Jump to content

אלימות שוטרים והקהל של בש

Sawyerdroid

Recommended Posts

ימי אבל עוברים על ארגון האולטרא' סאות' של הפועל באר שבע.

ראשית, נתחיל בכך שבכל שנות הפעילות שלנו ביציעים תמיד תרמנו רבות לקהילה, חיברנו את תושבי העיר ואוהדי הקבוצה לערכים שאנחנו מאמינים בהם, הלכנו אחרי הקבוצה בטוב וברע, שתקנו שהיה צריך, הגנו על המועדון בגופנו ועשינו דברים מדהימים יחד.

מעולם לא חשבנו על טובתנו לפני טובת הקבוצה, ההפך הוא הנכון. תמיד שמנו את הפועל באר שבע מעל הכל, גם כאשר המצב היה רע מאוד מבפנים. גם כשאיבדנו מנהיגים חזקים לטובת התנכלות המשטרה. גם כשאיבדנו מנהיגי אוהדים חפים מפשע - עמדנו לצד הקבוצה וברוב המקרים אף אחד מכם לא ידע על זה.

לפני כשנתיים הוקמה יחידה חדשה במשטרת ישראל, שעל פניו אמורה למגר את תופעת האלימות בספורט. אך נדמה שעיקר העיסוק שלה הוא למחוק את ארגוני האולטראס ולהפוך את האצטדיונים בישראל לתיאטרון.

בשנתיים האלה עברנו דברים שלא חשבנו שנעבור בכדורגל.

אלימות משטרתית שלא לצורך, התנכלות משטרתית בחיים האישיים, ביקורי בתים, ביקורים במקום העבודה, שיחות טלפון ממספרים חסומים ורדיפה יומיומית.

עשרות חברי ארגון הורחקו מהמגרשים במהלך השנים בגלל חוק הספורט החדש הקובע כי מותר לעכב אוהד לתחנת המשטרה במידה והוא נראה לשוטר חשוד, או לא בא לו טוב בעין – בעגה המקצועית: "...חשד סביר להפרת הסדר הציבורי...".

מעצרי בית, תיקים משטרתיים, בית משפט, עורכי דין וברדק אחד גדול, כאשר בזמן שניהלנו אותו דאגנו לא לתת לו להרוס אותנו והמשכנו את העשייה שלנו באצטדיון עם תצוגות נפלאות בכמות מסחרית, שהעמידה את הקהל של הפועל באר שבע בטופ העולמי וגרמה למועדון לחשיפה אדירה וגאווה.

המצב הלך והחמיר בשנה שעברה כאשר איבדנו המון חברים במאבק מול המשטרה. לא קיבלנו גב מאף גורם וגם שקיבלנו גב מגורמים, עבדו עלינו בעיניים ושירתו בעיקר את האינטרסים שלהם תוך כדי שהארגון המשיך להיפגע.

את העונה האחרונה פתחנו עם 8 מורחקים. עורך הדין של הארגון הצליח למחוק את כלל ההרחקות שלהם, כמו שהוא יכול למחוק כל הרחקה מתוקף העובדה שמשטרת ישראל מרחיקה אוהדים ללא סיבה! רק כדי להביא עבודה ליחידה החדשה והמיותרת שהיא פתחה מכספי הציבור!

לאור העובדה שהתערבנו ולא רצינו להרוס את החיים שלנו, או להכתים את שמנו והבאנו לעצמנו עורך דין - משטרת באר שבע איבדה את זה. קיבלנו מסרים סמויים וגלויים שהיא תעשה כל שביכולתה כדי למחוק את ארגון האולטרא' סאות.

בשבוע שעבר המשטרה החליטה שחולצות שקיימות ביציעים כבר 10 שנים הן הבעיה שלה וקבעה שאסור לבוא איתן יותר. כשהוכחנו לכלל הגורמים כי ההחלטה של המשטרה טיפשית, הם שוב הפסידו ובכך התעצבנו עוד יותר.

