Jump to content

הודעת הארגון בעקבות המצב מול ההנהלה בזמן האחרון

Rudy_7

Recommended Posts

עוד פעם, זו היתממות.

עובדתית, יש שירת מקהלה גזענית היציעים של מכבי. הגוף המחוקק כאן הוא לא המנהלת ולא אופ"א ולא פיפ"א ולא הכנסת - הגוף המחוקק הוא מכבי. הם שומעים את זה, גם אם זה רבע שורה, ומבחינתם זה לא מתקבל.

השירה הזו כן מגיעה לרוב מאנשי הגדר, וגם אם לא, ואתה יודע את זה, בהדרגה יש להם את הכוח למנוע את זה.

לא מתעסק בחוק הספורט ולא מבין בנושא אבל מכבי היא לא גוף מחוקק, נעזוב שניה את הפאן המשפטי, מבחינת קשר קהל - מועדון היא פשוט לא יכולה להיות כזו.

אם מחר הגוף המחוקק שהוא מכבי יחליט שלא עומדים יותר ביציע אז? מה תגיד?

בכללי הצדיקו פה מספר אנשים מבחינה משפטית את הלגיטמציה של מכבי להרחיק אוהדים, לדעתי הם בחרו ללכת דרך המשטרה כי אין לזה אחיזה חוקית, בטח ללא חשד סביר ועל סמך הכרות קודמת עם אי אלו אוהדים

לא מתעסק בחוק הספורט ולא מבין בנושא אבל מכבי היא לא גוף מחוקק, נעזוב שניה את הפאן המשפטי, מבחינת קשר קהל - מועדון היא פשוט לא יכולה להיות כזו.

בכללי הצדיקו פה מספר אנשים מבחינה משפטית את הלגיטמציה של מכבי להרחיק אוהדים, לדעתי הם בחרו ללכת דרך המשטרה כי אין לזה אחיזה חוקית, בטח ללא חשד סביר ועל סמך הכרות קודמת עם אי אלו אוהדים

מועדון רשאי לקבוע לעצמו את הנורמות שהוא רוצה, גם אם הן "מחמירות" יותר מהנורמה שקובעת הליגה או מי שלא יהיה

כשאוהד של איזושהי קבוצה זרק בננה לדני אלבס, הקבוצה הרחיקה אותו לכל החיים. זכותה

פה העניין בעיני הוא:

1. ה"צעד המניעתי", כלומר צעד שלא מסתמך על משהו קונקרטי שקרה, אלא על כלום. אוהד עוד לא ביצע עבירה ומרחיקים אותו ע"מ שלא יבצע כזאת

2. עירוב משטרה. מעצרים ב6 בבוקר. עיכוב לחקירה. הרחקה. כל זה, שוב, כשלא טוענים אפילו שאותם אוהדים עשו משהו..

שוב, אני לא מחובבי הארגון אבל זה פשוט לא לעניין...

בסוף עם כל המאה אלף לייקים בפייסבוק, הקהל הנאמן של מכבי נאמד בכעשרת אלפים אוהדים.

הודעה מפורטת של הארגון+תגובות של מי שתומך בו ברשתות+עדכון חברים שלא בקיאים במה שהתרחש יכול להוביל שהיציע יהיה מאוחד, דבר שלא היה מתחילת העשור הקודם.

מקווה מאוד שהארגון ימשיך בהתנהלות הנוכחית, מאמין שזה יביא לניצחון בקרב החשוב הזה

מסכים.

בפייסבוק הרשמי יש קרוב ל 160 אלף לייקים לעומת קצת יותר מ 21 אלף לדף של הפנאטיקס.

מאמין שרוב הקהל ההדוק שמגיע כמעט לכל המשחקים הוא חלק מה 21 אלף האלה ככה שהודעה בדף הרשמי שלהם יכולה לעשות את העבודה

ההצעה של להיכנס 15 דקות באיחור נראה לי הרבה יותר אפקטיבית, מה שגם שזה לא רק הארגון ישאר בחוץ. ברגע שהפנאטיקס יפרסמו הודעה שנכנסים דקה 15 הרבה מאוד יעשו את זה איתם, זה המחאה הראשונה שאני מרגיש שיש כזו הזדהות עם הארגון. לדעתי לפחות אלף יעשו את זה איתם וזה משמעותי.

אם הייתה שירת מקהלה גזענית, היינו מגיעים לבית הדין. עובדה שלא.

