Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

הניצחון של הימין יהיה גדול יותר אפילו מפעם קודמת

אין אף אחד מגוש השמאל שהביא קולות מהימין+איבוד של 2 מנדטים של הערבים המפגרים שהתפצלו+פייגליןשלוקח קולות גם מהשמאל/קהלים שבכלל לא התכוונו להצביע+איחוד הימין והימין החדש שבזכות הפיצול והאיחוד הגדילו את המנדטים

כל עוד לא תהיה פדיחה של אחת המפלגות הימניות שתיפול מתחת לאחוז החסימה, צריך לקרות משהו הזוי מאוד כדי לקבל תוצאה אחרת

אני אשאל הפוך, באיזה מצב אתה רואה שגנץ ראש ממשלה?

יהיה מופרך אם פייגלין ימליץ על גנץ לראש הממשלה? בעיני לא.

כנ״ל גם כחלון.

יהיה מופרך אם פייגלין ימליץ על גנץ לראש הממשלה? בעיני לא.

כנ״ל גם כחלון.

אני חושב שאם הוא יקים עם פייגלין זה יהיה תוך ויתור על הרבה מהשמאל (לא חושב שמרצ תשב איתו אם פייגלין יכנס לדוגמא, גם העבודה אני לא יודע)

http://www.bizportal.co.il/marketopionion/news/article/761654

כ
תבה שעלתה ב"ביזפורטל" על מה שכחלון גרם לשוק הדיור,מקווה מאוד שגלעד אלפר ייכנס לעשות שם סדר ולא שכחלון ייזכה להמשיך בפשעיו.

הראיון שלו אתמול היה הזוי והראה את הפרצוף האמיתי שלו.

הוא רוצה להפוך אותנו לארה"ב 2 ושנהיה חברה חולה יותר ממה שעכשיו.

איפה אפשר למצוא את הראיון?

הראיון שלו אתמול היה הזוי והראה את הפרצוף האמיתי שלו.

הוא רוצה להפוך אותנו לארה"ב 2 ושנהיה חברה חולה יותר ממה שעכשיו.

אני לא חושב שפייגלין הראה בראיון האחרון או בכל ראיון אחר עמדה כלשהי שלא התייחסו אליה במצע של זהות. זו ככל הנראה המפלגה הכי נגישה ושקופה בבחירות האלו - מצע מפורט, עדכון תכנים וראיונות לכל דורש. יש תחושה ספק ציפייה של אנשים שמחכים ש''הצד האמיתי'' של פייגלין והמפלגה יצא לאור, אני מסכים שעברו הפוליטי וחלק מתפיסות העולם שלו נתונות למחלוקות ולשאלות עמוקות יותר ממשחק כסאות פוליטי, אבל הנקודה העיקרית היא שמדובר בפוליטיקאי שרואה את העולם מבעד לשתי עיניו. הורגלנו לרעיון של אני-אגו ושל מרכז העולם מתחיל ונגמר בי כך שבמידה ואתה לא משויך לקבוצה חברתית או עקרונות מסוימים יש ספק במידת האמינות של האמירות שלך בנושא או הרלוונטיות שלהם בפועל. לדוגמה, הסתייגותו האישית של פייגלין פיזית/רעיונות/דתית מלהט"ב לא מנוגדת לרצון ולצורך (האבסורדי) שלו ''להשיב'' להם את זכויותיהם הטבעיות והאזרחיות.

