Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

כאילו זה יכול להיות הרבה יותר גרוע ממה שקורה בשנים האחרונות.

כי אין לו שום פתרון אחר ממה שביבי היה עושה, אז למה לי לבחור בו? אם הוא היה מציע לכבוש את עזה בהחלט הייתי שוקל לבחור בו

כי אין לו שום פתרון אחר ממה שביבי היה עושה, אז למה לי לבחור בו? אם הוא היה מציע לכבוש את עזה בהחלט הייתי שוקל לבחור בו

לכבוש את עזה זה בדיוק מה שהחמאס רוצה.

צריך להטיל עליהם פצצת אטום וזהו.

אתה אפילו לא מבין כמה יותר גרוע יכול להיות.

הנה קסם: לא יהיו מרוצים? מחליפים בבחירות!

רעיון מפתיע, אה?

אתה אפילו לא מבין כמה יותר גרוע יכול להיות.

הכל סיסמאות.

אין דבר כזה שבכל המדינה אין אחד שראוי להיות ראש ממשלה והוא לא ביבי נתניהו.

וגם אם אתם חושבים שזה המצב, ביבי לא יחיה לנצח אלא אם יתחילו לצוץ לו כפילים סאדאם חוסיין סטייל.

מרגיש לי כמו הויכוחים על זה שג'ורדי מיצה ואת אלה שאמרו "אבל את מי תביא?"

לכל אחד יש מחליף.

נכון, קשה להחליף משהו שמתרגללים אליו 10 שנים, אבל זו בדיוק הבעיה כשאין הגבלת קדנציות וראש הממשלה הוא גם שר הבטחון, שר החוץ ושר התקשורת.

לא נכון

לא, אבל זה פחות משנה עם מה אני מסכים. גם אם נניח שזה נכון, כחלק מתאוריית התנגשות ציביזלציות או משהו, זה לא הופך אותה למלחמת דת אלא יותר להתנגשות תרבותית. בכל מקרה, לעשות דדוקציה מהכלל הזה למקרה הפרטי של הסכסוך הישראלי ערבי זו הסקת מסקנות פזיזה בלי יותר מדי אחיזה במציאות.

ברמת המדינה זה נכון. זה לא משנה את רמת הפרט.

אפשר לטעון שהפתרון הקלאסי של 2 מדינות לא יספק אף אחד מהצדדים, אני מסכים עם זה. אפשר גם לטעון ששום פתרון מלבד מחיקת מדינת ישראל לא יספק את הפלסטינים, עם זה אני פחות מסכים כי אני מאמין שפרגמטיות ובכפיית מציאות (שהיא ממש לא אופטימיות, אגב. בדיוק הפוך). זה עדיין לא מביא אותנו לאיזה שהיא מסקנה שמדובר פה במלחמת דת, רחוק מזה.

אני לא מבין את הדיבור על 2 מדינות בזמן שיש פה 3 גורמים יריבים ב3 שטחים שונים.

חמאס ופת"ח שונאים אחד את השני יותר ממה ששונאים אותנו. כל ניסיון לפיוס בינהם נכשל.

אבו מאזן מונע סיוע כספי לחמאס (בזמן שישראל מעבירה לו מזוודות כסף) וחמאס מנסה כל הזמן לחתור תחת אבו מאזן באיוש.

וזה עוד לפני שאני מדבר על רצף טריטוריאלי שאין דרך לעשות בלי סיכון ביטחוני מטורף למדינת ישראל.

הבעיה הכי גדולה של השמאל הישראלי שהם מתייחסים לעזה ויו"ש כיישות אחת.

או שתדברו על 3 מדינות.

או שתדברו על מדינת פת"ח ביו"ש ועל פתרון אחר מול עזה.

2 מדינות זאת גניבת דעת שלעולם לא תקרה מהסיבה הפשוטה שגם אם אני מנטרל את כל החסמים האחרים ומניח שהגענו איתם להסכמה על 2 מדינות, בסופו של דבר אין גורם פלסטיני שכולם כפופים אליו. מול מי תחתום את ההסכם? חתימה של אבו מאזן תקבל לגיטימציה מחמאס? חתימה של חמאס תקבל לגיטימציה מאבו מאזן? אנחנו יכולים לחתום על הסכם כזה מול 2 ארגונים שהם עצמם יריבים וההסכם תלוי בשיתוף הפעולה שלהם? מה עם הרצף הטריטוריאלי?

אני לא מבין את הדיבור על 2 מדינות בזמן שיש פה 3 גורמים יריבים ב3 שטחים שונים.

חמאס ופת"ח שונאים אחד את השני יותר ממה ששונאים אותנו. כל ניסיון לפיוס בינהם נכשל.

אבו מאזן מונע סיוע כספי לחמאס (בזמן שישראל מעבירה לו מזוודות כסף) וחמאס מנסה כל הזמן לחתור תחת אבו מאזן באיוש.

וזה עוד לפני שאני מדבר על רצף טריטוריאלי שאין דרך לעשות בלי סיכון ביטחוני מטורף למדינת ישראל.

הבעיה הכי גדולה של השמאל הישראלי שהם מתייחסים לעזה ויו"ש כיישות אחת.

או שתדברו על 3 מדינות.

או שתדברו על מדינת פת"ח ביו"ש ועל פתרון אחר מול עזה.