ראשי הקהל של מכבי לא רואים את מכבי בתור ההורים, הם פשוט תופסים את המציאות ואת תרבות הכדורגל בצורה אחרת מהם. ורוב הקהל (של 11) עם האירגון, ולא עם מכבי, בעניין הזה.

האירגון, כאמור, התגמש. יותר מהתגמש - הוא הצליח לרסן גורמים בעייתיים מאד בקרבו ובקרב היציע, על מנת להתגמש. הבעיה היא שמכבי לא מתגמשת ולא מוכנה לראות בכלל את הצד השני, שנמאס לו להתקפל בעוד צעד ועוד צעד אל עבר תרבות כדורגל שאנחנו לא רוצים לראות פה.

ואגב, עם כל הכבוד למכבי, הוא לא גוף מחוקק. ולא גוף שופט. וזו אחת הבעיות שלי עם התפיסה שלך מלכתחילה. מכבי היא מועדון כדורגל שחי בשביל, ורק בשביל, האוהדים שלו. ולכן, בעיניי, הוא צריך להיות למענם תמיד.

כשמדובר בנגע רע בקהל האוהדים שעושה רע לשאר אז הוא צריך לצאת למלחמה למען השאר. אבל כשהוא יוצא למלחמה כדי לשנות, נגד רוב הקהל, עד רמת פגיעה אישית באוהדים שלו, תוך שהוא לוקח על עצמו תפקיד של מחוקק ושופט שאף אחד לא ביקש ממנו - זו בגידה באוהדים.

לא בהכרח היינו מגיעים לבית הדין. עובדה, שרים "תנו לצהל לנצח, לזיין ת'ערבים", זה בהגדרה גזענות ואני בטוח שמכבי רואה את זה ככה. תוריד את שתי המילים האחרונות ואני לא חושב שמישהו יבוא בטענות.

הפאנטיקס התגמשו מזווית הראייה שלהם. מיתון גורמים בעייתיים זה בהחלט חשוב, אבל בחיאת, ברמת ההתנהלות, כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, עדיין עושים דברים שלא מתקבלים במכבי. שורות ספציפיות משחקים לא מייצגות תרבות עידוד. כל מה שאתה מדבר עליו כתרבות עידוד יכול לבוא יד ביד עם מה שמכבי רוצה, רק צריך להתחיל לחשוב טיפה, באופן מושכל, בכיוון החשיבה שניר הדגים פה, וזה פשוט לא קורה, ראש בקיר.

מועדוני כדורגל הם גוף מחוקק בגבולות היציעים בכל מקום נורמלי. גם במועדונים שיש להם קהלים מטורפים שעושים דברים שפה חולמים עליהם ההנהלות מציבות תנאים, יש דברים שלא מתקבלים, ויש איזשהו איזון שעוזר למנוע בלאגנים כאלה.

אפשר לטמון את הראש בחול, לקוות שזה (שוב) יגיע לרגיעה זמנית, ששוב יפסיקו לתקופה לעשות דברים מסוימים ביציע, שפתאום תהיה איזו תפאורה או שתיים, ואז שוב יחזור על עצמו כי אנשים פשוט לא יוכלו להתאפק. זה כל הזמן ככה.

אני חושב שפשוט צריך לסכם על סטנדרטים, ופשוט להתמיד.

הפנייה למשטרה היא נוראית, דרך הפעולה לא טובה לטעמי, אבל כמו שמילבדור כתב, המועדון יכול.

איסור עמידה זו דוגמה מצחיקה, כי זה לגמרי קיים, בהרבה מקומות. בלא מעט אצטדיונים באירופה מותר לך לעמוד רק באיזורים מוגדרים, ויש מצב שזה יהיה גם בבלומפילד (בסמים עופר לצורך העניין זה קורה).

במקרה הזה אני בצד של הארגון.

אם זאת אני חושב ששני הצדדים צריכים לוותר על האגו ולזכור שהמניע של כולם הוא ניצחון של מכבי. ולדעתי כל צעד צריך ויכול לעשות ויתורים (גם אם זה אומר שהפנטיקס יוותרו ראשונים)

מאוד מקווה שנכנס כולנו בדקה ה15. יהיה לזה אפקט.

רז אמיר, אם אתה רוצה לתקן את אירועי הקיר איכשהו, אז בוא תסקר את הקהל של מכבי ותעלה את הנקודות החשובות כאן על כתב, ככתבה באתר.

