Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

ברגע האחרון ביבי שותה מנדטים לכל גוש הימין, עוצמה פעמיים לא עברו בגלל זה, והפעם בכלל אחוז חסימה צפוי לעלות לבערך 150 אלף קולות, לדעתי גם מרצ וכחלון לא יעברו

זה בדיוק ה שאתה לא מבין. בוחריו של פייגלין הם לא "גוש ימין" קלאסי. הוא ישתה לימין החדש. לפייגלין אין מצב.

זה הסיפורים שפייגלין מספר לבוחריו על האמינות של פרופסור כץ, תבדוק ותחפש בגוגל אותו אחד הביא לחזן 5 מנדטים

ואל תדאג שואלים מספיק, בסקרים שהתבוננתי תמיד ראיתי את זהות מתחת לאחוז החסימה

אבל אני אומר לך שהתקשרו אלי ולא שאלו. מה זה "שואלים מספיק"? אומר לך שלא ומנסיון אישי. (ויש גם הקלטה אך רצה).

ועל פייגלין אתה יכל להגיד הרבה דברים. שקרן הוא לא.

אני רוצה לראות, ביבי מומחה בקמפיין גוועלד אגרסיבי

אין ספק שעשתה ככה ים קולות לימין החדש ולכן אם אני צריך לשים כסף, אני שם על זה שבנט לא יעבור את החסימה.

איחוד מפלגות הימין

הבית היהודי ועוצמה בקיצור. בסדר. לא מתחבר אליהם, במיוחד לא לכהניסטים והם דתיים מידי בשבילי ואובר אבל מגזריים אבל הם בסך הכל בסדר לעומת כל השאר.

אני רוצה לראות, ביבי מומחה בקמפיין גוועלד אגרסיבי

אני לעולם לא הצבעתי לנתניהו ואני מצביע בבחירות האלו לפייגלין מכיר עוד 3 אנשים מהסביבה הקרובה שלי שגם ככה.

לא מזיז לי אם הוא שקרן או לא, אני גם ככה לא בוחר בו

פשוט הסקר עם ה5 מנדטים זה אותו פרופסור

o0ceJQI.jpg

נו עזוב. למה לא פורסם בישראל היום כמו הסקר בו פייגלין קיבל 5? וחוץ מזה היו סקרים נוספים.

לדעתי מי שדווקא ישסכנה שלא יעבור זה בנט כי הבייסבול שלו ירוץ לביבי. האידיוט הזה הולך ומצהיר מיד ביום הראשון למפלגה שלו שהוא ימליץ על ביבי אז מה הוא ציפה שיקרה? ונפעם אין לו בייס של ציונות דתית ומפלגה מגזרית.

לבנט יצביעו כל הלייטים בציונות הדתית אין לו מה לדאוג, לאיחוד מפלגות הימין יש גם 5 מנדטים בטוחים בזכות עוצמה יהודית

מרצ בסכנת מחיקה בבחירות קודמות קיבלו 165 אלף קולות, מספיק שגנץ שותה מהם 15 אלף קולות והם לא עוברים

הוא אומר את זה כי הוא רוצה שהבוחרים שלו יחשבו את זה, אבל בתכלס הבייס שלו ימני, השמאלנים לא יבחרו בו הם חושבים שהוא משיחי בגלל כל עניין הר הבית וארץ ישראל השלמה

כתבתי קודם על מחקר העומק שמראה שמצביעים לו מכל קצוות הקשת הפוליטית, אתה מוזמן לראות בעצמך:

https://youtu.be/YOKWB9_HOYc

מתחיל ב-8:00

לבנט יצביעו כל הלייטים בציונות הדתית אין לו מה לדאוג, לאיחוד מפלגות הימין יש גם 5 מנדטים בטוחים בזכות עוצמה יהודית

מרצ בסכנת מחיקה בבחירות קודמות קיבלו 165 אלף קולות, מספיק שגנץ שותה מהם 15 אלף קולות והם לא עוברים

הרבה חברים שלי מגבעת שמואל ועדה הולכים דווקא עם פייגלין בגלל הליברליות, המצע הכלכלי, ובגלל שמאוכזבים מגנט אבל אולי אתה צודק. מקווה מאוד שבנט יעבור.

לגבי מרץ. הם ממש לא ימחקו. גנץ הציג רשימה ימנית למדי. אין שמץ של סיכוי שהבייס שלהם מצביע לזה. ואני חושב שהחסימה בבחירות הקודמות היתה סביב ה 130 אלף

למרצ תמיד יהיו את הבסיס שיצביע להם.

זה נכון אבל הפעם יש איחוד גדול בשמאל-מרכז, אם המצביעים שלהם ירגישו שיש סיכוי ל"מהפך" חלק מהם יעברו לגנץ

זה נכון אבל הפעם יש איחוד גדול בשמאל-מרכז, אם המצביעים שלהם ירגישו שיש סיכוי ל"מהפך" חלק מהם יעברו לגנץ

לא הבסיס שלהם שהוא אולטרא שמאל. גנץ שם ברשימה את בוגי יעלון, האוזר, יועז הנדל. אלו אנשי ימין.

זה לא מעניין אותם אם פוגי אצלם, ברגע שקרה האיחוד הזה המפלגה הזאת היא "רק לא ביבי", אני לא אומר שכל מצביעי מרצ ינהרו אליו אבל מספיק 10% והם לא עוברים אחוז חסימה

ביבי קצת מסונדל הפעם. בבחירות האלה אין מפלגה בינונית יש שתי מפלגות גדולות. וכל השאר ממש קטנות עם מספר חד ספרתי. כמעט ואין לביבי מאיפה לקחת מנדטים.

