Jump to content

Nba 2018\19

אביאל 5

Recommended Posts

חוזה לשנה אחת, אבל צפוי להישאר מעבר.

עריכה: בעצם לא בטוח לגבי החוזה לשנה, מישהו יודע בוודאות?

בתור אחד לייקרס אני עדיין לא יודע כך כך את לעכל את זה, לונזו ואינגרם היו 2 השחקנים האהובים עליי בקבוצה וזה מבאס לראות כל פעם איך אנחנו מהמרים על העתיד וזורקים את הצעירים שלנו, ומכל הבחירות דראפט בשנים האחרונות קוזמה הוא השחקן המשמעותי האחרון שנשאר. מקווה מאוד שזה יהיה שווה את זה, אבל בשביל זה נהיה חייבים שחקן מקסימום נוסף ולא פחות חשוב מזה, לבנות סביבם סגל הרבה יותר נורמלי מזה שהיה בשנה האחרונה

לונזו שחקן רע, באמת לא מבין מה ראו/רואים בו. עשו טוב שנפטרו ממנו ומהאבא הפסיכופט שלו. עליו לא תקום או תיפול ההצלחה של הלייקרס.

אינגרם שחקן 1 על 1 טוב ויכול לתפוס יום חם, אבל בגדול הוא שחקן דיי שכונתי ואם זה המחיר הכי כבד שהפרנצ'ייז שילם בשביל להנחית סופרסטאר כמו AD אז הם עשו כאן טרייד מוצלח מאוד. טריו של לברון-דיוויס-קוואי/קיירי/קמבה/באטלר זה מטורף.

נגיד ויקחו אליפות אחת, אולי 2 אם הכל ממש יסתדר

אח"כ יהיו ברמת הקליבלנד אחרי לברון

לא מתלהב מהטרייד

ברגע שהביאו את לברון זה היה ברור שהפרנצ'ייז הולך לכיוון של לקחת הצלחה כאן ועכשיו. הבן אדם העונה יהיה בן 35, זה לא שיש לו זמן לשרוף והוא לא היה מגיע ללייקרס אם לא היו מבטיחים לו לפחות לנסות להתמודד על עוד אליפות.

זה הטבע של הנבא בעידן הנוכחי. כדי לבנות קבוצה מפחידה אתה צריך 2-3 סופרסטארים בקבוצה ובד"כ זה יבוא על חשבון העתיד של המועדון. אם הלייקרס יקחו 2 אליפויות אז הם עשו את שלהם עם המהלכים האלה. ההצלחה של טורונטו השנה עם כוכב אחד (קוואי) זה אמנם לא מובן מאליו, אבל צריך גם לזכור שבלי פציעות של דוראנט ותומפסון אז הסדרה הזאת הייתה נראית אחרת לגמרי וכנראה שנגמרת בעוד אליפות של הווריירס.

חוץ מזה, יש לציין ש-AD בן 26 וכל הכוכבים הפוטנציאלים להשלים את הטריו גם הם מתחת לגיל 30. גם אחרי לברון עוד אפשר לבנות שם קבוצה טובה עם כמה מהלכים חכמים.

מבחינת הלייקרס זה טרייד מדהים. לא רק שהם קיבלו את דייויס הם גם הצליחו להשאיר את קוזמה. לונזו, אינגרם והארט הם לא אבידות כ"כ גדולות. לגבי הבחירת דראפט - כל הסקאוטים טוענים שמחוץ לטופ-3 בדראפט הזה אין כמעט כלום. אני לא חושב שזה טרייד ברמת הפאו גאסול מ-ממפיס אבל הלייקרס הם לגמריי המרוויחים הגדולים פה.

נגיד ויקחו אליפות אחת, אולי 2 אם הכל ממש יסתדר

אח"כ יהיו ברמת הקליבלנד אחרי לברון

לא מתלהב מהטרייד

מה זאת אומרת? כל המטרה פה היא לקחת אליפויות. אתה גורם לזה להישמע כאילו אין לזה שום משמעות. חוץ מזה, דייויס בסה"כ בן 26, גם אחרי שלברון יפרוש/ יעזוב הוא עדיין יהיה בשיא הקריירה שלו. שחקן כזה מושך שחקנים אחרים לשחק איתו.

