Jump to content

מכבי ביורוליג | עונת 2018/19

דקסטר

Recommended Posts

מדהים מה שקצת אימון יכול לעשות לקבוצה. עם זאת, פערי הרמות בינינו לבין הגדולות של היורוליג מטורפים. מעבר לזה, שוב חוסר אחריות בקבלת ההחלטות וסוג של לוזריות כזאת.

ההגנה היום נראתה הרבה הרבה יותר טוב, ואהבתי את הקרדיט לזוסמן. גם קאלוירו במשחק מצוין (בשביל עצמו).

לא ריאלי לחלום אפילו בחלומות הכי ורודים על הצלבה, וזאת בדיוק הסיבה שוויצ'יץ' חייב ללכת הביתה.

לפעמים נראה כאילו קיין עושה דווקא.

פחות אוהב את הקרדיט לזוסמן, הוא פשוט לא מסוגל לעשות נקודות.

נראינו יותר טוב היום, אבל מה זה כבר משנה העונה האירופית היום באמת נגמרה סופית.

אני היחידי שעוד איך שהוא מאמין שיש סיכוי לעלות?

וואלה אני מאמין שאם יביאו שחקן לעמדה3\4 ואולי עוד אחד ליד ווילבקין נעשה תסנסצחה ונעלה

וואלה אני מאמין שאם יביאו שחקן לעמדה3\4 ואולי עוד אחד ליד ווילבקין נעשה תסנסצחה ונעלה

עד היום 1-8 (בלי פארגו ומאמן ולוח משחקים מהגיהנום - הכל נכון) ומעכשיו עד הסוף נעשה 15-6? כן, כנראה שרק אתה עוד מאמין.

עד היום 1-8 (בלי פארגו ומאמן ולוח משחקים מהגיהנום - הכל נכון) ומעכשיו עד הסוף נעשה 15-6? כן, כנראה שרק אתה עוד מאמין.

שמע אני לא חי בסרט פשות נמאס לי ואני אאמין עד שסופית זה יסגר

אני איתך. כן, זה אפשרי. נצטרך יכולת אימון מעולה של ספירופולוס, כנראה גם חיזוק והרבה מזל. קשה מאוד מאוד אבל אפשרי.

עוד מישהו חושב שקלויארו 4 ולא 3?

קיין סביר

לאוברייאנט ורול (למרות שלא שיחק) אין מה לחפש בקבוצה. הם יותר נזק מתועלת.

עד שבלאק לא יתחיל להבין איך שומרים באירופה ואיך לא מבצעים עבירות תוקף הוא יותר נזק מתועלת.

זוסמן מאכזב אותי, לאבדיה יש אחלה ביצים. הוא יעבור אותו בתור הישראלי המוביל מהר מאוד.

קיין בסה״כ בסדר אבל קבלת ההחלטות שלו לפעמים שערורייתית, יאניס יהיה חייב לחנך אותו.

בלאק עדיין כלום, ווילבקין עוד לא חזר לעצמו ואת אובראיינט אני לא יכול לראות - הסגנון שלו אם כבר מתאים לאנביאי הרבה יותר מאשר לכאן.

אני איתך. כן, זה אפשרי. נצטרך יכולת אימון מעולה של ספירופולוס, כנראה גם חיזוק והרבה מזל. קשה מאוד מאוד אבל אפשרי.

איך בדיוק זה אפשרי? אנחנו בפיגור ארבעה ניצחונות אחרי אולימפיאקוס שבמקום השמיני ואנחנו לא יותר טובים מאף אחת משמונה הראשונות.

איך בדיוק זה אפשרי? אנחנו בפיגור ארבעה ניצחונות אחרי אולימפיאקוס שבמקום השמיני ואנחנו לא יותר טובים מאף אחת משמונה הראשונות.

האמונה האמונה גם אם זה כמעת בלתי אפשרי אבל יש סיכוי אני אאמין

נצא מתוך נקודת הנחה שכדי לעלות שלב צריך 16 נצחונות, כי מאז שהיורוליג בפורמט הנוכחי זה הספיק. זה אומר שאנחנו צריכים עוד 15 נצחונות, מה שמשאיר לנו אפשרות להפסיד 6 פעמים.