באחת מסיבות העיתונאים, אחרי המשחק או לפני הדרבי - תשאל את השאלות של האוהדים. טיימינג מושלם גם עופר רונן יהיה שם..ומי כמו מכבי אוהב שקט תעשייתי ולטאטא הכל מתחת לשטיח.

מכבי רוצים MLS, לא רוצים עידוד, לא צבע ולא שום דבר, ברוך הבא היכל נוקיה נתניה.

לא בהכרח היינו מגיעים לבית הדין. עובדה, שרים "תנו לצהל לנצח, לזיין ת'ערבים", זה בהגדרה גזענות ואני בטוח שמכבי רואה את זה ככה. תוריד את שתי המילים האחרונות ואני לא חושב שמישהו יבוא בטענות.

הפאנטיקס התגמשו מזווית הראייה שלהם. מיתון גורמים בעייתיים זה בהחלט חשוב, אבל בחיאת, ברמת ההתנהלות, כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, עדיין עושים דברים שלא מתקבלים במכבי. שורות ספציפיות משחקים לא מייצגות תרבות עידוד. כל מה שאתה מדבר עליו כתרבות עידוד יכול לבוא יד ביד עם מה שמכבי רוצה, רק צריך להתחיל לחשוב טיפה, באופן מושכל, בכיוון החשיבה שניר הדגים פה, וזה פשוט לא קורה, ראש בקיר.

מועדוני כדורגל הם גוף מחוקק בגבולות היציעים בכל מקום נורמלי. גם במועדונים שיש להם קהלים מטורפים שעושים דברים שפה חולמים עליהם ההנהלות מציבות תנאים, יש דברים שלא מתקבלים, ויש איזשהו איזון שעוזר למנוע בלאגנים כאלה.

אפשר לטמון את הראש בחול, לקוות שזה (שוב) יגיע לרגיעה זמנית, ששוב יפסיקו לתקופה לעשות דברים מסוימים ביציע, שפתאום תהיה איזו תפאורה או שתיים, ואז שוב יחזור על עצמו כי אנשים פשוט לא יוכלו להתאפק. זה כל הזמן ככה.

כנראה שלזיין תערבים זה לא גזענות שמגיעה לבית הדין, ומכאן שזה לא משהו שצריך להטריד את מנוחתם של הנהלת מכבי.

בפסקה השנייה אתה ממחיש בדיוק את מה שאמרתי. הפנאטיקס התגמשו עובדתית, ולא רק מזווית הראייה שלהם. הם התגמשו *מספיק* מזווית הראייה שלהם, ולא מספיק מזווית הראייה של מכבי. וזה ההבדל בין התפיסות השונות של הצדדים.

מי שלא התגמש - עובדתית - זו מכבי.

לעניין הגוף המחוקק, בוא נדבר על זה רגע ברמה המשפטית. מכוח מה בדיוק מכבי הוא גוף מחוקק? מכוח מה הוא בר סמכות להרחיק אנשים לפי שיקול דעתו לפרק זמן ממושך?

הסמכות היחידה היא מכוח חוק הספורט, לכוח אבטחה (מטעם מכבי), להרחיק בן אדם בזמן אמת, ואז להביא אותו למשפט צדק.

אל תדבר איתי על מקומות אחרים בעולם כי אני לא יודע מה המצב החוקי אצלם. ואם המצב הוא כזה שנותן סמכות לגוף פרטי להעניש בצורה כזו, זה הזוי ומסוכן.

הפנאטיקס ממש לא המציאו את ה"גזענות" הזאת זה היה עוד בימי השחקן ה12 והאולטראס מה קרה פתאום ההנהלה רוצה לחנך את האוהדים?

הפנאטיקס שינו גישה וכולם רואים את זה אז לתקוף אותם זה מגוחך.

הערב יציע הכבוד בין 2 היציעים שלנו וזו הזדמנות טובה להשמיע להנהלה המנותקת שלנו מה אנחנו חושבים עליהם.

צודק צודק צודק

איך שכחתי מזה..לא לתת להם רגע נחת!

שהארגון לא יעודד...אבל כולם עם מבטים וצעקות לעבר ההנהלה ועושים להם את המוות!

חלום - הפנאטיקס מודיעים היום שיש גישור עם ההנהלה , ומרעידים את היציע היום עם שגעת וטירוף כמו בימים הטובים,לא משנה מה ייגמר היום.אנחנו נמצאים בתקופה רגישה,7 הפרש,עם אופצייה ליותר,וגביע שיכול לתת לנו בוסט מוראלי סופר קריטי להמשך.