לונזו שחקן רע, באמת לא מבין מה ראו/רואים בו. עשו טוב שנפטרו ממנו ומהאבא הפסיכופט שלו. עליו לא תקום או תיפול ההצלחה של הלייקרס.

אינגרם שחקן 1 על 1 טוב ויכול לתפוס יום חם, אבל בגדול הוא שחקן דיי שכונתי ואם זה המחיר הכי כבד שהפרנצ'ייז שילם בשביל להנחית סופרסטאר כמו AD אז הם עשו כאן טרייד מוצלח מאוד. טריו של לברון-דיוויס-קוואי/קיירי/קמבה/באטלר זה מטורף.

ברגע שהביאו את לברון זה היה ברור שהפרנצ'ייז הולך לכיוון של לקחת הצלחה כאן ועכשיו. הבן אדם העונה יהיה בן 35, זה לא שיש לו זמן לשרוף והוא לא היה מגיע ללייקרס אם לא היו מבטיחים לו לפחות לנסות להתמודד על עוד אליפות.

זה הטבע של הנבא בעידן הנוכחי. כדי לבנות קבוצה מפחידה אתה צריך 2-3 סופרסטארים בקבוצה ובד"כ זה יבוא על חשבון העתיד של המועדון. אם הלייקרס יקחו 2 אליפויות אז הם עשו את שלהם עם המהלכים האלה. ההצלחה של טורונטו השנה עם כוכב אחד (קוואי) זה אמנם לא מובן מאליו, אבל צריך גם לזכור שבלי פציעות של דוראנט ותומפסון אז הסדרה הזאת הייתה נראית אחרת לגמרי וכנראה שנגמרת בעוד אליפות של הווריירס.

חוץ מזה, יש לציין ש-AD בן 26 וכל הכוכבים הפוטנציאלים להשלים את הטריו גם הם מתחת לגיל 30. גם אחרי לברון עוד אפשר לבנות שם קבוצה טובה עם כמה מהלכים חכמים.

כתבתי כבר בקבוצה של הפוטבול אבל אכתוב פה שוב בקצרה: לונזו מוסר מצויין, מנהל משחק, שומר ברמות הגבוהות ביותר ובאופן כללי שחקן נהדר שהקליעה היא הפגם המשמעותי היחיד שלו, וגם בזה הוא משתפר.

אינגרם יהיה אחלה אם הוא יתחזק פיזית ויצליח לשמור על יציבות.

מסכים לגמרי לגבי עניין האליפויות, לא מבין איך אנשים לוקחים את זה פה כזה מובן מאליו, הלוואי שהמהלך הזה יביא לנו 2 אליפויות לפני שלברון פורש, זה יהיה לגמרי שווה את זה.

כתבתי כבר בקבוצה של הפוטבול אבל אכתוב פה שוב בקצרה: לונזו מוסר מצויין, מנהל משחק, שומר ברמות הגבוהות ביותר ובאופן כללי שחקן נהדר שהקליעה היא הפגם המשמעותי היחיד שלו, וגם בזה הוא משתפר.

אינגרם יהיה אחלה אם הוא יתחזק פיזית ויצליח לשמור על יציבות.

מסכים לגמרי לגבי עניין האליפויות, לא מבין איך אנשים לוקחים את זה פה כזה מובן מאליו, הלוואי שהמהלך הזה יביא לנו 2 אליפויות לפני שלברון פורש, זה יהיה לגמרי שווה את זה.

תומר, זאת קבוצה של הליגה/של הפנטזי, לא של פוטבול.

ואכתוב פה כמו שכתבתי שם: אמריקאים ממש אוהבים לנפח שחקני מכללות שעוד לא שיחקו דקה בבוגרים, כי יש להם היילייט ריל מהמכללות, שברמה מביכה. תבינו שהליגה בארץ היא כמה רמות מעל המכללות, והרי גם שחקן שמככב בארץ הוא לרוב לא שחקן לנבא. אז שחקן שמככב שם אוטומטית כן?

כן, ברור שיש כאלה שמצליחים גם בנבא. רק שההצלחה שלהם במכללות לא אומרת כלום. וכמו שגולן כתב בקבוצת הוואטסאפ של הליגה שלנו, כדי להיות שחקן נבא צריך יותר מהייליט ריל.

