Jump to content

תוספת זמן

זילבר

Recommended Posts

ואחרי שלא תחזיר כדור בגלל החרא הזה כולם יצאו עליך כאילו אתה מקור כל הרוע בעולם.

לא הבנתי מה הקשר בין עצירת השעון בפציעה לבין החזרת כדור...

זה מכוון. הוראה של פיפ"א. רק השופט רשאי להחליט מתי המשחק נגמר מעבר ל-90 דקות גם אם כבר עברה התוספת זמן שהוא הוסיף (אבל אף פעם לא לפני). עד כמה שידוע לי נועד בעיקר למנוע משחקנים ואוהדים להפעיל לחץ על השופט שהזמן כבר נגמר או לבוא אליו בטענות כלשהן. במיוחד במקרים בהם החליט להוסיף תוספת על התוספת עקב בזבוזי זמן/פציעות וכו' שקרו תוך כדי תוספת הזמן הראשונית.

לא כל כך ברור משהו ואני אחלק את התשובה לשניים

אוהדים? לא רואה איך הם יכולים "להשפיע" על שופט... הרי הם ביציע, מה כבר הם יעשו ? יצעקו לו לשרוק לסיום לפני שהזמן שהוא הוסיף נגמר?

שחקנים? בצהוב/אדום הראשון שהשופט יוציא לשחקן שיפריע לו - אף אחד כבר לא יפריע לו

לא ברורה לי ההחלטה הזאת..

הפתרון היחידי זה לעצור את השעון כמו בכדורסל אבל רק בפציעות בלבד.

הקהל בא לראות כדורגל, למשוך זמן בקרן או בהוצאת כדור זה חלק מהמשחק, פציעות לא. ובטח שזה הדרך הכי נפוצה לצערנו למשוך זמן עם התחזויות שכל 2 דקות סמרטוט אחר נופל לדשא בטענה ל"מתיחה".

גם למשוך זמן בקרן או בהוצאות כדור זה לא חלק מהמשחק. לפי החוקה המשחק צריך להתחדש כמה שיותר מהר. בנוסף יש עוד דרכים יצרתיות למשוך זמן, לצאת לאט בחילוף, לייצר מהומה במגרש עקב עבירה או משהו כזה,

יש 3 פתרונות אפשריים:

1. לעצור את השעון בכל עצירה של המשחק. לא משנה אם זה חוץ או פאול או קרן. מצד אחד זה יביא למשחק מלא של 90 דקות משחק אמיתיות, מצד שני כל משחק יימשך 3 שעות כמו בפוטבול אמריקאי ולא בטוח שהקהל יהיה מוכן לזה

2. במקרה של פציעות השחקן לא יחזור למגרש אחרי X דקות. יעזור למנוע התחזויות.

3. הוצאת כרטיסים ישירות בלי מחשבה ובלי שיקולים אחרים לשחקן שלא ממהר לחדש משחק. צריך לעשות מגבלת זמן לכל חידוש משחק מבלי שזה יהיה נתון לשיקול דעתו של השופט. מהרגע שהשופט אמר להמשיך (או לא סימן למשהו אחר) אם תוך נגיד 15 שניות לא חידשת את המשחק אתה מקבל צהוב והכדור עובר לקבוצה השניה.

לא כל כך ברור משהו ואני אחלק את התשובה לשניים

אוהדים? לא רואה איך הם יכולים "להשפיע" על שופט... הרי הם ביציע, מה כבר הם יעשו ? יצעקו לו לשרוק לסיום לפני שהזמן שהוא הוסיף נגמר?

שחקנים? בצהוב/אדום הראשון שהשופט יוציא לשחקן שיפריע לו - אף אחד כבר לא יפריע לו

לא ברורה לי ההחלטה הזאת..

כמו שאוהדים משפיעים בכל מקום בעולם על השופט עם שריקות בוז וצעקות.

גם השחקנים, מעבר להשפעה וללחץ על השופט הם גם יכולים לנצל את זה להמשיך למשוך זמן. המטרה שלא ידעו כמה בדיוק נשאר. ושגם אם השופט יוסיף עוד דקות על התוספת אף אחד לא יבוא אליו בטענות תוך כדי המשחק למה הוא הוסיף ככה ולמה הוא הוסיף ככה.

גם למשוך זמן בקרן או בהוצאות כדור זה לא חלק מהמשחק. לפי החוקה המשחק צריך להתחדש כמה שיותר מהר. בנוסף יש עוד דרכים יצרתיות למשוך זמן, לצאת לאט בחילוף, לייצר מהומה במגרש עקב עבירה או משהו כזה,

יש 3 פתרונות אפשריים:

1. לעצור את השעון בכל עצירה של המשחק. לא משנה אם זה חוץ או פאול או קרן. מצד אחד זה יביא למשחק מלא של 90 דקות משחק אמיתיות, מצד שני כל משחק יימשך 3 שעות כמו בפוטבול אמריקאי ולא בטוח שהקהל יהיה מוכן לזה

2. במקרה של פציעות השחקן לא יחזור למגרש אחרי X דקות. יעזור למנוע התחזויות.

3. הוצאת כרטיסים ישירות בלי מחשבה ובלי שיקולים אחרים לשחקן שלא ממהר לחדש משחק. צריך לעשות מגבלת זמן לכל חידוש משחק מבלי שזה יהיה נתון לשיקול דעתו של השופט. מהרגע שהשופט אמר להמשיך (או לא סימן למשהו אחר) אם תוך נגיד 15 שניות לא חידשת את המשחק אתה מקבל צהוב והכדור עובר לקבוצה השניה.

