Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

יפה, אז סגרנו את הפינה ובישראל אפשר לקנות במליון שקל בפריפריה של הפריפריה, להזדקק לשני רכבים ולהסתמך על תחבורה ציבורית כושלת. אופציה נפלאה, תודה אבל לא תודה.

לא סגרנו, אבל אתה מוזמן להמשיך לחשוב ככה

מן הסתם זה גם לא אומר כלום, כי יש הרבה חריגים בממוצע שמעלים אותו כלפי מעלה. עם משכורות של 35 אלף ומעלה.

כן אתה צודק. לכן יש גם את המושג "משכורת חציונית", כלומר השכר ש 50% מהאנשים משתכרים מעליו ו 50% האחרים מתחתיו.

השכר הזה הוא באמת כ 7,000-8,000 ש"ח למיטב ידיעתי. אבל בכל אופן החישוב המקובל הוא לפי משכורת ממוצעת במשק ולא לפי משכורת חציונית

מסתמן לפי הפורום שאתה היחיד שחושב אחרת (ויהודה, שמצא בקרית גת שעונה ללא ספק על הפריפריה עם צורך ברכבת שכרגע בעיצומים - אז לך תחפש להגיע לעבודה במרכז בצורה סבירה...וזה מבלי שבדקתי מה מצב יתר התעסוקה באזור או מערכת החינוך).

סבבה אז זה 7.5 נטו כמו שאמרתי.

לא מדוייק. יש המון שמקבלים הטבות מס הכנסה ולא יורד להם גם ממשכורות של 11-13.

בכל אופן. בגלל שזה מאוד משתנה. עושים חישובים רק מהברוטו. אף אחד לא מחשב ממוצעים ממשכורת נטו כי זה כמעט לא אפשרי ומשתנה כל הזמן.

בכל מקרה, המשכורת החציונית כמו שאמרת זה באזור 7.5. כמו שאני רואה את זה כרגע אנחנו על חבל דק( וגם זה בעיקר בגלל ההורים) במידה וזה נשאר ככה עוד כמה שנים המצב קורס.

אנשים צריכים להביא הון עצמי מטורף + משכנתא+ עוד מיליון הוצאות

מסתמן לפי הפורום שאתה היחיד שחושב אחרת (ויהודה, שמצא בקרית גת שעונה ללא ספק על הפריפריה עם צורך ברכבת שכרגע בעיצומים - אז לך תחפש להגיע לעבודה במרכז בצורה סבירה...וזה מבלי שבדקתי מה מצב יתר התעסוקה באזור או מערכת החינוך).

אבל זה לא עניין של מחשבות או תחושות.

יש לזה מדד אובייקטיבי ומקובל בעולם. אין טעם להיכנס ל"מצאתי פעם ביד 2".. מכפלה של משכורת ממוצעת במשק במדינה = שווי של דירה ממוצעת במדינה.

הבסיס הוא דתי. ערבים תקפו יהודים בארץ עוד לפני שקמה מדינה וכשהם עצמם לא ממש היו שאיפות לאומיות.

בדיוק, זו מלחמת דת בלי קשר ל-67 או 48, אחרת לפני שנת 48 היה פה שלום אחוה ואהבה בלי מאורעות תרפטיים וכדומה

בלי שחרור מסיבי של קרקעות לבניה. והסרת החסמים הבירוקרטיים שמקשים

בטירוף על קבלת אישורי בניה, לא ירדו מחירי הדיור.

על הריבית אין לממשלה שליטה. זה בנק ישראל וגם הוא לא חי לבד. זה משהו גלובלי. הפתרון צריך להינתן בשחרור קרקעות לבניה להוספת סעיף "לא בנית - הפסדת" כדי למנוע דגירה על הקרקע.