יש לי דז'ה וו מהמחאה של פעם שלא הגענו למשחקי בית ורק הפסדנו , ובחוץ לקחנו את כל הנקודות כי הגענו . שתבינו כמה כוח יש לנו !

אני מאמין שהעונה הם חייבים אותנו,בשיא הכוח,להגיע לכל משחק אפשרי, לתת את הגרון שאתה כבר חוזר הביתה צרוד,העונה אני באמת מאמין שזה שלנו,מקווה שאני לא אתבדה.

התפקיד שלנו כקהל זה לאפשר לזה לקרות.

מחזירים את כל התארים הביתה, אנחנו פאקינג מכבי !!!

יאללה בואו נהנה היום

באמת שזה דבילי במיוחד עכשיו שהכל מתקתק כמו שצריך והולך פצצה אז בשביל מה השטויות האלה

מי ישמע כאילו איזה פואד התפרץ למגרש או מישהו זרק אבוקות ומוטות כמו הביתריסטים...כולה אנשים שבאו מכוונה טובה

אם יתגלה בימים הקרובים שההנהלה היא זאת שאשמה במעצרים האלה של אותם אנשים אז באמת שמגיע להם את כל הרע שבעולם

יש עונה שהולכת טוב יש גביע על הראש אז מה אתם באים עם זה?!

אשכרה אותה טעות של גולדהאר באמצע עונה שעברה עם ההחלטה להיפרד מקרויף

ולצאת עם זה לתקשורת בדיוק שהקבוצה דוהרת בשיאה ויש סיכוי חזק לאליפות

אם ההנהלה ראש בקיר אז לפחות שאנחנו לא נהיה ראש בקיר

להגיע היום בראב ראבק בכל הכוח ולסמן V על התואר הזה בדרך לכל השאר

לא לתת לחיפה לצבוע ת'אצטדיון בירוק בגלל זה ולחזק ת'שחקנים הבינונים שלהם

כנראה שלזיין תערבים זה לא גזענות שמגיעה לבית הדין, ומכאן שזה לא משהו שצריך להטריד את מנוחתם של הנהלת מכבי.

בפסקה השנייה אתה ממחיש בדיוק את מה שאמרתי. הפנאטיקס התגמשו עובדתית, ולא רק מזווית הראייה שלהם. הם התגמשו *מספיק* מזווית הראייה שלהם, ולא מספיק מזווית הראייה של מכבי. וזה ההבדל בין התפיסות השונות של הצדדים.

מי שלא התגמש - עובדתית - זו מכבי.

לעניין הגוף המחוקק, בוא נדבר על זה רגע ברמה המשפטית. מכוח מה בדיוק מכבי הוא גוף מחוקק? מכוח מה הוא בר סמכות להרחיק אנשים לפי שיקול דעתו לפרק זמן ממושך?

הסמכות היחידה היא מכוח חוק הספורט, לכוח אבטחה (מטעם מכבי), להרחיק בן אדם בזמן אמת, ואז להביא אותו למשפט צדק.

אל תדבר איתי על מקומות אחרים בעולם כי אני לא יודע מה המצב החוקי אצלם. ואם המצב הוא כזה שנותן סמכות לגוף פרטי להעניש בצורה כזו, זה הזוי ומסוכן.

שוב, אני לא חושב שהעונשים זה בהכרח מה שמפריע למכבי בעניין הזה. עניין תדמיתי וחברתי.

גם כביסה, מבחינתה, התגמשה - הייתה תפאורה שעזרו להכניס למיטב זכרוני, אני זוכר שאנשים דיברו על יותר צבע. המצב חזר, אז שוב חזרו להערמת קשיים. אלה יחסי גומלין, מכבי חזקה יותר, זה הכל.

מכבי "מחוקקת", ברמת העיקרון, מתוקף היותה מפעילת האירוע במשחק. בישראל החוק אכן לא מאפשר לה יותר מידי (אולי באצטדיון פרטי יכול להיות יותר חופש בעניין הזה), אבל בסך הכל עושים בהנהלה מה שיכולים.

אני לא חושב שזה מגוחך כמו שאתה חושב. כל עוד הנהלים שקובע מועדון להתנהגות במשחק שהוא מארח הם סבירים (ואיסור על גזענות מאורגנת זה מעבר לסביר), לגיטימי ומתבקש. אנשים מורחקים בעולם ממשחקים לכל החיים על דברים שהם עושים, גם בגרמניה לצורך העניין, מדינה עם תרבות עידוד ואהדה שאפשר לחלום עליה.