3. גם שוער שלא משחרר כדור תוך 5-6 שניות אמור לקבל צהוב ע״פ החוקה. אז?

3. גם שוער שלא משחרר כדור תוך 5-6 שניות אמור לקבל צהוב ע״פ החוקה. אז?

6 שניות, ורק במצב שהכדור בידיים שלו. לצערי השופטים לא מקפידים על זה יותר מדי.

6 שניות, ורק במצב שהכדור בידיים שלו. לצערי השופטים לא מקפידים על זה יותר מדי.

בחוקה כתוב 5-6 שניות, לא ראיתי שמקפידים על זה גם באירופה.

פריצה תמיד היה סופר עם היד לכיוון השופט

ומקבל צהוב..

בחוקה כתוב 5-6 שניות, לא ראיתי שמקפידים על זה גם באירופה.

ומקבל צהוב..

אני זוכר את וידאר מקבל צהוב

אם אני זוכר נכון מפריצה השופט ביקש להפסיק את זה אבל לא הוציא כרטיס

לא פרקטי. קודם כל, ידאגו לנצל את ה-30 שניות בכל פעם מחדש, מה שבמובן מסויים יעשה את זה יותר גרוע - "החוק מתיר את זה".

דבר שני - מתי אתה מחדש? בשניית הבעיטה? ומה עם כרטיס, ויכוח עם השופט, סימון הכדור, צעדים לכיוון החומה, סימון איפה מותר לה לעמוד - כל הטקס הזה?

חילופים on the fly זה רעיון בעייתי כי המגרש גדול מדי, ואז בעצם הקבוצה עם עשרה שחקנים עד ששחקן יוצא, ואז השחקן שנכנס צריך להגיע למקום שלו. שוב בעייתי. ומה קורה אם המגן שבצד שממול עמדת החילופים מתחיל לצאת, ואז יש חור? הוא חוזר? מתי המאמן אמור לתת הוראה?

בזבוז זמן זה חלק מהרבה ענפים, ההבדל הוא באיך שעושים את זה. בכדורסל, בהוקי ובפוטבול זה ממוסד על סף המעודד.

נניח שתעצור את השעון בכדורגל - לכמה זמן תקבע את המשחק? איך זה ישפיע על שחקנים שירצו אוויר לנשימה? פסקי זמן?

השיטה הנוכחית גרועה הרבה יותר ממה שהצעתי, עוד מישהו הציע 0 נקודות על 0-0 שזאת הצעה גם מעניינת שהייתי מאמץ.

בכל שיטה יהיו חורים השאלה איזו שיטה תכסה את מרבית החורים.

ובנוגע לחילוף מאמן יתזמן את החילוף שלו, לא יהיה את הטקס של החלפת שחקן, השופט הרביעי ירים את השלט בזמן שהמאמן ירצה, ברגע ששחקן יראה את המספר שלו הוא יטוס החוצה, וברוך השם לא חסר זמן מת לחילופים.

השיטה הנוכחית גרועה הרבה יותר ממה שהצעתי, עוד מישהו הציע 0 נקודות על 0-0 שזאת הצעה גם מעניינת שהייתי מאמץ.

בכל שיטה יהיו חורים השאלה איזו שיטה תכסה את מרבית החורים.

ובנוגע לחילוף מאמן יתזמן את החילוף שלו, לא יהיה את הטקס של החלפת שחקן, השופט הרביעי ירים את השלט בזמן שהמאמן ירצה, ברגע ששחקן יראה את המספר שלו הוא יטוס החוצה, וברוך השם לא חסר זמן מת לחילופים.

בפעם המיליון ה0-0 הזה זאת שטות אחת גמורה שתביא פתח לסגירת תוצאה של 1-1 וגם לא הוגנת ספורטיבית. למה 0-0 עם הרבה מצבים או נגיד איזו לאגנס מול ברצלונה בקאמפ נואו יש פחות ערך מ1-1 משמים?

בנוגע לקטע עם החילופים עד היום אני לא מבין למה שחקן פשוט לא יכול לצאת מקו החוץ הכי קרוב אליו וחייב ללכת ישר עד לקו האמצע איפה שהשופט הרביעי כאילו מה זה משנה.

בפעם המיליון ה0-0 הזה זאת שטות אחת גמורה שתביא פתח לסגירת תוצאה של 1-1 וגם לא הוגנת ספורטיבית. למה 0-0 עם הרבה מצבים או נגיד איזו לאגנס מול ברצלונה בקאמפ נואו יש פחות ערך מ1-1 משמים?

בנוגע לקטע עם החילופים עד היום אני לא מבין למה שחקן פשוט לא יכול לצאת מקו החוץ הכי קרוב אליו וחייב ללכת ישר עד לקו האמצע איפה שהשופט הרביעי כאילו מה זה משנה.

גם אני לא סגור על ההצעה הזאת, אבל נשמעה לי מעניינת.

לגבי החילופים כי זה טקס, ההוא יוצא לאיפה שהשחקן נכנס, מרגיש לי מיותר נורא. חילוף כמו בכדור יד והשחקן יטוס גם אם זה לחוץ הקרוב אליו.

• 2 months later...

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4736882,00.html

לפי הנתונים כאן בישראל הממוצע 56.4... לפחות ב2015.

והיום היה הרבה מתחת לממוצע. תעשו את החישוב לבד.

פורסם היום בוואן מחקר נוסף בנושא.

די ממוטט את כל הקשקשת על בזבוזי זמן בישראל.

זמן הנטו בליגת העל כמעט זהה לזה שבלה ליגה.