Jump to content

קנס באיצטדיון

Calan

Recommended Posts

טוב מאמין שכבר כמה פה חוו את הביזיון והקנס החסר כל פרופורציה על סיגריה.

דבר ראשון, מעדכן ומזהיר שזה קרה במדרגות במזרחי (עלינו למעלה במדרגות, חשבנו תמיד ששם לא יתפסו אותנו).

דבר שני, יש מה לעשות עם זה? מישהו כאן ערער והצליח?

תודה רבה ושבוע צהוב ומדהים

השיטה הכי טובה זה פשוט לצאת מהאצטדיון במקום למסור פרטים, אף אחד לא ירדוף אחריכם.

אני לא בטוח, מדובר פה בחוק מדינה ,האכיפה היא של הרשות המקומית בשטחה נמצא האצטדיון, במקרה הזה עיריית נתניה

טוב מאמין שכבר כמה פה חוו את הביזיון והקנס החסר כל פרופורציה על סיגריה.

דבר ראשון, מעדכן ומזהיר שזה קרה במדרגות במזרחי (עלינו למעלה במדרגות, חשבנו תמיד ששם לא יתפסו אותנו).

דבר שני, יש מה לעשות עם זה? מישהו כאן ערער והצליח?

תודה רבה ושבוע צהוב ומדהים

בזיון? זה החוק אסור לעשן במגרשי כדורגל

על מה תערער בדיוק?

לא מאמין שיש לך דרך לצאת מזה, האמת.

אל תפגע, אבל טוב מאוד שאלו הקנסות. חאלאס עם הסיגריות האלה, וסביר להניח שזה ימנע ממך לעשן פעם הבאה במגרש.

אני לא בטוח, מדובר פה בחוק מדינה ,האכיפה היא של הרשות המקומית בשטחה נמצא האצטדיון, במקרה הזה עיריית נתניה

שמע, מה שרשמתי "נכתב בדם", צריך להיות אסרטיבי תוך הכחשה שעישנת וקצת בייצים, אני לא מדבר על בריחה אלא על הליכה עצבנית שכזו, אותי ואת חלק מהחברים שלי לא ליוו לאוטו.

אל תפגע, אבל טוב מאוד שאלו הקנסות. חאלאס עם הסיגריות האלה, וסביר להניח שזה ימנע ממך לעשן פעם הבאה במגרש.

בוא נרגע אה, ממש לא טוב שיש לנבלות האלה את האפשרות לתת לך קנס של אלף שקל כאילו דיברת בטלפון באמצע נסיעה ברכב.

לא, ממש לא בוא נרגע.

עישון לידך כשאתה לא מעשן זה חרא אמיתי. גם מבחינת הרגשה וגם מבחינה בריאותית. ורק דרך הכיס התופעה הזו מצטמצמת והיא מאוד מצטמצמת וטוב שכך. הצליחו לעקור הרגלי עישון במקומות שפעם היו סטנדרטיים לחלוטין והיום זה נעלם לגמריי בדיוק בזכות דברים כאלה.

כן ממש, נתנו לכל המעשנים לחנוק את כל האנשים במקום סגור, במקום שבו מוכרים אוכל ושתייה לכל האנשים המעשנים ואלה שלא שיורדים במחצית למטה (רוב האצטדיון) במקום מקום פתוח שהוא היציע עצמו, ממש פתרו את הבעיה, אני למשל היית מחכה שהמחצית תגמר כדי להדליק את הסיגריה\פייסל כדי לא לרדת למטה ולהחנק.

נראה לך לגיטימי שאין יציע של מעשנים (בטח כשזה היציע עידוד של הקבוצה) לפני שמחליטים על קנס ככ גבוה? כי לי זה נראה כמו טמטום מוחלט.

ממני זה לא מנע לעשן ואף פעם לא קיבלתי קנס וזה לא שלא ניסו, העישון ביציע ממש לא נעלם, בטח בזמן משחק.

יש משפט בקרב המעשנים שאומר שגם מי שלא מעשן בבר עם הבירה שלו הוא מעשן, ככה זה גם במגרש הכדורגל.

