Jump to content

בחירות 2019

MaTa

Recommended Posts

שווימר בעזרת איזה כלים אתה מזהה מגמות?

אין ספק שמה שסימל את שליטת האליטה הקיבוצית בתקופת הקמת המדינה מסמל מגמות גם היום.

הנתון האמפירי זה בעיקר הגיוס לצבא ואחכ לקצונה.

חוץ מזה אני חי בתוך עמי, גדלתי בבני ברק בשכונת חילונית , חונכתי במערכות ממלכתיות דתיות, המשפחה הרחבה שלי חילונית וכך גם חלק גדול מחבריי, הקמתי מכינה בגליל ושירתתי רוב השנים בדרום שם אני רואה את כלל האוכלוסיות שמתגייסות לצבא ואני גם שם לב את מי אני פוגש פחות.

קורא הרבה אקטואליה , אני חושב שיש לי פרספקטיבה מספיק רחבה לזהות מגמות.

אתה חושב שאני טועה, סבבה, תתוכח איתי ותוכיח לי אחרת.

בנתיים אני לא רואה שמישהו פה מתווכח על המגמות שאני מצביע עליהם, פשוט מנסים להסביר שהפרשנות שלי מוטעת.

אתה לא מסוגל לזהות הומור אפילו כשהוא מרביץ לך עם פטיש פלסטיק, מרסס אותך בספריי שלג ובורח?

ממך לא ומסתבר שאני לא היחידי..

למרות שאמרתי כבר שאני יודע שאתה מתלוצץ וכתבתי שגם מהצחוק אני לומד דברים.

אבל יש מצב שצחקת במקומות שפיספסתי, תבדוק את עצמך למה.

ממך לא ומסתבר שאני לא היחידי..

למרות שאמרתי כבר שאני יודע שאתה מתלוצץ וכתבתי שגם מהצחוק אני לומד דברים.

אבל יש מצב שצחקת במקומות שפיספסתי, תבדוק את עצמך למה.

אגיש לך תחקיר מסודר מחר.

כמו שחשבתי. תודה על התשובה הכנה.

אני אשמח שתסביר לי אחרת אם אתה חושב אחרת, האם אנשי השמאל דווקא מחוברים למדינה ומצביעי הימין מאיימים שיעזבו אותה בתקופות שהמדינה מפנה להם גב.

תוסיף לרשימת המקורות שלי את העובדה שאני קצת מכיר את עולמם של החיילים הבודדים ופרויקטים של עלייה, גם ישובים חדשים שקמים בארץ אני די מכיר מקרוב כחלק מפרויקט שעניין אותי פעם, גם טיולים לאורך השנים עשו את שלהם.

כשאני משכלל את הכל יוצא לי תמונה מאוד ברורה ומגמתית שלא משאירה שום ספק לקשר בין דתיות לציונות.

תנסה להסביר מה זו ציונות ואז תחזור לרשימה שלי ותבין שזה זה

אני אשמח שתסביר לי אחרת אם אתה חושב אחרת, האם אנשי השמאל דווקא מחוברים למדינה ומצביעי הימין מאיימים שיעזבו אותה בתקופות שהמדינה מפנה להם גב.

תוסיף לרשימת המקורות שלי את העובדה שאני קצת מכיר את עולמם של החיילים הבודדים ופרויקטים של עלייה, גם ישובים חדשים שקמים בארץ אני די מכיר מקרוב כחלק מפרויקט שעניין אותי פעם, גם טיולים לאורך השנים עשו את שלהם.

כשאני משכלל את הכל יוצא לי תמונה מאוד ברורה ומגמתית שלא משאירה שום ספק לקשר בין דתיות לציונות.

אנסה להסביר מה זו ציונות ואז תחזור לרשימה שלי ותבין שזה זה

אני מכיר את עולמם של החיילים הבודדים קצת יותר מקרוב. 3.5 שנים בבית חייל ליתר דיוק.

כמו שחשבתי. תודה על התשובה הכנה.

בחיילים הזוטרים ופיקוד הזוטר יש הרבה חיילים דתיים (אם אני לא טועה בפיקוד יש מעל 50 אחוז) לא יודע אם רוב אבל כמו ששויימר כתב מתוך 10 הבתי ספר שמהם הולכים לקרבי 7 זה דתיים.

רק שלא תבינו אותי לא נכון אני בעד כל חייל בטח אם לוחם, אם הוא ימני או שמאלני זה גם לא מעניין, בצוות של בין דוד שלי היה מצביע מרצ

אני מכיר את עולמם של החיילים הבודדים קצת יותר מקרוב. 3.5 שנים בבית חייל ליתר דיוק.

לא אמרתי שאני היחידי שמכיר, ולא אמרתי שיותר מכולם..

