Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

הסתכלות צרה מאד. המהנדס למד 4 שנים בשכר לימוד מסובסד, אחרי שהשקיעו בו המון במערכת החינוך הממלכתית, ובאופן כללי הוא נהנה מהתשתיות של המדינה מגיל 0. אף עשיר לא הופך לעני בגלל מיסוי, אלא בסך הכל מפריש חלק יחסי על מנת לשמר מדינה חזקה.

אני חושב שהסוגיה היא לא אם צריך להפריש חלק למדינה, יותר כמה צריך להפריש.

לדוגמא, עצמאי שלוקחים לו בערך 48 אחוז מהרווחים כשהמדינה לא ממש נתנה לו והעירייה רק מנסה לגנוב לו עוד ועוד ורישיונות ובאלגנים, זה מוגזם ולא הוגן וזה צריך להשתנות.

למה שיקחו 50 אחוז מהשכר? איך זה מעודד אנשים משכילים להישאר בארץ?

נסחפת.

רק מי שמרוויח מעל 55 אלף שקל בחודש מחוייב במדרגת מס של 50 אחוז, וגם אז לרוב יש להם כל מיני הטבות שלא כלולות בחישוב.

מעצבן? בהחלט. אבל עדיין לא צריך להגזים.

קשה לי מאוד לא להצביע כחול לבן כשליצמן קורא ללפיד "גדול רודפי החרדים מאז ומעולם, האיש שהשפיל ורושש אותנו".

מה שנקרא: יהללוך אחרים ולא פיך.

אני תופס מיאיר לפיד יותר כשונא חרדים מאשר לוחם זכויות החילונים.

כמו זה שהוא רוצה לזמבר אותם ולתקצב לימודי תורה לנשים או להקצות מקום בכותל לזרמים לא אורתודוקסיים.

מבחינת חופש דת(ותאמין לי שבדקתי את כל המפלגות),על פי מצע המפלגה הכי טובה בהנחה והמצע לא משקר זאת זהות.

מכאן זה כבר ההחלטה של כל אדם האם הוא מאמין לפייגלין וסומך על הכלכלה החופשית,אני יודע שלחלוטין כן ולכן אין לי התלבטות.

אבל מבחינה יבשה ההצעות של לפיד לדוגמה בתחבורה הציבורית בשבת יבשות נורא.

ההצעה שלו היא תחבורה ציבורית מצומצמת ( מיניבוסים) ועל ידי זכיינים מיוחדים,משמע עושק.

אני עדיין לא מאמין שיש מצב שעוד כמה ימים נראה את יאיר לפיד ראש ממשלה. חחחחחחח

אני עדיין לא מאמין שיש מצב שעוד כמה ימים נראה את יאיר לפיד ראש ממשלה. חחחחחחח

שוב סיכוי שזה יקרה. בכל מקרה, מה יותר גרוע בזה מאשר ביבי שוב/גנץ/90% מהפוליטיקאים האחרים?

שוב סיכוי שזה יקרה. בכל מקרה, מה יותר גרוע בזה מאשר ביבי שוב/גנץ/90% מהפוליטיקאים האחרים?

לא יודע לפיד מרגיש לי הרבה יותר מביך מביבי או גנץ וכל השאר.

מעניין איזה שפן ביבי ישלוף ביום הבחירות

אני לא חושב שהוא זקוק לשפן כלכך.

אני באמת לא רואה תסריט סביר שגנץ מרכיב ממשלה.. גם אם הוא זוכה בבחירות.

לא יודע לפיד מרגיש לי הרבה יותר מביך מביבי או גנץ וכל השאר.

למה? אני אגיד לך למה אני שואל, כי זה נשמע כמו תוצאה של התעמולה של ביבי.

למה? אני אגיד לך למה אני שואל, כי זה נשמע כמו תוצאה של התעמולה של ביבי.

הוא משנה את הדעה שלו בקצב מסחרר פעם אחר פעם כדי לרצות את המצביעים.

פעם הוא ימין פעם הוא שמאל, פעם הוא לא חושב שיש הדתה פעם הוא כן, כשהוא רוצה את המצביעים החילונים הוא אומר שהוא תל אביבי חילוני והוא ילחם בהדתה וכשהוא רוצה אנשים מהימין הוא נשען על הכותל ומשחק אותה צדיק.

יש עוד כמה דוגמאות אבל אין לי כוח לחפור.

הוא משנה את הדעה שלו בקצב מסחרר פעם אחר פעם כדי לרצות את המצביעים.

פעם הוא ימין פעם הוא שמאל, פעם הוא לא חושב שיש הדתה פעם הוא כן, כשהוא רוצה את המצביעים החילונים הוא אומר שהוא תל אביבי חילוני והוא ילחם בהדתה וכשהוא רוצה אנשים מהימין הוא נשען על הכותל ומשחק אותה צדיק.