פוליטיקאים ברובם הם אנשים עם שיגעון גדלות מסוים שחושבים שהם ראויים וגם מסוגלים לשנות את העולם, והאמת היא שאנשים שמשוגעים מספיק לחשוב ככה הם לרוב גם אלה שמצליחים. כמו רוב הדברים בחיים לא מדובר בשאלה של שחור-לבן או נכון-לא, למעשה במרבית המקרים פוליטיקה זו שאלה של מהו הדבר הרע במיעוטו. המציאות בארץ כרגע שיש רק דרך אחת לנסוע ברכבת, לשלוח דואר, לטוס בשדה תעופה, לקבל חשמל ולייבא מוצרים. זה היה נכון ובטוח לשנותיה הראשונות של המדינה, אבל היום מציאות כזאת לא רק פוגעת משמעותית בהתפתחות אישית/תעסוקתית/כלכלית/חברתית/תרבותית, היא גם עלולה לגרום במוקדם או במאוחר להתרסקות כלכלית כמו שעתיד לקרות לביטוח הלאומי. הכי גרוע שהורגלנו לחשוב שזאת מציאות נכונה לאזרח למרות שכל מחקר איכותני וכמותני מוכיח אחרת. לכן בחזרה לעניין הרע במיעוטו, על אף החסרונות הקיימים אני תמיד אעדיף שיאומצו כאן מודלים וגישות כלכליות שיושמו במדינות נורדיות/ניו-זילנד/שווייץ מאשר כאלו שיושמו בונצואלה/יוון/ויאטנם.

איפה אפשר למצוא את הראיון?

אני חושב שאם הוא יקים עם פייגלין זה יהיה תוך ויתור על הרבה מהשמאל (לא חושב שמרצ תשב איתו אם פייגלין יכנס לדוגמא, גם העבודה אני לא יודע)

מרצ תשב עם כל מי שיערוק ממחנה הימין,הם לא יקחו סיכון שהפלת נתניהו תקרוס בגללם. לכן כוחו של פייגלין אצל גנץ גדול יותר.

אני אהבתי את הראיון, לא הוטרדתי מהעצבים שקיבל על השאלה כי זה אכן מעליב שלוקחים חצאי דברים שאמרת לפני 20 שנה והופכים אותך לתומך נלהב של הנאציזם.

שמחתי לראות שהוא שם את הגבול בנושא הזה ולא נתן לדב להכניס אותו לפינה הזו.

http://www.bizportal.co.il/marketopionion/news/article/761654

כתבה שעלתה ב"ביזפורטל" על מה שכחלון גרם לשוק הדיור,מקווה מאוד שגלעד אלפר ייכנס לעשות שם סדר ולא שכחלון ייזכה להמשיך בפשעיו.

כתבה מגמתית מאד. שורה תחתונה כחלוןמציג לא רק בלימה אלא אפילו תחילת ירידה בדיור. שלא לדבר על מהלכים אחרים שהם הצלחה. שר אוצר מצויין.

כחלון אני לא אשב בממשלה שלא תיתן לי את תיק האוצר. על מי אתה עובד אף אחד לא יתן לך עוד קדנציה של שר אוצר.

כתבה מגמתית מאד. שורה תחתונה כחלוןמציג לא רק בלימה אלא אפילו תחילת ירידה בדיור. שלא לדבר על מהלכים אחרים שהם הצלחה. שר אוצר מצויין.

הגרעון חולק עלייך

מה לא הגיוני בקואלציה כזו?

כחול לבן 30

עבודה 10

חדש תעל 7

מרצ 5

זהות 5/ כולנו 5 או גם וגם

רעם בלד 4

61/65

מפלגות ערביות לא יהיו בקואליציה. אם אתה ממליץ על מישהו זה לא בהכרח שתשב איתו בממשלה ואז זה אומר שאתה באופוזיציה.

באיזה עולם שויימר שעוד דיבר כאן דברים רציניים שהוא באמת חושב נחסם מהפורום אבל כפכף זהב שמחפש רק לעשות אש ועוד נותן השוואות של פוליטיקאי עם כיפה להיטלר בישביל להתסיס עדיין מגיב כאן?

מפלגות ערביות לא יהיו בקואליציה. אם אתה ממליץ על מישהו זה לא בהכרח שתשב איתו בממשלה ואז זה אומר שאתה באופוזיציה.

מי יודע...? קואלציה ללא דתיים או הימין החדש\איחוד מפלגות הימין.

זה בגדול הסיכוי היחיד של גנץ להרכיב ממשלה.

מי יודע...? קואלציה ללא דתיים או הימין החדש\איחוד מפלגות הימין.

זה בגדול הסיכוי היחיד של גנץ להרכיב ממשלה.

הכל דיבורים הדתיים ישבו גם עם גנץ במקרה ויביא להם יותר ממה שנתניהו מביא.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.