Jump to content

ופיבן מה איתו?

Matanbiton

Recommended Posts

סתם שאלה מבלי להיכנס לוויכוח, גם לייני אין גובה, מהירות, אטלטיות או פיזיות. מה היו הציפיות ממנו בנוער? סומן מגיל צעיר?

קודם כל, ייני הראה יותר פוטנציאל מפיבן בגיל צעיר

וכמובן שבהתחלה הוא לא נחשב לשחקן הרכב ולקח לו הרבה זמן להרוויח את המקום שלו, בקבוצה חלשה משמעותית ממכבי של היום, שהרבה יותר קשה להיכנס לסגל שלה.

ואם אתה רוצה לרמוז שאינטליגנציית המשחק של פיבן מדגדגת את זו של ייני זה כבר די אבסורד.

וכמובן שבהתחלה הוא לא נחשב לשחקן הרכב ולקח לו הרבה זמן להרוויח את המקום שלו, בקבוצה חלשה משמעותית ממכבי של היום, שהרבה יותר קשה להיכנס לסגל שלה.

ואם אתה רוצה לרמוז שאינטליגנציית המשחק של פיבן מדגדגת את זו של ייני זה כבר די אבסורד.

היו שנים שאנשים ביציע היו מזמזמים

8 זה בדם, שירן ייני להפועל בחינם

אני לא, גם ציינתי שזו סתם שאלה כללית אוף טופיק.

סתם עניין אותי מה חשבו על ייני בנוער.

תוכים לכרכר

די נו

מה ישך התגעגעתי לכתוב את זה :) הוזנח מהלקסיקון לאחרונה..

חוצמיזה אהבתי את הפתגם שרשמת לי, רק ניראלי שרושמים קרקור, ניסיתי לבדוק את זה וזה מה שמצאתי:

https://books.google.co.il/books?id=_cDc8ujVVSQC&pg=PT125&lpg=PT125&dq=תוכים+לכרכר&source=bl&ots=lFbYGb0Z4G&sig=SAJmPBOCINfKQ3Tj1KXpPZukGZM&hl=iw&sa=X&ved=2ahUKEwjf0OvZi9LdAhXlIMAKHdYtCUEQ6AEwBHoECAMQAQ#v=onepage&q=תוכים%20לכרכר&f=false

אם המשוואה הזו הייתה נכונה...ברור שהיא לא.

פיבן לא ייצא ראמוס אבל להיות בלם 3-4 במכבי, בעונה בה אתה משחק במסגרת וחצי ואין לך יכולת או רצון להשכיב כספים לפחות עד סוף העונה - פיבן, אחלה פיבן.

הכל צריך לקחת בפרופורציה ולהסתכל על התמונה הרחבה והאמיתית ולא על הרצון להיות באזל\פורטו.

(ההודעה היא כללית. לאו דווקא כלפייך)

אני מסכים לגמרי שהוא עשוי להיות מספיק טוב (ואולי כבר עכשיו) כדי להיות בלם 3-4 במכבי.

ההודעה כוונה לכל מי שהצהיר שחייבים לתת לו דקות כדי שיתפתח וזה חלק מהפיתוח שלו. אז לא. לא בהכרח. אף אחד לא הבטיח שהוא יהפוך לבלם גדול באמת, ודקות משחק לא מבטיחות להפוך שחקן למספיק טוב לרמות שאנו מכוונים אליהן.

ושחר פיבן כבר בן 23, לא איזה פוטנציאל שרק מתחיל לקבל דקות. אמנם בלם לא בשיא בגיל הזה, אבל אם הוא היה באמת פרוספקט, כבר היו יודעים על כך.

נכון, אבל אם לא תיתן לשחקן צעיר לשחק, אז גם לא יהיה לו את הסיכוי להפוך לשחקן טוב.

אבל אי אפשר לתת לכל צעיר לשחק רק בגלל שהוא צעיר (מה גם שהוא כבר לא כזה צעיר).

