Jump to content

דרום אמריקה

idan12

Recommended Posts

נוסע בסוף השנה, המשפחה ארגנטינאית ויש גם המלצות מהם על כל היבשת אבל בפורום תמיד מוצאים פנינים.. על איזה מקומות אסור לוותר? (אנשים שהיו בקרנבל ויכולים להמליץ על איפה שהם היו או להתרחק מאיפה שהם היו) ואם יש פה עוד כאלה שמתכננים בקרוב?

נתחיל מהסוף - כל אחד מספר לפי החוויות האישיות שלו שגרמו לו להתאהב במקום, עיר שבן אדם אחד היה יכול להישאר בה חודש, אדם אחר מיצה אחרי יומיים, אז קח הכל בעירבון מוגבל (או כמו שתשמע הרבה בטיול - "אל תקשיב לישראלים").

על המקומות המרכזיים אתה תשמע מספיק וגם אפשר למצוא מידע באינספור מקומות באינטרנט, אז אתעכב על מקום שהרבה אנשים מפספסים בין כל היעדים שיש לארגנטינה להציע - רוסאריו.

תאכלס? יש שם כל מה שגבר צריך: קזינו ענק, כדורגל (אם תהיה בעונה), מסיבות מטורפות (וחיי לילה נחמדים גם באמצע שבוע), צניחה חופשית והקלישאה אומרת שגם את הבנות הכי יפות בארגנטינה. יש גם כל מיני אטרקציות נחמדות לאמצע שבוע (אם אני לא טועה, בין היתר אפשר למצוא גם סיור בבית של מסי וצ'ה גווארה טפי) אבל אנחנו העדפנו פשוט ללכת לאיבוד בעיר.

ואם לחזור לכדורגל - משחק של רוסאריו סנטרל זה הדבר האחרון שהייתי ממליץ למישהו לפספס. הייתי במונומנטל במשחק של ריבר נגד סן לורנצו ובדרבי במראקנה בחצי גמר גביע, ואני יכול להגיד לך ששום דבר מזה לא מתקרב בכלל למה שהלך במשחק של סנטרל, גם באצטדיון וגם בחוץ.

אגב, הייתי שם באחלה הוסטל עם בעלים סטלן שאוהב ישראלים, אז אם ביום מן הימים זה יהיה רלוונטי בשבילך דבר איתי, אני אבדוק איך קוראים לו.

בול עמית.

בדיעבד, ומנסיון של כמה שנים בטיולים, הייתי עובר את ארגנטינה אפילו יותר לאט ממה שעשיתי (חודשיים וחצי ארגנטינה וצ'ילה).

נראה שאני אבחר להיות בקרנבל בפלורה, בקשר לכדורגל בארגנטינה כבר יש כרטיסים ממשפחה שמנויה לבוקה ככה ששאר הקבוצות לא באות בחשבון..

מה בנוגע לכניסה למדינות? הבנתי שצריך להציג כרטיס טיסה כדי שיראו שאני לא מתכוון להישאר שם.. איך אוכפים את זה בעצם?

עם עובדות אי אפשר להתווכח

האמת שקלישאה זאת לא בדיוק המילה הנכונה, כי אני באותה דעה כמוך.

נראה שאני אבחר להיות בקרנבל בפלורה, בקשר לכדורגל בארגנטינה כבר יש כרטיסים ממשפחה שמנויה לבוקה ככה ששאר הקבוצות לא באות בחשבון..

מה בנוגע לכניסה למדינות? הבנתי שצריך להציג כרטיס טיסה כדי שיראו שאני לא מתכוון להישאר שם.. איך אוכפים את זה בעצם?

יש מדינות שעושות יותר בעיות על זה, יש כאלה שפחות. לרוב נכנסנו רגיל עם כרטיס הטיסה הסופי ובחלק עשינו כרטיס פיקטיבי דרך איזה בעל הוסטל ישראלי. יש כאלה שעושים דרך סוכן הנסיעות שסגרו איתו את הטיסה, אצלנו זה פחות עבד. בכל מקרה, ממליץ לך לנסות לקבוע עם הסוכן על זה כשאתה סוגר איתו את הכרטיס, יחסוך לך כסף וכאב ראש בטיול. (עריכה: בעצם אם אתה טס אוטוטו בטח כבר סגרת כרטיס טיסה. עדיין שווה לנסות לשלוח לו מייל כשתצטרך, אולי הוא יעזור)

בקשר לכדורגל - תמיד תזכור: אין דבר כזה יותר מידי כדורגל בארגנטינה.