הפנאטיקס ממש לא המציאו את ה"גזענות" הזאת זה היה עוד בימי השחקן ה12 והאולטראס מה קרה פתאום ההנהלה רוצה לחנך את האוהדים?

הפנאטיקס שינו גישה וכולם רואים את זה אז לתקוף אותם זה מגוחך.

מה זה משנה ממתי זה קיים? עובדתית כבר שנים ההנהלה נגד זה באופן פעיל. זה התחיל מצעדים לא כל כך אגרסיביים, כמו הסרטון עם אניימה בזמנו (וכן, ברור לי שהיה מעבר, ואני מעריך שהתפרקות השחקן באה על רקע הדברים האלה. זה משהו שממש לא צריך להתעקש עליו כמו שראשי הקהל של מכבי מתעקשים עליו לאורך שנים).

סלבה אני לא יודע איפה אתה יושב בנתניה אבל כבר הרבה זמן אין "גזענות מאורגנת" כמו שאתה טוען, לא מצד הארגון ולא מצד אנשי הגדר, קריאות כאלה ואחרות תמיד יהיו גם מהקהל הרחב.

סלבה אני לא יודע איפה אתה יושב בנתניה אבל כבר הרבה זמן אין "גזענות מאורגנת" כמו שאתה טוען, לא מצד הארגון ולא מצד אנשי הגדר, קריאות כאלה ואחרות תמיד יהיו גם מהקהל הרחב.

אני לא אכתוב שוב על זה, תקרא שוב, תראה למה התכוונתי ותבין. ועוד איך קיים.

גם אם אתם מסכימים וגם אם לא - הארגון החליט על דרך פעולה מסוימת, אנחנו חייבים לתת לו גב.

תפסיקו להסתכל לטווח קצר, גם אם בזמן הקרוב יהיה פחות כיף ביציע, כשהקהל מאוחד זה לטובת כולנו לטווח הארוך.

אני לא אכתוב שוב על זה, תקרא שוב, תראה למה התכוונתי ותבין. ועוד איך קיים.

וואלה קראתי, מנוסח הדברים שלך משתמע ששירים גזעניים או קריאות מסוימות מתחילות מאנשי גדר או מהגוש וזה פשוט לא נכון

אני מזכיר לכולם שבמאבק המתמשך הזה הארגון באמת עשה שינוי גדול ומבורך ביציע בכל הנוגע לשירים גזעניים וכו.

לעומת שנים עברו אנחנו כמעט ולא מגיעים לבית הדין.

אם אני הייתי חלק בארגון, הייתי מנסה להגיע לפגישה עם גולדהאר בנושא בכל מחיר ולהגיע איתו להבנות ולסטטוס קוו.

כל מי שמנהל טת המאבק הזה בהנהלה מקבל מגולדהאר אור ירוק לזה.

קשה לי להאמין שהוא יודע על כל מעצר אבל אין לי ספק שהוא מנחה אותם לפתור את עניין הקנסות מבית הדין במחיר כזה או אחר.

אולי אם הוא ישמע ממקור ראשון מי האנשים שעוצרים ב5 בבוקר, את חפותם ואת אהבתם ותרומתם למכבי, הוא יסתכל על זה אחרת.

לכן אני חושב שדווקא לאור מה שרשמת, מחאה של הפסקת עידוד זה בדיוק מה שמכבי רוצים (לטענתך), אז התשובה של הארגון צריכה להיות, עוד תוף, עוד דגל.

בישראל בלי תרבות עידוד בסופו של דבר יגיעו פחות אוהדים.

פחות אוהדים זה נזק כלכלי.

הוכחות:

- שנות ה90

- המחאות שהביאו לירידה בכמות האוהדים בבלומפילד

- הקפיצה של חיפה במנויים בשנים האחרונות בדגש על השימור שלהם אחרי שההתלהבות ירדה ולמרות חוסר ההצלחה הם מביאים שם מספרים שהיו חולמים עליהם בשיא ההצלחה

- הפירוק של הארגון שנה שעברה שהפך את נתניה לבית קברות והשפיע על כמות האוהדים בבית ובחוץ

תוסיף את העובדה ששנה הבאה חוזרים לבלומפילד ובמכבי ירצו למכור כמה שיותר באצטדיון שמאפשר את זה.

אולי בשנה הראשונה יצליחו לדלג מעל הראש של המעודדים, אבל תוך זמן קצר בית הקברות ינצח ואנשים יצביעו ברגליים