Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

תשמע עומר, בלי טיפת ציניות, אתה הבחור הכי אינטלגנט בפורום.

אני תמיד נהנה לקרוא את מה שאתה כותב כאן ומאוד נהנה לדבר איתך בשיחות פרטיות.

אבל בעניין הזה אני עם הכפכף, מצטער.

הגזמת בכוונה כדי שיקבל את הביקורת בכיף?

יש לפניו את חתול, עכבר, מוריו, פנחס וחן חן בדירוג האינטליגנציה וזה רק מהראש

כשאתה מחמיא אל תגזים כי זה ישמע מצחיק בלי שהתכוונת

ועומר לא מכיר אותך אישית אבל זה נשמע שאתה לוקח דברים קשה מדי

לכתוב לבן אדם בגיל 30 עצות לחיים ונראה לאן תגיע כאילו זה הילד שלך זה מוזר

שהסיוע הוא 1% מהתל"ג ואתה משלם עליו בתלות כמעט מוחלטת וגם מפסיד בגללו עסקאות גדולות אחרות.

אגב, היום פורסם סקר בישראל היום, זהות עם 5 מנדטים.

לא שאני חושב שהסקר מדוייק אבל זה נכון גם לשאר הסקרים שהראו שהוא עם 3 (כלומר לא עובר). לדעתי קשה לחזות ולסקור את המפלגה הזו, אבל מתוך תחושה אישית של השטח - הוא יעבור. אני אישית הצלחתי לשכנע כ 20 איש (משפחה, חברים, עבודה). העם צמא לחזון גדול, לתוכן, לחירות שזכות מציעה.

לגבי מי שאמר שהוא "לא רציני" כי רעיונותיו מהפכנים מידי, אני אומר להיפך. הוא היחיד שלא זורם עם מה שמקולקל ורק רוצה לשים עליו מייקאפ כדי שזה יראה קצת יותר טוב, זהות רוצה לשנות מהשורש.

האם כל המצע יתממש ב 10 שנים הקרובות? כנראה שלא. אבל מספיק שהם יקחו את נושא הדיור החינוך, יפתחו את רוב השווקים לתחרות *אמיתית*, יגבירו קצת את החירות של האדם יוציאו כמה שאפשר את המדינה מתהחליט בשבילנו איך לחיות - דיינו. (תהליך ארוך אבל בסופו יהיה כאן יותר חירות לאזרח ויהיה אפשר לחיות כאן ולגמור את החודש)

הופתעתי מאוד מהסקר. כי לפני כמה שבועות שאלו את עמית סגל למה הם לא מפרסמים את זהות, והוא ענה שהיא קיבלה רק 0.4%.

מישהו מכיר מישהו שאי פעם השתתף בסקר?

האמת שלפני שבועיים השתתפתי פעם ראשונה.

זהות הופיעה שם בשאלה הראשונה אבל אחר כך שאלו שאלות,ץ כמו "למי תצביע אם יהיה איחוד של ההוא עם ההוא" ושם היתה רשימת מפלגות בלי זהות. מעצבן.

מה שמוזר זה אותו 'אדם בן 30' שמתפקד כטרול קבוע כאן בפורום ומנסה בכוח להתגרות ולהעליב כאן אנשים אחרים במסווה יעני-אינטיליגנטי, אז שלא יתפלא שיוצאים עליו כאן. אם זה היה תלוי בי הוא כבר ממזמן לא היה כותב כאן והגיע הזמן שיספיק להוציא את ה-issues שלו על משתמשים אחרים. שיגיד בכלל תודה, עוד אנשים כמו עומר עונים לו כאן בכבוד כשבפועל מגיע לו אפס כבוד.

אה, ואפשר להגיד הרבה דברים על עומר, אבל 'לוקח דברים קשה מדי' זה לא אחד מהם. הוא מלא הומור עצמי ומגיב רק כשיש אנשים כמו כפכף שבאופן קבוע מתלבשים עליו ולא משחררים. הלוואי על כולנו להגיב ככה.

