Jump to content

גמר הליברטדורס

Echoes

Recommended Posts

רק לאחרונה התפרסם שבוקה התחילה להפעיל באצטדיון דוכן אוכל כשר

הנשיא של בוקה התנגד לקיום הגמר בשבת למען האוהדים היהודים. ובכלל תמיד לבוקה יש זיהוי חזק מאוד עם הקהילה היהודית

כמה הוא חזק כבר ?

סטטיסטית סביר להניח ש 10-20 אחוז מהאוהדים שלהם הם חובבי נאצים כמו כל שאר הקהלים בארגנטינה

כי משמעותית יש יותר אנשים שעושים קידוש בשבת והולכים לבית כנסת מאשר בשבת עצמה(שגם יש סעודה שלישית בערך ב16:00) והולכים להתפלל

זה לא ילך

כי משמעותית יש יותר אנשים שעושים קידוש בשבת והולכים לבית כנסת מאשר בשבת עצמה(שגם יש סעודה שלישית בערך ב16:00) והולכים להתפלל

זה לא ילך

ב 21:00 בערב אני ושב שזה כבר אחי בית כנסת וקידוש

א.שבת בחורף נכנס מוקדם נכון, בקיץ נכנס מאוחר.

ב.להגיע למשחק כדורגל אתה צריך כמה שעות קודם..זה כבר יוצר סתירה רצינית.

ג.ערב שבת זה יום עם כל המשפחה, לא יוותרו על זה

בקיצר זה לא סביר אחינו

כל-כך לא התעיינתי בליגה הזו שאני אפילו לא מעודכן בפורמט שם :-(, מרגיש כמו המבוגרים שמזכירים בנ.ב.א את מייקל ג'ורדן כל פעם שמדברים על נ.ב.א עכשווי.

למה שישחקו בשישי בערב? עם כל הכבוד, יש לא מעט צופים ושחקני כדורגל שמכבדים את השבת(קידוש, בית כנסת וכ'ו)..

הרגע המבאס הזה שאומרים שמי שזוכר את ג'ורדן הוא מהמבוגרים האלה…

לא הבנת אותי נכון

גם אני ראיתי את ג'ורדן

הכוונה לאלה שלא צופים אדוקים בלשון המעטה ואם אומרים להם נ.ב.א הם ישר זורקים ג'ורדן(לרוב מבוגרים שמכירים אותו)

כל-כך לא התעיינתי בליגה הזו שאני אפילו לא מעודכן בפורמט שם :-(, מרגיש כמו המבוגרים שמזכירים בנ.ב.א את מייקל ג'ורדן כל פעם שמדברים על נ.ב.א עכשווי.

למה שישחקו בשישי בערב? עם כל הכבוד, יש לא מעט צופים ושחקני כדורגל שמכבדים את השבת(קידוש, בית כנסת וכ'ו)..

אני מכיר רק את ההרכב המיתולוגי של הבולס (:

(יודע שלא בדיוק התכוונת)

והימרתי על דאלאס שלקחו אבל זו אמורה הייתה להיות בדיחה :0

רק לאחרונה התפרסם שבוקה התחילה להפעיל באצטדיון דוכן אוכל כשר

הנשיא של בוקה התנגד לקיום הגמר בשבת למען האוהדים היהודים. ובכלל תמיד לבוקה יש זיהוי חזק מאוד עם הקהילה היהודית

לא זוכר אם רשמתי את זה בעמודים הקודמים או לא אז נכתוב שוב :)

דווקא ריבר המכונה המיליונרים מזוהה הרבה יותר עם היהודים מאשר בוקה שנחשבת יותר לקבוצה של העמך והמהגרים. זה מגיע בגלל הקרבה של האיצטדיון לשכונות המבוססות של בואנוס איירס (בלגרנו, פלרמו, נונייס) שם גרים רוב היהודים. בלי קשר מן הסתם אלה 2 הקבוצות הגדולות של ארגנטינה אז סטטיסטית הגיוני שיהיו להן גם הרבה אוהדים יהודים.

