Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

כן, אבל פה ההתנגשות נובעת מהדת.

אני לא מנסה להוכיח שמאלנים כמו שאני מנסה להבין לאן הפתרון שלכם מוביל. אני לא מתכוונת להצביע בבחירות בדיוק בגלל הסיבה ששום הסבר של שום צד לא ריאלי ולא חושבת שאפשר למצוא את עמק השווה במלחמת הדת. למה אני נוטה יותר לימין? כי מבחינת הפרטנרים דין יו"ש כדין ת"א.

אבל כל אחד רואה זאת אחרת, מקובל..

את מדברת בהכללות מדי. לא כל התנגשות תרבותית נובעת מדת, גם ההתנגשות הזו לא כולה נובעת מהדת (אבל בהחלט אפשר לזהות קורלציה), ובפרט אם חוקרים את השורשים של הסכסוך שלנו אי אפשר להסיק שהוא סכסוך דתי. אולי הוא הולך לכיוון הזה אבל הוא לא התחיל ככזה.

בנוסף, לא יודע מה זה "הפתרון שלכם". אני מתאר לעצמי שאת מדברת על פתרון שתי המדינות, זה שגם נתניהו הצהיר שהוא הפתרון המועדף עליו בנאום בר אילן. זה הפתרון בקונצנזוס המרכזי במדינה כרגע, בשמאל ובימין, אבל הוא בהחלט מאבד מהלגיטימציה שלו ומהריאליות שלו לאט לאט.

בכל מקרה, מכאן ועד לא להצביע בבחירות? למה? זה הנושא היחיד שקיים?

כפכף - ציני או באמת מפגר?

בכל מקרה, מכאן ועד לא להצביע בבחירות? למה? זה הנושא היחיד שקיים?

מילאתי את מצפן הבחירות באינטרנט ויצא לי ליברמן :-(

מילאתי את מצפן הבחירות באינטרנט ויצא לי ליברמן :-(

וואלה, לי יצא SPD

תגיד לי מה אני נראה לך הומלס?

אז לא הבנתי את השאלה שלך מה זה איפה להשיג מי ישמע יש פה תחרות אימתנית בין חנויות הספרים

חןחן, מה רע בליברמן?

אז לא הבנתי את השאלה שלך מה זה איפה להשיג מי ישמע יש פה תחרות אימתנית בין חנויות הספרים

חןחן, מה רע בליברמן?

אה, אז כן הבנת את השאלה חח. יש בספרייה של האוניברסיטה נראלך?

הסכסוך הוא לא דתי בבסיסו אלא אכן לאומי. עם זאת

,בהחלט נכנסו אליו אלמנטים דתיים לאורך השנים, כאשר אחת הדוגמאות הראשונות היא ההסתות של חאג' אמין אל חוסייני על "אל אקצא בסכנה מהיהודים" עוד לפני מאורעות תרפ"ט.

מה שכן, עיקר הסכסוך אכן היה לאומי לחלוטין. מתי הוא החל ללכת ליותר עניינים דתיים?

מהצד הפלסטיני זה עם ההקמה של החמאס והג'יהאד האיסלאמי. כאן האלמנטים , מבחינתם, הפסיקו להיות רק לאומיים אלא נוספו להם גם בהחלט אלמנטיים דתיים, ע"ע העובדה ששטח שהיה בשליטה מוסלמית בעבר ועכשיו לא חייב לחזור להיות כזה מסיבה "דתית" ולא רק לאומית. זו הסיבה ששלום אמת תיאורטי עם החמאס ועם הג'יאהד האיסלאמי , כל עוד הם ימשיכו לדגול בתיאוריה זו הוא בלתי אפשרי. לאור הכח הצבאי העצום שיש לחמאס היום והעובדה שהוא למעשה הריבון במעין חצי מדינה דה פקטו במובן מסוים, איתו הסכסוך הוא בהחלט דתי-לאומי ולא רק לאומי (אי אפשר להשוות כמובן את האידיאולוגיה הדתית החמאסית שמשפיעה על עמדתו בסכסוך לעמדה של ארגונים כמו החזית העממית לשחרור פלסטין של ד"ר חבש לדוגמא בעבר).

