Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

?

חצי עיראקית. יש לציין שבנתניה אם אתה ממוצא מעורב אתה תמיד מדגיש את הלא-אשכנזי.

יש לה עצבים נתנייתיים:

דיברתי עליה אחרי הפריימריז עם בחור נתנייתי שבליברלים בליכוד, אמר שאמנם לא סובל אותה אבל גם שלדעתו ההצלחה שלה נהדרת לעבודה.

הדיקציה, השטף, הבעות הפנים כשהצד השני מדבר, הלהט.

היא מביעה את הזעם של בני דורה שבצד שלה של המפה הפוליטית, והיא לא נראית שחקנית, בניגוד לאחרים.

סתיו שפיר הפכה את הכלים - היא גררה את הימין למצב שבו תומכי המדיניות הכלכלית שלהם הם ה"אינטלקטואלים" המתנשאים והיא זאת שמייצגת את העם.

עזבו שנייה מה דעתכם האישית - אם מציגים לעם פרופסור לכלכלה (אלו שתמיד כושלים בתחזית המשברים, קטע) שמסביר שזה עניין מתמטי, ומולו סתיו שפיר שמדברת מהלב על זה שזאת שאלה ערכית, כי בכל מקרה יוצא כסף מקופת המדינה, השאלה על מה - מי יסחוף בוחרים?

כל עוד סתיו מתמקדת בכלכלה, והעבודה תשאיר למישהו אחר לדבר על העניין המדיני, אני חושב שאנשים שמזלזלים בה ימצאו את עצמם מאוד מופתעים. אף אחד לא יכול לסחוף צעירים כמוה.

סתיו שפיר תסחוף צעירים כל הדרך עד ה5 מנדטים.

לא נראה לי שהיא הבעיה.

הבעיה של מפלגת העבודה היא המיתוג של השמאל בשנים האחרונות, והעובדה שהמפלגה הזאת(כמו רוב המפלגות) רקובה.

סתיו שפיר תסחוף צעירים כל הדרך עד ה5 מנדטים.

ובגלל זה מ-5 מנדטים ערב הפריימריז הם קפצו ל-8 אחרי ששמולי ושפיר התברגו גבוה. גם בבחירות הקודמות הם שיחקו עליה בקמפיין כשהשיגו 24 מנדטים. זה לא מסתדר עם התיאוריות פה שמבריחה מצביעים.

קצת מצחיק שבפורום שמשבח את השכל ואת פייגלין אומרים ששפיר לא יכולה למשוך מצביעים.

אתם יכולים לא לאהוב אותה, אבל היא מאוד פופולרית.

לא נראה לי שהיא הבעיה.

הבעיה של מפלגת העבודה היא המיתוג של השמאל בשנים האחרונות, והעובדה שהמפלגה הזאת(כמו רוב המפלגות) רקובה.

הבעיה של מפלגת העבודה היא הקריצה לימין. זאת התדמית של גבאי בקרב השמאל, וברגע שברשימה שלו התברגו גבוה שמולי ולפיד מצב המפלגה בסקרים עלה משמעותית מ-5 ל-8, זה לפני תחילת הקמפיין שכבר הוחלט שיסתיר אותו, ובזמן שגם לוחצים עליו לבטל את השיריונים שלו. הם עשו מעצמם צחוק לדעתי עם הבחירה בו, ועדיין תזכרו שגם ביבי השיג 12 מנדטים ב-2006, ושהספידו את הליכוד.

העבודה לא צריכה להתרכז בלנסות להיות אלטרנטיבה לשלטון ולאכזב מצביעים, היא צריכה להתרכז בלבנות את עצמה מחדש כמפלגה סוציאל-דמוקרטית.

מפלגה שרצה כמרכז, איבדה את האיחוד, ונשארה עם חמישה מנדטים כשהפנים שלה היו גבאי שקרץ לימין. ברגע שהציגה רשימה שהיא לא מרכז, קפצה בין לילה לשמונה לפני תחילת הקמפיין.

לקרוא את המפה הפוליטית זה לא רק "מי ירכיב את הממשלה הקרובה". ביבי לא היה גמור כשהיה בדיחה עם 12 מנדטים.

הבעיה של מפלגת העבודה היא הקריצה לימין. זאת התדמית של גבאי בקרב השמאל, וברגע שברשימה שלו התברגו גבוה שמולי ולפיד מצב המפלגה בסקרים עלה משמעותית מ-5 ל-8, זה לפני תחילת הקמפיין שכבר הוחלט שיסתיר אותו, ובזמן שגם לוחצים עליו לבטל את השיריונים שלו. הם עשו מעצמם צחוק לדעתי עם הבחירה בו, ועדיין תזכרו שגם ביבי השיג 12 מנדטים ב-2006, ושהספידו את הליכוד.