אני לא מסכים עם פייגלין בחלק מהשקפות העולם המדיניות והכלכליות שלו אבל מבחינה חברתית אני מאד מאמין בחירות וחופש והוא מציע את זה בצורה מאד מרשימה ולצערי נדירה בפוליטיקה בארץ. לא מתרפס מסתייג או משתמע לשתי פנים. מעבר לכך הבחירות המקדימות הפתוחות היא היסטוריה בפוליטיקה הישראלית - אבסורד מבחינתי שניתנה לנו זכות (די נדירה) לבחור במפלגה בה אנחנו מאמינים אבל במרבית המפלגות אנחנו לא יכולים לבחור את האנשים שיעמדו בראשה

אני חושב שיש הרבה נושאים שפייגלין אומר שהם לא באמת ריאלים, לא ב4 השנים הקרובות גם אם הוא יבחר, החינוך או הצבא לא ישתנו דרכו, לא עכשיו לפחות אז כרגע אני לא רואה סיבה למה לא לבחור גם אם אני לא מאמין במה שהוא אומר מאה אחוז.

אני חושב שהעניין עם הלגליזציה שמאוד חשובה לו, לדעתי הרבה יותר מעבר לחופש של כל אדם לעשן, זה שיש אנשים שממש צריכים את זה כדי לטפל במחלות שלהם ולא יכולים זה הדבר הכי חשוב והוא היחידי שאומר את זה.

מישהו מכיר מישהו שאי פעם השתתף בסקר?

אמא שלי תמיד אומרת ההפך בסקרים, אלא אם זה סקר מטעם המפלגה, ואז היא תומכת נלהבת של המפלגה בצורה מוגזמת (לא משנה אם זה הליכוד, העבודה, או אחר)

כי היא נהנת להטריל אותם

איזה מפלגה טרנדית. מי השפן הבא? אליניב ברדה?

אני חס וחלילה לא בא להגן להגן על בני גנץ ואסף זמיר(בלעע) אבל מפלגה טרנדית זאת פשוט מכבסת מילים.

אני חס וחלילה לא בא להגן להגן על בני גנץ ואסף זמיר(בלעע) אבל מפלגה טרנדית זאת פשוט מכבסת מילים.

יכול להיות שאתה צודק. אמרו את זה גם על יאיר לפיד (וזה היה נכון גם לגביו) ובכל זאת לי זה נראה כמו מפלגת יעני ללא פוליטיקה עם רשימת מחאה טרנדית עם תוחלת חיים קצרה.

שהסיוע הוא 1% מהתל"ג ואתה משלם עליו בתלות כמעט מוחלטת וגם מפסיד בגללו עסקאות גדולות אחרות.

אגב, היום פורסם סקר בישראל היום, זהות עם 5 מנדטים.

לא שאני חושב שהסקר מדוייק אבל זה נכון גם לשאר הסקרים שהראו שהוא עם 3 (כלומר לא עובר). לדעתי קשה לחזות ולסקור את המפלגה הזו, אבל מתוך תחושה אישית של השטח - הוא יעבור. אני אישית הצלחתי לשכנע כ 20 איש (משפחה, חברים, עבודה). העם צמא לחזון גדול, לתוכן, לחירות שזכות מציעה.

לגבי מי שאמר שהוא "לא רציני" כי רעיונותיו מהפכנים מידי, אני אומר להיפך. הוא היחיד שלא זורם עם מה שמקולקל ורק רוצה לשים עליו מייקאפ כדי שזה יראה קצת יותר טוב, זהות רוצה לשנות מהשורש.

האם כל המצע יתממש ב 10 שנים הקרובות? כנראה שלא. אבל מספיק שהם יקחו את נושא הדיור החינוך, יפתחו את רוב השווקים לתחרות *אמיתית*, יגבירו קצת את החירות של האדם יוציאו כמה שאפשר את המדינה מתהחליט בשבילנו איך לחיות - דיינו. (תהליך ארוך אבל בסופו יהיה כאן יותר חירות לאזרח ויהיה אפשר לחיות כאן ולגמור את החודש)

אני שואל חברים משפחה,לקוחות בבר ולפעמים אפילו סתם נהג מונית בנסיעה של 5 דק', או סתם אם מתפתח שיח עם שכן במעלית, שואל לשלומם ואם זורם למי הם חושבים להצביע.

רובם הגדול לא יודע למי להצביע, ובחצי דקה של שיחה מסביר להם קצת על זהות, חלקם שמעו אבל כולם התעניינו ואמרו שימשיכו לחקור, בייחוד אלו שלא רצו להצביע בכלל.