מהצד היהודי נכנסו יותר אלמנטים דתיים לסכסוך עם כניסת גוש אמונים למשחק באמצע שנות ה-70', ולאחר מכן תנועות קיצוניות יותר ששוללות פשרה מטעמים אידיאולוגיים דתיים ולא רק בטחוניים/לאומיים. עם זאת, בציבור היהודי העניין הדתי פחות משחק תפקיד מבחינה כמותית מאשר בצד הפלסטיני.

בסופו של דבר, הסכסוך היום בבסיסו הוא כבר לא רק לאומי לדעתי אלא בהחלט משלב את 2 הזרמים.

אז ביבי באמת עושה מהלך גדול ומוותר על הנאום באייפק (בטוח שזה היה לו קשה מאוד) במצב של בחירות, מה שיעשה ומה שלא יעשה, יבקרו אותו. ככה שהמצב לרעתו בכל מקרה.

תגובה אמיתית - מגיעה בהפתעה גמורה.

צהל עושה עכשיו המון רעש מסביב. מכין את כל העולם לתקיפה.

אני לא יודע עד כמה התגובה תהייה חזקה, אני יודע שחמאס מוכנים ולא יופתעו מכלום.

לזכותם של אולמרט וברק ואשכנזי תזקף מהלך הפתיחה של עופרת יצוקה שהייתה הפתעה גדולה שנגמרה עם איזה 400 חמאסניקים הרוגים בבוקר אחד, אחרי שהיה נראה שישראל לא הולכת לעשות משהו מיוחד.

לזכותם של אולמרט וברק ואשכנזי תזקף מהלך הפתיחה של עופרת יצוקה שהייתה הפתעה גדולה שנגמרה עם איזה 400 חמאסניקים הרוגים בבוקר אחד, אחרי שהיה נראה שישראל לא הולכת לעשות משהו מיוחד.

נכון מאוד. עשו תרגיל יפה. ואל תשכח את יואב גלנט.

בסופו של דבר מתקפה פה מתקפה שם. מבצע ועוד מבצע. אבל המצב הזה שיש ליד מדינת ישראל "החזקה" ישות קטנה שנשלטת ע"י ארגון אסלאמי קיצוני. זה לא דבר שאפשר לחיות איתו.

הרי מה שהיה בשטחים אחרי אוסלו בתקופת האינתיפאדה השניה שהפקרנו את השטחים מבחינה ביטחונית והתוצאה ידועה. עד שלא הגיעו "מים עד נפש" לא כבשו מחדש את השטח.

אותו הדבר ברצועת עזה. כל עוד זה יהיה טיפטופים הם משחקים איתנו אנחנו משחקים איתם. ברגע שלא יהיה אפשר להמשיך עם זה. לא יהיה מנוס (לצערנו) לכבוש מחדש את השטח ולשלוט שם שוב.

עזבו את הגמגום והלחץ שגנץ משדר, זה עוד נגיד. מעשים חשובים מדיבורים.

הסיסמאות שהוא ירה על אוטומט כשאפילו הוא בעצמו לא מבין מה בדיוק הוא אומר בריאיון עם יונית היה פשוט מביך.

לא ברור איך רבע מדינה הולכת להצביע לאדם שלא נראה שהוא באמת יודע מה המדיניות שהוא אמור להנהיג.

אני באמת אשמח לשמוע מה הפתרון שלו לעזה, כל מה שהוא מפריח זה סיסמאות וקשקושים "רק לא ביבי"

כאילו זה יכול להיות הרבה יותר גרוע ממה שקורה בשנים האחרונות.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.