אני לא מבין מה אתה רוצה?! פעם רציני ופעם מתלוצץ, אתה לא ברור..

לא אמרתי שאני היחידי שמכיר, ולא אמרתי שיותר מכולם..

אני לא מבין מה אתה רוצה?! פעם רציני ופעם מתלוצץ, אתה לא ברור..

מה אתה מגיב בתוקפנות? מה עובר עלייך?

יש לך תחושת רדיפה חמורה.

יש לך תחושת רדיפה חמורה.

יש לך תחושת רדיפה חמורה

צחוקים איתך בתכלס

בחיילים הזוטרים ופיקוד הזוטר יש הרבה חיילים דתיים (אם אני לא טועה בפיקוד יש מעל 50 אחוז) לא יודע אם רוב אבל כמו ששויימר כתב מתוך 10 הבתי ספר שמהם הולכים לקרבי 7 זה דתיים.

רק שלא תבינו אותי לא נכון אני בעד כל חייל בטח אם לוחם, אם הוא ימני או שמאלני זה גם לא מעניין, בצוות של בין דוד שלי היה מצביע מרצ

מצביע מרצ בצוות קרבי?

להה... אין מצב

מצביע מרצ בצוות קרבי?

להה... אין מצב

זה נשמע כאילו הוא ראה חייזר, מי שמסתובב ביחידות הקרביות יודע שזה לא כל כך רחוק מהמציאות..

הייתי לוחם בתותחנים. היו המון המון שמאלנים.

לא מעט מצביעי מרץ, המון מצביעי העבודה.

ועוד יותר חילונים אתאיסטים מוחלטים.

ההכללות שהולכות פה הזויות.

ואני אגיד לך יותר מזה? לא תמיד אנשים מרגישים נוח להתחיל להגיד את הדעות שלהם באיזורים כל כך רגישים.

המון פעמים נהגי מונית/מרצים/קולגות/אנשים רנדומלים יכולים לזרוק לי משהו רנדומלי על פוליטיקה שאני יכול לחלוטין לא להסכים איתו, ואני אחייך בנימוס ולא אגיב.

אז בטח שבמחסום או באימון בשטח אני לא אתחיל לריב על פוליטיקה.

רק עם חברים קרובים שהדעה שלהם מעניינת אותי ואני יודע שאנחנו יכולים להתווכח שעות ואחכ להמשיך כאילו כלום לא קרה אני אכנס לנושאים הרגישים האלה.

אז ככה שמהתרשמות מ"שיחות" לא הייתי מסיק מסקנות כל כך מכלילות וכל כך מרחיקות לכת.

להגיד שאין שמאלנים קרביים, או שכל הקרביים החילוניים הם מסורתיים ואין בכלל אתאיסטים (ומה תגיד על לא יהודים שמשרתים בקרבי?) זה על גבול ההסתה.

כנל לגבי הירידה מהארץ, מכיר כמה אנשים מהחברה שאני עובד בה שעברו לחול בשביל שדרוג בשכר. כולם ימנים.

הייתי לוחם בתותחנים. היו המון המון שמאלנים.

לא מעט מצביעי מרץ, המון מצביעי העבודה.

ועוד יותר חילונים אתאיסטים מוחלטים.

ההכללות שהולכות פה הזויות.

ואני אגיד לך יותר מזה? לא תמיד אנשים מרגישים נוח להתחיל להגיד את הדעות שלהם באיזורים כל כך רגישים.

המון פעמים נהגי מונית/מרצים/קולגות/אנשים רנדומלים יכולים לזרוק לי משהו רנדומלי על פוליטיקה שאני יכול לחלוטין לא להסכים איתו, ואני אחייך בנימוס ולא אגיב.

אז בטח שבמחסום או באימון בשטח אני לא אתחיל לריב על פוליטיקה.

רק עם חברים קרובים שהדעה שלהם מעניינת אותי ואני יודע שאנחנו יכולים להתווכח שעות ואחכ להמשיך כאילו כלום לא קרה אני אכנס לנושאים הרגישים האלה.

אז ככה שמהתרשמות מ"שיחות" לא הייתי מסיק מסקנות כל כך מכלילות וכל כך מרחיקות לכת.

להגיד שאין שמאלנים קרביים, או שכל הקרביים החילוניים הם מסורתיים ואין בכלל אתאיסטים (ומה תגיד על לא יהודים שמשרתים בקרבי?) זה על גבול ההסתה.

כנל לגבי הירידה מהארץ, מכיר כמה אנשים מהחברה שאני עובד בה שעברו לחול בשביל שדרוג בשכר. כולם ימנים.