אני אחלק את ההפסדים שנשארו לנו בהערכה גסה מאוד לפי רמות משחקים שנשארו לנו:

צסקא, ריאל ופנר בחוץ - צריך לנצח אחת.

אולימפיאקוס, פנאתינייקוס וברצלונה בבית - מותר להפסיד לאחת.

זלגיריס, באסקוניה ומילאנו בבית ובחוץ - סה"כ מותר להפסיד פעמיים.

דרושפאקה, באיירן וחימקי בבית ובחוץ - מותר להפסיד פעם אחת.

בודצנוסט, אפס וגראן קנרייה בבית

זה חישוב מאוד גס ולא צריך להיתפס עליו, אבל לדעתי זה אפשרי. זה מאוד מאוד קשה ונצטרך להיות טובים ומאומנים בצורה יוצאת דופן.

סה"כ המשחקים שנשארו לנו הם באמת יותר קלים. המשחקים הבלתי אפשריים הם צסקא, ריאל ופנר בחוץ. המאוד קשים הם זלגיריס, מילאנו ובאסקוניה בחוץ.

מה גורם לי לחשוב שזה יכול לקרות? שננצח כ"כ הרבה? כמו שאמרתי - בגדול ספירופולוס ותקווה לחיזוק. זה תסריט אופטימי מאוד מאוד, כנראה שגם די נאיבי, אבל אני עדיין מקווה.

נצא מתוך נקודת הנחה שכדי לעלות שלב צריך 16 נצחונות, כי מאז שהיורוליג בפורמט הנוכחי זה הספיק. זה אומר שאנחנו צריכים עוד 15 נצחונות, מה שמשאיר לנו אפשרות להפסיד 6 פעמים.

אני אחלק את ההפסדים שנשארו לנו בהערכה גסה מאוד לפי רמות משחקים שנשארו לנו:

צסקא, ריאל ופנר בחוץ - צריך לנצח אחת.

אולימפיאקוס, פנאתינייקוס וברצלונה בבית - מותר להפסיד לאחת.

זלגיריס, באסקוניה ומילאנו בבית ובחוץ - סה"כ מותר להפסיד פעמיים.

דרושפאקה, באיירן וחימקי בבית ובחוץ - מותר להפסיד פעם אחת.

בודצנוסט, אפס וגראן קנרייה בבית

זה חישוב מאוד גס ולא צריך להיתפס עליו, אבל לדעתי זה אפשרי. זה מאוד מאוד קשה ונצטרך להיות טובים ומאומנים בצורה יוצאת דופן.

סה"כ המשחקים שנשארו לנו הם באמת יותר קלים. המשחקים הבלתי אפשריים הם צסקא, ריאל ופנר בחוץ. המאוד קשים הם זלגיריס, מילאנו ובאסקוניה בחוץ.

מה גורם לי לחשוב שזה יכול לקרות? שננצח כ"כ הרבה? כמו שאמרתי - בגדול ספירופולוס ותקווה לחיזוק. זה תסריט אופטימי מאוד מאוד, כנראה שגם די נאיבי, אבל אני עדיין מקווה.

כרגע זה יהיה הישג אם לא נתבזה ונהייה באיזור חיוג עם 14~ נצחונות.

אני לא מסתנוור ממה שהיה אתמול, למכבי יש 3 שחקני יורוליג בסגל ואחד מהם עדיין פצוע.

אתמול השחקנים הביאו המון אנרגיות שאופייניות לקבוצה שהחליפה מאמן, האנרגיות האלו לא ימשכו לנצח ומתישהו נצטרך להביא גם יכולת.

מספיק עם החישובים, צריך כבר להתחיל לבנות את העונה הבאה.

קלויארו - נקודת האור של העונת סיוט הזו. חובה להשאיר.

רול - הביתה.

קיין - הביתה.