יש עוד כמה דוגמאות אבל אין לי כוח לחפור.

אחי, פוליטיקאים, ביבי אמר 2 מדינות ל2 עמים, אז אמר. העניין עם יאיר לפיד זה שאנשים נופלים לתעמולה כאילו הוא פחות מתאים. כמו שכולנו נופלים לתעמולה שביבי חושב רק על הכסא. ברור שיש קצת אמת במה שאתה אומר, אבל אני מצפה מאנשים גם לחשוב באמצעות עצמם ולא רק לחזור על סיסמאות. אני מבין שאתה כנראה מצביע ימין, מה שאני מנסה להגיד, זה שאם יאיר יהיה ראש ממשלה זה יהיה בדיוק אותו החרא כמו עם נתניהו(בוא נגיד, מינוס הסתות ושחיתות, פלוס חוסר נסיון). זה לא שיאיר וגנץ יצליחו לעשות הסכם שלום ולהקים מדינה פלסטינית עכשיו.

(בוא נגיד, מינוס הסתות ושחיתות, פלוס חוסר נסיון). זה לא שיאיר וגנץ יצליחו לעשות הסכם שלום ולהקים מדינה פלסטינית עכשיו.

כל מי שיהיה בשלטון יותר מדי שנים סופו להיות מושחת. בגלל זה חייבים בארץ הגבלת קדנציות.

יאיר לפיד אופציה מביכה כי מדובר באדם שעיקר עשייתו היא עיתונות. בחייו הציבוריים הוא כושל, היה שר אוצר מזעזע ולא הרבה מעבר. זו לא תעמולה, זו המציאות.

אפשר לסלוד מביבי, אבל להשוות ביניהם זה מגוחך. הוכיח לאורך זמן שהוא לגמרי מתאים לעמוד בראש מדינה ויש לו שורה של הצלחות בחייו הציבוריים.

אחי, פוליטיקאים, ביבי אמר 2 מדינות ל2 עמים, אז אמר. העניין עם יאיר לפיד זה שאנשים נופלים לתעמולה כאילו הוא פחות מתאים. כמו שכולנו נופלים לתעמולה שביבי חושב רק על הכסא. ברור שיש קצת אמת במה שאתה אומר, אבל אני מצפה מאנשים גם לחשוב באמצעות עצמם ולא רק לחזור על סיסמאות. אני מבין שאתה כנראה מצביע ימין, מה שאני מנסה להגיד, זה שאם יאיר יהיה ראש ממשלה זה יהיה בדיוק אותו החרא כמו עם נתניהו(בוא נגיד, מינוס הסתות ושחיתות, פלוס חוסר נסיון). זה לא שיאיר וגנץ יצליחו לעשות הסכם שלום ולהקים מדינה פלסטינית עכשיו.

אני ממש לא חושב שביבי הוא ראש ממשלה טוב.

לפיד קבע שיא חדש, הוא בן אדם מביך וכלומניק. את גנץ למשל, אני מבין כי אולי המצע שלו זה "רק לא ביבי" ואין לו ניסיון אבל הוא עדיין היה רמטכ"ל, גם את העבודה או אפילו את בנט אני מעדיף אבל לפיד זה כבר רמה אחרת מכל הזבל שפה (לדעתי לפחות).

יוזרינו בתפוצות מה הדעות של ישראלים/יהודים בחו"ל?

רק ביבי.

דיברתי פוליטיקה עם מישהו פה שבוע שעבר, אמר לי ״תראה איזה חזק הוא, עשה שלום עם מצרים״.

כמעט יצא לי פיפי במכנסיים.

יאיר לפיד אופציה מביכה כי מדובר באדם שעיקר עשייתו היא עיתונות. בחייו הציבוריים הוא כושל, היה שר אוצר מזעזע ולא הרבה מעבר. זו לא תעמולה, זו המציאות.

אפשר לסלוד מביבי, אבל להשוות ביניהם זה מגוחך. הוכיח לאורך זמן שהוא לגמרי מתאים לעמוד בראש מדינה ויש לו שורה של הצלחות בחייו הציבוריים.

מה הבעיה בבן אדם שעיקר העשייה שלו היא עיתונאות? מה אין לו יועצים? זה אומר שאין לו שיקול דעת?

לפי מה אתה קובע שהוא כושל? איפה הוא נכשל לעומת כחלון, שטייניץ, בר-און ואילו הירשזון? ברצינות שואל, מדדים, כל דבר.

איך אתה קובע שביבי הוא מוצלח? האם ניתן בכלל לייחס באופן חד משמעי ציוני דרך שאתה מייחס כהישגים כתוצאה ישירה להתנהלות של ביבי כראש ממשלה ולהפריד אותם ממגמות שגם ככה היו מתרחשות?