למה שהמשטרה תפסיד במאבק? למה אנחנו בכלל פועלים נגד? הם בסך הכל רוצים שנהיה השעיר לעזאזל שלהם בדו"ח החודשי ומפריע להם שזה לא מתאים לנו יותר.

ביציע חיכו לנו שוטרים סמויים באמצע הגוש המעודד, כשעה לפני המשחק. עוד גוש שוטרים סמויים התמקם מול הגוש המעודד ועשרות שוטרים סמויים נוספים ברחבי היציע הדרומי כולו. מוכנים לקרב, עם רצח בעיניים רק מחכים למישהו שיפזול לצד הלא נכון.

ברגע שהשופט שרק למחצית הקרנבל התחיל. אלימות משטרתית שלא יצא לנו להיתקל בה מעולם, ואנחנו הרבה שנים במגרשים. ראשים של חברי ארגון נבעטו על הרצפה, פרצופים נחבטו על קירות הלובי של היציע הדרומי. חברי ארגון נחנקו עד כדי עילפון ושלוליות דם התחילו לצבוע את הרחבה. באירוע נעצרו 6 חברי ארגון, מחצית מהם כי צילמו את הנעשה.

ישנן ראיות של חברי ארגון נעצרים כאשר גופם נקי ממכות, ותמונות שלהם מהתחנה עצמה בהן נראה כאילו עברו לינצ' בשכונה ברמאללה.

לא יכולנו להמשיך לעודד את הקבוצה, לא יכולנו להמשיך להיות נוכחים במגרש. למרות שהפועל באר שבע מעל הכל, יש רגעים שאתה אומר לעצמך שזה כבר לא שווה את זה זה יצא מפרופורציות. מהרגעים שאתה אומר לעצמך "זה בסך הכל כדורגל".

משטרת באר שבע לא עוצרת וכבר בלילה האחרון נעצרו 2 חברי ארגון נוספים, אשר כמובן שחפים מפשע, וזאת בכדי להתיש אותנו. מי יודע מי ייעצר מחר? את מי ייקחו מחר? מי הוא חף הפשע הבא שהיחידה תקבל אישור לפעול שלא כחוק בפרסיה ולסמן הפעם?

אנחנו מודיעים לכולם חד וחלק - אף אחד לא ישבור אותנו. ארגון האולטרא' סאות, הוא הפועל באר שבע והוא ימשיך ללוות אותה לנצח. בטוב, וברע.

נכון לעכשיו אנחנו מורידים פרופיל ועוצרים את הפעילות שלנו באופן זמני. חצי מחברי הארגון במעצר\ מעצר בית\ מורחק מהאצטדיון. לצערנו, אין לנו את היכולת לפקד על הקהל של הפועל באר שבע כמו שאנחנו אוהבים.

להגיע לאצטדיונים עכשיו יהיה לשחק בגורל שלנו. כבר קרו מקרים בעבר שעצרו את האוטובוס שלנו, עצרו אוהדים כבר בחיפוש הגופני, ללא סיבה וחיפשו אותנו כדי להביא לחם הביתה.

אנחנו מחדדים שוב, עוצרים פעילות. לא מתפרקים, לא נוטשים את הקבוצה ובטח ובטח שלא מחרימים משחקים.

אנחנו לא שפני ניסיונות של היחידה החדשה והמיותרת לאלימות בספורט. אנחנו לא שפני ניסיונות של משטרת באר שבע ואנחנו לא שפני ניסיונות של כלל הגורמים המנסים לעזור לנו כדי לקדם את עצמם מול הציבור.

לא עוד. נגמר הבית זונות.

זאת הפעם הראשונה שאנחנו שמים את עצמנו ואת החיים שלנו לפני הפועל באר שבע לאחר ימים ולילות של בליעת רוק.

מילה אחרונה. אנחנו קוראים לקהל להמשיך לעודד את הקבוצה האהובה שלנו ולתמוך בה! אין דבר כזה מזרחי, דרומי, מערבי או צפוני. שמענו מצוין מבחוץ וברשתות החברתיות – וזו לא הדרך שלנו ואנחנו לא ניתן לקהל להגיע לשם. כולנו אגרוף אחד. אגרוף שניצח את העולם ב-3 השנים האחרונות ועוד יעשה המון דברים גדולים.