אין לי דבר נגד פיבן. להיפך - אני מחבב אותו מאוד והוא אפילו מפתיע אותי לטובה יחסית.

אבל הקולות פה בפורום שגדל לנו בלם שיותר טוב מאיתן טיבי ויכול לתפוס מקום בהרכב וצריך להמשיך לקבל קרדיט - הם פשוט היסחפות עם הרומנטיקה של שילוב צעירים.

בכיף מבחינתי לתת לפיבן דקות ושיהיה חלק מסוים מהרוטציה גם בשנים הבאות, אבל אני לא רואה סיכוי שהוא יהיה פה בלם בכיר.

אין לי דבר נגד פיבן. להיפך - אני מחבב אותו מאוד והוא אפילו מפתיע אותי לטובה יחסית.

אבל הקולות פה בפורום שגדל לנו בלם שיותר טוב מאיתן טיבי ויכול לתפוס מקום בהרכב וצריך להמשיך לקבל קרדיט - הם פשוט היסחפות עם הרומנטיקה של שילוב צעירים.

בכיף מבחינתי לתת לפיבן דקות ושיהיה חלק מסוים מהרוטציה גם בשנים הבאות, אבל אני לא רואה סיכוי שהוא יהיה פה בלם בכיר.

לא חושב שיש פה מישהו שבונה עליו להיות באנקר קבוע או חושב שלא צריך בלם בינואר. אבל נכון להיום בסיטואציה שנוצרה הוא כן יכול לקבל את הדקות שלו על חשבון טיבי וברור שאמדור ושרן צריכים להיות בלמים פותחים עד שיביאו בלם זר ברמה.

אני מסכים לגמרי שהוא עשוי להיות מספיק טוב (ואולי כבר עכשיו) כדי להיות בלם 3-4 במכבי.

ההודעה כוונה לכל מי שהצהיר שחייבים לתת לו דקות כדי שיתפתח וזה חלק מהפיתוח שלו. אז לא. לא בהכרח. אף אחד לא הבטיח שהוא יהפוך לבלם גדול באמת, ודקות משחק לא מבטיחות להפוך שחקן למספיק טוב לרמות שאני מכוונים אליהן.

ושחר פיבן כבר בן 23, לא איזה פוטנציאל שרק מתחיל לקבל דקות. אמנם בלם לא בשיא בגיל הזה, אבל אם הוא היה באמת פרוספקט, כבר היו יודעים על כך.

נראה לי שחלק מה-"קולות" הגיעו יותר כתגובה לאוטומטיות, הצפויה מכמה משתמשי הפורום, בה פיבן הוכרז בתור שחקן נוראי שבושה שהוא משחק במכבי. "חלש להחריד", "רע מאוד", "לחיץ". וכיוצא בזה, שבפועל הוא שיחק ומשחק די בסדר וכפי שניתן לצפות מבלם צעיר שמשחק בקבוצה גדולה בפעם הראשונה. המשחק היחידי שהיה תפור למידותיו בשלב הזה של הדברים היה המשחק נגד רעננה, והפלא ופלא, הוא שיחק שם בסדר גמור.

אף אחד לא מטאטא את הפעמים שהוא שגה, אבל לשים עליו זרקור בשלב הזה של הדברים זה לא הוגן. לקחת כמה טעויות של שחקן, כל שחקן, ולהפוך אותה לחזות הכל זה לא הוגן. שחקנים בוגרים וטובים מפיבן שיחקו רע (בהרבה) ממנו לאורך תקופות ארוכות מזו. יש כמה כאלה שלובשים צהוב בימים אלה. אולי הוא יהפוך להיות בלם טוב. אולי לא. בלי שהוא ישחק לעולם לא נדע. ואם הוא ישחק - הוא יטעה, כי ככה זה.