העבודה לא צריכה להתרכז בלנסות להיות אלטרנטיבה לשלטון ולאכזב מצביעים, היא צריכה להתרכז בלבנות את עצמה מחדש כמפלגה סוציאל-דמוקרטית.

כל מה שתיארת פה זה תהליכים שקורים בעקבות העובדה שהמילה "שמאל" הפכה לקללה במדינה שלנו. מועמד שקורץ ימינה נבחר כי בעבודה הבינו שהיום אין סיכוי שמנהיג מהשמאל ייבחר כראש ממשלה - זאת הטעות שלהם לדעתי(ופה גם נראה לי שאנחנו מסכימים), במקום לשפר את התדמית של השמאל, העבודה ניסו לעשות לפיד(/גנץ) ולמתג את עצמם כמרכז, הם האמינו שזה באמת הסיכוי היחידי שלהם לנצח בבחירות. הבעיה היא שיש כבר יותר מדי אנשים המשבצת הזאת והם יוצאים קירחים מכל הכיוונים.

לדעתי, הדבר הכי טוב שהם יכולים לעשות זה באמת לנסות למתג מחדש את השמאל הישראלי, מה שלדעתי לא יקרה, כי המפלגה הזאת רקובה.

לא נכון לעשות השוואה על 12 המנדטים שביבי קיבל מ-2006. ועל תוצאות הבחירות ב-2009, כמה עובדות על מה שהיה אז...

המפלגה ששרון הקים ואולמרט הוביל הייתה סוג של גלאקטיקוס עם המון שמות מפוצצים ולא ירדה בסקרים מ-30-40 מנדטים.

הקדנציה של ביבי כשר אוצר, הוא עשה עבודה מעולה אבל שילם את המחיר (למד לקח, וחבל שכך) בהמשך הציבור הבין את המהלכים...

התפוצצות האשליה של ההתנתקות בפנים. תוצאות מלחמת לבנון השניה. לגבי המהלכים המדיניים שאולמרט ולבני הובילו בשולי הקדנציה שלהם יכול להיות, אבל אני לא סגור על זה.

אגב הניצחון של 2009, לא הזכרתי את עופרת יצוקה והרצון לפירוק חמאס כי זה לא ממש השפיע. בסקרים שהיו עוד הרבה לפני המבצע ביבי כבר הוביל. אם כבר זה היה אמור להשפיע זה היה לטובת אהוד ברק שנחשב לשר ביטחון שניהל את המבצע בצורה מעולה. ואני בספק האם זה נתן לו עוד מנדט אחד או שניים.

אחרי מבטא נתנייתי, עכשיו עברנו לעצבים נתנייתים?

בניגוד לשאר הישראלים, הידועים במזגם הנוח והשליו

בפועל, אני מאוד רוצה שיעבור אחוז חסימה מצד אחד ומצד שני אם אני לא מצביע לו אני באמת לא רואה אף אחד אחר שהייתי רוצה להצביע לו ככה שגם אם הוא לא עובר אני לא מרגיש שבזבזתי את הקול כי אני לא רוצה אף אחד אחר

+1

היחיד שמדבר אלי זה פייגלין. בתור אחד שנמצא כמעט בכל קבוצת וואטסאפ/פייסבוק/טלגרם של זהות אני יכול להגיד שיש התעוררות לא קטנה. יש המון אנשים שבגלוי אומרים שהולכים להצביע לו, יש עשרות אלפי מתפקדים, ויש עוד הרבה יותר אנשים שיצביעו לו אבל לא יאמרו זאת בגלוי.

בגדול הוא באמת מדבר להרבה אוכלוסיות. ואני לא רואה אף אחד אחר מבין המועמדים שאני מזדהה איתו יותר. לא מפחד שהקול שלי "ילך לאיבוד". גם אם אהיה האדם היחיד בארץ שיצביע לו - עדיין אצביע לו. מקווה מאוד שיכנס לכנסת הבאה.

אגב הרבה מאוד שנים חיכיתי שיקים מפלגה משלו וירוץ, עד אז הצבעתי לאנשים שלא הכי הזדהיתי איתם אבל שהיו הכי קרובים לדעותיי.