אני חושב שזאת העבודת שטח הכי טובה, ברגע שהם יחקרו ויראו את הרעיון הם גם ישכנעו את הסביבה הקרובה להם.

אבל זה לא קרוב לאמת אפילו

הסיוע האמריקאי הוא מעל 15 אחוז מתקציב הביטחון

ואיזה עסקאות אנחנו מפסידים ? האמריקאים מגבילים אותנו רק במכירת נשק לסינים, ופייגלין בעצמו הפגין עם הפאלון גונג מול השגרירות הסינית (פוליטיקאי היחיד שיש לו אומץ לזה). אז הוא רוצה שנמכור לרוסיה נשק ?

הדעות שלו זה כמו אורגיה בין משיחיות עם לאומנות וליברליות עם קפיטליזם מנותק מהמציאות.

הוא לא נלקח ברצינות, לא כי הדעות שלו הזויות ומהפכניות, אלא כי מספיק אנשים בפוליטיקה יודעים שאין לו כישורים כדי להוביל מהפכות כאלו. מפלגות קטנות לא באמת יכולות לכולל מהפך ולשנות דברים, אבל בוחרים בהם כדי לקדם אג’נדה, מרץ או שס לדוגמא זה מפלגות שבחיים לא יגשימו את המצע שלהם אבל כל אחד יודע איזה דעה ובמה הם כן ולא יתמכו ולכן מצביע להם. אצל זהות אין את זה. סתם תערובת של כיוונים שונים בנושא מדיני-חברתי-וכלכלי שטכנית לא אמורים להכנס לשום קואליציה.

אבל זה לא קרוב לאמת אפילו

הסיוע האמריקאי הוא מעל 15 אחוז מתקציב הביטחון

ואיזה עסקאות אנחנו מפסידים ? האמריקאים מגבילים אותנו רק במכירת נשק לסינים, ופייגלין בעצמו הפגין עם הפאלון גונג מול השגרירות הסינית (פוליטיקאי היחיד שיש לו אומץ לזה). אז הוא רוצה שנמכור לרוסיה נשק ?

הדעות שלו זה כמו אורגיה בין משיחיות עם לאומנות וליברליות עם קפיטליזם מנותק מהמציאות.

הוא לא נלקח ברצינות, לא כי הדעות שלו הזויות ומהפכניות, אלא כי מספיק אנשים בפוליטיקה יודעים שאין לו כישורים כדי להוביל מהפכות כאלו. מפלגות קטנות לא באמת יכולות לכולל מהפך ולשנות דברים, אבל בוחרים בהם כדי לקדם אג’נדה, מרץ או שס לדוגמא זה מפלגות שבחיים לא יגשימו את המצע שלהם אבל כל אחד יודע איזה דעה ובמה הם כן ולא יתמכו ולכן מצביע להם. אצל זהות אין את זה. סתם תערובת של כיוונים שונים בנושא מדיני-חברתי-וכלכלי שטכנית לא אמורים להכנס לשום קואליציה.

הפסקה הראשונה שלך לא מדוייקת (בלשון המעטה) ולא לא מדובר על הסינים, היו עוד המון הגבלות מול מדינות שארה"ב רוצה להיות הבלעדית מולן.

והפסקה השניה שלך היא גיבוב של סטיגמות שהתקשורת מדביקה עליו אבל אצל הרבה מאוד הוא דווקא נתפס אחרת לגמרי וכשקוראים את המצע שלו ומסתכלים על הפעילות שלו בזמן הקצר שהיה בכנסת, רואים שהוא בדיוק הפוך מדמות הסהרורי שניסת לייצר כאן. אני חושב שזה קצת נוגע לעניין שאתה לא חי בארץ אז ניזון נטו מהתקשורת שלא באמת משקפת. מי בדיוק "לא לוקח אותו ברצינות" בפוליטיקה? ביבי לקח אותו כפרוייקט והיה באובססיה ממנו ורק אחרי שנים הצליח. בבחירות פנימיות בליכוד הוא קיבל שליש מהקולות כשביסי ראש ממשלה מכאן לפופולרי, זה לא מובן מאליו.ומה שביבי וכץ עשו עכשיו לשרוד השכל, זה מה שהם עשו לפייגלין ולכל מי שלא הולך לפי הקו שלהם (שזה אומר דאגה קודם לשרידות הפוליטית ורק אחר כך לאינטרס של הציבור).