כי הפועל תל אביב פועלים של הביצים שלי

על כל אחד ביציע של הפועל שיכול לענות על ההגדרה הזאת תמצא חמישה ביציע של מכבי

ואני לא מדבר על מכבי "האליטה", כשהקבוצה הכי ממסדית בישראל זה השרמוטות

האוכלוסיה שמרכיבה את הקהלים של בוקה וריבר די דומה, המקור אותו מקור (גם ריבר במקור מלה בוקה), כשיש לריבר גם נציגות של אוהדים יותר עשירים בעיקר כי הם משחקים בחלק יותר עשיר של בואנוס איירס.

אפס דימיון למכבי-הפועל, הרקע בארגנטינה שונה בתכלית מהישראלי (נגיד שהפועל פועלים גם היום, מה שאמור מהמציאות. מעמד הפועלים הישראלי זה לא צווארון כחול קלאסי, עניים מרודים שחיים בשכונות קשות, אלא ממסד, הסתדרות, מפא"י וכד'. אכבר מיז'ונאריוס). בתכלס הקטע שנצמדו בארץ לצבעים חביב, בוקה הקבוצה הכי אהודה בארגנטינה, קצת מכבי כזאת, וזהו.

תקנו אותי אם אני טועה, אבל החיבה לבוקה בקרב הקהל של מכבי הייתה בגלל שבתחילת שנות האלפיים אנשים מהיציע נסעו לדרום אמריקה, נתקלו בקבוצה עם קהל טוב וצבעים נכונים והחליטו לייבא לארץ, לא?

דיברתי בגדול על זהות היסטורית אבל אם אתם אומרים שגם ריבר צמחה מלה בוקה אז חידשתם לי.

בגדול אין לזה היום שום רלוונטיות ובטח שלא בארץ עם מכבי והפועל שהכל התערבב. מעמד גבוה ומעמד נמוך, מזרחים או אשכנזים, ימנים או שמאלנים, כולם נמצאים ביציעים של 2 הקבוצות.

לריבר יש קהל גדול בשכונת פוארטה אפצ'ה (אחד המקומות העניים) וגם קרלוס טבז (בוקה) משם.

בתחילת שנות האלפיים היה הבדל: הקהל של ריבר היה מכניס הרבה יותר כסף ולכן יכול היה לנסוע עם ארגנטינה לגרמניה \ ריבר לברזיל ולמעשה היה הקהל החזק ביותר למשך כמה שנים בודדות.

לא מתיימר יותר מדי להבין בין עשירים לעניים שם(למרות שפעם אמרו שריבר הם העשירים וכ'ו) אבל כמובן שבארץ אין שום דמיון כמו שנאמר פה

כולם בארץ מעורבבים, אין שכונות מזוהות בארץ של קהל מסוים כבר..עשירים, פועלים, ספרדים, אשכנזים..אין מגזר פה

זוכרים שאל לוקו ובוקה היו בארץ ושיחקו נגד מכבי?

שמישהו יסדר משחק פתיחה לבלומפילד החדש נגדם.. נחנוך גם איצטדיון וגם את חזרתו של זהבי (כן בטח).

תקנו אותי אם אני טועה, אבל החיבה לבוקה בקרב הקהל של מכבי הייתה בגלל שבתחילת שנות האלפיים אנשים מהיציע נסעו לדרום אמריקה, נתקלו בקבוצה עם קהל טוב וצבעים נכונים והחליטו לייבא לארץ, לא?

אני לא יודע מי ואיך בדיוק "ייבא" לארץ את העניין הזה עם בוקה, אבל לשיר דאלה בוקה באופן קבוע ביציע שלנו כאילו זה שיר של למכבי זה אחד הדברים הכי מטומטמים שהיו לנו. מכאן והלאה זו תופעת עדר, אנשים החליטו שאוהדים אותם כי הם שמעו ששרים להם בשער 11.

זה התחיל משם והתקדם לזה שהם הראשונים בדרום אמריקה שפרסמו את עצמם באינטרנט כשזה עוד לא היה מקובל בכלל

אני לא יודע מי ואיך בדיוק "ייבא" לארץ את העניין הזה עם בוקה, אבל לשיר דאלה בוקה באופן קבוע ביציע שלנו כאילו זה שיר של למכבי זה אחד הדברים הכי מטומטמים שהיו לנו. מכאן והלאה זו תופעת עדר, אנשים החליטו שאוהדים אותם כי הם שמעו ששרים להם בשער 11.

זה רחוק מלהיות רק אצלנו. אוהדי מיינץ, קבוצה גרמנית באדום לבן, שרים גם דאלה בוקה. זה נתפס.