תחשבו על זה. רק ביטול המושג שנקרא "קרקע חקלאית" יתן כאן מלאי זמין של המון קרקעות לבניה. למי זה טוב המושג הזה? ב 90% מהקרקעות שמוגדרות כך אף אחד כבר לא מגדל חסה. זה חרטא כדי לחלוב כספים למדינה וכדי לעצור היצע בניה. בטל את זה, אפשר בניה בכל קרקע פרטית וזו התחלה טובה.

הנקודה השניה היא העיריות שמקשות וחלקן בצדק. הן מפסידות על כל דייר כי מגבילים אותן בגביית ארנונה והיטלים. שחרר להן. הן ישחררו אישורי בניה ואם לא ישחררו גם אז, קח מהן את הסמכות למנוע במצב כזה.

בדיוק, זו מלחמת דת בלי קשר ל-67 או 48, אחרת לפני שנת 48 היה פה שלום אחוה ואהבה בלי מאורעות תרפטיים וכדומה

ואיך זה מסתדר עם זה שעד הציונות והשאיפות הלאומיות היהודיות חיו יהודים וערבים כאן ובכל מדינות ערב די בסבבה?

ואיך זה מסתדר עם זה שעד הציונות והשאיפות הלאומיות היהודיות חיו יהודים וערבים כאן ובכל מדינות ערב די בסבבה?

הפרהוד מה? אה זה בגלל הציונות? ברצינות?

עזוב עבר, למרותשלאורך כל ההיסטוריה היה מלחמות.

מה האינטרס שלהם כיום לעשות פיגועים באירופה? זה בגלל הכיבוש?

זה מיתוס שנבנה רק בגלל שאצל הנאצים סבלנו יותר

הפרהוד היה בהשפעה נאצית וכן, גם בהשפעת המרד הערבי הגדול.

וכתבתי די בסבבה. לא היה מושלם ומן הסתם שהיו חיכוכים על רקע דתי ותרבותי. פחות מהחיכוכים באירופה נגיד.

וכתבתי די בסבבה. לא היה מושלם ומן הסתם שהיו חיכוכים על רקע דתי ותרבותי. פחות מהחיכוכים באירופה נגיד.

אתה מסכים שכרגע האיסלאם הכריז מלחמה על כל תרבות המערב היהודו - נוצרית, כשישראל בחוד החנית של השנאה?

בסבבה, אבל צריך לחדד.

א. לא היו מדינות ערב בתקופה שאתה מדבר.הרוב הגדול של השטחים הללו היו תחת העות'מנים.

ב. היהודים היו כמעט תמיד בנחיתות חוקית לעומת המוסלמים.

נו אז בדיוק, עצם קיומה של מדינה יהודית זה מה שמפריע להם (בעצם כל הקיום היהודי מפריע להם), יצירת מדינה נוספת בשבילם לא תרגיע אותם, להפך. למרות האופטימיות שלכם

שלא נדבר על ערביי ישראל שהכי יסבלו מקיומה של מדינה נפרדת

זה מיתוס שנבנה רק בגלל שאצל הנאצים סבלנו יותר

לא נכון

אתה מסכים שכרגע האיסלאם הכריז מלחמה על כל תרבות המערב היהודו - נוצרית, כשישראל בחוד החנית של השנאה?

לא, אבל זה פחות משנה עם מה אני מסכים. גם אם נניח שזה נכון, כחלק מתאוריית התנגשות ציביזלציות או משהו, זה לא הופך אותה למלחמת דת אלא יותר להתנגשות תרבותית. בכל מקרה, לעשות דדוקציה מהכלל הזה למקרה הפרטי של הסכסוך הישראלי ערבי זו הסקת מסקנות פזיזה בלי יותר מדי אחיזה במציאות.

בסבבה, אבל צריך לחדד.

א. לא היו מדינות ערב בתקופה שאתה מדבר.הרוב הגדול של השטחים הללו היו תחת העות'מנים.

ב. היהודים היו כמעט תמיד בנחיתות חוקית לעומת המוסלמים.

