Jump to content

תגובה מוכנה למציקים ירוקים ברשת וכל השאר

אייל שוימר

Recommended Posts

שלחתי את זה כאן כתגובה והיו תגובות אוהדות.

שיפצתי את ההודעה ודחסתי לתוכה כמה שיותר נתונים שאם זה לא יצליח להשתיק אותם זה לפחות יעייף אותם.

עשיתי ניסוי עם כמה ירוקים רנדומלים ואפשר להגיד שיש לזה אחוזי הצלחה גבוהים.

תהנו.

נכנסתי לדף של המנהלת ולא הופתעתי למצוא את אוהדי חיפה שורצים פה ומאוהבים בעצמם, אז הנה זה בשבילכם.

חשבתי פעמיים אם להגיב לגיבובי השטויות שנזרקים לאוויר (שלנו עדיין נקי) אבל נעשה את זה ונשקיע טיפה עובדות כדי לסתום תפה למי שצריך ולשמור על הסביבה.

תקשיבו, הקטע שאתם סופרים סלקטיבית ורק מה שנח לכם זה אחד הדברים שעוד יחקרו אותו אנטרופולוגים שיבדקו את השפעת האמוניה בחיפה.

אני אכתוב רק חלק מהשטויות שלכם:

- סופרים תבוסות מצד אחד בלבד

- סופרים אליפויות רק מהאליפות הראשונה של חיפה

- מצד אחד חוגגים 100 שנות מועדון אבל מצד שני לא סופרים את כל השנים שלפניי קום המדינה כי זה מוסיף למכבי עוד 5 אליפויות ומגדיל את הפער..

- סופרים ניצחונות של 3 שערים כולל 3-2 ב10 שנים (מה זה הנתון המפגר הזה?!?!)

- סופרים כמות אוהדים רק מאז שבנו להם אצטדיון חדש ומשווים לקבוצה ששיחקה באצטדיון קטן ב2/3 וב3 שנים האחרונות בכלל משחקת באצטדיון חוץ.

- משקרים לעצמכם שאתם 'מכבי' למרות שהבעלים שלכם ובערך כל העולם אומר אחרת..

אז בואו תקשיבו פעם אחת לנתונים אמיתיים לא מומצאים ולא מאיפה שנח לכם.

*נתחיל עם תארים:*

מכבי עם יותר אליפויות יותר גביעים יותר טוטו יותר דאבלים והיחידה שלא ירדה ליגה מעולם!

גם שיאי השערים בהתאם.

הייתי יכול לעצור פה כי זה הנתון הכי חשוב אבל נמשיך..

*ראש בראש:*

מכבי עם יותר ניצחונות במפגשים הישירים וכמובן יותר שערים.

חיפה חטפה 10 שביעיה שישיות וחמישיות ומכבי חטפה 10 וחמישיות.

ושוב, בכללי מכבי ניצחה יותר, הרבה יותר!

*נמשיך עם אירופה:*

מכבי כמו חיפה הופיע פעמיים בליגת האלופות אבל הגיעה הרבה יותר פעמים לשלב הבתים של הליגה האירופית.

כרגע מכבי מדורגת במקום 60 + את חיפה לא מצאתי בכלל..

שימו לב, אני לא מסדר תנתונים שיסתדרו לי וזה הנתון האמיתי היחידי שחיפה מובילה-

*הישג השיא באירופה:*

חיפה הגיעה יותר רחוק במפעל שלא קיים יותר אבל קחו זה שלכם.

הלאה, בוא נדבר על הקהל שלכם שהתאהב בעצמו והפעם נעמיד אתכם על טעותכם , נתחיל מזה שקהל לא סופרים ממתי שנח.

קהל כידוע נמדד לאורך זמן , לא בשנתיים שלוש.

אחרת הקהל של ב"ש עוד יחשוב שהוא השני/ראשון בליגה.

*קהל, אז ככה:*

מאז נבנה סמי עופר לא ניתן לעשות השוואה אמיתית בין הקבוצות כי אחת משחקת באצטדיון (כמעט) הכי גדול ובטח הכי מודרני ומכבי משחקת בנתניה שהוא פחות מחצי.

