Jump to content

מנספורד בראיון מעניין ל-one

קובי השועל

Recommended Posts

״וגם עלינו לדעת מה קיים כבר בתוך המערכת שלנו כדי שבטעות לא נחתים מישהו שבאופן טרגי(!!), יהרוס אפשרות של שחקן ישראלי טוב להתקדם״

ראיון מעניין ומגוון

איש אדיר מנספורד ובכלל, עושה רושם שהתגבש לנו מועדון מדהים מתחת לאף, ממש חלום של כל אוהד מכבי שהוא לא ידע אפילו שחלם עליו.

זכינו

"נעבוד קשה כדי למכור שחקנים ברגע הנכון ובסכום הנכון, וכדי לייצר כמה שיותר שחקנים טובים מהאקדמיה. ננסה לצאת מהסדר הפייר פליי מול אופ"א מהר ככל שאנחנו יכולים. אבל, בינתיים אנחנו עובדים היטב בתוך המגבלות האלה".

צריך להפנים. זה המודל וזה המודל הנכון. עם פייר פליי או בלעדיו. זאת המדיניות(הנכונה) של המועדון, לא רק הדעה שלי.

מאוד מעניין איך שהוא מדבר על יצחקי, שכטר, האקדמיה והצעירים.
אגב, זרק שם שבעיקרון ההסכם עם בלומפילד עוד לא נחתם סופית (מאמין שיהיה בסדר)

וואלה היה שווה לחכות שנה בלי מנכל בשביל לקבל מישהו כמוהו, רעב להצליח, בעל קשרים, הומור בריטי, אולי אני מגזים אבל הוא הבנאדם הכי חשוב במכבי כיום אחרי מיטש

ממש ככה. מיטש(בניגוד לבעלים אחרים) מחפש מנכל עם זיקה ברורה ועבר במשחק. זה הבדל גדול. מנספורד לגמרי האיש החשוב בחיי היום יום של הקבוצה ועם התשוקה שלו למקצוע ולמכבי- זה רק מתבקש. ראיון מאלף (ברמת העוצמות שלו) ממש.

מאוד מעניין איך שהוא מדבר על יצחקי, שכטר, האקדמיה והצעירים.

אגב, זרק שם שבעיקרון ההסכם עם בלומפילד עוד לא נחתם סופית (מאמין שיהיה בסדר)

מאד יפה איך הוא מתייחס גם לשחקני הסגל בצורה פרטנית ומכבדת.

וואלה היה שווה לחכות שנה בלי מנכל בשביל לקבל מישהו כמוהו, רעב להצליח, בעל קשרים, הומור בריטי, אולי אני מגזים אבל הוא הבנאדם הכי חשוב במכבי כיום אחרי מיטש

לא מגזים בכלל.

הכי חשוב ברמה השוטפת.

מחובר למועדון יותר מאנשים שגדלו כאן כל החיים.

קצת מוזר לי שהוא לא נשאל על הפייר פליי

עבודתך הפכה לקשה יותר בשל עניין הפייר פליי?

"אתה יודע מה, זהו מצב קיים. לא התחבאנו מכך. ישבנו מולכם יום אחרי שהדבר הזה הפך לברור. אנחנו צריכים להתמודד עם ההשלכות. מה זה אומר? זה אומר שמכבי צריכה לעבוד בתוך מבנה מסוים, שצריך לעבוד קשה יותר כדי לגייס שחקנים טובים בפחות שכר, בפחות דמי העברה, זה אומר שחייבים ליצר עוד כישרונות ממחלקת הנוער, זה אומר שאיביץ' צריך לעבוד קשה יותר כדי להוציא עוד מהסגל שיש לו. ובינתיים אנחנו מתמודדים עם זה. זהו אתגר, אך אני חושב שמכבי מתמודדת איתו היטב. אם נפתור את הנושא הזה לתמיד? נעשה את כל מה שאפשר. יש גם דברים שאינם בידיים שלנו. הסכם הטלוויזיה הוא הסכם הטלוויזיה, בהשוואה למקומות אחרים באירופה, הסכום הוא קטן מאוד, גם הסכמי החסויות בהשוואה לליגות אחרות הם קטנים - אבל, מכבי כמועדון, מובילה בעיני בנושא הזה. נמשיך לעבוד קשה כדי לפתח את הכיוונים המסחריים האלה, כדי להרים את ההכנסות מהסכמי חסות, נעבוד קשה כדי למכור שחקנים ברגע הנכון ובסכום הנכון, וכדי לייצר כמה שיותר שחקנים טובים מהאקדמיה. ננסה לצאת מהסדר הפייר פליי מול אופ"א מהר ככל שאנחנו יכולים. אבל, בינתיים אנחנו עובדים היטב בתוך המגבלות האלה".

