ומאוד נהנה לדבר איתך בשיחות פרטיות.

אבל בעניין הזה אני עם הכפכף, מצטער.

חלק מהמצע שלו זה לבטל את הסיוע צבאי האמריקאי

לבטל צבא חובה

להציע לפלסטינאים אזרחות אחרי בדיקה או הגירה וביטול הרשות הפלשתינאית.

קשה לקחת את זה ברצינות

אולי כטרנד זה יצליח

מאיזו סיבה?מה עומד מאחורי זה?

מאיזו סיבה?מה עומד מאחורי זה?

שהסיוע הוא 1% מהתל"ג ואתה משלם עליו בתלות כמעט מוחלטת וגם מפסיד בגללו עסקאות גדולות אחרות.

אגב, היום פורסם סקר בישראל היום, זהות עם 5 מנדטים.

לא שאני חושב שהסקר מדוייק אבל זה נכון גם לשאר הסקרים שהראו שהוא עם 3 (כלומר לא עובר). לדעתי קשה לחזות ולסקור את המפלגה הזו, אבל מתוך תחושה אישית של השטח - הוא יעבור. אני אישית הצלחתי לשכנע כ 20 איש (משפחה, חברים, עבודה). העם צמא לחזון גדול, לתוכן, לחירות שזכות מציעה.

לגבי מי שאמר שהוא "לא רציני" כי רעיונותיו מהפכנים מידי, אני אומר להיפך. הוא היחיד שלא זורם עם מה שמקולקל ורק רוצה לשים עליו מייקאפ כדי שזה יראה קצת יותר טוב, זהות רוצה לשנות מהשורש.

האם כל המצע יתממש ב 10 שנים הקרובות? כנראה שלא. אבל מספיק שהם יקחו את נושא הדיור החינוך, יפתחו את רוב השווקים לתחרות *אמיתית*, יגבירו קצת את החירות של האדם יוציאו כמה שאפשר את המדינה מתהחליט בשבילנו איך לחיות - דיינו. (תהליך ארוך אבל בסופו יהיה כאן יותר חירות לאזרח ויהיה אפשר לחיות כאן ולגמור את החודש)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • ראו לאחרונה   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.