ובגלל זה מ-5 מנדטים ערב הפריימריז הם קפצו ל-8 אחרי ששמולי ושפיר התברגו גבוה. גם בבחירות הקודמות הם שיחקו עליה בקמפיין כשהשיגו 24 מנדטים. זה לא מסתדר עם התיאוריות פה שמבריחה מצביעים.

קצת מצחיק שבפורום שמשבח את השכל ואת פייגלין אומרים ששפיר לא יכולה למשוך מצביעים.

אתם יכולים לא לאהוב אותה, אבל היא מאוד פופולרית.

אתה מצד אחד קובע שמפלגת זהות לא באמת פופולרית,למרות הבאזז ברשתות החברתיות וברשת.

מצד שני אתה גומר את ההלל כאן על סתיו שפיר?

אם עוד היה היגיון בדברייך כשדיברת על זהות (כי באמת אין לדעת מה כוחה האמיתי בקלפי), הרי שבמקרה של שפיר הגזמת לגמרי. אני גר במרכז, יש לי משפחה בדרום. במרכז עובד עם מצביעי שמאל-מרכז, בדרום משפחה וחברים ימניים. לא אלו ולא אלו אוהבים אותה. להיפך. היא נתפסת כדמגוגית, כצועקת סיסמאות ריקות בלי ביסוס (והמון פעמים תפסו אותה זורקת מספרים לא נכונים). לעומתה, איציק שמוליק נתפס כריש ערכי ואמיתי.

לא יודע מה אתה רואה, אולי בכל זאת בחוגים מסויימים היא פופולרית אבל כשמסתכלים על הציבור הרחב, החוגים אלו שוליים. אפילו תמר זנדברג (האחות הפחות מוצלחת במשפחה) - יותר פופולרית

בניגוד לשאר הישראלים, הידועים במזגם הנוח והשליו

הביטוי "עצבים נתנייתים" אמנם נאמר חצי-בצחוק, אבל:

למקום שבו גדלת יש השפעה. נתניה היא לא גוש דן, לא חיפה, לא ירושלים, לא הנגב ולא שאר השרון. יהונתן גפן כתב על זה מתישהו, יש גם כתבה שזכורה לי שכללה ריאיונות עם קומיקאים נתנייתיים על איך שזה בא לידי ביטוי אצלם, וכל נתנייתי שעובר לעיר אחרת אומר לי שבאמת מזהה הבדל פתאום בין ערים אחרות אלינו.

זה תהליך טבעי שקורה בעיר של 200 אלף שבה אנשים מנותקים משאר ישראל עד גיל 18, אבל גם לא מרגישים צורך לברוח ממנה כמו שקורה במקומות אחרים.

אם תרצה אחפור לך בפרטית על זה יותר, אבל אלה לא דברים שאני המצאתי. נתניה היא מקרה נדיר של עיר שלא מתיימרת להיות מהגדולות וגם לא סובלת מרגשי נחיתות, ושיש בה מודעות לוקאלית מסויימת. זה לא עניין של מזג אפילו, זה עניין של אסרטיביות. כמו שתדבר על "אופי בריטי" שהוא כמובן סטריאוטיפי ומתאר חלק ספציפי בחברה הבריטית, יש אופי נתנייתי. קשה להסביר למישהו בחוץ, למרות ששוב, יכול לנסות להסביר לך בשיחה פרטית.

אתה מצד אחד קובע שמפלגת זהות לא באמת פופולרית,למרות הבאזז ברשתות החברתיות וברשת.

מצד שני אתה גומר את ההלל כאן על סתיו שפיר?

אם עוד היה היגיון בדברייך כשדיברת על זהות (כי באמת אין לדעת מה כוחה האמיתי בקלפי), הרי שבמקרה של שפיר הגזמת לגמרי. אני גר במרכז, יש לי משפחה בדרום. במרכז עובד עם מצביעי שמאל-מרכז, בדרום משפחה וחברים ימניים. לא אלו ולא אלו אוהבים אותה. להיפך. היא נתפסת כדמגוגית, כצועקת סיסמאות ריקות בלי ביסוס (והמון פעמים תפסו אותה זורקת מספרים לא נכונים). לעומתה, איציק שמוליק נתפס כריש ערכי ואמיתי.