נכון שיש לו חזון רחב וגדול וזה קצת עוף מוזל בפוליטיקה בה כולם התרגלו להגיד אותו הדבר אבל עד שבא מישהו ומדבר גם תוכן וגם תאכלס, ובאמת מתייחס לבסיס של השיטה, רצוי לקחת אותו ברצינות.אפשר כמובן לא להסכים איתו וזה בסדר, אבל לזלזל? טוב זה הכי קל למי שאין באמת חזון אחר להציע מלבד הדשדוש הקיים.

סטלן, גולן ענה לך יפה. גולן חבר ועד לזה שזורם עם בדיחות עליי, וחלקן מגיעות מאנשים גם פה. אני מניח שאם תנסה לעשות משום מה סטטיסטיקה, תראה שאני אחד האנשים שצוחקים עליו הכי הרבה פה. רק מה? מקבל את זה שמזמין את זה לפעמים עם התגובות שלי, לא נעלב באופן כללי מהומור, ולא לוקח את זה ללב ולא עושה סיפור.

הבעיה שלי היא אנשים שנתפסים עליי. ובינינו, בגלל שאני זורם עם בדיחות עליי, לפעמים קל לאנשים מסויימים (שיכול למנות על פחות מכף יד בפורום) להגיב תגובות שכל מטרתן לצחוק עליי, כדי להשתתף בדאחקה ולצחוק על מישהו אחר. זה פחדני בעיניי. אין בן אדם שזורם עם בדיחות עליו בפורום הזה יותר ממני. הבעיה שלי היא עם אנשים שלא עושים את זה ברוח טובה. והאנשים האלה לרוב עושים את זה גם לאחרים. ואני אגיד לך יותר - עם כמה שיישמע "מגוחך", יש לי מעמד בפורום. עניין של ותק. בגלל זה יש הרבה שלא מגיבים כשצוחקים עליהם, כי אין להם את זה. המציאות היא שלמשתמשים מסויימים בפורום מותר יותר. יש כאלה שלצערי יכולים לכתוב הודעות גועל נפש על אחרים ולא יעשו להם כלום. אני מכיר בזה, ומכיר בזה שלי מותר להגיב להם, בניגוד לאחרים. לא כי הדעה שלי שווה יותר, אלא כי ככה הדינמיקה של הפורום עובדת.

ובתור בן אדם שיודע שלא ימחקו לו הודעות ושלא ינעלו לו נושאים, אני גם מנצל את זה. אני ממש לא היחיד שב"מעמד" הזה, אני פשוט היחיד שמודה בזה שיש לו אותו.

כל עוד בפורום הזה לאחרים מותר להיכנס באחרים כדי להרגיש גדולים כי למנהלים לא נעים להרחיק אותם, אני ארגיש חופשי לכתוב להם אישית מה אני חושב, ועל גבי הפורום כמו שהם עושים לאחרים, כי המנהלים לא יכולים למחוק הודעות שלי בלי למחוק שלהם. ואם ימחקו שלי וגם שלהם, אז זה גם סבבה.

יכול להיות שאני טועה אבל זה הרושם שהשארת

מישהו שאין לו שום השפעה על החיים שלך צחק עליך באינטרנט, ועוד מישהו שאף אחד לא לוקח ברצינות

בשביל מה לקחת קשה

כי לאנשים יש רגשות. אם היית בן אדם שהוא תמיד ה-butt of the joke, אולי היית מבין. ושוב, כמו שגולן כתב, אני מקבל את זה לרוב באהבה. כשזה ברוח טובה. כשזה לא, לא אשקר, זה מפריע.

כל הקטע של "בן אדם שאין לו השפעה על החיים שלך" נכון בתיאוריה, בפועל גם סופרים נחשבים נעלבים מטוקבקים, תאמין או לא. כשבן אדם שמקבל לגיטימציה לצחוק על כל העולם צוחק עליך, ולא באופן הוגן, זה משפיע.

תסמוך עליי שאם היית מקבל חצי מהתגובות שהייתי מקבל, היית מתפוצץ. רק שכמו שגולן אמר, אני יודע להכיל את זה לרוב. אבל מה לעשות, אני בן אדם, גם לי יש גבול.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.