Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

הוא כמו מפלגת עלה ירוק.

כל בחירות הוא יבלבל במוח, כל בחירות הוא ידבר על "השנה אנחנו הפתעת הבחירות!" או "השנה אנחנו נעשה הגמלאים. נהיה הצבעת המחאה של דור שלם", כל בחירות יותר ויותר אנשים במעגל הקרוב שלנו יגידו שהם מצביעים לו, ותמיד מחדש יתרסק מול אחוז החסימה.

הבן אדם 20 שנה בפוליטיקה, לא הצליח להתברג בליכוד כמו שקיווה ועכשיו לא מצליח לעבור את אחוז החסימה - ועדיין מתעקש שמכוון לראשות הממשלה. ולא נראה שמבין שזאת אחת הסיבות העיקריות שאומרים עליו שהוא הזוי ומנותק מהמציאות. פרגמטיות זה לא הצד החזק שלו, ואני מאמין שבדיוק בגלל זה הוא ימשיך לרוץ, בשינויים קלים. אם יעבור, מעניין יהיה לראות עד כמה השתן יעלה לו לראש הפעם, כמו בכל הצלחה קטנה קודמת שהשיג.

הבן אדם 20 שנה בפוליטיקה, לא הצליח להתברג בליכוד כמו שקיווה ועכשיו לא מצליח לעבור את אחוז החסימה - ועדיין מתעקש שמכוון לראשות הממשלה. ולא נראה שמבין שזאת אחת הסיבות העיקריות שאומרים עליו שהוא הזוי ומנותק מהמציאות. פרגמטיות זה לא הצד החזק שלו, ואני מאמין שבדיוק בגלל זה הוא ימשיך לרוץ, בשינויים קלים. אם יעבור, מעניין יהיה לראות עד כמה השתן יעלה לו לראש הפעם, כמו בכל הצלחה קטנה קודמת שהשיג.

לא שמעתי אותו פעם אחת אומר שהוא מכוון לראשות הממשלה. והסיבה שהוא לא הצליח להתברג בליכוד זה כי הוא לא היה הפאפי של נתניהו.

לא שמעתי אותו פעם אחת אומר שהוא מכוון לראשות הממשלה. והסיבה שהוא לא הצליח להתברג בליכוד זה כי הוא לא היה הפאפי של נתניהו.

ניב גלבוע: "אתה רואה את עצמך יום אחד ראש ממשלה?"

פייגלין: "כן, כן. אבל לא בבחירות הקרובות."

בבקשה, בוידאו, שלא יגידו לי אחר כך שזה פייק ניוז:

https://www.srugim.co.il/327107-%D7%9E%D7%A9%D7%94-%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%90%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D

הבן אדם מאז שנכנס לפוליטיקה מצהיר שהשאיפה שלו היא להיות ראש ממשלה. הוא התמודד על ראשות הליכוד והביא מתפקדים. למיטב זכרוני זה גם היה הקטליזטור להקמת "הליכודניקים החדשים", קונטרה לכך שה"פייגלינים" התפקדו והשפיעו על רשימת הליכוד כשהם בכלל לא הצביעו לליכוד אחר כך בבחירות לכנסת (אני אישית נגד שתי התופעות).

האנשים שתומכים בו באמת לא מכירים את ההיסטוריה שלו ולא יודעים במי מדובר? את התואר "הזוי" הוא הרוויח ביושר מאנשים מכל קצוות הקשת הפוליטית הרבה לפני שהחליט לפרסם 300 עמודים של מצע. בפריימריס לקראת הבחירות לכנסת ה-16 הוא התמודד מול שרון ואמר שימשיך להתמודד על הנהגת הליכוד עד שינצח. וכמו שאתה רואה הוא עדיין לא זנח את המטרה שלו להיות ראש ממשלה, רק ניסה לחשב מסלול מחדש.

עומר, זה שאתה אומר שפייגלין לא פרגמטי רק מוכיח שדווקא אתה לא מכיר את ההיסטוריה שלו.

פיגלין פשוט אדם עצום עם אג'נדה מעולה והוא הכי פרגמטי שאני מכיר בכל מערכת הבחירות הנוכחית.

מאחל לנו שכל פוליטיקאי יאמץ את הגינונים, את הדרך ואת העקרונות שלהם הוא נאמן כפי שפיגלין פועל.

בבחירות הבאות כולי ציפייה ותקווה שהוא יכנס.

פייגלין לא הכי הכי פרגמטי, גם אני בתור תומך שלו יודע את זה. יחד עם זאת, האובר פרגמטיות אצל שאר הפוליטיקאים מתרגמת לוויתור על העקרונות שלהם לטובת שרידות פוליטית ושמירה על הכיסא.

אז כן הייתי מעדיף את פייגלין קצת יותר פרגמטי (ואולי דמות יותר פרגמטית לידו) אולם מעדיף פי אלף את המצב הנוכחי של פייגלין משאר הפוליטיקאים שפשוט משקרים לציבור שלהם לפני הבחירות, ואחריהן פעלולים אחרת לגמרי.