טיוס וג'ייק כהן שלוקחים ביחד יותר ממיליון יורו נטו ונותנים תרומה מינימלית ביורוליג - הביתה. במקומם ריצ'י האוול ונמרוד לוי שכבר בקבוצה.

טאריק בלאק - אכזבה יחסית אבל אחרי שיבין את המשחק באירופה וישחק עם רכז אמיתי סביר להניח שישתפר. להשאיר.

ווילבקין - אנחנו תקועים איתו כך או אחרת. צריך בקבוצה מוביל כדור בכיר נוסף (פארגו) שיאפשר לו גם לשחק כ2 לפעמים. אני לא חושב שהוא באמת שחקן טופ יורוליג, אבל ההנהלה הזו לא תביא טוב יותר (ויקר יותר).

זוסמן - עדיין לא עשה קפיצת מדרגה למרות שמקבל לא מעט צ'אנסים. צריך להיות מחליף ראשון לעמדות 2-3 בעונה הבאה, ושחקן חמישייה ללא עוררין בליגה.

ג'ונדי - אס בליגה. אם לא מצליחים להביא את תמיר בלאט שיכול גם לרכז, להשאיר.

אוברייאנט - הכישרון ההתקפי האדיר לא שווה את החבילה השלמה. להעיף ומהר.

פארגו - ברכות לרגל הפרישה מכדורסל מקצועני! (הוא בן 33 ויש לו פריצת דיסק. הסיפור גמור).

קנדריק ריי - בדיחה עצובה.

מדהים מה שקצת אימון יכול לעשות לקבוצה. עם זאת, פערי הרמות בינינו לבין הגדולות של היורוליג מטורפים. מעבר לזה, שוב חוסר אחריות בקבלת ההחלטות וסוג של לוזריות כזאת.

ההגנה היום נראתה הרבה הרבה יותר טוב, ואהבתי את הקרדיט לזוסמן. גם קאלוירו במשחק מצוין (בשביל עצמו).

לא ריאלי לחלום אפילו בחלומות הכי ורודים על הצלבה, וזאת בדיוק הסיבה שוויצ'יץ' חייב ללכת הביתה.

סביר מאוד שההחתמה של ספרופולוס מאוחרת מדי בשביל העונה הנוכחית, אבל אם זה אומר שיהיה לו זמן להשתקע במועדון ולהתכונן לעונה הבאה, זה טוב.

כרגע מבחינתי מה שחשוב זה לשחק על הכבוד שלנו, מצטער על הקלישאה. אלופת אירופה 6 פעמים לא יכולה להתבזות ככה. אם ספרופולוס יגרום לנו להיראות כמו קבוצת כדורסל ויתחיל לנצח ההחתמה הזאת כבר עשתה את שלה. יש לא לעלות שלב ויש את הביזיון הטוטאלי של העונה.

רול - הביתה.

קיין - הביתה.

טיוס וג'ייק כהן שלוקחים ביחד יותר ממיליון יורו נטו ונותנים תרומה מינימלית ביורוליג - הביתה. במקומם ריצ'י האוול ונמרוד לוי שכבר בקבוצה.

טאריק בלאק - אכזבה יחסית אבל אחרי שיבין את המשחק באירופה וישחק עם רכז אמיתי סביר להניח שישתפר. להשאיר.

ווילבקין - אנחנו תקועים איתו כך או אחרת. צריך בקבוצה מוביל כדור בכיר נוסף (פארגו) שיאפשר לו גם לשחק כ2 לפעמים. אני לא חושב שהוא באמת שחקן טופ יורוליג, אבל ההנהלה הזו לא תביא טוב יותר (ויקר יותר).

זוסמן - עדיין לא עשה קפיצת מדרגה למרות שמקבל לא מעט צ'אנסים. צריך להיות מחליף ראשון לעמדות 2-3 בעונה הבאה, ושחקן חמישייה ללא עוררין בליגה.

פארגו - ברכות לרגל הפרישה מכדורסל מקצועני! (הוא בן 33 ויש לו פריצת דיסק. הסיפור גמור).

