Jump to content

שינו זוארץ נבחר ליו"ר ההתאחדות

סיריל מקנאקי

Recommended Posts

אין אפילו לא טיפונת מקום להשוואה בין ניהול של פירמת עו"ד עם 20 אנשי מקצוע (שהיא גם למטרות רווח) ובין ניהול גוף ציבורי עם מאות עובדים ישירים, תקציבים שנתיים של מאות מיליונים ומאות מועדוני כדורגל שמסונפים תחתיו. עם או בלי ה"מיקרו מנג'מנט" שלך שלא הבנתי כיצד הוא קשור.

אתה יכול באותה מידה להריץ רופא שיש בבעלותו מרפאה לספורטאים או מנהל סניף בנק ואז אתה יודע גם מה אתה תקבל.

יודע מה, נעזוב הכל לגבי מאירי. מי לדעתך מתאים להיות יו"ר התאחדות?

אני מסכים לגמרי עם העקרון שלא נותנים לעבוד ולשנות כלום בהתאחדות כי מקבלי ההחלטות נמצאים במצב קבוע של ניגוד עניינים הרי הם לא יפעלו נגד הקבוצות שלהם, בודדים האנשים שמסוגלים לספוג על בשרם בשביל לקדם ולנקות את הכדורגל,

אבל הוא יצא רע מאוד כשהוא עזב בגלל שלא הסכימו לתת לו לפסול החלטה שהתקבלה לשם שינוי בצורה מסודרת ע"י גורמים מקצועיים ועוד נתנו לו אפשרות לעשות דיון נוסף עם הגורמים שנכחו בועדה לשכנע ולהשתכנע והוא עזב בכל זאת.

בלי קשר לדעתו של זוארץ - אם הוא לא מסכים עם הכיוון, ואם לא יכול להעביר החלטות - לגיטימי לחלוטין שיילך הביתה. אפילו הגון.

שוב, לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, אבל על פניו - לא רואה בעיה עם הטענה שלו שמעדיף להתפטר מאשר להישאר במקום שלא יכול לנהל כפי שרוצה.

דווקא לא התייחסתי לזוארץ, אלא לטענות של רביד על חוסר התאמה.

בכנות מעבר למחלוקת שלי על קטע ביטול הזר, בניגוד לאחרים אני גם לא רואה איזו קטסטרופה יש פה. מצד שני, בוא נזכור שגם לעיני היה ניסיון, וגם לאבי לוזון.

כל מה שאני אומר הוא שאם שינו עוזב, ויש מספיק תמיכה בקרב המועדונים בארץ במורן - זה גם לא כזה הזוי. תזכרו שאנחנו מדברים פה על בן אדם שאמור לקבוע מדיניות כוללת, כזאת שמצהיר עליה מראש (ככה שאין חשש שלפתע יתפלאו ויראו שזה מה שטוב למכבי, הוא הרי כבר אומר בעד מה הוא, בתור נציג מכבי), ושבואו נזכור שהוא לא אמור לעבוד לבדו.

יותר מזה, לפי הרזומה שלו באתר שלו הוא מתעסק בליטיגציה, בחברות פרטיות/ציבוריות/ממשלות, מייעץ בוועדות בלתי תלויות ומשרת כבודק חיצוני (גם מטעם רשויות רשמיות - היה חבר הלשכה לניירות ערך), שלא לדבר על הניסיון שלו בבוררויות גם בעולם הספורט, ובזה שלא מהיום הוא חבר התאחדות.

בין אם הוא מתאים ובין אם לא, זה לא שלקחו מהרחוב עו"ד שמתעסק בעבירות תנועה. יש לו קשר לספורט, יש לו קשר לפיתרון סכסוכים כספיים, יש לו היסטוריה בגופים רשמיים של מדינת ישראל.

דווקא עורך דין שמתעסק בעבירות תנועה לקחת כדוגמא :)

יודע מה, נעזוב הכל לגבי מאירי. מי לדעתך מתאים להיות יו"ר התאחדות?

בשביל להיות יור ההתאחדות צריך כמה קריטריונים מרכזיים:

1. זיקה משמעותית לספורט ולכדורגל בפרט

2. ניסיון בתפקיד בכיר בגוף ציבורי גדול

3. מוטיבציה ותחושת שליחות

4. נקיון כפיים

לא חובה אבל יתרון:

5. השכלה רלוונטית בניהול ספורט.

עופר עיני ואבי לוזון עמדו רק בחלק מהתנאים. לעיני למשל לא היתה טיפה מקריטריונים 1 ו-3 וראו את זה בתוצאות שלו.