אני אגיד שני דברים ביחס לקביעה שלניו אורלינס יש עתיד ורוד:

א. אמרו את זה גם על מינסוטה.

ב. זה נאמר על ידי אנשים שחשבו שדונצ׳יץ׳ לא צריך להיות הבחירה הראשונה.

עם כל הכבוד, תקשורת הספורט האמריקאית וחובבי הספורט האמריקאים ברשתות החברתיות כבר הוכיחו הרבה יותר מפעם אחת שהם לא יודעים לזהות פוטנציאל, ושהם לא יודעים לנבא עתיד. בינינו, מבחינתם שחקן שכונתי בלי יסודות אבל עם מימדים או עם אתלטיות הוא "פוטנציאל מטורף" אפילו אם הוא שחקן טיפש שמתקשה בדברים הפשוטים. רבאק, אייטון ובגלי נבחרו לפני דונצ׳יץ׳, ואז אטלנטה בחרה בדונצ׳יץ׳ כדי לעשות טרייד תמורת טריי יאנג. ואני זוכר שראיתי תוכניות שבהן התווכחו אם יאנג או אייטון צריכים להיבחר ראשונים. האנשים שמחזיקים מניו אורלינס קבוצה עם פוטנציאל שלא נראה כמותו מחזיקים ממנה כזאת מאותה סיבה שהחזיקו מילדוני המכללות ולא מדונצ׳יץ׳. לא אכפת להם ניסיון, לא אכפת להם יסודות, אכפת להם פוטנציאל מדומיין.

כל מה שיש לניו אורלינס זה ילדים שיש שמועות שיום אחד יהיה טובים. אולי זה יצליח, אבל זה בטח לא ודאי כמו שהתקשורת האמריקאית תגיד בחודשים הקרובים, ובשנים הקרובות. וגם אם חלקם יצליחו, בטח לא כולם. התקשורת תמיד מפספסת שם, אז עכשיו היא תפגע כשכולם סימני שאלה שם בערך? ושוב, אלה אותם אנשים שחושבים עכשיו שזאיון וויליאמסון הוא ביאת המשיח השנייה, אבל לא טרחו להתלהב מלוקה דונצ׳יץ׳ - בזמן שכל אוהד יורוליג ידע להגיד שהוא יהיה כוכב.

אני מזכיר לכם שהם גם הפיצו את הבלוף ש"ללייקרס יש צעירים טובים שעם לברון יהיו קונטנדרים".

בעיניי הלייקרס ניצחו בטרייד הזה בענק. נתנו ציפורים על העץ שנכשלו תמורת ציפור אחת ביד שהיא שחקן מוכח. אני כן מקבל שלסיינטס לא היתה הרבה ברירה. סליחה פליקנס, אבל גם יש להם אותו בעלים ושינו לצבע שלהם, אז ברשותכם אמשיך להגיד "סיינטס"... בקיצור, לסיינטס לא היתה הרבה ברירה. מבין שחשבו שלקחת כוכב אחד לא בהכרח יעזור להם. מי יודע, אולי יצליחו בחורף או בקיץ הבא לדחוף את לונזו לקבוצה אחרת תמורת משהו סביר.

עומר, לא חושב שיש פה שאלה בכלל מי ניצח את הטרייד. ברור שאלה הלייקרס, הם הפכו ברגע אחד מקבוצה שלא מגיעה לפלייאוף לפייבוריטית לאליפות. אבל, ביחס לסיטואציה שהם היו בה, הפליקנס כן יצאו פה עם משהו ביד. זוכר את הטרייד של פאו גאסול? הלייקרס העבירו שם את פאקינג קוואמי בראון (איך אמר סטיבן א בזמנו "bonafide scrub"), כמה בחירות ואת הזכויות למארק גאסול. בקיצור, סינדלו להם את הצורה. פה הפליקנס קיבלו 3 שחקנים צעירים עם פוטנציאל וכמה בחירות דראפט, כשכבר קראתי דיווחים שהם מנסים להעביר את הבחירה מס' 4 לוושינגטון תמורת ברדלי ביל. לצאת מטרייד כזה עם לונזו בול, ג'וש הארט, ברנדון אינגרם וברדלי ביל זה מעולה.

