Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

תפיסת העולם שלי היא מדינה ליברלית, ימנית, כלכלה חופשית ושווין בין ערבים, חרדים וכל שאר המגזרים .

מכיוון שכל זה נמצא בגדר חלום כרגע אני אצביע רק לא לאחד האנשים שאני הכי שונא במדינה כרגע, בגלל הפילוג והשנאה שהוא יוצר בעם, בגלל המידיוניות הרופסת בעזה , בגלל החמדנות הדוחה שלו ושל המשפחה שלו ו..גם בגלל שהוא חשוד ב2 כתבי אישום .

למי הצבעת?

והביקורת, אגב, היא גם לאנשי "אין כמו ביבי".

אני חייב הסבר

הליכוד בראשות ביבי קיבלו את המנדט מהנשיא להרכיב ממשלה, לא הצליח ביקש הארכה נכשל שוב

למה המנדט לא עובר למפלגה הגדולה השנייה?

זאת החלטת נשיא אם הולכים לבחירות או לא ?

ד.א אם יש בחירות בנט יכול לרוץ שוב? הכל פתוח מפלגת חדשות? כמו כל בחירות?

אני חייב הסבר

הליכוד בראשות ביבי קיבלו את המנדט מהנשיא להרכיב ממשלה, לא הצליח ביקש הארכה נכשל שוב

עוד לא תם התוקף של הרכבת הממשלה (עוד כ50 שעות בערך)

הכנסת היום הצביעה על פיזורה בקריאה טרומית (שזה אומר שיותר מ60 רוצים ללכת לבחירות), ובמצב הזה מפרקים והולכים לבחירות.

צריך להעביר את זה בקריאה שנייה ושלישית עדיין

הייתי בדרום אמריקה, כנראה שהייתי מצביע זהות וזורק את הקול שלי לפח

זורק לפח, אבל מהמעטים שהיו בוחרים לפי אידאולוגיה נקייה. 35 מנדטים הלכו בבחירות האלה למפלגה בלי אידאולוגיה סדורה, ותמיד יש את מפלגת הטרנד התורנית ששואבת לא מעט קולות (בד"כ פחות מזה מן הסתם) בצורה הזו.

יש אנשים שחושבים כמוך והצביעו לכחול-לבן שהריצו את ניסנקורן בצמרת הרשימה, יש מצביעי עבודה מסורתיים שהצביעו להם למרות שיועז הנדל וצבי האוזר ברשימה. אנשים זורקים את הערכים שלהם לפח בשם ה"רק לא ביבי", זה לא מקדם אף אחד לשום מקום.

נניח שזהות והימין החדש היו נכנסים עם 4 מנדטים כ"א, המדינה הייתה הרבה יותר קרובה לחזון שלך, גם עם ביבי כראש ממשלה.

אני חייב הסבר

בהמשך למה שאמרו מעלי - עקרונית במצב הזה הנשיא יכל להטיל את הרכבת הממשלה על נבחר אחר (לאו דווקא המפלגה השניה בגודלה, לא מוגדר בחוק).

כדי למנוע מצב כזה, מקדמים הצבעה על פיזור הכנסת שמחייבת בחירות בלי קשר למעורבות הנשיא.

אם הולכים לבחירות זה בחירות לכל דבר, כולם יכולים לרוץ.

זורק לפח, אבל מהמעטים שהיו בוחרים לפי אידאולוגיה נקייה. 35 מנדטים הלכו בבחירות האלה למפלגה בלי אידאולוגיה סדורה, ותמיד יש את מפלגת הטרנד התורנית ששואבת לא מעט קולות (בד"כ פחות מזה מן הסתם) בצורה הזו.

יש אנשים שחושבים כמוך והצביעו לכחול-לבן שהריצו את ניסנקורן בצמרת הרשימה, יש מצביעי עבודה מסורתיים שהצביעו להם למרות שיועז הנדל וצבי האוזר ברשימה. אנשים זורקים את הערכים שלהם לפח בשם ה"רק לא ביבי", זה לא מקדם אף אחד לשום מקום.