מי אני חושב שמתאים? בתיאוריה לא בעיה למצוא עוד רוטשטיינר כזה, רק יותר בכיר ועם ניסיון בניהול התאחדות של מדינה אחרת, כזאת שגם הצליחה ומהווה פקטור בכדורגל העולמי. יהיה יקר אבל איכותי. אבל זה רק בתיאוריה, כי כמו שקרה לנילסן, ממש לא בטוח שזר אירופי יצליח להשתלב בעסקונה פה. אז הייתי מחפש או זר שעבד פה כבר והצליח כמו אנגלידיס, מה שיהיה קשה למצוא כי לא היו הרבה כאלה, או מוצא ישראלי שעונה על כמה שיותר מהקריטריונים. איזה אלכס גלעדי כזה. לא יודע.

בלי קשר לדעתו של זוארץ - אם הוא לא מסכים עם הכיוון, ואם לא יכול להעביר החלטות - לגיטימי לחלוטין שיילך הביתה. אפילו הגון.

שוב, לא יודע מה קרה מאחורי הקלעים, אבל על פניו - לא רואה בעיה עם הטענה שלו שמעדיף להתפטר מאשר להישאר במקום שלא יכול לנהל כפי שרוצה.

לא ליגיטימי כי הציעו לו לכנס שוב את הועדה, בנוכחות שלו ולהשמיע את הטיעונים שהובילו אותם לקבל את ההחלטה הזאת ובמקביל לשמוע את הטיעונים שלו ואז להחליט והוא פשוט עזב בקריזה כי לא יכל לבטל את ההחלטה שלהם בהינף יד.

רביד אתה מחפש מנהל לאינטל או להתאחדות לכדורגל? מורן אמירי מכיר את התחום, יודע איך ההתאחדות עובדת, הראה שהוא לא מפחד להילחם בשחתיות ואם הוא מספיק טוב לגולדהאר ומכבי בטח שהוא מעולה להתאחדות.

מעניין כמה אמרו דברים כאלה ויותר קשים על שמעון מזרחי (עורך דין שמתעסק בעבירות תנועה!) כשהוא מונה ליו"ר מכבי.

הצלחת לעשות השוואה אפילו יותר גרועה מזאת שעומר עשה. לנהל בשנות ה-60 קבוצה חצי מקצוענית מול לנהל את כל ההתאחדות היום.

מעניין כמה אמרו דברים כאלה ויותר קשים על שמעון מזרחי (עורך דין שמתעסק בעבירות תנועה!) כשהוא מונה ליו"ר מכבי.

בלת"ק: מכבי אז הייתה קבוצה לא מקצוענית בעליל. זה לא כמו שתמנה מישהו בן 30 לדבר כזה היום.

מעבר לכך, זה יישמע מצחיק אבל מזרחי מונה ליו"ר מחלקת הכדורסל באופן זמני, כחלק משינויים שנערכו בהנהלות הכדורגל והכדורסל מאחר ו-2 המחלקות נקלעו למשבר כלכלי בתקופה ההיא.

ואחרי כל זה, תחשוב שאורי אלון נהיה הבעלים של הפועל י-ם בגיל 31/32 בערך...

עם כל הכבוד לשינו זוארץ, הוא לא דמות מקצועית מספיק כדי לקבוע שלא צריך זר בנוער בטענה שזה ״בעד לכדורגלן הישראלי״. מאיפה הוא הסיק את זה בדיוק? אני יכול לנקוב בשמות מקצועיים שדווקא יטענו אחרת.

אני מצטער, אבל הוא לא אמור לקבוע מה טוב לכדורגל הישראלי או לא, כי פשוט אין לו מושג. הוא אמור להיות בולדוזר שמעביר החלטות מקצועיות נטו.

היה גם את שטרן ואת איצ'ה

זה כאילו כרטיס כניסה לעסקנות השמות האלו

ואח"כ מתפלאים למה הכדורגל שלנו נראה כמו שהוא נראה.

שטרן חלובה לא היה יו"ר ההתאחדות כזכור לי. סתם האיש החזק.

אבל היו גם את גברי, שאול וחיים.

לא היה היו"ר, אבל הוא היה המושך בחוטים בתקופה של לוזון

גוף רקוב ומושחת.

במדינה מתוקנת היה מפורק ומוקם מחדש תחת דירקטוריון מנהלים, הם משחקים בכסף שלנו, הם לא מביאים שקל מהבית.