זוכר את הטרייד הזה. פה זה ללא ספק פחות גרוע/יותר טוב, אין שאלה בכלל. ואני מסכים שצריך לקחת בחשבון שלפליקנס לא היתה ברירה. ועדיין, שמעתי אנשים שמתלהבים מהחמישייה הפוטנציאלית שלהם - אז חשוב לקחת דברים בפרופורציה. מה שהפליקנס קיבלו זה לא שלד לאליפות, לא עכשיו ולא בעוד חמש שנים. אם יהיה להם מזל אז אחד מהם יהיה שחקן חמישייה טוב לדעתי. הם קיבלו כמה שחקנים, אבל עד כמה באמת מדובר במה שהם צריכים כדי להיות קונטנדרים? בדיעבד לפחות, ממפיס קיבלו את מארק גאסול ששחקן ברמה, גם אם לא אחיו.

אם הם יוותרו על בחירות שקיבלו תמורת שחקנים מוכחים זה באמת יכול להיות מעניין. צריך לזכור שעם כל הכבוד לחשיבות של בחירות דראפט, יש גם המון באסטים. בהרבה מובנים לקבל שחקן מוכח עם מספיק שנים לפניו יכול להיות שווה טרייד על בחירה גבוהה. אני גם חושב שאם גם ככה יש להם בחירות, אז הם בכלל צריכים לעשות טרייד על שחקן מנוסה יותר.

אני לא מאשים את הפליקנס בטרייד רע, ממש לא. זה היה טרייד שהוא סוג של WIN WIN, כשהמרוויחים הגדולים יותר הם בעיניי הלייקרס (אני תמיד אעדיף שחקן טופ-5 ביד על פני 2-3 שחקנים איכותיים על העץ). כמו שדניאל רשם - הם היו בסיטואציה שהיה ברור שדיוויס רוצה ללכת ויחסית לאופציות שהיו על השולחן הם קיבלו בתמורה הרבה פוטנציאל לשנים הבאות. הפליקנס (והפרשנים) מקווים שזה יאפשר להיות להיות קונטנדרים בעוד כמה שנים, אני אישית סקפטי כי כמו שעומר רשם הסיכוי שהפוטנציאל אצל כולם/רובם יתממש הוא נמוך וכבר היו קבוצות שניבאו להם עתיד ורוד והכל התחרבן להם. בהתחשב בזה שלא הייתה להם ברירה אלא להיפטר מ-AD הקיץ אז הם עוד יצאו מזה בסדר.

ממש בא לי שלברון ידרוס את הליגה איזה שנתיים-שלוש לפני הפרישה, כי באמת שמגיע לו לפרוש עם יותר מ-3 אליפויות. לצערו הוא נתקל באחת השושלות הכי מפוארות וחזקות בהיסטוריה של הליגה (אם לא החזקה שבהן).

רק להבהיר למה אני מתכוון, הלכתי לבדוק מה אוהדים של ניו אורלינס כותבים. לא יודע עד כמה מה שראיתי מייצג, אבל אנשים כותבים שזאת קבוצה שבעוד כמה שנים יכולה להיות קונטנדרית. וראיתי גם אוהדי לייקרס אומרים את זה, שזה בכלל הזוי לדעתי.

בחיאת, הם אוהדי נבא מהיום? אולי זה כי אני לא עוקב באופן אדוק, ובגלל זה אני רואה מהצד ולא רק מבפנים - אבל בחיאת, זה לא חדש הקטע הזה של "יש כאן שלד עם פוטנציאל לשנים". זה אף פעם לא יוצא לפועל. בגלל זה בדיוק הפליקנס כן עשו בשכל שלדעתי שדאגו להרבה נכסים שיעברו בטרייד, מגדיל את הסיכוי שמאחד מהם ייצא משהו. וכמו שאמרתי, אם הם ישתמשו בהם כ-trade bait אולי זה כן יהיה מעניין.

