Jump to content

מכבי ביורוליג | עונת 2018/19

דקסטר

Recommended Posts

הבעיה שאנחנו מגלים בשבועות האחרונים היא שמצבת הגארדים שלנו: ווילבקין, רול, קיין, זוסמן, פארגו וג'ונדי פשוט לא ברמת הצלבה. היא מהחלשות ביורוליג. יש צורך להחליף לפחות 2 כאשר פארגו הוא הראשון שצריך להיות משוחרר לקראת העונה הבאה.

פארגו, רול וקיין בלי סדר כלשהו.

לא יכול לראות את ווילבקין, מקווה שלא יהיה חתום גם על אובדן אליפות.

משאיר את בלאק, גונדי, זוסמן, טיוס וגייק. כל השאר הביתה.

זאת המכבי הכי לוזרית ואנטי מכביסטית בשנים האחרונות וזה לא שהיה חסר לנו

מישהו יכול לספור כמה הזדמנויות היו השנה לווילבקין והוא פשוט זיין אותנו במו ידיו?

מה זה הקרדיט המוגזם הזה לפארגו וקיין שהקהל השקט בהיכל כבר שורק לו בוז ? ובינתיים אובראיינט עם קבלת החלטות של שגיב יחזקאל

תודה על עוד ווינר שהרסתם לי במשחק האחרון לפני זכייה.

מישהו יכול לספור כמה הזדמנויות היו השנה לווילבקין והוא פשוט זיין אותנו במו ידיו?

מה זה הקרדיט המוגזם הזה לפארגו וקיין שהקהל השקט בהיכל כבר שורק לו בוז ? ובינתיים אובראיינט עם קבלת החלטות של שגיב יחזקאל

הרסו 8000 מנויים ואתה מתלונן לי על טופס ווינר?!

לא יכול לראות את ווילבקין, מקווה שלא יהיה חתום גם על אובדן אליפות.

משאיר את בלאק, גונדי, זוסמן, טיוס וגייק. כל השאר הביתה.

לא סובל את ווילבקין כל משחק אני אומר את זה (בתקווה לאכול את הכובע) אחד השחקנים שאני הכי שונא לא יכול לראות אותו (לא האמנתי שאני ככה אשנא חקן של מכבי).

אני מחכה שיחתימו את ספרופולוס לכמה שנים.

אה כן, ויאניס חייב להישאר. הוא לא איזה גאון כדורסל, אבל מאמן טוב.

ווילבקין באמת לא רואה אף אחד חוץ ממנו, העונש שלו (ובעיקר שלנו) זה איירבולים מביכים במאני טיים.

פארגו פשוט נורא. הנפילה הכי גדולה שלנו העונה. הראשון שצריך ללכת, בטח עם השכר שלו. אסור לאובריאנט להישאר, כל משחק מינימום ארבע תוקף, איך הוא עוד לא למד? הזיה.

קודם כל הייתי משאיר את יאניס.

לגבי השחקנים, הייתי רוצה שישארו ווילבקין (כן כנראה דעה לא פופולארית), זוסמן, ג'ונדי, קלויארו, כהן, בלאק וטיוס. לגבי רול עוד לא החלטתי מה אני חושב.

חובה רכז טבעי שגם שומר שחושב קודם כל על מסירה ויכול להפעיל יותר טוב את ווילבקין והסנטרים.

אנחנו תקועים עם ווילבקין לעוד שנתיים אבל אני עוד לא התייאשתי ממנו. הוא סקורר ואת זה אף אחד לא יקח לו, ראו לדוגמה מה שעשה בדרבי ונגד אולימפיאקוס. כמו שאמרתי, הבעיה היא שהקו האחורי שלנו חלש להחריד וסקוטי הוא בעצם הגארד היחיד ברמת יורוליג סבירה. מאמין ומקווה שעם רכז יותר מוכשר לצידו הוא יראה טוב יותר. כיום הציוותים שאנחנו יכולים להעמיד הם ווילבקין וקיין/רול/פארגו. אלו צמדים חלשים מאוד והנפילה עם קנדריק ריי מתבררת כמשמעותית יותר ממה שחשבנו. חבל שפייר ג'קסון לא נשאר.