צריך להציג כרטיס יציאה כלשהו מהמדינה (יכול להיות גם אוטובוס או החזרת רכב שכור במדינה שכנה). יש סוכן נסיעות ישראלי בשם שרגא שעושה את זה תמורת 20 שקל. אני פשוט רכשתי את כרטיס האוטובוס הכי זול שמצאתי און ליין.

בלי קשר אני ממליץ לך להתחיל לקרוא מדריך טיולים כמו south america on a shoestring של לונלי פלנט או מתחרה. יש המון המון מידע.

• 2 months later...

הודות לבינתחומי היקרים התקצר לי הטיול הגדול למשהו כמו שלושה חודשים.

התכנון המקורי היה:

ארגנטינה - ברזיל - פרו - קוסטה ריקה - קולומביה - מקסיקו

עכשיו שהתקצרתי לשלושה חודשים אני חושב לעשות רק ברזיל - פרו - קוסטה ריקה - מקסיקו.

בגדול אני פחות בקטע של טרקים משוגעים (בגלל זה אמרו לי שבפרו שלושה שבועות יספיקו, ובאמת באמת בארגנטינה רציתי לראות את בואנוס ואת קרחון התנפצץ בערך) ויותר בטן גב...

מבחינת הקצבת זמן חושב לתת לברזיל חודש, פרו 3 שבועות, קוסטה ריקה 10 ימים, מה שנשאר במקסיקו.

מישהו היה עושה משהו שונה?

מה אתה מצפה מקוסטה ריקה ?

עדיף גווטמאלה מקוסטה

גואטמלה מדינה שלא הייתי מוותר עליה. דרך אגב היא גם יותר זולה מקוסטה ריקה.

בהחלט עדיף גואטמלה על קוסטה

האמת? חבר שהיה בשתיהן ואמר לי שהתאכזב ממש מגואטמלה, לעומת קוסטה ריקה שהוא וחברים שלו עפו עליה ורצו להישאר אפילו מעבר לשבועיים שלהם שם. מה יש בגוואטמלה?

אנטיגואה (אתה תתקע שם...סמוך עליי), סן פדרו, סמוק שמפיי ועוד.

אמנם חזרתי לפני למעלה משנתיים אבל מאמין שהקבוצות בפייסבוק עדיין קיימות, כל הדרום/מרכז אמריקה 2018/2019

תתחיל קצת לקרוא ולהעלות שם פוסטים, הקבוצות הכי פעילות שראיתי..

האמת? חבר שהיה בשתיהן ואמר לי שהתאכזב ממש מגואטמלה, לעומת קוסטה ריקה שהוא וחברים שלו עפו עליה ורצו להישאר אפילו מעבר לשבועיים שלהם שם. מה יש בגוואטמלה?

שמע בקוסטה ריקה הייתי כמה שבועות, גם בגוואטמלה כמה שבועות, לכל מקום וויבים שונים לגמרי.

קוסטה ריקה זה רגוע, נופים מטורפים , יערות גשם , גלישה , חופים יפים.

גוואטמלה זה יותר לצעירים , אווירה , וגם נופים יפים מאד.

בכל מקרה אם הייתי צריך לבחור לאן ללכת מבניהם , זה בטח יהיה גוואטמלה, מדהים שם, לא יודע מה קרה לחבר שלך שהוא התאכזב מגוואטמלה, באמת שזה אחת המדינות היחידות שאשכרה כל מי שאני מכיר שהיה שם עף עליה.

קוסטה ריקה אתה יכול לעשות גם שתהיה בן 40 , תהנה לא פחות.

10 ימים לגוואטמלה זה קצת לחוץ לטעמי (ברור שזה ממש משתנה מאדם לאדם), אבל לא הייתי מוותר על אנטיגואה ועל הסמוק שמפיי, סן פדרו גם מקום נחמד אבל קצת שקט מדי לדעתי.

שמע בקוסטה ריקה הייתי כמה שבועות, גם בגוואטמלה כמה שבועות, לכל מקום וויבים שונים לגמרי.

קוסטה ריקה זה רגוע, נופים מטורפים , יערות גשם , גלישה , חופים יפים.

גוואטמלה זה יותר לצעירים , אווירה , וגם נופים יפים מאד.

בכל מקרה אם הייתי צריך לבחור לאן ללכת מבניהם , זה בטח יהיה גוואטמלה, מדהים שם, לא יודע מה קרה לחבר שלך שהוא התאכזב מגוואטמלה, באמת שזה אחת המדינות היחידות שאשכרה כל מי שאני מכיר שהיה שם עף עליה.