לא יודע מה אתה רואה, אולי בכל זאת בחוגים מסויימים היא פופולרית אבל כשמסתכלים על הציבור הרחב, החוגים אלו שוליים. אפילו תמר זנדברג (האחות הפחות מוצלחת במשפחה) - יותר פופולרית

השאלה היא מה חושב עליה קהל האנשים שמצביע מרצ/עבודה. אנשים כאלה אני מכיר המון, והיא הדמות הכי פופולרית. זנדברג אגב רחוקה מלהיות פופולרית.

לגבי פייגלין והסקרים...

אולי הסקרים מזייפים אבל אני לא זוכר מקרה (פרט לגמלאים שהיו הצבעת מחאה) שכל הסקרים אמרו שמפלגה מסוימת לא תעבור והיא בסוף עברה.

זכורים לי דווקא לא מעט מקרים הפוכים.

צריך לזכור שאחוז החסימה היום גבוה.

לגבי הטענה שזו מפלגה עם תומכים צעירים- זו בדיוק הבעיה. מוזמנים לשאול את ההורים שלכם, תופתעו שחלקם בטוחים שהוא עדיין בליכוד...

רוצה לומר- מי שלא ברשתות החברתיות כמעט ולא מודע למפלגה שלו

האופי הנתנייתי של ערסים גנריים מעוד עיר ערסים גנרית.

יודע שאתה מטריל, אבל אתה לא בכיוון. במוסדות נתנייתיים כמו האורנוס שקיים תיכף 40 שנה לא תמצא אנשים שעונים להגדרה המקובלת של ערסים, ועל פאבים שכונתיים שפתוחים למוזיקה מקומית בלי פוזות או דאווין כמו הלגנסקי רוב הערים בישראל יכולות לחלום. זה לא כל נתניה, אבל כן חלק משמעותי מהתרבות שלה.

כמובן שלאנשים שגרים ב-borough של ת"א קל לזלזל בזה והם בחיים לא יבינו מה זה לגור בעיר שבאמת יש לה זהות, לכן מזלזלים בכל מה שמחוץ לגוש דן. ההבדל בינינו לבין תושבי ערים אחרות הוא שאנחנו נהנים לחזק את הסטריאוטיפ, כי זה משעשע אותנו. אני לא חושב שיש לי חבר שלא הודה שלפחות פעם אחת בתגובה לסטריאוטיפ נהג בצורה מאיימת כלפי אנשים, סתם כי משעשע אותנו לראות איך אתם חיים בסרט שנתניה היא איזה שיקגו.

אבל יש משהו שונה. פשוט לא מה שאתם חושבים.

מה זה שיקגו, לבת ים יש שם מפחיד הרבה יותר.

אתה שם לב שלא מצליח להגדיר במילים פשוטות מה זה האופי הנתנייתי? כי אין כזה דבר. אתה מתהלך סחור סחור רק כדי לא להכיר במציאות, והיא שחוץ מכמה מילות סלנג אין שום דבר שונה.

מה מפחיד בבת ים? כשאני אומר שאני מנתניה אני תמיד מקבל תגובות על סטריאוטיפ, וניסוי אהוב על כמה מחבריי הנתנייתים הוא לראות כמה מפחדים מאיתנו אם נתנהג כאילו יש לנו קשר למשפחות פשע.

בנוגע להגדרה - כמו שאמרתי לניר, אשמח להגיב לו בפרטית, גם בטח יגיב דברים שיעזרו לי למקד, כדו-שיח, ולהגדיר את החוויה שלי כנתנייתי שתואמת סיפורים של אחרים שמכיר מהעיר. הוא מוזמן לפרט פה בסוף השיחה.

לך אישית אין לי מה להסביר בפירוט כי אתה טרול, לראיה "ערסים גנריים". אתה לא מכיר נתנייתים, אתה לא מכיר חוויה של נתנייתים, ובניגוד לניר שהגיב על משהו ספציפי, אתה מחפש ריב כהרגלך. לכן לא משנה מה אני אגיב, לא תקבל את זה, כי הרי בניגוד לניר לא הבאת ספק, אלא עמדת נגד שמטרתה להגחיך אותי, ואז עמדת נגד אחרת ששוב מטרתה להגחיך אותי, ואם אגיד עוד משהו אז תמצא עמדת נגד שלישית שמטרתה להגחיך אותי. ועכשיו תגיד שככה זה כשאין מה להגיב, ושאז מאשימים שאתה טרול. למרות שאתה תמיד טרול ומשום מה יש קונצנזוס של לתת לך להיות כזה ולזרום עם זה

אבל לא, אשמח להגיב לאנשים אחרים שיגיבו לעניין, פחות לטרול שמחפש לריב.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.