עוד משהו, פייגלין פשוט שינה את פני הליכוד. הוא משך אותו ימינה. גם אם לא היה חבר כנסת (בסוף היה), ההשפעה שלו היתה פי כמה מסתם חבר כנסת. כל תופעת הציפיות חוטבליזם בליכוד, יריב לוין, אלקין ועוד סמנים ימניים נולדה בגלל עבודה קשה של פייגלין. גם תופעת בנט-שקד שהיא בעצם הוצאת המגזר הדתי לאומי מהדאגה רק למגזר שלו לכיוון להנהגת המדינה, נולדה כי פייגלין פתח את הדרך. לפניו היה מפד"ל מגזרי בלבד שמקבל איזה תיק המדע וזהו.

אני עומד על כך שפיגלין הוא אישיות פרגמטית מאוד. בעיניי האישיות הכי פרגמטית שיש בכנסת. צריך להפריד בין אופורטוניזם פרגמטי שנוגע למרבית חברי הכנסת ואנשי הציבור שמעניין אותם אך ורק הכיסא שלהם בכנסת הבאה לבין אדם פרגמטי טהור שפועל לפי העקרונות, האידיאולוגיה והחזון שהוא מאמין בו ולא מזגזג או מתגמש. פיגלין כזה. הביקורת היחידה שאפשר לדון אותו זה שהוא לא מניפולטור ולא ידע להתגונן בפני המתקפה חסרת כל שחר שכל המפלגות תקפו אותו רגע לפני הבחירות ובנוסף לכך לא ידע להתגונן מול אמצעי התקשורת. הייתי מצפה ממנו לקום ולעזוב ראיונות שבהם לא נתנו לו לדבר ולהביע את עצמו. הוא אדם שצריך להסביר את כוונותיו ולצערי רוב אמצעי התקשורת חיפשו סיסמאות וחיפשו גם לאתגר אותו עם סיסמאות ריקות מתוכן. MIGA לא מספיק. הוא צריך לנשוך בחזרה, רק כך הוא יכנס לכנסת הבאה. מאמין בו.

עדיף "הזוי" כמו פייגלין, מאשר את שאר הפוליטיקאים שימכרו את אמא שלהם בשביל הכיסא, שלא מתביישים לשקר לכולם בפנים ואין להם לא רעיון ולא דרך.

כחלון כדוגמא:

היה משומרי בתי המשפט, הבין שהדעה שלו פחות פופלרית וכמו שבשבת שינה כיוון בבחירות.

הבטיח מעל כל במה שלא יצטרף לליכוד, אם יצטרף כמו שמדווח זוהי חתיכת יריקה בפנים של בוחריו.

אצביע לזהות גם בפעם הבאה. בלי לחשוב בכלל.

בתקווה שהאוכלוסיה המבוגרת תיפתח קצת מחשבתית, מכיר מלא אנשים שמצביעים למפלגה x (בעיקר ליכוד) כאילו זה קבוצת כדורגל. "עוד לפני 50 שנה אבא הצביע מחל".

קרב כלוב של נתניהו ג'וניור ואופירה וזה חלון טוב בשבילי

אופירה תגמור את זה בפחות זמן מהשער של וידאר נגד חיפה.

הימורי תיקים?

מהמר על:

ביטחון - ליברמן

אוצר - כחלון

חוץ - ארדן

ביטחון פנים - דיכטר

כלכלה - אלי כהן

תרבות וספורט - ניר ברקת

תחבורה ותשתיות - ישראל כץ

פנים - דרעי

משפטים - סמוטריץ

חינוך - גדעון סער/הרב פרץ

שיכון - גלנט

פיתוח הנגב והגליל - רגב

הימורי תיקים?

מהמר על:

ביטחון - ליברמן

אוצר - כחלון

חוץ - ארדן

ביטחון פנים - דיכטר

כלכלה - אלי כהן

תרבות וספורט - ניר ברקת

תחבורה ותשתיות - ישראל כץ

פנים - דרעי

משפטים - סמוטריץ

חינוך - גדעון סער/הרב פרץ

שיכון - גלנט

פיתוח הנגב והגליל - רגב

למה שמירי רגב תקבל תיק פחות נחשב מאלה שאחריה ברשימת הליכוד?

אולי יפצלו את הספורט והתרבות, אני לא חושב שיקחו לה את שני התיקים.

יש דד ליין להרכבה של הממשלה?

יהיה שר החוץ הפעם או מחכים עוד ארבע שנים?

יש דד ליין. לדעתי זה חודש + שבועיים לבקשת ארכה (ובגלל החג באמצע, כנראה שיהיה צריך ארכה).

לגבי שר חוץ,אין לדעת. מעניין מה ביבי מבשל לסער.

מעניין אותי אם יהיה שר מקצועי הפעם, כמו שהיה עם פרידמן בזמנו במשפטים. בהרכב הח"כים הנוכחי זה מתבקש באוצר ובספורט.

מסתמן שלא יהיה, אלא אם אתה מחשיב את יריב לוין (עו"ד) כמינוי מקצועי למשפטים

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.