Jump to content

גמר הליברטדורס

Echoes

Recommended Posts

מה? שנתיים רצוף אלוף ארגנטינה! איזה השוואה מגוחכת

אולי קצת הגזמתי, אבל זה לא אותו לבל בעיני וזה מאוד בולט במפגשים ישירים. הליגה הארגנטינית היא לא ממש כזו שיכולות האימון משפיעות עליה לאורך עונה, תכלס זה כדורגל נוראי, ואי אפשר להתעלם מהשיטה ההזויה בה זכה באליפויות.

הוא מצפה שאם אוהד מישראל אוהד את יונייטד הוא נולד וחי במפעלים של מנצ'סטר, אם הוא אוהד של הבולס או הלייקרס הוא חייב היה לשרוד את הרחובות הקשים של שיקגו או L.A ובמינימום להיות שייך לאפילו אם זמנית לקריפס או לבלאדס. אם הוא אוהד ברצלונה הוא חייב להיות פעיל קטלוני שאבותיו נאסרו ע"י הרודן פרנקו לתקופות מאסר ממושכות. אם הוא מעודד את נבחרת ברזיל הוא חייב היה לחיות בפאבלות כמה שנים תוך כדי שהוא שודד אנשים בשביל עוד מנה ולשרוד לספר על זה, ולדעת קפוארה.

ענק

למה בעצם אנשים כאן בעד בוקה ? בגלל הצבע ?

נשמע הגיוני... בכלל, להתרשמותי בישראל יש רוב משמעותי מאוד לאוהדי בוקה על פני ריבר.

יכול להיות שהנטייה הכללית של הקהילה היהודית בארגנטינה הייתה לבוקה. נושא מעניין האמת.

באופן אישי תמיד התחברתי לריבר הרבה יותר.

"הקבוצה של היהודים" זה לא אטלנטה בכלל?

ולא שזה מדגם מייצג, אבל יש סיכוי שרוב העולים מארגנטינה שפגשתי בחיי ושיצא לי לדבר איתם על כדורגל הם אוהדי ריבר. או לכל הפחות לא שמתי לב לשום נטייה לבוקה.

השוער היה קשר בלם בדקות האחרונות

ריבר כמעט חטפו דקה 120 איזה פריארים הם היו צריכים לגמור את המשחק לפני...בוקה שיחקו ללא הגנה בכלל

לא אוהד אף אחד מהקבוצות והן לא מעניינות אבל היה משחק מהנה.

אוהד ריבר שהיה במשחק אתמול כתב לי על המשחק:

"הכל היה מלא יצורים שבאו לראות אווירה דרום אמריקאית אז בסוף לא היתה אווירה דרום אמריקאית אלא אווירה של יצורים שבאו לראות אווירה דרום אמריקאית"

"הקבוצה של היהודים" זה לא אטלנטה בכלל?

ולא שזה מדגם מייצג, אבל יש סיכוי שרוב העולים מארגנטינה שפגשתי בחיי ושיצא לי לדבר איתם על כדורגל הם אוהדי ריבר. או לכל הפחות לא שמתי לב לשום נטייה לבוקה.

ריבר זו קבוצה של העשירים, מניח שאנשי הקהילה היהודית היו ברובם אנשים מבוססים.

כדורגל נוראי ברמה המקצועית אבל מרגש לאללה.

רוב הכדורגל הדרום אמריקאי נראה ככה.

בטח ובטח כשיש מטענים נוספים במשחקים.

כדורגל מחורבן, אבל קצב פסיכי, משחק סופר אגרסיבי, המון יכולות אישיות, מעט מאוד טקטיקה.

זה לרוב יוצר חווית צפייה הרבה יותר כיפית מאשר צפייה בפרמיירליג.

למי איכפת מ"כדורגל"? היה משחק משוגע, אחד המהנים שראיתי השנה. גולים מדהימים, טכניקה מטורפת, אווירה מצוינת (שלא מדגדגת את זו הייתה אם...). מה אפשר לבקש יותר?

אוהד ריבר שהיה במשחק אתמול כתב לי על המשחק:

"הכל היה מלא יצורים שבאו לראות אווירה דרום אמריקאית אז בסוף לא היתה אווירה דרום אמריקאית אלא אווירה של יצורים שבאו לראות אווירה דרום אמריקאית"

מעולה(((:

דור הופמן שדר מעולה, פשוט זה לא הכי מתאים לכדורגל שהוא לא דרום אמריקאי. כל ההארכות של מילים והלהט הזה משתלב טוב עם קהל משולהב וקצב מהיר בלבד, אחרת נשמע מאולץ.

ריבר זו קבוצה של העשירים, מניח שאנשי הקהילה היהודית היו ברובם אנשים מבוססים.

גם לי זה נשמע הסבר סביר (למרות שלא הייתי אומר "הקבוצה של העשירים", אלא גג מאיזור מבוסס). המוניטין של אוהדי בוקה ממה ששמעתי מאוהדי ריבר בארץ הוא סוג של בית"ר.

גם לי זה נשמע הסבר סביר (למרות שלא הייתי אומר "הקבוצה של העשירים", אלא גג מאיזור מבוסס). המוניטין של אוהדי בוקה ממה ששמעתי מאוהדי ריבר בארץ הוא סוג של בית"ר.

עממיים, מסורים ונאמנים למדינה?