מה הבעיה בבן אדם שעיקר העשייה שלו היא עיתונאות? מה אין לו יועצים? זה אומר שאין לו שיקול דעת?

לפי מה אתה קובע שהוא כושל? איפה הוא נכשל לעומת כחלון, שטייניץ, בר-און ואילו הירשזון? ברצינות שואל, מדדים, כל דבר.

איך אתה קובע שביבי הוא מוצלח? האם ניתן בכלל לייחס באופן חד משמעי ציוני דרך שאתה מייחס כהישגים כתוצאה ישירה להתנהלות של ביבי כראש ממשלה ולהפריד אותם ממגמות שגם ככה היו מתרחשות?

בתקופת כהונתו של ביבי אי אפשר להתעלם מצמצום הבעיה הביטחונית בדרום עד השנה. הוא מעורר אנטגוניזם בצדק, והוא מסתמן כמושחת למדי, אני לא מת עליו בכלל, אבל יש לו הרבה נקודות זכות.

אין שום בעיה עם עיתונאי, יש בעיה כאשר מדובר במישהו שעשה הסבה לפוליטיקה לפני קרוב לעשור ואין לו כמעט נקודות זכות. שלי יחימוביץ למשל רחוקה מאוד מדעותיי, אבל ברמת העשייה הציבורית היא מרשימה למדי בסקטור אותו היא מייצגת.

לפיד היה שר אוצר כושל בעיקר כי כמו האחרון, שהוא כנראה הכושל מכולם, הוא נכנע לפופוליזם כפייתי, ובראשו מע"מ אפס, רעיון שאדם שעומד בראש משרד האוצר לא צריך לחשוב עליו.

לפיד העלה מסים כמה שבועות אחרי שנכנס לתפקיד באוצר וסיים את השנים שלו עם גרעון נמוך משמעותית מהיעד. ממש לא מה שהייתי מגדיר כפופוליסט.

אני חושב שהסוגיה היא לא אם צריך להפריש חלק למדינה, יותר כמה צריך להפריש.

לדוגמא, עצמאי שלוקחים לו בערך 48 אחוז מהרווחים כשהמדינה לא ממש נתנה לו והעירייה רק מנסה לגנוב לו עוד ועוד ורישיונות ובאלגנים, זה מוגזם ולא הוגן וזה צריך להשתנות.

א. לא לוקחים לו 48 אחוז מהרווחים, לוקחים לו 48 אחוז על כל שקל רווח מעל מדרגת המס האחרונה.

ב. תנסה להתחבר רגע למה שאמרתי בתגובה שציטטת. בוא ניקח מדינה מתוקנת רגע. הבחור שהקים חברה ומרוויח המון ככה שמגיע למדרגת המס האחרונה לא עשה את זה בואקום.

הוא נהנה מתשתיות המדינה מאז שנולד, נגיד ממערכת הבריאות. הוא נהנה מביטחון שהמדינה מספקת לו מפני אויבים מבחוץ וכן מביטחון פנים. הוא נהנה משמירה על זכויות הקניין שלו. הוא נהנה ממערכת חינוך שסיפקה לו את הכלים להגיע לאן שהגיע.

רק טבעי בעיניי שעכשיו כשהוא מרוויח הון זה הזמן להחזיר למדינה. לא בקטע של הלוואה, אלא בקטע של תחזוק אותן המערכות שנתנו לך. על מנת שיהיה לאחרים, על מנת לייצר שוויון הזדמנויות לכל ילד, על מנת להצמיח את הכלכלה. ואפילו בחשיבה אגואיסטית יותר - על מנת שהמדינה תוכל להמשיך לספק לך את אותן הגנות.

ליברטריאנים יאמרו - כל אלה יכולים להיות מסופקים עי המגזר הפרטי, ואף בצורה עדיפה ולכן ראוי לבטל את המיסים מחד ואת שירותי המדינה מאידך. לא מסכים עם זה בעליל, אבל לא אכנס לויכוח הזה.

כן אגיד, שלמרות שהתפיסה שלי סוציאל דמוקרטית במהותה, אני מהרהר במחשבות שאולי עדיף ליברטריאניזם על פני יצור הכלאיים המעוות שיש במדינה שלנו.

וואו להשוות בין לפיד לביבי זה כמו להשוות בין סעד פדידה למייקל ג'ורדן. לא רק שזה לא באותה רמה זה לא באותו מקצוע אפילו.

ביום שהליצן הזה יהיה ראש ממשלה באמת כדאי לברוח מפה.

וואו להשוות בין לפיד לביבי זה כמו להשוות בין סעד פדידה למייקל ג'ורדן. לא רק שזה לא באותה רמה זה לא באותו מקצוע אפילו.

מה כבר יקרה?

איי, נבואות זעם. כאילו זה משנה אם בוחרים בליצן א או בליצן ב, הם כולם אותו חרא מתי תבינו את זה.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.