כן ממש, נתנו לכל המעשנים לחנוק את כל האנשים במקום סגור, במקום שבו מוכרים אוכל ושתייה לכל האנשים המעשנים ואלה שלא שיורדים במחצית במקום מקום פתוח שהוא היציע עצמו, ממש פתרו את הבעיה.

נראה לך לגיטימי שאין יציע של מעשנים (בטח כשזה היציע עידוד של הקבוצה) לפני שמחליטים על קנס ככ גבוה? כי לי זה נראה כמו טמטום מוחלט.

ממני זה לא מנע לעשן ואף פעם לא קיבלתי קנס וזה לא שלא ניסו, העישון ביציע ממש לא נעלם, בטח בזמן משחק.

יש משפט בקרב המעשנים שאומר שגם מי שלא מעשן בבר עם הבירה שלו הוא מעשן, ככה זה גם במגרש הכדורגל.

העישון ביציעים הוא היום הרבה פחות נפוץ ממה שהוא היה, חד משמעית. וזה רק יילך ויימשך.

יותר מזה, כללית - העישון בכלל במקומות ציבוריים היום לא קרוב בכלל למה שהוא היה פעם בדיוק בגלל הקנסות האלה. בכל מקום ציבורי/מקומות עבודה זה החל בהדרגה ורק ממשיך להעלם.

כן, נראה לי לגיטימי לגמריי שכל עוד אין יציע למעשנים (שגם הוא אגב בעייתי כי אם אתה שם יציע מעשנים שיהפוך להיות חממת עישון זה עלול להפריע מאוד למי שיהיה ביציע ליד שהוא לא יציע עישון) יש קנסות כאלה.

כמו שכתבתי כבר: מבורך.

מה שכן, אם תצליח למצוא דרך ליצור יציע עישון שלא ייפגע ביציעים שליד - תרעילו את עצמם שם בכיף.

אני לא מדבר על כלל המקומות הציבוריים שבו החוק מובן בהחלט, בטח במקומות סגורים חוץ מ2 יוצאים מהכלל שאלה בר ואצטדיון, אתה לא מבין כי אתה לא מעשן וטוב שכך אבל אתה מדבר שטויות ונשמע כמו פוץ בלתי נסבל שלא יוצא לרחוב כי העשן והפיח של המכוניות והאוטובוסים מזהמים לו את הריאות.

אני לא מדבר על כלל המקומות הציבוריים שבו החוק מובן בהחלט, בטח במקומות סגורים חוץ מ2 יוצאים מהכלל שאלה בר ואצטדיון, אתה לא מבין כי אתה לא מעשן וטוב שכך אבל אתה מדבר שטויות ונשמע כמו פוץ בלתי נסבל שלא יוצא לרחוב כי העשן והפיח של המכוניות והאוטובוסים מזהמים לו את הריאות.

נדמה לי שהפוץ הבלתי נסבל זה דווקא אתה שדוחף את הרעל שלך וגם משתמש בדמגוגיה הקלאסית של "גם ככה יש עשן ברחובות ופיח אז מה זה עוד סיגריות" (אחד הטיעונים המקושקשים אגב).

[ואגב, אם כבר הזכרת המכוניות והפיח - גם שם בזכות חקיקה כלי רכב היום מזהמים הרבה הרבה הרבה פחות ממה שזיהמו פעם].

אני לא דוחף את הרעל שלי לשום מקום, בנאדם שחושב שמגיע לבן אדם אחר קנס של אלף שקל בגלל שהוא עישן סיגריה במשחק כדורגל הוא פוץ שלא מבין את הסיטואציה.

מעשנים הם גם בני אדם שמגיעה להם את הזכות להרעיל את עצמם בזמן משחק בדיוק כמו שלך מגיע את האפשרות שלא להיות בקרב מעשנים בזמן הזה זה הכל.