בעונה שמכבי שיחקה בבלומפילד במקביל לסמי - בלומפילד היה בסולד אווט עונתי מה שמונע השוואה אמיתית.

אז מה עושים? בודקים מה היה לפני או שמחכים שיפתחו את בלומפילד החדש.

אמרתי שנתעסק בנתונים אז נסתכל על מה שהיה..

אתם יודעים מה היה לפני?

בואו אני יעזור לכם..

למכבי תמיד אבל תמיד היה יותר מנויים מחיפה מאז ומעולם כשמחירי המנויים במכבי יקרים הרבה יותר.

השיא העלוב של חיפה בעידן שלפני סמי בורקס עומד על 5500 מנויים שזה חצי מהמנויים של מכבי באותם שנים וגם כיום.

*בנתניה (!)* מכבי עומדת על יותר מ10,000 מנויים שזה כפול מהשיא של חיפה *בקרית אליעזר* בשיא ההצלחה.

(זה הזוי!)

אני תכף אשלח לכם השוואה שמתבססת על נתונים בלבד שמראים איך הקהל של מכבי מגיע במספרים של חיפה כאלופה.

לעומת זאת כשמכבי אלופה הממוצע עולה מעל חיפה עד למצב של סולד אווט עונתי בבלומפילד.

למרות 7 אליפויות ירוקות ב11 שנים שאוהדי חיפה אוהבים להזכיר חיפה מעולם לא עשתה סולד אווט עונתי , מעולם!

לא סולד אווט ולא מעבר ל11,000 אוהדים בממוצע.

מכבי עשתה את זה 4 פעמים רצוף!

גם הנתונים בחוץ לטובת מכבי בעידן שלפני המעבר לנתניה (ע"פ נתוני המנהלת), זה פשוט מאוד להבין שכשאתה משחק בחוץ במקום בבית זה משפיע על משחקי החוץ הנוספים.

*הלאה, כמות אוהדים ברשתות.*

לחיפה ללא ספק יש הכי הרבה אוהדים שמצביעים לכל מיני תחרויות באתר one והמנהלת , לעומת זאת כשבודקים את כמות הלייקים שיש באתרים הרשמיים אז למכבי יש 158k, חיפה עם 134k ולמנהלת יש 146k .

דרך אגב הפורום היחידי בארץ שיש לו פירסומים חיצוניים של גוגל זה הפורום של אוהדי מכבי, תחשבו לבד למה.

בפעם היחידה שהפורום הזה החליט להצביע לתחרויות של המנהלת זה היה כדי להגחיך אותם וכך יצא שואצק שרץ הכי מהר קיבל שחקן החודש כשטל בן חיים נתן 5 גולים במקביל.

תבדוקו אותי , איך ואצק ניצח ומי הצביע לו.

*פוטנציאל:*

חיפה מממשת את הפוטנציאל שלה בשנים האחרונות עם שיא של 18k מנויים שבנתיים ירד ל13k , למכבי ההזדמנות תגיע רק בעונה הבאה.

בנתיים מכבי הביאה כמעט 40k לר"ג במשחק ליגה- אליפות (שיא) ו25k מנויים לסמי עופר בליגת האלופות כאשר המנויים נמכרו תוך 3 שעות.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4700268,00.html

*עוד כמה נתונים:*

חיפה כאלופה ומכבי שישית ותיקו ביציעים..

http://m.one.co.il/Mobile/Article/17-18/1,1,2,0/138699.html

סקר ענק שאומר שיש למכבי יותר אוהדים , יש גם סקרים אחרים.

בכל מקרה , שימו לב לנתון הבא - האהדה לחיפה במגזר שווה לאהדה לסכנין.

http://rotter.net/forum/scoops1/420773.shtml

בעוד בקרב היהודים ההיתרון של מכבי מובהק.

השוואה בין מכבי לחיפה לאורך 10 שנים לאור המיקום בסוף העונה בסוגריים, לפי האתר האירופי -

http://www.european-football-statistics.co.uk/attn.htm

כשזה פחות מ500 לא התקטננתי..