לגבי הרוב מסכים איתך.

את טיוס לא ממש מפעילים כמו שצריך וכשכן משתמשים בו הוא סנטר מחליף מצוין ליורוליג.

גייק כהן הוא קריטי לליגה והוא גבוה חמישי-שישי בסדר ליורוליג. לדעתי לא יכולים להרשות לעצמנו לשחרר שני ישראלים מובילים כאלה ואני לא מאמין שהאוול יתרום יותר מהם, נמרוד לוי שלנו ולא צריך להחליף אף אחד מהם אבל בהחלט לקבל קצת יותר קרדיט.

אני מאמין בווילבקין וחושב שהוא שחקן טופ יורוליג.

את בלאק הלוואי שנצליח להשאיר.

רול - הביתה.

קיין - הביתה.

טיוס וכהן פה כי הם ישראלים ברמה הגבוהה ביותר. זה על גבול הלא רלוונטי מה הם נותנים ביורוליג. אם הם לא היו ישראלים, הם לא היו פה.

אין שום היגיון גם לא על הנייר להחליף אותם בהאוול ונמרוד לוי. אותו דבר עם ג'ון די.

יש עוד דברים שאמרת שאני אולי הייתי חושב פעמיים לגביהם (למשל אובראיינט, שהייתי רוצה לראות איך הוא יכול להשתלב בחודשים הקרובים אחרי שהוא באמת מתרגל לכדורסל האירופי), אבל אני יכול לקבל סך הכל.

שחקנים כמו רול, קיין זה נחמד. אבל כשחקנים משלימים, לא שחקנים מובילים.

ובסך הכל קיין יכול להיות אחלה שחקן סגל וכזה שיכול פעם בכמה משחקים להיות איש למשימות מיוחדות. הבעיה היא שהוא מקבל קבוע 25-30 דקות והוא פשוט לא מספיק טוב בשביל זה התקפית.

אחלה טיוס, אחלה כהן, תותחים לליגה, אתם מפספסים את הנקודה.

טיוס מקבל 800 אלף(!) דולר.

ג'ייק כהן 300 אלף דולר.

הם באמת שווים את זה?

לא הגיוני לשלם יותר ממיליון דולר לשני שחקנים שאחד מהם בן 34 עוד מעט ומקבל 15 דקות ביורוליג והשני על תקן עציץ. ולא כי לא נותנים לו צ'אנס. הם הישראלים הכי יקרים בפער גדול.

לליגה אין שום משמעות. וגם אם כן, האוול או ג'ו אלכסנדר יקבלו חצי מטיוס וכבר הוכיחו שגם הם תותחים בליגה.

נמרוד לוי יעשה עבודה פחות טובה בליגה מג'ייק כהן, אבל למי אכפת? רק היורוליג חשוב.

ווילבקין טופ יורוליג? טופ יורוקאפ.

שחקן טוב, לא יכול להוביל קבוצה ביורוליג להישגים משמעותיים. אם היה מוקף בשחקנים ברמת שכר שלו ומעלה היה על מה לדבר. לצורך העניין, הוא שחקן 1 על 1 הרבה פחות טוב מפייר ג'קסון למשל.

מי כן טופ יורוליג? דה קולו, קלאתס, יול, רודריגז, שבד, סלוקאס, קווין פנגוס. לאור מה שראינו עד עכשיו, אתם באמת חושבים שווילבקין שייך לרשימה הזו?

אלו שמציעים לשחרר את טיוס: התחלקתם על השכל? יש ישראלים בודדים ברמת יורוליג, טיוס הוא כנראה הבכיר בהם. יש לו ברזומה דאבל דאבל בגמר היורוליג. ממש ג'ו אלכסנדר יכול להכנס לנעליים שלו (ובנוסף הוא גם ה mvp של הפיינל פור האחרון). גם האוול זה חתול בשק שלא התמודד ברמה גבוהה.

אני מקווה שטאריק בלאק וטיוס יהיו הביגמנים שלנו בעונה הבאה.