לא פייר להפיל את ההפסד אתמול על ווילבקין. מאז שיאניס הגיע הקבוצה הולכת עליו, בטח ברגעי ההכרעה. באופן טבעי בחלק מהפעמים ילך לו ובחלק לא. היו כמה וכמה משחקים שהוא ניצח לנו. גם אם זה לא היה מווינר שוט, מלא פעמים הוא התפוצץ ברבע האחרון והוביל לנצחון. ספציפית לגבי אתמול, נקלענו לכזה פיגור בסוף אחרי שכבר הובלנו בעשר הפרש כבר ברבע האחרון. להפיל את הכל על ווילבקין זה פשוט לא נכון.

אגב, באופן כללי ווילבקין עם שיפור גדול בחודש האחרון בערך. בכל מקרה הוא יושב על חוזה ענק לעוד הרבה זמן, אז הוא ישאר איתנו. הוא ממש לא כוס התה שלי, אבל הוא בכלל לא הבעיה שלנו.

קיין צריך ללכת. בגדול מבחינתי אפשר לסבול שחקנים נגרים בהתקפה אם הם שחקני הגנה גדולים ויודעים את מקומם. קשה לי לומר על קיין שהוא יודע את מקומו.

את רול לדעתי צריך להשאיר. כמובן שלא בתור שחקן חמישייה, אלא בתור שחקן שמקבל בערך 15 דקות. הוא שחקן התקפה טוב ומגוון, וקבוצה עם הגנה קבוצתית חזקה (אנחנו עונים על ההגדרה) יכולה להכיל את הבעיות שלו בהגנה.

מה שמעצבן אותי בווילבקין זה הגישה שלו,

אני מאוד רוצה לראות אותו משחק עם רכז כי כשהו מרכז זה נראה רע מכדרר את עצמו לדעת ואז אין זמן להתקפה.

קיין עם 0 נקודות ב-2 משחקי היורוליג האחרונים ועוד כמה משחקים חלשים לפני כן אבל עכשיו מתברר שאמא שלו חולה.

בכל מקרה יש עוד שיקול והוא השכר. קיין לא משתכר גבוה לעומת רול וקלויארו שמקבלים 450-500 אלף בעונה, לכן אני משאיר אותו לפניהם.

אולימפיאקוס הובסה בקנאריה, אנחנו כאלה פראיירים - שני ניצחונות בית והיינו חזק מאוד במאבק, אפילו עם אחד מהם.

קיין הראשון שהייתי זורק. 40% מהעונשין [22/54] , מאבד כדורים שבקדאטים כבר לא מאבדים, לייאפים מהוססים, חוגג אחרי סל כאילו נגמר המשחק.

אני מסכים שבמכבי טוב שיש שחקן קצת "ערס" אחד בלבד שיכול לתת מענה אל מול קבוצות קשוחות וכו', אבל הוא שכונה. לא לרמה.

הייתי הולך בעונה הבאה על כמה שינויים שברובם מתאימים לי ( =] ) , לתקציב ולספרופולוס:

תאודוסיץ' - במקום פארגו.

עומרי כספי ומיכאל אריק מדרושפקה - במקום קלויארו ואובריינט.

פטרי קופונן במקום רול.

דריק וויליאמס מבאיירן

אם אבדיה עוזב- להביא את יפתח זיו.

לנסות להשאיר את בלאק בכל הכח.

+ ווילבקין+ ג'ונדי + זוסמן + טיוס + כהן- מגיעים ל-6 ישראלים בכירים+ 6 זרים מצויינים.

* יש לזכור שבעונה הבאה יהיו 34 משחקי יורוליג [18 קבוצות]!