2006/7 מכבי (3) חיפה (5) תיקו

2007/8 מכבי (6) חיפה (5) +2000 למכבי

2008/9 מכבי (6) חיפה (1) תיקו (מטורף 1)

2009/10 מכבי (3) חיפה (2) -1200 לחיפה

2010/11 מכבי (3) חיפה (1) +700 (מטורף 2)

2011/12 מכבי (6) חיפה (5) תיקו

2012/13 מכבי (1) חיפה (2) +500 למכבי (לרוב סולד אווט)

2013/14 מכבי (1) חיפה (5) +3000 למכבי (לרוב ס"א,השוואה למטורף 1 ו2).

----עידן סמי עופר----

2014/15 מכבי (1) חיפה (5) -9000 לחיפה (לרוב ס"א)

2015/16 מכבי (2) חיפה (4) -8000 לחיפה (לרוב ס"א)

* ברור שבלומפילד הגביל את הקהל של מכבי להביא יותר ולפתוח את הפער בעונות ההצלחה של מכבי בעוד קרית אליעזר אף פעם לא היה מלא ולא קרוב להיות מלא בממוצע עונתי.

אז כל אוהדי מכבי שנמאס להם , פשוט תעתיקו ותדביקו למושפעי אמוניה שחושבים שקהל סופרים מאז שבנו להם אצטדיון ותארים מאז שהם לקחו אליפות וניצחונות מתי שבא להם.

אחינו הצעירים, נוסדתם סה"כ 7 שנים אחרי מכבי וזה לא אשמתנו שחיכיתם 70 שנה ליעקב שחר כדי לקחת אליפות ראשונה.

בלעדיו הייתם נשארים הקבוצה הקטנה בחיפה.

תלמדו , מכביסט אמיתי נותן כבוד לעבר ולא מוותר על אף פסיק בהיסטוריה בטח לא תואר שהושג בזכות וזה היה על הפרצוף שלכם כי האליפות הראשונה של מכבי היתה ב1936 שזה 23 שנה אחרי שמכבי חיפה הוקמה.

*אז תנו כבוד לאחות הגדולה - מכבי!*??

ודי לבלבל תביצים.

כל שאר היריבות נזכיר בקצרה כי אתם לא באמת שווים יחס - הקופים תעריכו..

כל מה שרשמתי על חיפה נכון פי כמה וכמה לגבי שאר הקבוצות בליגה

בית"ר - קהל מצב רוח ומשחקים גדולים שמחזיק בשיא של 7500 מנויים בעונת הדאבל וזה לא מפריע להם לתרץ שאין להם מנטליות של מנויים.

כרגע בקושי חציתם את ה5k.

הפועל - נהנים מתדמית הנאמנים למרות שהם מארחים בפ"ת הקרובה וחצי מהמנויים שלהם מבלומפילד נעלמו.

מכבי מארחת בנתניה הרחוקה ולמרות זאת שמרה על הממוצע - מעל 10k.

ב"ש - מאז 2015 ולתמיד

מתכון לפיתה עם שוקולד:

מצרכים: פיתה, שוקולד

חותכים את הפיתה, מורחים שוקולד ובתאבון

מתכון חובבני. איך חותכים את הפיתה? בעזרת מה מורחים? איזה שוקולד? צורת הגשה?

טיעון הקהל בגלל גודל האיצטדיון הוא מביך ואני בספק כמה אנשים פה מאמינים בו.
מכבי חיפה מקום ראשון (בפער) גם במשחקי חוץ וזה בתקופה הכי קשה בתולדותיה. בגמר הגביע בטדי כל היציעים המעורבים היו ירוקים. גם קשור לגודל האיצטדיון?
האמת היא שסמי עופר הביא הרבה קהל חדש והקהל הזה נשאר. הם משחקים שם כבר 4 שנים, זו לא התלהבות של מתקן חדש.

אפשר רק לקוות שבלומפילד החדש יעשה את אותו אפקט ויביא קהל חדש למגרשים (בעיקר ילדים ונוער) שיתמידו ויגיעו למשחקים, גם למשחקי חוץ
נכון לעכשיו אי אפשר להשוות את הביקוש של הקהל של מכבי חיפה לאף קהל אחר ומי שמנסה להגיד שזה רק בגלל שהאיצטדיון שלהם יותר גדול הוא עיוור או שקרן

וכדי להבהיר, ברור לכולם שסמי עופר גרם לשינוי, אבל השינוי משפיע על כל הזירות (וכן, גם על שטויות כמו פייסבוק, מי שקורא את זה יחשוב שואצק לא היה לוקח שחקן החודש אם אוהדי מכבי לא היו מצביעים לו)

כל הכבוד וזה,

אבל בגדול הם מכבי חיפה. הם לא שווים את הזמן שאתה משקיע בהם.