משפחת הפועל באר שבע חייבת להיות חזקה!

דמוקרטיה בתחת שלנו. הרשות המבצעת היא הרשות המחוקקת. ישראל 2018.

נחזור חזקים יותר וטובים יותר!

טרנר נטול שירים אלימים מעבר לטעם הטוב (גזענות/שואה וכו), אין שם אירועי אלימות משמעותיים אחרי משחקים לפי מה שזכור לי, לא היו התפרעויות קהל באיצטדיון, בקושי אבוקות.

מביכים, חסרי מודעות עצמית, רמת קהל בינונית, ארגון צעיר שומדבר לא רלוונטי. במבחן האלימות הם בדיוק איפה שהייתי רוצה שאנחנו נהיה. ואם המשטרה נטפלת אליהם אז אני מקווה שהארגון שלהם ינצח פה (לא שזה יכול לקרות באיזושהי צורה, אולי התערבות של ראש העיר או משהו כזה שיכול לקרות רק בעיר ההזויה הזאת).

היית בחופשה כשהם שרים שנתיים על הרייכסטאג? לא שהם מזיזים למישהו, הם לא במרתף של העניין שהפועל מייצרת עם שירי שואה.

לפני משחקים איתם בטרנר כמעט תמיד יש בלאגנים קטנים מחוץ ליציע (הרבה פעמים ארגון מול ארגון). את זה שפינצ'רו לאוהדים שלך גלגלים גם שכחת?

בתוך האצטדיון אין כמעט בכלל בלאגנים כבר שנים באופן כללי בארץ, זה לא מדד לכלום.

שוב - הם ארגון של פעוטות. אני מסכים איתך בכללי על זה - אבל להגיד שהם לא מדליקים מדורות ואז בוכים שיש מסביבם מדורה? עצימת עיניים.

צחוקים ויריבות (נגיד) הצידה, המשטרה פשוט בדיחה רעה. חבורה של סדיסטים שנהנת להתעסק איפה שנוח ולא איפה שצריך. להנות מזה מצידנו זה הדבר הכי מטומטם שקראתי פה והיו לא מעט.

צחוקים ויריבות (נגיד) הצידה, המשטרה פשוט בדיחה רעה. חבורה של סדיסטים שנהנת להתעסק איפה שנוח ולא איפה שצריך. להנות מזה מצידנו זה הדבר הכי מטומטם שקראתי פה והיו לא מעט.

לפני שבועיים שהפנטיקס הוציאו את ההודעה על המשטרה וכל העצורים הם צחקו על זה שכל רגע הפנטיקס מפסיקים פעילות.

Karma is a bitch

לפני שבועיים שהפנטיקס הוציאו את ההודעה על המשטרה וכל העצורים הם צחקו על זה שכל רגע הפנטיקס מפסיקים פעילות.

Karma is a bitch

וואו הם צחקו על זה. כמה מעליב. ועוד גרגיר חול צחק עלינו זה הכי פוגע.

המשטרה פה מתנהגת כמו ארגון פשע בחסות החוק. אני גר ביפו המשטרה על כל התחנה הענקית שלה היא סמרטוט רצפה אחד גדול בכל מה שקשור לאוכלוסייה הבעייתית פה וכולנו מבינים על מי מדובר.

אבל אוהדי כדורגל? בוא נזיין אותם שילמדו איך לכבד.

תהנו מהקארמה זה מצוין לעור הפנים.

כן. זה מה שאוהדי בש צריכים. הגנת אוהדי מכבי בפורום שלהם וגינוי למשטרה.

מאז אתמול בכל מהדורת/פאנל ספורט שיש בטלוויזיה דיברו על איך אוהדי בש נרדפים. המסכנים האלו, מה המשטרה עושה להם ואיך אפשר לעצור את זה. בזמן שאלונה ואסי יוצאים בפומבי נגד המשטרה ומבטיחים לעשות הכל כדי לעזור להם.