אני חושב שבסופו של דבר הכל תלוי בהתפתחות של זאיון. הוא הוא יתפתח למפלצת שכולם מצפים שהוא יהיה - הפליקנס בהחלט יכולים לבנות קבוצה עם שאיפות אליפות סביבו. בסוף הכל יקום ויפול עליו. לונזו, אינגרם והארט יכולים להיות שחקנים משלימים או כוכבי משנה לכל היותר. אבל מה שכן, כבר בעונה הבאה הם יהיו קבוצה כיפית לצפייה. לוב סיטי 2.0.

אז בסוף הפליקנס השתמשו בבחירה 4 כדי להיפטר מהחוזה של סולומן היל ככה שיש להם המון מקום מתחת לתקרה להביא שחקנים טובים.

עוד סיפור מעניין מהדראפט זה בול בול, הבן של מאנוט בול, שלפי התחזיות היה אמור להיבחר בלוטורי ובסוף נבחר רק בסיבוב השני ע"י דנבר.

רק להבהיר למה אני מתכוון, הלכתי לבדוק מה אוהדים של ניו אורלינס כותבים. לא יודע עד כמה מה שראיתי מייצג, אבל אנשים כותבים שזאת קבוצה שבעוד כמה שנים יכולה להיות קונטנדרית. וראיתי גם אוהדי לייקרס אומרים את זה, שזה בכלל הזוי לדעתי.

בחיאת, הם אוהדי נבא מהיום? אולי זה כי אני לא עוקב באופן אדוק, ובגלל זה אני רואה מהצד ולא רק מבפנים - אבל בחיאת, זה לא חדש הקטע הזה של "יש כאן שלד עם פוטנציאל לשנים". זה אף פעם לא יוצא לפועל. בגלל זה בדיוק הפליקנס כן עשו בשכל שלדעתי שדאגו להרבה נכסים שיעברו בטרייד, מגדיל את הסיכוי שמאחד מהם ייצא משהו. וכמו שאמרתי, אם הם ישתמשו בהם כ-trade bait אולי זה כן יהיה מעניין.

מבלי להתייחס לשחקנים הספציפיים שניו אורלינס קיבלו (בנוסף למאה בחירות דראפט בערך), מה זאת אומרת אף פעם לא יוצא לפועל? גולדן סטייט, אולי הקבוצה הגדולה בהיסטוריה, נבנתה בדיוק כך - בסבלנות דרך הדראפט.

3 הכוכבים שלה בשנתיים הראשונות של השושלת (ו-3 מ-4 בשנים שלאחר מכן) - סטף קרי, תומפסון וגרין - נבחרו בדראפטים 09, 11 ו-12 בהתאמה, כשגם הריסון בארנס נבחר ב-2012. הבחירה הגבוהה מביניהם, אגב, הייתה של קרי שנבחר במקום השביעי בדראפט.

זה היה תהליך שלקח כמה שנים, למעשה הם לא עלו לפלייאווף עד לעונת 12/13, אבל בסופו של דבר השלד הזה לקח מועדון שלא זכה באליפות 40 שנה והוביל אותו ל-5 גמרים רצופים.

דוגמא נוספת לקבוצה מאוד בולטת מהעשור הנוכחי שנבנתה דרך הדראפט היא אוקלהומה סיטי, שבשנים 2007-2009 בחרה את דוראנט, ווסטברוק, הארדן ואיבקה, שהפכו את אוקלהומה מקבוצה מהעלובות בליגה לקבוצה שמגיעה לגמר המערב 4 פעמים ב-5 שנים.

הלייקרס מפנים מקום בתקרה שלהם לחוזה מקסימום נוסף. אני באמת לא זוכר קיץ עם כ"כ הרבה רעש וסיפורים סביב הפרי אייג'נסי, אפילו לא 2010.

אשכרה קבוצות הולכות לקחת פה הימור מטורף על דוראנט, ועדיין כולן מוכנות לזרוק חוזה של שנה מקסימום לפח, מטורף.

זה רק מראה כמה מעריכים אותו בליגה. קבוצות מוכנות להקריב עונה כדי לחכות לו.

אז מי נשאר מכל הפרי אייג'נטס להכנס לחוזה מקס בלייקרס ?

אף אחד. הם החתימו את דני גרין, קולדוול פופ וג'אבל מגי על חוזים. לא נשאר להם מקום לחוזה מקס.