הסיבה לזה שהם מתווכחים ומסלפים ומשתמשים בדמגוגיה הקבועה שלהם היא כדי לגרום לך להכנס איתם לוויכוח כאילו הם שווים לך/יריבים ברמתך/מעניינים אותך.

אתה מכבי חיפה אפשר לסכם באות אחת, מ.

מספיק.

מכבי חיפה מקום ראשון (בפער) גם במשחקי חוץ וזה בתקופה הכי קשה בתולדותיה. בגמר הגביע בטדי כל היציעים המעורבים היו ירוקים. גם קשור לגודל האיצטדיון?

האמת היא שסמי עופר הביא הרבה קהל חדש והקהל הזה נשאר. הם משחקים שם כבר 4 שנים, זו לא התלהבות של מתקן חדש.

אפשר רק לקוות שבלומפילד החדש יעשה את אותו אפקט ויביא קהל חדש למגרשים (בעיקר ילדים ונוער) שיתמידו ויגיעו למשחקים, גם למשחקי חוץ

נכון לעכשיו אי אפשר להשוות את הביקוש של הקהל של מכבי חיפה לאף קהל אחר ומי שמנסה להגיד שזה רק בגלל שהאיצטדיון שלהם יותר גדול הוא עיוור או שקרן

לא נכון, אנחנו משחקים כל השנה בחוץ אז הממוצע שלנו למשחק הרבה יותר גבוה

אז אתה גם מאשים אותנו בשקרים ואז משקר בעצמך.

אמרת שהאצטדיון הגדיל להם את מעגל האוהדים וברור שהאווירה וכו' השאירה אותם.

אז גם נתת תהסבר וגם האשמת את עצמך בשקרים.

בגמר הגביע הם היו הרבה יותר רעבים מאיתנו ואוהד אחד שהצליח לדפוק כרטיסים מאתר ההתאחדות לא מעיד על כלום.

קהל נמדד לאורך שנים, כמו שכתבתי..

אחרת עוד נחשוב שהקהל של ב"ש קהל מס' 1 כי כרגע יש להם הכי הרבה מנויים.

בקשר למה שאמרת על משחקי חוץ - שוב, רוב הקהל שלהם מגוש דן ורובו הגדול התחיל להגיע למשחקים מאז סמי עופר - זאת עובדה שלא ניתנת לויכוח.

אז ברור שהם הרוויחו אותם גם בחוץ.

מכבי במקביל משחקת כל העונה בחוץ וכפי שרשמתי לא ניתן להשוות כרגע.

לפני נתניה, מכבי הובילה בחוץ ולעיתים בית"ר.

לפני סמי הקהל שלהם היה שלישי אחרי הפועל בממוצע ביתי ושלישי/רביעי בחוץ.

אז אין פה שום שקרים, הכל נתונים והיגיון פשוט, כמו שאמרת- קודם יש לך אצטדיון חדש שמביא אוהדים חדשים ואח"כ הם נשארים בגלל הקבוצה/אווירה - לא משנה..

וכשאתה אומר "בתולדותיה" אתה נופל לדמגוגיה שלהם, הכדורגל בארץ קיים לפני 1984.

ההשוואה שהכנסתי בפנים כוללות 7 שנים גרועות שלנו לא פחות והבאנו את המספרים שהם הביאו כאלופים.

מותר לתת מילה טובה לקהל שלנו וזה על סמך מספרים, רק אצלנו מחפשים להלל אחרים ולחבוט בעצמנו בלי סוף גם כשהמציאות מוכיחה אחרת

כל הכבוד וזה,

אבל בגדול הם מכבי חיפה. הם לא שווים את הזמן שאתה משקיע בהם.