וצריך להזכיר שבסקר האחרון לפני הבחירות ב-2015. המחנה הציוני קיבלו 26, והליכוד קיבלו 22. לפי כל הסקרים מתחילת מערכת הבחירות הנוכחית הליכוד שומר על ממוצע של 30 מנדטים.

אכן בסקרים הישנים לא שאלו כלל. מדובר בסקר של לפני יותר מחודש. לפי מה שאני רואה בסקרים האחרונים כן ציינו את זהות..

לא בכולם. אותי שאלו לפני שבוע וחצי בלי לציין את זהות.

אני חושב שכל הניסיון של אנשים פה להוכיח אם עוברים או לא עוברים כבר הופך למיותר, מי שמאמין לסקרים כיום יחשוב שלא עוברים ומי שלא מאמין לסקרים הולך עם זהות, התחושות בשטח (של רוב האנשים) הן טובות ואיתם הולכים לקלפי, אם דאבל מעדיף את המגה זורד של המשיח זה גם בסדר, זכותו, יש סקרים מסויימים שגם הם מדגדגים את אחוז החסימה(מלמעלה).

הייתי פה גם אז, וגם אז הטילו עליו רפש ולכלוך. זה היה פשוט כל כך הזוי ובלתי נתפס מבחינתם שביבי יהיה ראש הממשלה, כאילו מינימום איבדו את המדינה.

ולמה אתה חושב שזה היה?

אין ספק שהתקשורת מהרגע הראשון היתה נגד ביבי, ושבשמאל הוא נתפס כיותר גרוע משרון, שנתפס כמחרחר מלחמה מסוכן. בין אם זה מוצדק ובין אם לא, דברים לא קורים בלי סיבה. לגבי רבין למשל כולם יודעים מה הסיבה, ולא חסרים גם אנשים שביקרו אותו בצורה שלא משלהבת המונים עם רצח בעיניים. אבל אף אחד לא אמר ש"מתנכלים לו סתם" או ש"הכל קונספירציה".

משום מה תומכיו של ביבי אף פעם לא מתייחסים לזה שהוא נתפס על ידי חצי מדינה בשנות התשעים כגורם לפילוג ולקרע בעם. ואנחנו מדברים כאן על רצח של ראש ממשלה. מבחינת חלקים גדולים בעם ביבי היה הבן אדם שהלהיב את ההמון ואז גינה, הלהיב ואז גינה. ואמרו לך פה מספיק על ההבדל העצום באווירה הציבורית בהפגנות נגד הליכוד לבין ההפגנות נגד רבין.

אחרי הרצח, פרס הוביל בסקרים. אם להיות הוגנים אני משוכנע שרבין היה מפסיד לביבי אם לא הרצח, אבל היתה אווירה של זעזוע שאמרה שלתת ליגאל עמיר את מה שרצה תהיה כניעה לאלימות. ואז ביבי התחיל לדבר נגד התקשורת, נגד השמאל ("שכח מה זה להיות יהודים"), וברגע האחרון כדי למנוע הפסד שלף את "פרס יחלק את ירושלים" (שלא היה מבוסס על כלום).

אתה לא יכול לנתק את השנאה לביבי מהתקופה שקדמה לרצח רבין ומהתקופה שאחרי הרצח. נכון שהיום אצל הרבה השנאה לביבי היא כבר בגדר אינרציה, וכנראה שהצעירים יותר לא יודעים למה המבוגרים כל כך שונאים אותו ובטוחים שזה סתם כי הוא מהימין, או שזה כי המדיניות שלו ממש נוראית - אבל אתה צודק, זה לגמרי אישי. כי בניגוד למנהיגים אחרים מהימין - למשל בגין או שרון - ששניהם היו מאוד שנויים במחלוקת - ביבי מעולם לא היה ממלכתי ולא התיימר להיות. הוא תמיד השתמש בשמאל ובתקשורת ככלי ניגוח כדי לשלהב את הקהל שלו.

במילים אחרות, כמו שצויין כאן כבר וכמו שאומרים בגן: הוא התחיל. בגלל שמאז שהוא חזר נראה שהוא שליט נצחי, כבר שוכחים שאפשר אחרת. אבל ביבי נבחר כל פעם מחדש על ידי שימוש בהפחדה ובדמוניזציה של כל יריב שלו. בגלל זה השמאל והתקשורת אף פעם לא יסכימו להכיל אותו. זה מעגל שמזין את עצמו, ושביבי התחיל בשנות התשעים. הוא זה שביטל את הממלכתיות, והרוויח לדעתי ב(חוסר)כבוד את זה שאף אחד לא יהיה ממלכתי כלפיו בחזרה.

קודם כל, האיחוד הוא במרכז. כשמדברים על שמאל-מרכז כוללים לפחות את העבודה, שלא חלק מהאיחוד. זה כמו שב-2006 העבודה קיוותה להפתיע את קדימה, אבל כולם דיברו על שמאל מול מרכז, לא על שמאל מול ימין-מרכז.

דבר שני, דווקא אם יש סיכוי לגוש חוסם חשוב שמרצ (שתהיה חלק ממנו) תעבור את אחוז החסימה.

אני מתלבט בינם לבין העבודה, כל עוד הם בסכנה לא לעבור את אחוז החסימה אני כנראה אצביע להם.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.