Jump to content

לא יכולים להגיע למשחק בשבת? יש אפשרות להחזר

T.L MTA

Recommended Posts

מבחינה הלכתית כדורגל הוא חלק מצריכת התרבות המערבית הנוכרית והיא ההתייוונות של המאה ה21.

שבת שלום חבר

הגבתי עם עובדות, אתה בחרת לענות עם התחכמות מצוצה מהאצבע.

ובלי קשר אליך, הזכרתם פה שאין בשבתות פקקים, שמעתי היום שוב את אותם תלונות על פקקים, גם בהלוך וגם בחזור.

תבינו שהפקקים הם נטו בגלל האצטדיון המחלה הזה, בימים רגילים קצת יותר, אבל גם בשבת יש פקקים.

ובלי קשר אליך, הזכרתם פה שאין בשבתות פקקים, שמעתי היום שוב את אותם תלונות על פקקים, גם בהלוך וגם בחזור.

תבינו שהפקקים הם נטו בגלל האצטדיון המחלה הזה, בימים רגילים קצת יותר, אבל גם בשבת יש פקקים.

ברור שיש פקקים.

במשחק מול רעננה לקח לי לחזור הביתה לת"א כ-45 דק'.

ברור שיש פקקים.

במשחק מול רעננה לקח לי לחזור הביתה לת"א כ-45 דק'.

איך שנכנסתי הביתה הסיכום של סוייר היה מוכן

זה היה ארוך ופקוק בהזייה

מוצ"שים זה זמן די גרוע בכבישים בארץ, חלקם לפחות. הרבה חוזרים מטיולים, נסיעות. יש כאלה שיוצאים לסידורים, או דתיים שחוזרים הביתה או יוצאים אחרי השבת.

נניח כביש החוף הוא בעייתי. המון חזרה מהצפון.

האמת הפקקים אתמול היו יוצאי דופן כי בדרך כלל בשבתות פחות נוראי

לפי מה שהבנתי לפני המשחק הייתה תאונה גם לכיוון צפון וגם לדרום.

מוצ"שים זה זמן די גרוע בכבישים בארץ, חלקם לפחות. הרבה חוזרים מטיולים, נסיעות. יש כאלה שיוצאים לסידורים, או דתיים שחוזרים הביתה או יוצאים אחרי השבת.

נניח כביש החוף הוא בעייתי. המון חזרה מהצפון.

בדרך כלל הפקקים בשבת הם לכיוון המרכז.

בדרך כלל הפקקים בשבת הם לכיוון המרכז.

כן, ונדמה לי שבעיקר אבל מכיוון כביש החוף. אתה פחות רואה עומסים על 4 לכיוון המרכז (כביש אשדוד-ת"א). אתה גם לא תראה לדעתי הרבה עומסים בגהה או כביש 1.

כן, ונדמה לי שבעיקר אבל מכיוון כביש החוף. אתה פחות רואה עומסים על 4 לכיוון המרכז (כביש אשדוד-ת"א). אתה גם לא תראה לדעתי הרבה עומסים בגהה או כביש 1.

אתמול יצאנו כמו תמיד מכפר נטר דרך אבן יהודה לכביש 4 מאבן יהודה עד צומת רעננה פקק, אח"כ פקקי גהה הרגילים עד ראשון

הבאת אחלה נתונים אבל מהשקפתי בן אדם מאמין שקיבל על עצמו את תורת ישראל, לא יכול לצרוך תרבות כזאת. מה חז"ל היו אומרים על יהודי שירוץ בהיפודרום מודרני, בזמן שבת ותחת הדרכתו של גוי, כשהקהל יושב ביציע לא מופרד של נשים וגברים? אין בזה שום דבר יהודי ובן אדם מאמין לא יכול בכלל לבוא בטענות ודרישות להתחשבות בו, כי הוא גם סוג של חוטא ברגע שהוא שותף לתרבות כזאת

באותו זמן שלוקח לי להגיע לנתניה ביום חול, אתמול הספקתי גם לעצור בראשון ולאכול חומוס. גם אם היה טיפה תנועה אתמול זה חריג בגלל תאונות, אין מה להשוות בכלל ליום חול.

תכתוב שויימר.

בגדול כבר אמרו פה את דעתי, איכשהו הכוחות שנלחמים על שיווין ושיוויון הזדמנויות שולפים טיעונים לא רלוונטים על דתיים לא מתחשבים וסטטוס קוו כשזה לא מסתדר להם.