נניח שזהות והימין החדש היו נכנסים עם 4 מנדטים כ"א, המדינה הייתה הרבה יותר קרובה לחזון שלך, גם עם ביבי כראש ממשלה.

מספיק שזהות או בנט/שקד היו נכנסים במקום ליברמן וכל הקרקס הזה לא היה קורה. נתניהו סינדל את עצמו ששתה את קולות הימין.

מספיק שזהות או בנט/שקד היו נכנסים במקום ליברמן וכל הקרקס הזה לא היה קורה. נתניהו סינדל את עצמו ששתה את קולות הימין.

פחות מאלף קולות היו עושים הבדל.

לצערי גם ליברמן רק יתחזק כשיהיו הבחירות החוזרות. יעלה במנדט אני מאמין, חושב שבנט הפעם ייכנס.

קשה לדעת מה יהיה עם כחול לבן, הבינו שם שאי אפשר יהיה לנצח את ביבי. אז מעניין אם תהיה להם מוטיבציית שיא שוב.

אין לי כוח לעוד בחירות.

היום חופש הזה לא שווה את כל החפירות שיבואו לפני זה.

אין לי כוח לעוד בחירות.

היום חופש הזה לא שווה את כל החפירות שיבואו לפני זה.

ואת שאלות למי הצבעת או לפגוש אנשים בקלפי שאין לך כוח אליהם.

אם פייגלין ירוץ שוב אני אצביע שוב זהות. אבל לא יודע מה הוא יחליט לעשות, הוא עדיין מנסה לסגור את החוב של הקמפיין הקודם, ללא הצלחה. אם הוא לא ירוץ אז לצערי נאלץ לחזור לליכוד.

אם פייגלין ירוץ שוב אני אצביע שוב זהות. אבל לא יודע מה הוא יחליט לעשות, הוא עדיין מנסה לסגור את החוב של הקמפיין הקודם, ללא הצלחה. אם הוא לא ירוץ אז לצערי נאלץ לחזור לליכוד.

כנ"ל פייגלין שוב. אם הוא לא ירוץ, אין לי למי להצביע.

אם יהיו בחירות חדשות זה יהיה הדבר הכי מטומטם בהיסטוריה, כי התוצאות יהיו זהות.

לא יודע, מעריך שהמפלגות הגדולות יגדלו עוד יותר, כי אנשים יהיו יותר בסטרס. "רק לא ביבי" ו"דווקא ביבי" בכל הכוח.

מעניין איך זה ישפיע על שאר המפלגות. הרי הימין החדש היו קשקש מלהיכנס, מפלגות אחרות היו קשקש מלצאת, ויש גם את זהות שלא בטוח שתתמודד פעם נוספת.

לא יודע, מעריך שהמפלגות הגדולות יגדלו עוד יותר, כי אנשים יהיו יותר בסטרס. "רק לא ביבי" ו"דווקא ביבי" בכל הכוח.

מעניין איך זה ישפיע על שאר המפלגות. הרי הימין החדש היו קשקש מלהיכנס, מפלגות אחרות היו קשקש מלצאת, ויש גם את זהות שלא בטוח שתתמודד פעם נוספת.

אז הימין החדש ייכנס במקום כחלון ואולי ליברמן יקבל עוד מנדט על חשבון הליכוד. לא יהיה שינוי משמעותי.

כנ"ל פייגלין שוב. אם הוא לא ירוץ, אין לי למי להצביע.

אני אעדיף להצביע למישהו מאשר לא להצביע בכלל. לדעתי זאת חובה של כל אזרח במדינה דמוקרטית. כמובן כל אחד והבחירות שלו, אבל מבחינתי לא חשבתי לרגע לא להצביע. אם לא פייגלין, אלך על המפלגה הכי גדולה שיחסית קרובה לצד הפוליטי שלי.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.