כל עוד אין פתרון אמיתי ל2 הצדדים כשהפתרון הנוכחי פוגע באנשים יותר כשזה מזהם את האוכל והשתייה שהם קונים באצטדיון ואז הרעלים נכנסים לקיבה (משהו שהרבה יותר מסוכן), אלף שקל קנס הוא פתרון דבילי של עיריות זבל שרוצות להעשיר את הקופה שלהן ולא לשמור על הבריאות שלך.

באצטדיון אני עוד מבין את הנקודה שלך (לא מסכים, אבל מבין), אבל בבר זו פשוט חוצפה שלך ולא מעבר. מעשנים צריכים את הסיגריה עם האלכוהול, סבבה, אבל רק המעשן עצמו אדם שהוא מכור, זה לא צריך לפגוע באחרים.

אני לא דוחף את הרעל שלי לשום מקום, בנאדם שחושב שמגיע לבן אדם אחר קנס של אלף שקל בגלל שהוא עישן סיגריה במשחק כדורגל הוא פוץ שלא מבין את הסיטואציה.

מעשנים הם גם בני אדם שמגיעה להם את הזכות להרעיל את עצמם בזמן משחק בדיוק כמו שלך מגיע את האפשרות שלא להיות בקרב מעשנים בזמן הזה זה הכל.

או שלחילופין, הפוץ שלא מבין את הסיטואציה הוא זה שדחוף את הרעל שלו ליד אלו שממש לא רוצים לקבל את זה. וגם עושה את זה למרות שיש חוק נגד זה אבל לא שם על זה. ובוא. אם אתה לא אוכף את זה ולא מעניש על זה, זה לא יהיה אחד מתוך 1000 שמעשן אלא בדיוק כמו פעם - 300 או 500 מתוך 1000.

נכון. למעשנים יש את הזכות להרעיל את עצמם ותעשו את זה חופשי. אבל בלי שאחרים יהיו במגע עם זה. רוצים להרעיל את עצמם? בכיף. אבל לעשות את זה ליד אחרים שלא רוצים, וכשיש חוק נגד זה? תשלמו את המחיר. רק ככה התופעה הדוחה הזו מצטמצמת ממקומות ציבוריים.

באצטדיון אני עוד מבין את הנקודה שלך (לא מסכים, אבל מבין), אבל בבר זו פשוט חוצפה שלך ולא מעבר. מעשנים צריכים את הסיגריה עם האלכוהול, סבבה, אבל רק המעשן עצמו אדם שהוא מכור, זה לא צריך לפגוע באחרים.

אין הבדל בין אצטדיון לבין בר. זה שאנשים לחוצים במשחק ולכן חייבים סיגריה זו הבעיה שלהם. גם בכדורסל שנים היו מעשנים בכמויות ביציעים ובסוף הצליחו להעלם את זה (מי שזוכר את הענן עשן שהיה קבוע ביד אליהו למעלה יודע על מה אני מדבר).

ממש חוצפה שאני רוצה לעשן את הסגריה שלי עם הבירה כמו הרוב המוחלט של יושבי הבר כולל הבעלים ברוב המקומות שאני יושב בהם.

בכל מקרה אני כבר שבוע לא מעשן בתקווה שזה ימשיך עד לסוף חיי ואני לא מבין איך נגררתי לוויכוח המפגר הזה עם בנאדם שלא לקח שכטה בחייו.

אבל האושר שהוא משפריץ פה שאנשים מקבלים את הקנסות הלא פרופורציונלים האלה כשאין פתרון אמיתי הוא מגעיל ודוחה יותר מכל סיגריה שעישנתי בחיים.

I'm out.

ממש חוצפה שאני רוצה לעשן את הסגריה שלי עם הבירה כמו הרוב המוחלט של יושבי הבר כולל הבעלים ברוב המקומות שאני יושב בהם.

בכל מקרה אני כבר שבוע לא מעשן בתקווה שזה ימשיך עד לסוף חיי ואני לא מבין איך נגררתי לוויכוח המפגר הזה עם בנאדם שלא לקח שכטה בחייו.