הנושא הזה כבר נטחן פה ובעוד מקומות וחוץ מהטיעונים הסתמיים הללו אין שום טיעון אמיתי לסיבה שבמדינה שיום השבתון שלה הוא שבת ושמגדירה את עצמה מדינה יהודית ודמוקרטית אין התחשבות בשומרי השבת הן השחקנים ושחקני העתיד והן האוהדים .

אין התחשבות גם באנשים שמעוניינים לא לעבוד בשבת לא מסיבות דתיות.

מכיר את כל טיעוני הנגד

- אין אורות

- ככה זה

- כשהדתיים יתחשבו אז..

- כדורגל משחקים בשבת

- הכי נוח

- השחקנים מרוויחים מספיק כדי לשחק בשבת

- השחקנים לא באמת שומרים שבת ולרוב הגדול המצב הנוכחי מצוין, שזה בערך כמו לטעון שאכילת בשר זה רע ולהוכיח את זה מהעובדה שרוב הצימחוניים חושבים ככה.

ויש גם את הטיעון המטומטם שמשווה שומרי שבת לחיילים , מזל שמישהו (עוד) לא טוען שדתיים צריכים להגיד תודה שהם משוחררים הביתה בסוף כל יום עבודה כי יש חיילים שסוגרים 17/4.

מקווה שזה בסדר מה שכתבתי , שלא ינעלו תנושא (לא שלי) או ימחקו לי הודעות או שיבואו לקראתי ורק יאשרו לי הודעות אחרי צינזור מנהלים.

אחלה פורום יש לנו.

בגדול כבר אמרו פה את דעתי, איכשהו הכוחות שנלחמים על שיווין ושיוויון הזדמנויות שולפים טיעונים לא רלוונטים על דתיים לא מתחשבים וסטטוס קוו כשזה לא מסתדר להם.

הנושא הזה כבר נטחן פה ובעוד מקומות וחוץ מהטיעונים הסתמיים הללו אין שום טיעון אמיתי לסיבה שבמדינה שיום השבתון שלה הוא שבת ושמגדירה את עצמה מדינה יהודית ודמוקרטית אין התחשבות בשומרי השבת הן השחקנים ושחקני העתיד והן האוהדים .

מכיר את כל טיעוני הנגד

- אין אורות

- ככה זה

- כשהדתיים יתחשבו אז..

- כדורגל משחקים בשבת

- הכי נוח

ויש גם את הטיעון המטומטם שמשווה שומרי שבת לחיילים , מזל שמישהו (עוד) לא טוען שדתיים צריכים להגיד תודה שהם משוחררים הביתה בסוף כל יום עבודה כי יש חיילים שסוגרים 17/4.

מקווה שזה בסדר מה שכתבתי , שלא ינעלו תנושא (לא שלי) או ימחקו לי הודעות או שיבואו לקראתי ורק יאשרו לי הודעות אחרי צינזור מנהלים.

אחלה פורום יש לנו.

הטיעון העיקרי (להבנתי) זה שבשבת זה הכי נוח, כולם בחופש וזה יום השבתון. אז כמו שבמדינות בהן השבתות הוא הראשון משחקים את רוב המשחקים בראשון, כך גם צריך להיות בישראל.

וזה שהמדינה היא מדינת העם היהודי? זה נכון אך היא לא מדינת הדת או ההלכה היהודית ולא צריכה ליישם שמירת שבת לפי הגדרתה ההלכתית (וזה מבלי להיכנס לכך שזו ההגדרה האורתודוקסית אך יש זץכיום זרמים משמעותיים מספרית ביהדות של רפורמיים וקונסרבטיבים ומי אמר שהמדינה צריכה לאמץ פרשנות אורטודורסית אם בכלל?).

זה בידור. נוח לכולם שהוא יסופק ביום החופשי השבועי ולכן שבת הכי נוח. אם היה יום חופשי בראשון במקום שבת אז הם היו אומרים ראשון.

הטיעון העיקרי (להבנתי) זה שבשבת זה הכי נוח, כולם בחופש וזה יום השבתון. אז כמו שבמדינות בהן השבתות הוא הראשון משחקים את רוב המשחקים בראשון, כך גם צריך להיות בישראל.

וזה שהמדינה היא מדינת העם היהודי? זה נכון אך היא לא מדינת הדת או ההלכה היהודית ולא צריכה ליישם שמירת שבת לפי הגדרתה ההלכתית (וזה מבלי להיכנס לכך שזו ההגדרה האורתודוקסית אך יש זץכיום זרמים משמעותיים מספרית ביהדות של רפורמיים וקונסרבטיבים ומי אמר שהמדינה צריכה לאמץ פרשנות אורטודורסית אם בכלל?).

