Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

התקשרו אליי עכשיו בהקלטה ממרץ לעצור את הפייגלניזם המתחולל כאן ולהצביע להם, לא חזקים בקבוצות מיקוד שלהם.

הספאם היחיד שקיבלתי בבחירות האלו זה פעם אחת מגשר וכמה פעמים ממרצ.

קיבלתי מלא מכחול לבן, קצת מביבי, קצת ממרצ וקצת מהעבודה. קיבלתי גם מלא מכל מיני סקרים.

לפי פייסבוק מה שמצאו בפלאפון של גנץ זה שמחבל סחט ממנו הטבות בכלא

לפי פייסבוק זה לא בדיוק מקור אמין.

לפי פייסבוק מה שמצאו בפלאפון של גנץ זה שמחבל סחט ממנו הטבות בכלא

שמעתי את הסיפור, אם זה נכון - אני לא מבין איך השבכ מגלה את זה ומונע ממנו להתמודד

זה הרבה יותר חמור מצוללות או גלידה

שמעתי את הסיפור, אם זה נכון - אני לא מבין איך השבכ מגלה את זה ומונע ממנו להתמודד

זה הרבה יותר חמור מצוללות או גלידה

כי סביר להניח שזה לא נכון.

אתה שם 200 אני שם 1000 יש?

לא עוקב אחרי מי אמר מה, אבל מי שמהמר שזהות יקבלו יותר מנדטים מכחלון לוקח את זה, קל

כחלון יקבל בקלות יותר מנדטים מזהות.

כחלון לא עובר את אחוז החסימה נראה לי.

ופייגלין אם אני לא טועה אמר שיתן את תפקיד שר האוצר לאלפר (וליבי מולד לחינוך אם במקרה יקבל גם אותו). מעניין מה הוא בעצמו יעשה.

גרעון גרעון אל תבלבל את המוח. כחלון חילק כספים כאילו הוא סנטה קלאוס, הגדיל את יחס החוב/תוצר ב2018 על פי בנק ישראל בשיעור של 3.8%, אנחנו מסתכלים כבר על חוב בסדר גודל של כ-54 מיליארד ש"ח בזכותו ובזכות "הרחבת יעדי הגרעון" שאתה קורא לזה לא חורג הרבה מהציפיות.

4 שנים הוא לא טיפל בפריון, התוצר לנפש בירידה, העיקר נתן פה פרסים ובונוסים לקבוצות כוח כמו חברת החשמל או פנסיות למשטרת ישראל.

אגב, הוא כבר הכין את הקרקע לשר הבא, צמצום רוחבי של 2.5% בתקציב הממשלה ב2020 וכ-7% ב2021, ממש שר הומני, הוא חילק מתנות והשר הבא יצטרך לתקן,

אחריות פיסקלית ממנו והלאה הוא ליצן ולא הייתי נותן לו לדאוג לתקציב של בית שימוש, הדבר הכי טוב שיקרה בבחירות האלו זה שהוא לא יעבור אחוז חסימה ויעלם מהמפה הפוליטית לעד.

איך שר אוצר אמור להעלות את הפריון והתוצר לנפש?

איך שר אוצר אמור להעלות את הפריון והתוצר לנפש?

לפעול בכיוון הזה. אתה רוצה לעשות מדיניות פיסקלית מרחיבה? תבזבז את הכסף על תשתית, תשקיע בהון, תשקיע בחינוך, תשקיע בטכנולוגיה, תשקיע במיליון ואחד דברים אחרים

לפעול בכיוון הזה. אתה רוצה לעשות מדיניות פיסקלית מרחיבה? תבזבז את הכסף על תשתית, תשקיע בהון, תשקיע בחינוך, תשקיע בטכנולוגיה, תשקיע במיליון ואחד דברים אחרים

כל מה שאתה אומר נכון רק שזה לא ממש בסמכותו של שר האוצר להחליט מה משרדי הממשלה השונים יעשו עם הכסף שהוא מחלק להם. הטענות צריכות להיות לממשלה.