שלא נדבר על זה שברור שבאף סיטואציה ארגוני אוהדים מבש (חחח) וחברי פורום השחקן ה-12 לא ישתפו פעולה בנושא

אז בבקשה, תפסיקו עם ההודעות הפופוליסטיות המיותרת האלו ותהנו מזה שהגורל צוחק להם בפנים.

כשבאו עלינו לא יצאתם ככה נגד המשטרה. הזויים.

עצוב כמה שזה נכון, מקווה שתבינו את זה בעתיד גם כשזה יחזור (כי בואו המצב לא יכול להשאר סבבה לנצח) ולא תגידו שאסור לפגוע בעידוד בשום מחיר והקבוצה מהכל הכל כמו שאתם אוהבים כל הזמן

אותי לא מעניינים אוהדי ב״ש והמלחמת אגו בין הארגונים על פוסטים בפייסבוק, זה הכי מ שיש מבחינתי. להנות ממה שהמשטרה עושה נגד כל קהל/ אזרח זה עלוב. ואם זה נקרא להיות הזוי אז עדיף להיות הזוי מכף רגל ועד ראש מאשר צלול מחשבה המפיק הנאה מסדיזם משטרתי.

אגב, לא באתי ״להגן עליהם״ אני מתייחס לנושא הם מעניינים לי תביצה.

אתה מתבלבל בין סיבה לתוצאה. אף אחד לא חוגג את האלימות המשטרתית, אנשים כן צוחקים מהצד על ההתפרקות המהירה והעלובה על דברים פעוטים שכל הקהלים הגדולים חוו בכמה מונים יותר עוצמתי בעבר. ועוד בהודעה פתאטית להחריד.

אתה מתבלבל בין סיבה לתוצאה. אף אחד לא חוגג את האלימות המשטרתית, אנשים כן צוחקים מהצד על ההתפרקות המהירה והעלובה על דברים פעוטים שכל הקהלים הגדולים חוו בכמה מונים יותר עוצמתי בעבר. ועוד בהודעה פתאטית להחריד.

נראה שהבלבול דווקא בצד שלך. אבל אין באמת עניין בלחלק ציונים, זה התחום שלכם.

לא לא. זה אתה שמתבלבל.

כי אף אחד פה לא חגג את האלימות המשטרתית. לא ראית פה תגובות של "חחחחח איזה אגרוף הוא דפק לו לפנים. או חחחחח תראו כמה דם יש על הרצפה חחחח"

אלא

"איך הגורל צוחק לכם בפנים" והקנטות מאוד ספציפיות על זה שהם צחקו על הארגון ואז עושים בדיוק אותו דבר.

כל הבדיחה היא על זה שהם רק עכשיו לומדים להכיר את העולם האמיתי ורק עכשיו הילדים הטמבלים האלו יבינו איך זה מתנהל ולא יברברו בעתיד.

ורק עכשיו הילדים הטמבלים האלו יבינו איך זה מתנהל ולא יברברו בעתיד.

תסמוך עליהם שהמנותקים האלו כן יברברו בעתיד.

כן. זה מה שאוהדי בש צריכים. הגנת אוהדי מכבי בפורום שלהם וגינוי למשטרה.

מאז אתמול בכל מהדורת/פאנל ספורט שיש בטלוויזיה דיברו על איך אוהדי בש נרדפים. המסכנים האלו, מה המשטרה עושה להם ואיך אפשר לעצור את זה. בזמן שאלונה ואסי יוצאים בפומבי נגד המשטרה ומבטיחים לעשות הכל כדי לעזור להם.

שלא נדבר על זה שברור שבאף סיטואציה ארגוני אוהדים מבש (חחח) וחברי פורום השחקן ה-12 לא ישתפו פעולה בנושא

אז בבקשה, תפסיקו עם ההודעות הפופוליסטיות המיותרת האלו ותהנו מזה שהגורל צוחק להם בפנים.

כי אנחנו לא כמוהם, פה זה פורום בקלאס, הם צחקו עלינו כשהמשטרה נכנסה ליציע ועצרה אוהדים אז אנחנו נתמוך בהם ונחבק אותם כי אנחנו לא כמוהם.