הסיבה לזה שהם מתווכחים ומסלפים ומשתמשים בדמגוגיה הקבועה שלהם היא כדי לגרום לך להכנס איתם לוויכוח כאילו הם שווים לך/יריבים ברמתך/מעניינים אותך.

אתה מכבי חיפה אפשר לסכם באות אחת, מ.

מספיק.

מסכים איתך וזה המטרה של הנושא, לתת לאוהדי מכבי לשפוך עליהם ערימות של נתונים בלחיצה

אז אתה גם מאשים אותנו בשקרים ואז משקר בעצמך.

אמרת שהאצטדיון הגדיל להם את מעגל האוהדים וברור שהאווירה וכו' השאירה אותם.

אז גם נתת תהסבר וגם האשמת את עצמך בשקרים.

בגמר הגביע הם היו הרבה יותר רעבים מאיתנו ואוהד אחד שהצליח לדפוק כרטיסים מאתר ההתאחדות לא מעיד על כלום.

קהל נמדד לאורך שנים, כמו שכתבתי..

אחרת עוד נחשוב שהקהל של ב"ש קהל מס' 1 כי כרגע יש להם הכי הרבה מנויים.

באר שבע זה סיפור אחר כי היא אלופה 3 שנים במקביל לאיצטדיון, שם באמת אי אפשר לדעת כלום וכמה זה יחזיק

ואם אתה חושב שסמי עופר הגדיל לחיפה את מעגל האוהדים אז אין ויכוח.

מהפוסט זה נראה כאילו אתה מנסה להצדיק כל נתון שמכבי חיפה כיביכול מובילה בו כדי לא להכיר בזה שכרגע יש להם מעגל אוהדים ענק שמגיע גם למשחקי חוץ וגם למשחקים מיותרים כמו טוטו ואשדוד חוץ

באר שבע זה סיפור אחר כי היא אלופה 3 שנים במקביל לאיצטדיון, שם באמת אי אפשר לדעת כלום וכמה זה יחזיק

ואם אתה חושב שסמי עופר הגדיל לחיפה את מעגל האוהדים אז אין ויכוח.

מהפוסט זה נראה כאילו אתה מנסה להצדיק כל נתון שמכבי חיפה כיביכול מובילה בו כדי לא להכיר בזה שכרגע יש להם מעגל אוהדים ענק שמגיע גם למשחקי חוץ וגם למשחקים מיותרים כמו טוטו ואשדוד חוץ

ערכתי את הקודמת אז ממליץ שתקרא שוב

דבר שני אני מבין שההודעה מאוד ארוכה, אבל אם קראת הכל היית אמור לראות שאני לא מדבר כמעט על התקופה הנוכחית שלדעתי היא לא ניתנת להשוואה עד שיהי'ה לנו אצטדיון דומה.

עיקר ההשוואה הולכת לעידן שלפני סמי עופר כשהם היו בשיא ואנחנו פח.

תתפלא, אוהדי מכבי אכלו חרא לא פחות והגיעו במספרים של חיפה כאלופה.

ובמנויים פי 2.

זה נתון שאסור להתעלם ממנו.

דרך אגב, בעונה הראשונה שלהם בסמי כשאנחנו עוד היינו בבלומפילד למכבי היה את הממוצע חוץ הגדול בליגה.

רק בהקשר קהלים(ולא השוואת מועדונים),

זה דיי ברור שהמספרים קרובים וחיפוש ברשת יוביל אתכם פעם למכבי יותר קהל ופעם לחיפה יותר קהל(ביתר שלישית מובהקת שיכולה לפרוץ קדימה גם). יש לחיפה המון קהל וכאחד שגדל בסביבתם בשנות השמונים- גם אז היה להם הרבה קהל. אין טעם לגמד את זה. אגב, היא גם ברירת המחדל של מכבי/ביתר/הפועל כי אין לה ממש שונאים(להלן המכירה של שטראובר וכל הקבוצה בזמנו). זה לא מזיק.