אבל האושר שהוא משפריץ פה שאנשים מקבלים את הקנסות הלא פרופורציונלים כשאין פתרון אמיתי הוא מגעיל ודחה יותר מכל סגריה שעישנתי בחיים.

I'm out.

תתפלא, אבל לא רוב האנשים שיושבים איתך בבר רוצים לעשן סיגריות .

אני מאחל לך שלא תעשן וכן - לא לקחתי שאכטה בחיים שלי ואני מאוד מבסוט על זה שאפילו לא טרחתי לנסות את החרא הזה מתישהו.

אושר? לא אושר. אבל כמו שאמרתי כבר: זו הדרך היחידה לצמצמם ולהקטין את התופעה הדוחה הזו ועובדה שזה עובד. אם זה מגעיל אותך אני לא יכול לשנות את זה.

עוד אחד מהדברים שעובדים פה יפה מאוד.

?

כל עוד אין פתרון אמיתי ל2 הצדדים כשהפתרון הנוכחי פוגע באנשים יותר כשזה מזהם את האוכל והשתייה שהם קונים באצטדיון ואז הרעלים נכנסים לקיבה (משהו שהרבה יותר מסוכן), אלף שקל קנס הוא פתרון דבילי של עיריות זבל שרוצות להעשיר את הקופה שלהן ולא לשמור על הבריאות שלך.

אני מניח שהקנס הוא גבוה על מנת ליצור הרתעה, לגרום לך אולי "לפחד" לעשן במגרש, אבל בגלל שאין אכיפה אמיתית אז אתה מספר שאתה משחק אותה בקריז או משהו וזה עובד לך שזה אחלה, אבל מבטיח לך שאם היית מקבל קנס ועוד קנס בסוף היית מפסיק לעשן במגרש ויורד למטה

ג'ק הדבר היחיד שאני מסכים איתך זה שבושה כל החגיגה של מי שמטיל את הקנסות

1000 שקל על כל שטויות קטנה כדי להעשיר את קופת המדינה

אבל זה מסוג הקנסות שמוצדקחם(לא הסכום אלא הקנס עצמו)

זה לא זכותך לעשן ליד אנשים אחרים שהם מחוייבים לנשום את החרא הזה

מתכוון שהביזיון הוא הקנס החסר פרופורציה ביחס למידת העבירה.

דבר שני זה לא שעישנתי ביציע או במקום פתוח ליד אנשים. עישנתי במדרגות במקום שאני מעשן כבר 3 שנים ולא קיבלתי או ראיתי שופ קנס שם. מקום שכולם מעשנים בו במחצית. וואלה זה קצת מצחיק אבל המקום הכי בטוח לעשן בו היום זה ביציע.

העניין הוא שאם נהיה גלויים, ככל הנראה אם הקנס היה איזה 100 שקל זה לא היה מרתיע ולא היה מצמצם את התופעה.

זה לא שאני חוגג שאתה צריך לשלם אלפיה. ממש לא.

אבל הדרך היחידה שאנשים יעמדו בחוק, בטח כשהוא חדש יחסית, הוא שהקנס יהיה מרתיע (אלא אם אתה מרוויח 100 אלף לחודש ;-) ).

גם הקטע של לעשן במקומות שאין אנשים ועדיין אסורים זה לא פוטר בסופו של דבר. כי זה סוג של מדרון איפה כן ואיפה לא. אם קבעו שאסור שם, אז תוותר על לעשן שם ותעשן למטה איפה שמותר [הבנתי שמותר בחוץ למטה]. ככה גם אין סיכוי שתפריע למישהו (וגם על הדרך תגרום לעוד מישהו להדליק סיגריה כי הוא רואה אותך, מה שיכול לקרות), אין סיכוי שתקבל קנס , אף אחד לא יבוא אליך בתלונות ותוכל להנות בשקט .

השיטה הכי טובה זה פשוט לצאת מהאצטדיון במקום למסור פרטים, אף אחד לא ירדוף אחריכם.

אולי זה עבד לך פעם אחת אבל בכללי אין דבר כזה ואם צריך יקראו לשוטר ויעצרו אותך גם