הם מצליחים לרתום את ההנהלה והתקשורת למלחמות שלהם אבל אנחנו לא נרד לרמה של ילדים בני 14 בפייסבוק, הם מתלוננים על שופטים ויוצרים הרתעה , אבל אנחנו לא בכיינים כמוהם.

אצלם יש תמיכה רחבה בארגון אבל אנחנו לא משעממים כמוהם.

לנו יש הומור עצמי ושחצנות שמחייבת אותנו לא להיות כמוהם, בסוף הכל מתחבר.

מי שלא מוכן להתלכלך ומעדיף להשאר בתחת של עצמו שלא יתפלא אח"כ שאף אחד לא סופר אותו, לא הקהל לא ההנהלה ולא המשטרה.

אחרי שצחקנו עליהם צריך לומר את האמת, הרעש שהם (ילדים בני 14) הצליחו לייצר בכמה שעות ובעיקר הגורמים שנרתמו לעזור להם זה משהו שמעולם לא קרה אצלנו והיו לנו אינספור מחאות.

אבל העיקר שאנחנו אוהבים את עצמו איך שאנחנו , מנופחים ושחצנים שלא יורדים לרמה שלהם כי מה שחשוב זה לא לנצח מאבקים ולהגן על הקבוצה, מה שחשוב זה הקלאס.

כמובן שאני לא מפנה את הביקורת אלייך (האחרון שמפחד להתלכלך), אבל הרמת לי להנחתה.

שויימר, אתחיל מזה שהם לא ילדים בני 14 גם אם תכתוב את זה המון פעמים זאת לא תיהיה האמת זה קודם כל

אמשיך שאנחנו לעומתם כן עומדים מאחורי העקרונות שלנו, לא כותבים שאנחנו נגד אולטרס מודרני ואז מתראיינים לכתבה בבלייזר או מתקשרים לכתב של ספורט 5

שויימר, אתחיל מזה שהם לא ילדים בני 14 גם אם תכתוב את זה המון פעמים זאת לא תיהיה האמת זה קודם כל

אמשיך שאנחנו לעומתם כן עומדים מאחורי העקרונות שלנו, לא כותבים שאנחנו נגד אולטרס מודרני ואז מתראיינים לכתבה בבלייזר או מתקשרים לכתב של ספורט 5

הם התראיינו לכתבה בבלייזר?

מה שכתבתי לא מופנה אלייך, מי שזה מופנה אליו יודע/יודעים.

אני יודע שהם לא בני 14 ואני לא חושב שהם לא בדיחה, הם בדיחה.

בתכלס הם לא מעניינים אותי, מה שמעניין אותי זה הכלים שהם משתמשים בהם כדי להילחם על האינטרסים שלהם.

שקיפות, רתימת הקהל הרחב ואז להנהלה אין ברירה גם להרתם למאבק, הדבר המאוד פשוט הזה מעולם לא קרה אצלנו וגם לא יקרה כל עוד התפיסה השחצנית תמשיך להוביל אותנו.

תפיסה שמועדדת מידור והתכנסות שלא מתאימה לעולם המודרני, יש מקומות ספציפיים בעולם שהמידור ועבודה מאחורי הקלעים עושה את שלה, בישראל אנחנו רחוקים מזה וכמעט אין אף אחד שייצא למלחמה נגד המשטרה וינצח תוך שהוא מוכן לשלם מחיר אישי.

אני מבין שמה שאני אומר נוגד את תרבות האולטראס וכל זה, אבל האולטראס לא מעניין אותי כמו שהוא לא מעניין 95% מהאוהדים בישראל, הדרך היחידה לנהל מאבק במשטרה ובארגונים גדולים זה אך ורק עם גב ציבורי ותקשורתי.

בלי זה אתה אחלה והכל אבל אתה תפסיד.

קח את מה שאני אומר מחוץ לכדורגל ותראה שמאבקים הצליחו או נכשלו בהתאם למה שציינתי.