שמע אני לא רוצה לזלזל אבל כשדיברתי על קרבי לא התכוונתי לתותחנים, וגם שם אתה יודע ששמאלנים זה משהו שכמעט לא קיים.

מה שאתה מתאר זה סביבה ימנית ששמאלנים לא מרגישים בנוח לומר את דעתם ןזה מחזק את הטיעון.

עזוב קרבי, המשרתים בכלל נוטים ימינה ורואים את זה בכל מערכות הבחירות האחרונות שהימין הקשה מקבל עוד מנדט או שניים אחרי ספירת קולות החיילים.

אתה כמו קודמך נופל בפח "אני מכיר", גם אני מכיר..

ברור שאני מכליל, זה בדיוק מה שעושים כדי ללמוד על מגמות , מכלילים.

אין פה דיון על אם יש חייל שמאלני אתאיסט , ברור שיש!

הטענה שלי על מגמות שמוכיחות שהשמאל מתגייס פחות ופחות בדגש על קרבי בדגש על חי"ר בדגש על סיירות והימין בדיוק הפוך..

והכל בהכללה ורק בהכללה, המקרים האחרים לא מעניינים ולא רלוונטים לדיון.

הגיבו פה עוד כמה לוחמי חי"ר והעידו שאני ממש לא מגזים, אחד סיפר שהוא שמע שבצוות של דוד שלו יש מצביע מרצ, אתה מבין על מה אני מדבר?!

שמע אני לא רוצה לזלזל אבל כשדיברתי על קרבי לא התכוונתי לתותחנים, וגם שם אתה יודע ששמאלנים זה משהו שכמעט לא קיים.

מה שאתה מתאר זה סביבה ימנית ששמאלנים לא מרגישים בנוח לומר את דעתם ןזה מחזק את הטיעון.

עצוב קרבי, המשרתים בכלל נוטים ימינה ורואים את זה בכל מערכות הבחירות האחרונות שהימין מקבל עוד מנדט או שניים אחרי ספירת קולות החיילים.

אתה כמו קודמך נופל בפח "אני מכיר", גם אני מכיר..

ברור שאני מכליל, זה בדיוק מה שעושים כדי ללמוד על מגמות , מכלילים.

אין פה דיון על אם יש חייל שמאלני אתאיסט , ברור שיש!

הטענה שלי על מגמות שמוכיחות שהשמאל מתגייס פחות ופחות בדגש על קרבי בדגש על חי"ר בדגש על סיירות והימין בדיוק הפוך..

והכל בהכללה ורק בהכללה, המקרים האחרים לא מעניינים ולא רלוונטים לדיון.

הגיבו פה עוד כמה לוחמי חי"ר והעידו שאני ממש לא מגזים, אחד סיפר שהוא שמע שבצוות של דוד שלו יש מצביע מרצ, אתה מבין על מה אני מדבר?!

וואלה? לוחם בתותחנים הוא לא לוחם? טוב לדעת.

בניגוד להוא שאמר שהוא מכיר בן דוד שמכיר, אני אמרתי שהיו הרבה, הרבה מאוד.

אז טוב לדעת שאתה מכליל בהכללה שלך רק מקרים שמתאימים לך.

ולהמנע מלדבר על פוליטיקה במקום כל כך רגיש כמו מחסום, שכולם ב8-8 בלי שעות שינה, זה לא קשור לעניין של סביבה ימנית בהכרח.

ברור שהימין הוא הרוב בצבא, כמו שהוא הרוב במדינה.

אבל להגיד שאין לוחמים שמאלניים או אתאיסטים, זה פשוט לא נכון וזה עוד אחד מהצעדים שנועדו לעשות לשמאל דה לגיטימציה ולהפוך אותו לקללה.

אפשר לחשוב שירושלים כבר מזמן לא מאוחדת ולא יקרה כלום אם שועפט לא תהיה חלק ממדינת ישראל, ועדיין להילחם בארגוני טרור ובמדינות ששואפות להשמיד אותנו.

לא הכל זה שחור ולבן. או שאני שמאלני אתאיסט עוכר ישראל שישרת במודיעין ויברח מפה בהזדמנות הראשונה, או שאני ימני דתי שהולך לקרבי ולא עוזב בשביל כלום.

אגב, גם שחקן כדורגל שהולך לשחק בחו"ל הוא שמאלני בעינייך? מה ההבדל בינו לבין עובד הייטק שעוזב בשביל משכורת כפולה במדינה אחרת?

שויימר מה זה בשבילך חילוניים?