רק בהקשר קהלים(ולא השוואת מועדונים),

זה דיי ברור שהמספרים קרובים וחיפוש ברשת יוביל אתכם פעם למכבי יותר קהל ופעם לחיפה יותר קהל(ביתר שלישית מובהקת שיכולה לפרוץ קדימה גם). יש לחיפה המון קהל וכאחד שגדל בסביבתם בשנות השמונים- גם אז היה להם הרבה קהל. אין טעם לגמד את זה. אגב, היא גם ברירת המחדל של מכבי/ביתר/הפועל כי אין לה ממש שונאים(להלן המכירה של שטראובר וכל הקבוצה בזמנו). זה לא מזיק.

חיפוש ברשת מראה שזה צמוד כמו שאמרת וגם הכנסתי סקר ענק לתוך המגה תגובה שכתבתי.

אבל הנתונים במגרשים מצביעים על יתרון ברור למכבי בעידן שלפני סמי.

מאז סמי הם קפצו קדימה כמו גם ב"ש בטרנר ואנחנו הלכנו אחורה - נתניה.

לא בדיוק אחורה כי הממוצע כמעט נשמר וזה תעודת כבוד לקהל שלנו.

תראה מה קרה לקהל "הנאמן" של הפועל בפ"ת (!).

נשאר לנו לחצות את רף ה18k מנויים בבלומפילד החדש ולסגור את הסיפור הרמטית.

אני מאמין שאם ב"ש קפצה מ2k ל14k וחיפה מ5k ל18k , מכבי מסוגלת לקפוץ מ11k ליותר מ20k עם שיווק נכון ומחירים דומים למה שיש בסמי ובטרנדר

מתכון לפיתה עם שוקולד:

מצרכים: פיתה, שוקולד

חותכים את הפיתה, מורחים שוקולד ובתאבון

האמת שיצא לך מצחיק.

הנחתי שחלק מהתגובות בפורום יהיו בסגנון הזה וזה לא בפעם הראשונה כשמישהו נותן מילה טובה לקהל שלנו או סתם פתח נושא שלמישהו אחר לא בא בטוב..

התפתח פה קטע (לא כולם) של משהו שהוא בין אובר אוביקטיבות לשנאה עצמית אולי סתם שנאה.

ברור לי שיש פה גם מימד אישי וגם לזה התרגלתי.

בכללי אפשר להגחיך כל נושא בפורום בקלילות ולהפוך כל נושא לזירת קרבות של ציניות.

פייר התעייפתי מזה, מי שאהב שיהנה ומי שלא שידלג ומי שחייב תשומת לב שרק יגיד ואני אדאג לסדר לו עוד לייקים ותמיכה רגשית.

שאו ברכה

מצטער שעשיתי לך פה שכונה אבל ישר עלה לי כל התגובות המודבקות האלה שרצות בטוקבקים

מעבר לכך אני חושב שהנושא הזה מעודד את התופעה הבזויה של קרבות האוהדים בכל עמודי הפייסבוק השונים

שאומנם אני לא מסתובב בהם יותר מידי אבל לפחות על פניו נראה שלקהל שלנו יש את הנציגות הכי נמוכה בקרבות האומללים האלה והייתי מאוד שמח אם זה ישאר ככה

מעבר לכך אני חושב שהנושא הזה מעודד את התופעה הבזויה של קרבות האוהדים בכל עמודי הפייסבוק השונים

שאומנם אני לא מסתובב בהם יותר מידי אבל לפחות על פניו נראה שלקהל שלנו יש את הנציגות הכי נמוכה בקרבות האומללים האלה והייתי מאוד שמח אם זה ישאר ככה

אני לא מאמין שאנחנו צריכים כל כך הרבה מילים כדי להבהיר את הנקודה הפשוטה שהיא שיש לנו יותר אליפויות מהם, יותר גביעים מהם ויותר ניצחונות במפגשים ראש-בראש מהם.

ואם זה לא מספיק, אז פשוט תגיד להם שאנחנו מתל-אביב והם מחיפה. וזהו. הדיון נגמר.

לכבד אותם בחפירה זה רע, כי משתמע מזה שיש היגיון בשטויות שהם כותבים שמצריך מחשבה מצידנו.

מצטער שעשיתי לך פה שכונה אבל ישר עלה לי כל התגובות המודבקות האלה שרצות בטוקבקים

מקובל לגמריי אבל את זה לא רשמת..