2 מדינות זאת גניבת דעת שלעולם לא תקרה מהסיבה הפשוטה שגם אם אני מנטרל את כל החסמים האחרים ומניח שהגענו איתם להסכמה על 2 מדינות, בסופו של דבר אין גורם פלסטיני שכולם כפופים אליו. מול מי תחתום את ההסכם? חתימה של אבו מאזן תקבל לגיטימציה מחמאס? חתימה של חמאס תקבל לגיטימציה מאבו מאזן? אנחנו יכולים לחתום על הסכם כזה מול 2 ארגונים שהם עצמם יריבים וההסכם תלוי בשיתוף הפעולה שלהם? מה עם הרצף הטריטוריאלי?

בול

מעניין מה דאבל וחבריו היו טוענים עם ממשלת שמאל הייתה בשלטון והמצב בדרום היה כמו עכשיו, ואותה ממשלה הייתה עושה מה שביבי עושה.

אותו דבר כמו עכשיו. שהשמאל אשם.

מעניין מה דאבל וחבריו היו טוענים עם ממשלת שמאל הייתה בשלטון והמצב בדרום היה כמו עכשיו, ואותה ממשלה הייתה עושה מה שביבי עושה.

לא יודע אם הייתי מתעצבן יותר כי את ביבי אני כן תוקף על הרפיסות מול חמאס וזה כולל את ה15 מיליון דולר וכולל את הכספים לאבו מאזן.

החשש שלי זה שמהו מהשאל יהיה רא"מ זה מדינה ערבית עם גרוש חד צדדי ביו"ש ולך תדע אולי גם לתרום את רמת הגולן לסורים.

(רק אל תגיד לי שאני מפחד מביבי עם כל האמירות האלה זה חשש שאני חושש ממנו עוד ליפני הסיסמאות של ביבי).

מעניין גם מה העכבר הצהוב וחבריו היו טוענים במצב הזה.

לא יודע אם הייתי מתעצבן יותר כי את ביבי אני כן תוקף על הרפיסות מול חמאס וזה כולל את ה15 מיליון דולר וכולל את הכספים לאבו מאזן.

החשש שלי זה שמהו מהשאל יהיה רא"מ זה מדינה ערבית עם גרוש חד צדדי ביו"ש ולך תדע אולי גם לתרום את רמת הגולן לסורים.

(רק אל תגיד לי שאני מפחד מביבי עם כל האמירות האלה זה חשש שאני חושש ממנו עוד ליפני הסיסמאות של ביבי).

אתה מודע לזה שלפני כמה שנים ביבי ניהל משא ומתן על הגולן.

במציאות של היום בסוריה אף ראש ממשלה לא יחזיר את הגולן.

אז כמו שידעתי גנץ לא היה פועל אחרת מביבי בנוגע לעזה, לפחות הם כנים עם עצמם

zmwwwyueitt3.jpeg

במקרה שמעתי את הראיון המלא, אבל גם מהכתוב אתה לא מסיק נכון. הוא אומר שבמצב הנוכחי, של יום ג' 24 שעות בתוך הבלאגן - הם לא היו עושים כלום אחרת. אבל אם הם היו בשלטון - מלכתחילה לא היינו מגיעים למצב שחמאס יורה טיל לשרון ומכתיב עימות כרצונו. אז לדבריו הם כן היו פועלים אחרת מביבי, טרם הכניסה לעימות.

ברור יש לגנץ איזה פתרון סודי לעזה(0:30 מישהו באמת הבין מה הוא אמר?)

"כגנרל ואיש ביטחון אני לא אשתף את התכניות שלי מול המצלמה" נשמע מסתורי משהו.

נו אז אתה מבין זה הכל קשקושים וסיסמאות, המצע של גנץ זה "רק לא ביבי" מי שרוצה לבחור בו על סמך זה שיהיה לו בהצלחה

ומה היא ההצעה?

קודם כל מחריב את עזה עד היסוד והופך אותה לשולחן פינג פונג אחד גדול ושטוח .

לא משאיר שם אבן על אבן ולא אכפת לי אם זה בית של חמאס, בית מגורים, בית חולים, בית ספר,בניין של האו"ם או מסגד.

בין אם מהאויר בין אם עם ארטילריה. כמובן פוגע בכל ניסיון שיגור של הטרוריסטים וכל המשגרים שלהם בשטח.

אחרי זה מכניס חיל רגלי לוודא הריגה של כל מי שיתנגד. עם הוראות פתיחה באש ברורות מאוד שיורים על כל סכנה ולא משנה יש שם אזרחים או אין. שערה של חייל אחד שלנו שווה מבחינתי כמו כל עזה.

משתלט על כל הרצועה, ממשיך לעשות חריש עמוק למגר כל שארית של טרור ונשק. האזרחים שעוד יישארו יקבלו אופציה או לצאת לשחיה בים או לברוח למצרים או לקבל את המרות שלנו. כל השאר רשום במצע של פייגלין.

כל התנגדות הכי קטנה, מצידי אפילו אבן אחת שנזרקת תגרור ענישה קולקטיבית קשה שכוללת גירוש של כל הבניין, שכונה, חמולה, כפר.

נו אז אתה מבין זה הכל קשקושים וסיסמאות, המצע של גנץ זה "רק לא ביבי" מי שרוצה לבחור בו על סמך זה שיהיה לו בהצלחה

ברור, הרי חצי מדינה שונאת אותו, זה המצע הכי טוב.

וכנראה לדעתו כל עוד הוא לא באמת אומר מה הוא בדיוק רוצה לעשות הנזק יהיה יותר נמוך מהנזק של אם הוא יתחיל לדבר.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.