לא צריך לבלבל את ההגנה עליו בתור "צריך לשחק לפני טיבי". צריך לשחק מי שצריך לשחק, אבל מי שכן משחק - אין סיבה להרוג אותו, בטח לא כרגע.

לא חושב שיש פה מישהו שבונה עליו להיות באנקר קבוע או חושב שלא צריך בלם בינואר. אבל נכון להיום בסיטואציה שנוצרה הוא כן יכול לקבל את הדקות שלו על חשבון טיבי וברור שאמדור ושרן צריכים להיות בלמים פותחים עד שיביאו בלם זר ברמה.

אין ספק, מעולם לא טענתי שהוא לא ראוי לקבל דקות או להיות חלק מהרוטציה.

נראה לי שחלק מה-"קולות" הגיעו יותר כתגובה לאוטומטיות, הצפויה מכמה משתמשי הפורום, בה פיבן הוכרז בתור שחקן נוראי שבושה שהוא משחק במכבי. "חלש להחריד", "רע מאוד", "לחיץ". וכיוצא בזה, שבפועל הוא שיחק ומשחק די בסדר וכפי שניתן לצפות מבלם צעיר שמשחק בקבוצה גדולה בפעם הראשונה. המשחק היחידי שהיה תפור למידותיו בשלב הזה של הדברים היה המשחק נגד רעננה, והפלא ופלא, הוא שיחק שם בסדר גמור.

אף אחד לא מטאטא את הפעמים שהוא שגה, אבל לשים עליו זרקור בשלב הזה של הדברים זה לא הוגן. לקחת כמה טעויות של שחקן, כל שחקן, ולהפוך אותה לחזות הכל זה לא הוגן. שחקנים בוגרים וטובים מפיבן שיחקו רע (בהרבה) ממנו לאורך תקופות ארוכות מזו. יש כמה כאלה שלובשים צהוב בימים אלה. אולי הוא יהפוך להיות בלם טוב. אולי לא. בלי שהוא ישחק לעולם לא נדע. ואם הוא ישחק - הוא יטעה, כי ככה זה.

לא צריך לבלבל את ההגנה עליו בתור "צריך לשחק לפני טיבי". צריך לשחק מי שצריך לשחק, אבל מי שכן משחק - אין סיבה להרוג אותו, בטח לא כרגע.

פיבן לא נוראי, לא חלש, לא רע מאוד וכו' וכו'. לא הייתי אחד מהיוזרים שהגיבו לגביו.

אני רגיל כבר לכינויים האלה אחרי משחקים רעים של שחקנים אחרים והלחץ וההגזמות פה בפורום ידועים לי היטב.

אני מדבר באופן כללי על פיבן כשחקן, בלי קשר למשחק מול נתניה ובלי קשר לטעות בב"ש. הוא כן עשוי להיות טוב מספיק כדי להיות בלם 3-4. אבל לדעתי הוא לא טוב מספיק ולא יהיה טוב מספיק כדי להיות בלם פותח במכבי באופן קבוע. מה שנקרא "הבלם הישראלי הבכיר". זה הכל.

כל הרוטציות או השיעורים של איביץ' לטיבי - קיימים או לא - אני מקבל בכיף. אם איביץ' מעדיף שפיבן יפתח במשחק מסוים אז זה לגיטימי לגמרי ולא אמרתי על זה שום דבר.

אבל שוב, כבלם הישראלי הבכיר? אני לא חושב שהוא הפיתרון. ולא משנה כמה דקות הוא יקבל, אני לא מאמין שהוא יתפתח לבלם שהוא מעבר לבלם 3-4 בסגל. וזה בסדר גמור.

• 1 year later...
On 6.5.2020 at 10:29, zeudemort said:

הזוי לראות שלא כתבו פה כל העונה שעברה אחרי שייעדו לו כאן בלם רביעי במקסימום והוא נתן עונה נהדרת בתור בלם ראשון.

אתה יודע שהיו עוד נושאים, כן?