עכשיו עניינית ,

אני מבין את הגישה שלך שאומרת אנחנו לא צריכים להיות חלק בחרא הזה, אני באמת מבין מאיפה זה בא.

אני גם מסכים איתך שעובדתית אוהדי מכבי לא משחקים תמשחק אבל אני חולק עלייך שזה דבר חיובי.

כמו בכל דבר בחיים אם אתה לא מגיב אתה לא קיים, ומועדון גדול כמו מכבי ואוהדים לא יכול להפקיר את הזירה שכיום היא הכי תוססת - הרשתות החברתיות.

אפשר וצריך להגיב רק כדאי שזה יהי'ה ענייני ואיכותי.

הפלטפורמה של הפיסבוק זאת פלטפורמה חשובה שלדעתי אסור להפקיר אותה.

כמה דוגמאות,

א. הקהל שלנו באמת מאמין שהוא פח, מפונק ופחות טוב מאחרים כי לא כולם מבינים את מה שאמרת קודם, זה יוצר אפקט פיגמליון שלילי שמחלחל יותר ויותר.

כשמפמפמים לקהל שהוא נאמן הוא באמת הופך לכזה או לפחות משתדל ללכת לכיוון (חיפה, הפועל) וכשאומרים לקהל שהוא חרא, אז הציפיות בהתאם..

אני בטוח שאם תשאל היום את אוהדי מכבי הם יאמרו לך שהקהל של הפועל וחיפה נחשב לקהל נאמן ואיכותי יותר ולעזעזל העובדות..

ברגע שמטפטפים לך שאתה קהל חרא / מפונק ואתרי ספורט מקפיצים תמונות של קרחות ביציעים בנתניה במשחק נגד רעננה ואז גם ברשתות כולם חוגגים עלייך - האדם הסביר בסוף מאמין לזה.

עכשיו לך תסביר לו שהוא חלק מתופעה תקדימית של קהל ששומר על ממוצע המנויים שלו באצטדיון שהיינו מקבלים רדיוסים כדי לשחק בו.

ושהממוצע הזה גבוה יותר מחלק מהקבוצות שמייחסים להם קהל איכותי יותר.

יש פה בעיה חמורה.

ב. זה משפיע על מעגלי אוהדים צעירים/חדשים שהם הדור הבא

ג. זה משפיע על הנהלות ומוסדות כמשהו שמייצג את שעת הקהל.

הרבה תגובות שליליות בפיסבוק ואפילו ראש הממשלה משנה מדיניות, קל וחומר בשלל נושאים אחרים כמו מאבקי קהל, מחירים וכו'

ד. אני בטוח ששחקני מכבי שמועמדים לזכות בשחקן השבוע/החודש של המנהלת מאוד רוצים לראות עצמם נבחרים וזה מבאס אותם שהם לא.

אני לא מאמין שאנחנו צריכים כל כך הרבה מילים כדי להבהיר את הנקודה הפשוטה שהיא שיש לנו יותר אליפויות מהם, יותר גביעים מהם ויותר ניצחונות במפגשים ראש-בראש מהם.

ואם זה לא מספיק, אז פשוט תגיד להם שאנחנו מתל-אביב והם מחיפה. וזהו. הדיון נגמר.

לכבד אותם בחפירה זה רע, כי משתמע מזה שיש היגיון בשטויות שהם כותבים שמצריך מחשבה מצידנו.

התגובה האחרונה שלי רלוונטית גם למה שרשמת..

בכל מקרה, לא מכריח אף אחד להיכנס לנושא ואח"כ ללכת לחפש אוהדי חיפה ברשת.

נתתי פה אופציה ומי שרוצה יקח ומי שלא שיבושם לו.

הכל טוב.

לא חייבים להסכים

סליחה אייל, אבל מכבי קיימת גם אם היא לא מגיבה לכל טיעון מטופש של החיפאים.

אנחנו מגיבים להם המון, הם היריבה השנייה הכי גדולה שלנו, הם מקבלים המון תשומת לב. אין שום סיבה להתחיל להגיב ברצינות לכל טיעון מטופש שלהם.

כל בר דעת יודע שאנחנו מובילים בכל מדד, וזה כל מה שצריך להגיד. אין מה לפרוש את זה על פני משפטים ארוכים ופסקאות.