אם ארגון אולטראס ישראלי חושב שהוא יכול לנצח במודל של האולטראס במקומות שמאבקים גדולים נכשלו אז תפדל.

* עריכה

יש בישראל מאבקים שהגיעו לכדי התאבדות ומעצרים מנהליים , אם אין לזה תמיכה ציבורית ותקשורתית אז זה לא מעניין אף אחד.

שקיפות, רתימת הקהל הרחב ואז להנהלה אין ברירה גם להרתם למאבק, הדבר המאוד פשוט הזה מעולם לא קרה אצלנו וגם לא יקרה כל עוד התפיסה השחצנית תמשיך להוביל אותנו.

רק במחאה האחרונה זה היה כל מה שאתה כותב פה ובגלל זה היא הצליחה.

רק במחאה האחרונה זה היה כל מה שאתה כותב פה ובגלל זה היא הצליחה.

קצת מידי ומאוחר מידי וגם לא באמת פתרנו את הבעיה מול המשטרה, רק מול ההנהלה אחרי שהארגון התפשר עוד קצת אחרי מה שהוא כבר התפשר בעבר.

אני הראשון שבירכתי את הארגון על הדרך שהוא ניהל את המאבק אבל צריך לומר שעדיין יש עניינים שנשארו סגורים ולא ברורים וכרגע זה לא מעניין כי הכל טוב.

אין ספק שהארגון עושה דרך שלדעתי מתבקשת ומגיע לו כל המחמאות, הביקורת היא על התפיסה הזאת שעדיין קיימת בקהל וכמובן בפורום.

מה שכתבתי לא מופנה אלייך, מי שזה מופנה אליו יודע/יודעים.

אני יודע שהם לא בני 14 ואני לא חושב שהם לא בדיחה, הם בדיחה.

בתכלס הם לא מעניינים אותי, מה שמעניין אותי זה הכלים שהם משתמשים בהם כדי להילחם על האינטרסים שלהם.

תפיסה שמועדדת מידור והתכנסות שלא מתאימה לעולם המודרני, יש מקומות ספציפיים בעולם שהמידור ועבודה מאחורי הקלעים עושה את שלה, בישראל אנחנו רחוקים מזה וכמעט אין אף אחד שייצא למלחמה נגד המשטרה וינצח תוך שהוא מוכן לשלם מחיר אישי.

אני מבין שמה שאני אומר נוגד את תרבות האולטראס וכל זה, אבל האולטראס לא מעניין אותי כמו שהוא לא מעניין 95% מהאוהדים בישראל, הדרך היחידה לנהל מאבק במשטרה ובארגונים גדולים זה אך ורק עם גב ציבורי ותקשורתי.

בלי זה אתה אחלה והכל אבל אתה תפסיד.

קח את מה שאני אומר מחוץ לכדורגל ותראה שמאבקים הצליחו או נכשלו בהתאם למה שציינתי.

אם ארגון אולטראס ישראלי חושב שהוא יכול לנצח במודל של האולטראס במקומות שמאבקים גדולים נכשלו אז תפדל.

יש הבדל בין ללכת לבכות בתקשורת לבין לרתום את הקהל שלך למאבק

יש הבדל בין ללכת לבכות בתקשורת לבין לרתום את הקהל שלך למאבק

כתבתי על ההבדל הזה , יש דעת קהל ויש תקשורת וזה מעגל שמזין את עצמו , שניהם חיוניים לנצח מאבקים

מה שנקרא תיהי'ה חכם (אם צריך בכיין) ולא צודק (מאגניב)

הכל שאלה של מה מעניין אותך, הצלחת הקבוצה או התדמית של הקהל בעייני עצמו ובעייני חובבי הז'אנר - אולטראס.

הנה דוגמה, זה שהם התראיינו לבלייזר ידוע ל5% מהקהל, מעניין 2% ושלילי בעייני חצי אחוז.

זה שהם מנהלים מאבק עם גב של הקהל שלהם וגם ההנהלה איתם מעניין 100% מהקהל שלהם.

עכשיו תבחר איפה להשקיע את האנרגיות