אתה יודע להגיד היום מה הוביל את מכבי למצב הזה?

"אני לא הייתי כאן כשזה קרה, כך שיהיה קשה עבורי להגיב על כך. אבל אני חושב שלמיץ' ולג'ורדי היה חזון, לאיפה הם רוצים לקחת את מכבי, שזה להצליח בישראל ולהיות תחרותיים באירופה. מאז שמיץ' פה, הוא השיג את זה. 3 אליפויות ברצף, טרבל, ליגת האלופות, שלבי בתים בליגה האירופית, הוא השיג את כל אלה תוך כדי התמודדות עם העובדה שאין יכולת להגדיל את ההכנסות, לצד ההשקעה שמן הסתם גדלה בניסיון להגיע ליעדים האלה. יצאנו מבלומפילד, הייתה לכך השפעה. המטרה הייתה לבנות מועדון חזק, תחרותי באירופה, שלוקח אליפויות, שהוא חזק מבחינה מסחרית, בעל שם - והמועדון הצליח לעשות את כל אלה, אך עכשיו צריך להתמודד עם חלק מההשלכות שבאו ואנחנו נעשה את זה, ונעשה את זה היטב״

לא מגזים בכלל.

הכי חשוב ברמה השוטפת.

מחובר למועדון יותר מאנשים שגדלו כאן כל החיים.

לגמרי, הבן אדם מאוהב במועדון ברמה פסיכית, מבין מה זה להיות מכביסט ומחדיר את זה לתוך המערכת מהמקום הכי נכון שיש, רואים ע״פ הראיון שיש לו יד בכל צלע במועדון, ממיץ׳ גולדהאר, דרך ג׳ק וברק, ועד אחרון השחקנים המושאלים של מכבי, מדהים.

אהבתי שהוא הדגיש בכל פעם את העקרון לעבוד תמיד בתזמון הנכון ובעסקה הכי טובה למכבי,

אם זה בחידוש חוזים עם שחקנים או מכירה של שחקנים, כל העניין של בלומפילד, שיווק וכו'. ניהול מדהים.

עוד לא קראתי אבל מנספורד ניהל את בעיית הפייר פליי בצורה הכי מדהימה שיכולה להיות ואפילו גרם לחסרונות שבהגבלת רכש להפוך ליתרונות וליעל את המערכת.

תענוג... אורגזמה פנים גופנית לקרא את הכתבות האלה, כיף לראות שכולם במועדון מאוחדים, שיש דרך ברורה, עקרונות חזקים ובלתי מתפשרים מכל איש מקצוע במועדון ועם כל זה הנאה מהדרך ולא רק מהמטרה, הכל מתחיל מלמעלה ואפשר לראות את זה בכל ארגון כולל מדינות שלמות,אם הראש בריא, גם כל הגוף יהיה. תודה יא מיץ', שתזכה לחיים ארוכים פאפי!