בליגה חייבים לתמרן ולשתף יותר ישראלים. ליורוליג אין מקום לחסרי ניסיון, אם רוצים להגיע רחוק.

* סגל יקר , אבל על כל ניצחון יש מענק וסגל כזה יניב כ-18-19 נצחונות על להצלבה. שם המענק גבוה יותר.

אני יותר מידי רואה שכותבים סכל מיני אתרים שאם לא לוקחים אליפות כנראה שספרופולוס לא ימשיך.

זה פשוט טמטום במשחק אחד הכל יכול להיות אני אישית מאוד מחזיק ממנו ומקווה שלא רק שישאר אלה שגם הוא יבנה את הסגל ולא וויצ'יץ

נו באמת. ראית את מכבי בשנים האחרונות? לא היתה פה קבוצת כדורסל מאז שבלאט עזב ועד שיאניס הגיע.

סוף סוף אנחנו נראים כמו קבוצה. זה לא הספיק, בין היתר כי הגיע בשלב מאוחר. והוא לא מושלם, אבל מאז שהגיע מכבי בהחלט קבוצת הצלבה לגיטימית.

צריך לתת ליאניס להמשיך, ולבנות את הסגל לעונה הבאה לפי הרצונות שלנו.

אני יותר מידי רואה שכותבים סכל מיני אתרים שאם לא לוקחים אליפות כנראה שספרופולוס לא ימשיך.

זה פשוט טמטום במשחק אחד הכל יכול להיות אני אישית מאוד מחזיק ממנו ומקווה שלא רק שישאר אלה שגם הוא יבנה את הסגל ולא וויצ'יץ

הבן אדם לקח את מכבי במצב שבו העונה היתה גמורה, הוא הסיבה היחידה שבכלל חשבנו על הצלבה. לא להמשיך איתו יהיה טמטום מוחלט.

אופציה אחת זה שאנחנו מנצחים את שני המשחקים שנשארו לנו ו-2 מבין אולימפיאקוס, מילאנו ופנאתנייקוס מפסידות את כל המשחקים שנשארו להן + ז'לגיריס מפסידה לפחות אחד מבין שני המשחקים שנשארו לה ואנחנו עולים, אופציה שלא ריאלית במיוחד כי לאולימפיאקוס נשאר משחק מול דרושאפאקה במחזור האחרון ולפנאתינייקוס נשאר משחק מול בודצ'נוסט במחזור האחרון.

אופציה נוספת שיש לנו זה בבית של כמה קבוצות עם מאזן של 15 ניצחונות שאחת מהן היא באיירן, ובמידה ובאיירן ינצחו את שני המשחקים שנשארו לה (נשארו לה משחקים די נוחים על הנייר, גראן קנאריה ודרושאפאקה), ושז'לגיריס יפסידו את אחד מבין שני המשחקים שנשארו לה, אז גם במידה וגם אולמפיאקוס ומילאנו ינצחו את אחד המשחקים שנותרו להן ויגיעו ל-15 ניצחונות בבית מרובע עם שתיהן + באיירן יש לנו יתרון, לנו יש 4 ניצחונות (2 על באיירן, אחד על מילאנו ואחד על אולימפיאקוס) לאולימפיאקוס ומילאנו יש 3 ניצחונות (לאולימפיאקוס ומילאנו כל אחת ניצחון אחד עלינו, ולאולימפיאקוס 2 ניצחונות על באיירן ולמילאנו 2 על אולימפיאקוס) ולבאיירן 2 ניצחונות (2 על מילאנו), במצב כזה אנחנו תופסים את המקום, גם בבית משולש עם מילאנו ובאיירן יש לנו יתרון.

המפתח שלנו לעלייה מעבר לשני ניצחונות שלנו, זה שני ניצחונות של באיירן ושלא יקרה מצב שז'לגיריס ובאסקוניה יסיימו עם 15 ניצחונות כי הפסדנו לשתי הקבוצות האלו פעמיים.