זה בידור. נוח לכולם שהוא יסופק ביום החופשי השבועי ולכן שבת הכי נוח. אם היה יום חופשי בראשון במקום שבת אז הם היו אומרים ראשון.

המצב האידיאלי זה שיום שישי יהפוך ליום עבודה רגיל עד שעה 15:00/16:00 ויום ראשון יהיה יום חופש

בהרבה תחומים כמו תעשייה מסחר ופיננסים יום ראשון מימלא פחות עמוס כי אין עבודה מול גורמים בחו"ל

המשחק הזה היה יכול להיות במוצש, עדיף ככה שומרי שבת יבואו ולא נקבל שמש על הפנים

אז זהו שזה לא נח לכולם, זה לא נח לחלק מהשחקנים וזה לא נח לחלק מהאוהדים וזה לא נח לחלק מהאנשים שצריכים לעבוד מסביב לאירוע הזה וזה לא נח לחלק מהילדים שבמצב הנוכחי לא יכולים להיות כדורגלנים מקצועניים.

עכשיו, אם היה מדובר בכת שהחליטה לפני שנתיים שאסור לה לשחק בשבת הייתי אומר שהמדינה לא צריכה להתחשב בכולם, אבל גם הציניקנים הגדולים ושונאי הדת יודו שלשבת יש מעמד חזק בתפיסה היהודית,תוסיף את העובדה שיש ציבור לא מבוטל ששומר שבת בצורה כזו או אחרת וכרגע כל הציבור הזה נאלץ להכריע בין שמירת שבת לבין כדורגל.

יש כאלה שכמובן לא יוותרו על השבת ויש כאלה שכן.

עצם העובדה שיש בכלל את הדילמה הזאת במדינה שמצדיקה את קיומה בטיעון שהיא בית יחיד לעם היהודי זה כבר מצב לא הגיוני.

אז זהו שזה לא נח לכולם, זה לא נח לחלק מהשחקנים וזה לא נח לחלק מהאוהדים וזה לא נח לחלק מהאנשים שצריכים לעבוד מסביב לאירוע הזה וזה לא נח לחלק מהילדים שבמצב הנוכחי לא יכולים להיות כדורגלנים מקצועניים.

עכשיו, אם היה מדובר בכת שהחליטה לפני שנתיים שאסור לה לשחק בשבת הייתי אומר שהמדינה לא צריכה להתחשב בכולם, אבל גם הציניקנים הגדולים ושונאי הדת יודו שלשבת יש מעמד חזק בתפיסה היהודית,תוסיף את העובדה שיש ציבור לא מבוטל ששומר שבת בצורה כזו או אחרת וכרגע כל הציבור הזה נאלץ להכריע בין שמירת שבת לבין כדורגל.

עצם העובדה שיש בכלל את הדילמה הזאת במדינה שמצדיקה את קיומה בטיעון שהיא בית יחיד לעם היהודי זה כבר מצב לא הגיוני.

אני מחלק את זה לשניים.

א. זמני המשחקים עצמם.

ב. כל נושא האימונים וכל המסביב.

כדי להיות כדורגלן מקצועי אני לא רואה מנוס ממשחק ו/או אימון בשבת. הרי מדובר בילדים בדרך כלל בגיל בית ספר, אין להם זמן אחר. זה היום האידיאלי. ומי ששומר שבת? הוא עשה את הבחירה שלו והוא צריך לדעת גם לוותר על דברים כדי לחיות את האידיאל לפי תפיסתו, זה חלק מהעניין. לא מדובר פה בחיים ומוות, בסך הכל מדובר בספורט שבאופן כללי שנוי מאוד במחלוקת אצל הרבנים עוד מבלי להיכנס לנושא הכן/לא שבת. עצם הצפייה וההשקעה הכספית והזמן, שלא לדבר על לעבוד בזה. באופן כללי זה לא רוח ההלכה היהודית ויש הרבה רבנים שיגידו שזה בזבוז משווע של זמן וממון ואסור לעסוק במקצוע הזה גם אם כל המשחקים בחול, מאחר וזה התיוונות.