כל מה שאתה אומר נכון רק שזה לא ממש בסמכותו של שר האוצר להחליט מה משרדי הממשלה השונים יעשו עם הכסף שהוא מחלק להם. הטענות צריכות להיות לממשלה.

אתה צודק, כוונתי היא שאותו כסף שהוא החליט לשפוך על דברים שאנחנו לא צריכים, יכלו באותה מידה להיות משומשים לדברים שאנחנו כן צריכים.. "האחריות" הפיסקלית שלו השאירה אותנו בחובות עצומים, אני בטוח שאתה מודע לעניין, 54 מיליארד ש"ח זה נטל לא קטן

אגב, אני אתקן את עצמי בדבר הפריון, המצב קטסטרופ וקשה לשפר אותו גם בלי קשר לכחלון. יש פרק שלם של בנק ישראל על הנושא

פריון זו בעיה ידועה פה כבר עשרות שנים. זה צף קצת כשנכנסנו ל oecd והפרספקטיבה שלנו השתנתה. וגם כאן, זה לא ממש עניין של אוצר בלבד.

הביקורת על היעדר המשמעת הפיסקלית מצידו מוצדקת בעיניי, אבל בוא- הצמיחה השנה היתה דומה לגרעון ומבחינת חוב/תוצר כמעט ולא יהיה שינוי שזה ממש לא סוף העולם.

בכלל, אני לא מבין את ההיסטריה מגרעון של 3.5-4 אחוז. הגרעון יורד בעקביות כבר מעל עשור והיום הוא אחד הנמוכים באירופה. לא יקרה שום דבר אם בשנת בחירות באופן חד פעמי הוא לא ישתנה או יגדל בקטנה.

פריון זו בעיה ידועה פה כבר עשרות שנים. זה צף קצת כשנכנסנו ל oecd והפרספקטיבה שלנו השתנתה. וגם כאן, זה לא ממש עניין של אוצר בלבד.

הביקורת על היעדר המשמעת הפיסקלית מצידו מוצדקת בעיניי, אבל בוא- הצמיחה השנה היתה דומה לגרעון ומבחינת חוב/תוצר כמעט ולא יהיה שינוי שזה ממש לא סוף העולם.

בכלל, אני לא מבין את ההיסטריה מגרעון של 3.5-4 אחוז. הגרעון יורד בעקביות כבר מעל עשור והיום הוא אחד הנמוכים באירופה. לא יקרה שום דבר אם בשנת בחירות באופן חד פעמי הוא לא ישתנה או יגדל בקטנה.

8 שנות ירידה. לדעתי בתקופות צמיחה עלינו להוריד את יחס חוב/תוצר, במיוחד במדינה עם צרכים בטחוניים ואי ודאות גדולה מאוד יחסית למדינות ה OECD.

הצמיחה ב 2018, 3.3%, הגידול בגרעון 3.8%. זה לא סוף העולם אבל זה כן נטל מס שהעברת הלאה, למה להקשות? אנחנו רוצים לשפר את מצבינו לא להרע (זו מילה?) אותו

התחזית ל2019 כבר יותר נמוכה

אז אם זה בשנת בחירות, אפשר לטעון לכלכלת בחירות מצידו של כחלון ? לדעתי כן, לא מתאים לי

לא התייחסתי לתוכניות אחרות שלו למשל ההבטחה שלכל זוג במדינת ישראל תהיה דירה, אחלה הבטחה, ביצוע הרבה פחות טוב (לא שיש לי דעה מגובשת איך לשפר את המצב חוץ מלבנות כמו מטורפים ולהגדיל הצע במרכז ובנוסף לשפר דרכי הגעה למרכז - תחב"צ, אגרות גודש וכו')

למיטב הבנתי תכנית למשתכן דווקא העלתה מחירי קרקעות ולא תרמה לירידה במחירים.

אני מודע לירידה ב0.6% במחירי הדיור בשנת 2018 בממוצע לפי בנק ישראל, אבל בחייאת בממוצע ? כזה נתון גרוע, יכלו לפחות להראות לפי מטרופולין תל-אביב ואזורים עם ביקושים גבוהים יותר

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.