במחלקה שלי סיימנו 10 חפשים ושבת אף אחד מהם לא היה שומר

על שמאלנים אין לי עניין להגן, ובכל ה3 שנים שלי כלוחם לא נתקלתי אפילו באחד מהם, אבל בוא לא נעוף על עניין הדתיים

כי השמאלנים הסיירת מטכל והימנים בגדוד

שוימר לך ליחידות המובחרות הרוב שם עדיין בני קיבוצים, ואנשי מרכז-שמאל אשכנזים מהשרון או ממכבים/רעות

ורוב צמרת הצבא אגב שמאלנים

וואלה? לוחם בתותחנים הוא לא לוחם? טוב לדעת.

בניגוד להוא שאמר שהוא מכיר בן דוד שמכיר, אני אמרתי שהיו הרבה, הרבה מאוד.

אז טוב לדעת שאתה מכליל בהכללה שלך רק מקרים שמתאימים לך.

ולהמנע מלדבר על פוליטיקה במקום כל כך רגיש כמו מחסום, שכולם ב8-8 בלי שעות שינה, זה לא קשור לעניין של סביבה ימנית בהכרח.

ברור שהימין הוא הרוב בצבא, כמו שהוא הרוב במדינה.

אבל להגיד שאין לוחמים שמאלניים או אתאיסטים, זה פשוט לא נכון וזה עוד אחד מהצעדים שנועדו לעשות לשמאל דה לגיטימציה ולהפוך אותו לקללה.

אפשר לחשוב שירושלים כבר מזמן לא מאוחדת ולא יקרה כלום אם שועפט לא תהיה חלק ממדינת ישראל, ועדיין להילחם בארגוני טרור ובמדינות ששואפות להשמיד אותנו.

לא הכל זה שחור ולבן. או שאני שמאלני אתאיסט עוכר ישראל שישרת במודיעין ויברח מפה בהזדמנות הראשונה, או שאני ימני דתי שהולך לקרבי ולא עוזב בשביל כלום.

אגב, גם שחקן כדורגל שהולך לשחק בחו"ל הוא שמאלני בעינייך? מה ההבדל בינו לבין עובד הייטק שעוזב בשביל משכורת כפולה במדינה אחרת?

לא אמרתי לא טוב, אבל יש הבדל במוטיבציה ובאוכלוסיה של החתך שמגיע לתותחנים לבין חי"ר, אתה עושה הנחות לשמאל כשאתה אומר שהיצוג שלהם בצבא זה כמו במדינה, זה פשוט לא נכון ולא קרוב.

עובדה שפעם אחר פעם קולות החיילים מוסיפים מנדטים לימין.

אם זה כמו שאמרת אז התוצאה לא הייתה משתנה בטח כשמדובר על נתח יחסית קטן לזה של האוכלוסיה.

אני מכבד את דעתך ואין לי עניין להתווכח איתך עכשיו על ירושלים, אני פשוט טענתי ששמאל בסגנון של כפכף שבז ליהדות ולדתיים, שמאל כמוהו שששוקל להגר מפה ושאומר בזלזול שאנשים כמוני מאמינים בפיסת אדמה שהובטחה להם זה שמאל שגם לא נמצא במקומות שמשלמים את המחיר, זהו זו הטענה שלי ואין לי יותר מידי טענות שאני בטוח בהם כמו בזו.

אתה סתם נכנס לויכוח לא שלך ומנסה להראות שאצלי כל אחד הוא שמאלני, לא אמרתי את זה.

כן אמרתי שיש קשר בין דתיות לציונות ושהמגמות מאוד ברורות וחזרתי כמה פעמים על עצמי כשאמרתי שיש כרגע מצבי ביניים .

לא ביקשתי להדביק לכולם שמאלנים מחר בבוקר , זו סתם דמגוגיה השאלות שלך.

תנסה לרדת לסוף דעתי ולא לחפש בכוח להתווכח.

אתה חושב שאני טועה במהות?

במגמות?

עזוב אותי מלתת ציונים לספקולציות שאתה מביא, זה לא העניין

שוימר לך ליחידות המובחרות הרוב שם עדיין בני קיבוצים, ואנשי מרכז-שמאל אשכנזים מהשרון או ממכבים/רעות

נו וזה סותר את המגמה שאני מצביע עליה או שזה עדיין ככה?

ורוב צמרת הצבא אגב שמאלנים

עדיין

חיילים כידוע הם בני 18-21, זה גיל שהתודעה הפוליטית אצל רוב האנשים עוד לא מפותחת מספיק, וכמעט כל חייל יצביע אוטומטית לימין ויגיד מוות לערבים, אגב גם אני הייתי כך. לכן זה לא מדד.

במילואים לעומת זאת אני פוגש הרבה אנשים ששרתתי איתם בסדיר ולא מעט מהם השתנו, לא בצורה קיצונית אמנם, אבל כן יש איזושהי מגמה של התמתנות

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.