ברמת המדינה זה נכון. זה לא משנה את רמת הפרט.

נו אז בדיוק, עצם קיומה של מדינה יהודית זה מה שמפריע להם (בעצם כל הקיום היהודי מפריע להם), יצירת מדינה נוספת בשבילם לא תרגיע אותם, להפך. למרות האופטימיות שלכם

שלא נדבר על ערביי ישראל שהכי יסבלו מקיומה של מדינה נפרדת

אפשר לטעון שהפתרון הקלאסי של 2 מדינות לא יספק אף אחד מהצדדים, אני מסכים עם זה. אפשר גם לטעון ששום פתרון מלבד מחיקת מדינת ישראל לא יספק את הפלסטינים, עם זה אני פחות מסכים כי אני מאמין שפרגמטיות ובכפיית מציאות (שהיא ממש לא אופטימיות, אגב. בדיוק הפוך). זה עדיין לא מביא אותנו לאיזה שהיא מסקנה שמדובר פה במלחמת דת, רחוק מזה.

כחלק מתאוריית התנגשות ציביזלציות או משהו, זה לא הופך אותה למלחמת דת אלא יותר להתנגשות תרבותית.

המושגים "מלחמת דת" ו"התנגשות תרבותית" זו אותה גברת בשינוי אדרת במקרה זה, התרבות מגולמת בדת ולהפך

לא מסכים גם על זה. התנגשות תרבותית מתרחשת גם בתוך אותה דת.

חןחן, נראה שכל השיח הבינארי על הסכסוך מעסיק אותך. אני משער שזה לא בגלל שאת סתם רוצה להוכיח שמאלנים, אלא כי את מבינה שיש בעיה בדרך של הימין בדיוק כמו שיש בעיה בדרך של השמאל.

ממליץ לקרוא את מלכוד 67 של מיכה גודמן כדי להבהיר טיפה את המחשבות בעניין הזה. לפני כמה ימים הוא גם הוציא מאמר המשך בליברל.

יש בציבור הישראלי שני מיתוסים, וחשוב להגיד את האמת:
א. לא כל היהודים סבלו כל הזמן תחת השלטון הנוצרי באירופה. חלקם אפילו הגיעו למשרות רמות דרג בחצרות המלכים והיו ממלכות בהם היהודים זכו לשקט, הגנה מפני החוק וחופש דת.

ב. היהודים בעולם המוסלמי סבלו אפליה, רדיפות ונמכרו לעבדות על ימין ועל שמאל.

אז נכון, בשורה התחתונה אצל הנוצרים סבלנו יותר, אבל זה לא שהיינו שווי זכויות אצל המוסלמים ורק לקקנו שם דבש, כן?

חןחן, נראה שכל השיח הבינארי על הסכסוך מעסיק אותך. אני משער שזה לא בגלל שאת סתם רוצה להוכיח שמאלנים, אלא כי את מבינה שיש בעיה בדרך של הימין בדיוק כמו שיש בעיה בדרך של השמאל.

ממליץ לקרוא את מלכוד 67 של מיכה גודמן כדי להבהיר טיפה את המחשבות בעניין הזה. לפני כמה ימים הוא גם הוציא מאמר המשך בליברל.

כן, אבל פה ההתנגשות נובעת מהדת.

אני לא מנסה להוכיח שמאלנים כמו שאני מנסה להבין לאן הפתרון שלכם מוביל. אני לא מתכוונת להצביע בבחירות בדיוק בגלל הסיבה ששום הסבר של שום צד לא ריאלי ולא חושבת שאפשר למצוא את עמק השווה במלחמת הדת. למה אני נוטה יותר לימין? כי מבחינת הפרטנרים דין יו"ש כדין ת"א.

אבל כל אחד רואה זאת אחרת, מקובל..

ממליץ לקרוא גם את סיפוח עכשיו של קרולין גליק. אחלה חומר קומי ומגביה מסך מצוין.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.