קוסטה ריקה אתה יכול לעשות גם שתהיה בן 40 , תהנה לא פחות.

10 ימים לגוואטמלה זה קצת לחוץ לטעמי (ברור שזה ממש משתנה מאדם לאדם), אבל לא הייתי מוותר על אנטיגואה ועל הסמוק שמפיי, סן פדרו גם מקום נחמד אבל קצת שקט מדי לדעתי.

מה ההבדלים המהותיים? כלומר, הבנתי שבשתיהן יש נופים מדהימים. פשוט קוסטה ריקה אווירה יותר רגועה וגוואטמלה יותר מסיבות וכאלה?

הודות לבינתחומי היקרים התקצר לי הטיול הגדול למשהו כמו שלושה חודשים.

התכנון המקורי היה:

ארגנטינה - ברזיל - פרו - קוסטה ריקה - קולומביה - מקסיקו

עכשיו שהתקצרתי לשלושה חודשים אני חושב לעשות רק ברזיל - פרו - קוסטה ריקה - מקסיקו.

בגדול אני פחות בקטע של טרקים משוגעים (בגלל זה אמרו לי שבפרו שלושה שבועות יספיקו, ובאמת באמת בארגנטינה רציתי לראות את בואנוס ואת קרחון התנפצץ בערך) ויותר בטן גב...

מבחינת הקצבת זמן חושב לתת לברזיל חודש, פרו 3 שבועות, קוסטה ריקה 10 ימים, מה שנשאר במקסיקו.

מישהו היה עושה משהו שונה?

הייתי בפרו חודשיים כמעט בלי טראקים משמעותיים (3 ימים קולקה ואינקה ג'אנגל ששניהם זה טראקים בין כפרים שחלק מתבצע ברכב גם ככה).

השאלה היא מתי אתה נוסע ומה מזג האוויר בכל מדינה כשאתה מתכנן להיות שם. זה קריטי וההנאה שלך מאוד תושפע מזה.

מה ההבדלים המהותיים? כלומר, הבנתי שבשתיהן יש נופים מדהימים. פשוט קוסטה ריקה אווירה יותר רגועה וגוואטמלה יותר מסיבות וכאלה?

קשה לי לשבת ולהמליץ לך כי בסוף כל ההמלצות זה חרטא וכל אחד לוקח את זה אחרת .

אבל בגדול, קוסטה ריקה אם אתה לא גולש זה בעיקר לבוא לראות נופים, טבע , יערות גשם, חופים.

גוואטמלה גם לא חסר נופים, מעיינות ודברים בסגנון, העניין שבגוואטמלה יש הרבה יותר חבר'ה צעירים ואווירה טובה, מסיבות וישיבות , דברים שלפי דעתי , לרוב, מתאימים יותר למטייל הצעיר בשנות העשרים לחייו.

אם יש לך שאלות ספציפיות תרגיש חופשי אני אנסה לעזור.

הייתי בפרו חודשיים כמעט בלי טראקים משמעותיים (3 ימים קולקה ואינקה ג'אנגל ששניהם זה טראקים בין כפרים שחלק מתבצע ברכב גם ככה).

השאלה היא מתי אתה נוסע ומה מזג האוויר בכל מדינה כשאתה מתכנן להיות שם. זה קריטי וההנאה שלך מאוד תושפע מזה.

תודה :)

קשה לי לשבת ולהמליץ לך כי בסוף כל ההמלצות זה חרטא וכל אחד לוקח את זה אחרת .

אבל בגדול, קוסטה ריקה אם אתה לא גולש זה בעיקר לבוא לראות נופים, טבע , יערות גשם, חופים.

גוואטמלה גם לא חסר נופים, מעיינות ודברים בסגנון, העניין שבגוואטמלה יש הרבה יותר חבר'ה צעירים ואווירה טובה, מסיבות וישיבות , דברים שלפי דעתי , לרוב, מתאימים יותר למטייל הצעיר בשנות העשרים לחייו.

אם יש לך שאלות ספציפיות תרגיש חופשי אני אנסה לעזור.

האמת שיצא לי בימים האחרונים לחקור ולראות בעיקר סירטונים של שתי המדינות, אני חייב להגיד שקוסטה ריקה הרבה יותר הדליקה אותי. יכול להיות שאני בזמן אמת אטייל עם חבר'ה ובאמת אסע למקום אחר, אבל כרגע אשאר עם הקוסטה :)

תודה רבה על ההמלצות, מעריך מאוד.