עריכה: תוספת לגבי מה שמנספורד אמר שהוא ואיביץ' מאוד אוהבים ורוצים לקדם שחקני בית. אני חושב שברגע ששחקן החל מגיל הנערים, מסתכל על שחקנים כמו פרץ, גלזר, ברסקי, חוזז ואומר לעצמו, וואלה, יש אמא ואבא, המועדון שלי דואג לי ורוצה שאני אגיע בסופו של דבר לסגל ולא יזרוק אותי לכלבים. ברגע שכל הצעירים יסתכלו עליהם וירגישו ביטחון וגאווה, כולם ירצו להמשיך בדרך שלהם. עכשיו לשחקן צעיר יש שתי אפשרויות להגיע לסגל הקבוצה הבוגרת:

1. או שהוא עולה ישירות מהנוער לסגל בגלל שהוא כבר ביכולת מספיק טובה, שכרגע מאז דור מיכה אני לא ממש זוכר שחקן כזה.

2. או שהוא הולך במסלול של קבוצת הנוער, קבוצת הבת(בית''ר רמלה), השאלה לקבוצה מליגת העל ופריצה שתקפיץ אותו לסגל ואולי כבר בדרך הוא יוקפץ. הכל תלוי בו, אבל מה... הוא לפחות יודע מה הדרך, רוב השחקנים הצעירים בליגה, כשהמועדונים שלהם משאילים אותם, הם מרגישים שזרקו אותם, שלא סומכים עליהם ועל היכולות שלהם, והם גם מייצרים בתוכם רגשות נקמה. אצלנו זה ממש לא ככה. הם פשוט מבינים שזאת הדרך, ומי שיהיה מספיק טוב, אולי יוכל להגיע אפילו ישר לבוגרת.

ראיון מרגש ומלא אופטימיות,כיף לראות את הנפשות הפועלות במכבי.

אגב יצחקי מתחיל להסתמן כדמות מקצועית חשובה במכבי,לטעמי הוא יהיה חלק בכיר בעיצוב הסגלים העתידיים.

ראיון מרגש ומלא אופטימיות,כיף לראות את הנפשות הפועלות במכבי.

אגב יצחקי מתחיל להסתמן כדמות מקצועית חשובה במכבי,לטעמי הוא יהיה חלק בכיר בעיצוב הסגלים העתידיים.

יצחקי לומד להיות ג׳נרל מנג׳ר.

בעל קשרים טובים ודמות דומיננטית בכדורגל הישראלי.

אין סיבה שלא יהיה וטוב שבמכבי מטפחים אותו (קיבלנו תשובה לסיבוב שלו בפורטוגל ומדריד - השתלמויות ..?)

מת עליו, תפס אותי עוד מהראיון הראשון שלו אחרי טרנר בשנה שעברה.

מגיעה גם מילה טובה למיץ׳ שמצליח שוב להביא אנשים טובים שידאגו לבייבי שלו בזמן שהוא לא כאן, לא מובן מאליו בכלל.

וואו זכינו. הוא נראה כמו המנכ"ל המושלם בשבילנו. בכלל המשולש מיץ'-מנספורד-איביץ' הוא בין הדברים הטובים שקרו לנו. לראות איך המועדון מתנהל אחרי עזיבת דמות דומיננטית כמו קרויף ולהבין את העוצמה שיש במכבי.

ראיון מדהים

לא ייאמן,פשוט ככה.

איזה אדם,איזה אהבה למועדון,ופאק הוא מכיר שמות בנוער כולל בהתאדחות ובמנהלת.

מדבר בצורה לא פחות ממדהימה,זכינו בחומר אנושי אדיר.

עושה רושם שכל זר כמעט שפוגש בת"א מרגיש את הקסם שבאוויר..

שלא יזוז מפה לעולם.

מדהים שאין לו בעיה שהקרדיט ילך למאמן ולשחקנים שצריך, ושהוא ישא באחריות בתקופות פחות טובות, אהבתי כמה שהוא מדבר על מכביזם.

כן ירבו אנשי מקצוע כמוהו

מזכיר כמה פעמים את שחקני הנוער, מדבר על מכבי כקהילה ולא רק כקבוצה, נשמע שהוא אוהד מכבי מגיל אפס.

לא ידעתי עד כמה הוא כל כולו נושם את המועדון.