לגבי לוח המשחקים עצמם, אז הטענה היא שרוב הנוצץ של המשחקים אינם בשבת. רובם במוצש או בימי חול. אז יש משחק פעם ב.. בשבת כדי להתחשב גם במי שנוח לו יותר בשבת (ואילו רוב אוהדי הכדורגל בארץ. תרצה או לא), אז אם זה פעם בהרבה זמן זה מאוזן (ואולי אפילו נוטה מידי להתיישבות במיעוט אוהדי הכדורגל).

המצב האידיאלי זה שיום שישי יהפוך ליום עבודה רגיל עד שעה 15:00/16:00 ויום ראשון יהיה יום חופש

בהרבה תחומים כמו תעשייה מסחר ופיננסים יום ראשון מימלא פחות עמוס כי אין עבודה מול גורמים בחו"ל

נראה לי שזה בעייתי בשעון חורף. שבת נכנסת די מוקדם.

אולי הייתי יכל לחשוב על 12:30 בערך בשישי (בדומה למוסדות החינוך) לעבודה של עוד קצת יותר מחצי יום בראשון (עד 13:30 נגיד?) ואז משחק או אירוע תרבות ב 18:00 בראשון בהחלט יכל להתאים לכולם.

ועדיין.אני חושב שהמצב כיום בסדר גמור ושתי שבחר לשמור שבת כי זו אותנו צריך גם לדעת לוותר על דברים שהם כנראה פחות חשובים בתפיסת החיים שלו.

אתה מסכים אבל שאף פעם זה לא יהיה נוח לכולם?

לכל צד נוח לראות את הצד שלו.

אני נגיד, ימי שבת מושלם בשבילי- לא צריך לצאת מוקדם מהעבודה למשחקים רחוקים, לא לחזור באמצע הלילה שיש יום עבודה למחרת, ההגעה בשבת נוחה יותר מבחינת פקקים ויש יםם ילדים ביציע (שבנינו זה לא פחות חשוב כי הם דור העתיד).

מכבי בשנים האחרונות באמת שכמעט ולא משחקת בשבת (להוציא את העונה הזו שזה שיא מבחינתי של ימי שבת) ורובנו נתקלנו בדילמות אמיתיות וחשובות לא פחות מהגעה למשחק בשבת או לא- לוותר על ימי עבודה, לאחר לעבודה יום למחרת, להשאיר אישה/בעל וילדים בבית ועוד ועוד.

אז וואלה, מבאס שאתם לא יכולים להגיע, באמת. אבל יש פה לא מעט אנשים שנאלצים לא להגיע באמצע שבוע כי הם פשוט לא יכולים. אז שיש משחק בשבת לא צריך כל פעם לעלות את הדיון הזה כי הוא לא ייגמר אלא להבין שבכל שעה ובכל יום של משחק זה לא יתאים למישהו. ונכון להיום, כנראה שלרוב האנשים (שוב, לא כולם) יהיה יותר נוח להגיע בשבת למשחק משני או ראשון.

אתה מסכים אבל שאף פעם זה לא יהיה נוח לכולם?

לכל צד נוח לראות את הצד שלו.

אני נגיד, ימי שבת מושלם בשבילי- לא צריך לצאת מוקדם מהעבודה למשחקים רחוקים, לא לחזור באמצע הלילה שיש יום עבודה למחרת, ההגעה בשבת נוחה יותר מבחינת פקקים ויש יםם ילדים ביציע (שבנינו זה לא פחות חשוב כי הם דור העתיד).

מכבי בשנים האחרונות באמת שכמעט ולא משחקת בשבת (להוציא את העונה הזו שזה שיא מבחינתי של ימי שבת) ורובנו נתקלנו בדילמות אמיתיות וחשובות לא פחות מהגעה למשחק בשבת או לא- לוותר על ימי עבודה, לאחר לעבודה יום למחרת, להשאיר אישה/בעל וילדים בבית ועוד ועוד.

אז וואלה, מבאס שאתם לא יכולים להגיע, באמת. אבל יש פה לא מעט אנשים שנאלצים לא להגיע באמצע שבוע כי הם פשוט לא יכולים. אז שיש משחק בשבת לא צריך כל פעם לעלות את הדיון הזה כי הוא לא ייגמר אלא להבין שבכל שעה ובכל יום של משחק זה לא יתאים למישהו. ונכון להיום, כנראה שלרוב האנשים (שוב, לא כולם) יהיה יותר נוח להגיע בשבת למשחק משני או ראשון.

משחק אתמול בשעה 19:30 היה נח לכולם.

מעוד שבוע אפשר גם ב18:30

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.