Jump to content

אימון באירופה

מיכה לעד

Recommended Posts

אהלן חברים לאחרונה החלטתי ללכת על תחום האימון כמקצוע אבל לקחת את זה צעד קדימה וללמוד באירופה ולא בארץ כי פה אין מה ללמוד.

הרצון הוא ללכת ללמוד באיזה אקדמיית כדורגל בצרפת/איטליה/אנגליה/גרמניה/פורטוגל/ספרד/הולנד.

מישהו יודע איפה אפשר לברר על הלימודים מהסוג הזה באירופה?באקדמיות שונות?

הקורס שמעבירים פה הוא ברמה נמוכה מאוד, (עשיתי אותו)

אבל בתכלס זה סבבה כדי להתחיל להתמקצע ואז להמשיך הלאה.

לא מבין מה יש לרוץ לאירופה לפני שהוכחת לעצמך שאתה מסוגל. לאן אתה רץ?.. תתחיל פה תסיים את השלב הראשון ותתחיל להתמקצע בבית ספר לכדורגל או משהו בסגנון.

הקורס שמעבירים פה הוא ברמה נמוכה מאוד, (עשיתי אותו)

אבל בתכלס זה סבבה כדי להתחיל להתמקצע ואז להמשיך הלאה.

לא מבין מה יש לרוץ לאירופה לפני שהוכחת לעצמך שאתה מסוגל. לאן אתה רץ?.. תתחיל פה תסיים את השלב הראשון ותתחיל להתמקצע בבית ספר לכדורגל או משהו בסגנון.

אני מאמין שאם אני באמת רוצה ללמוד שיטות חדשות של אימון וצורןת משחק פה בארץ זה לא יקרה כי מי ילמד פה?כל מאמן כאן הוא בובה על חוט או שעבר זמנו

בעיקרון אם אתה רוצה באמת ללכת על התחום הזה ומוכן להשקיע זמן וכסף (המון כסף) אז אני יודע שיש קבוצות גדולות שמציעות קורסים בניהול, אולי גם יש קורסים באימון.

חוץ מזה, קיימים גם קורסים של אופ"א, אני זוכר שדן רומן סיפר שעשה איזה קורס יוקרתי של אופ"א (עם כל מיני שחקני עבר) והשתלב אח"כ בדינמו דרזדן או פורטונה דיסלדורף (לא שזה עזר יותר מדי, הקיץ חתם בתור מאמין נערים בהפועל).

אופציה נוספת שאתה יכול לשקול: קורס אנליסטים של אורי קופר.

בעיקרון אם אתה רוצה באמת ללכת על התחום הזה ומוכן להשקיע זמן וכסף (המון כסף) אז אני יודע שיש קבוצות גדולות שמציעות קורסים בניהול, אולי גם יש קורסים באימון.

חוץ מזה, קיימים גם קורסים של אופ"א, אני זוכר שדן רומן סיפר שעשה איזה קורס יוקרתי של אופ"א (עם כל מיני שחקני עבר) והשתלב אח"כ בדינמו דרזדן או פורטונה דיסלדורף (לא שזה עזר יותר מדי, הקיץ חתם בתור מאמין נערים בהפועל).

הקורס של אורי קופר עוד בחיתולים, ממליץ לתת לזה זמן ולחכות קצת.

אני מאמין שאם אני באמת רוצה ללמוד שיטות חדשות של אימון וצורןת משחק פה בארץ זה לא יקרה כי מי ילמד פה?כל מאמן כאן הוא בובה על חוט או שעבר זמנו

אין קשר אבל אם אתה ככ רוצה ללמוד באירופה אז תכין את הכיס טוב טוב.

שוב, צריך קצת יותר מרצון וכסף. כדי לעבור מבחני קבלה לאקדמיות של מועדונים אירופיים אתה צריך להבין כדורגל ברמה גבוהה מאוד, הם מצומצמים ואקסקלוסיביים, לרוב הם בשת"פ עם אוניברסיטה מסוימת. יש גם מסלולים של התאחדויות שהם ארוכים מאוד (הרבה מאוד קורסים עד שאתה מגיע לקורס הפרו, בניגוד לארץ, וגם ברמה גבוהה. באנגליה נגיד אתה צריך לעבור קורס לתעודה מסוימת ואז לצבור ניסיון עד שאתה יכול לעבור את הקורס הבא).

שוב, צריך קצת יותר מרצון וכסף. כדי לעבור מבחני קבלה לאקדמיות של מועדונים אירופיים אתה צריך להבין כדורגל ברמה גבוהה מאוד, הם מצומצמים ואקסקלוסיביים, לרוב הם בשת"פ עם אוניברסיטה מסוימת. יש גם מסלולים של התאחדויות שהם ארוכים מאוד (הרבה מאוד קורסים עד שאתה מגיע לקורס הפרו, בניגוד לארץ, וגם ברמה גבוהה. באנגליה נגיד אתה צריך לעבור קורס לתעודה מסוימת ואז לצבור ניסיון עד שאתה יכול לעבור את הקורס הבא).

בארץ יש קורס מדריכי כדורגל (תופס לעבוד עד נערים ב׳), מאמני כדורגל (תופס נערים א), מאמני עילית (נוער ולאומית, אאלט) ופרו. בין כל קורס צריך מינימום שנתיים ניסיון עם התעודה.

בארץ יש קורס מדריכי כדורגל (תופס לעבוד עד נערים ב׳), מאמני כדורגל (תופס נערים א), מאמני עילית (נוער ולאומית, אאלט) ופרו. בין כל קורס צריך מינימום שנתיים ניסיון עם התעודה.

אחוז העוברים נושק ל-100, הקורסים בדיחה. הקריטריונים נחמדים אבל זה לא רציני. ברוב אירופה הקורס הבסיסי ביותר לא מספיק כדי לאמן נערים, אגב, רק ילדים.

אחוז העוברים נושק ל-100, הקורסים בדיחה. הקריטריונים נחמדים אבל זה לא רציני. ברוב אירופה הקורס הבסיסי ביותר לא מספיק כדי לאמן נערים, אגב, רק ילדים.

זה נכון. התכנים בקורסים הם בדיחה עצובה.

מה שכן - הקורס מקנה לך את היכולת לעבוד אחריו וזה מה שחשוב, אם הוא רוצה ככ ללמוד באירופה אז הוא חייב לצבור טיפה ניסיון בשטח.

מה שאתה אומר כאן שכדי לקבל תעודת פרו צריך לחכות 8 שנים בערך?

ובלי זה אי אפשר להתחיל ללמוד באירופה?

אפשר

אבל אני יוצא מנק׳ הנחה שאתה לא מבין מספיק בשביל להתקבל לאחת האקדמיות ולכן אני ממליץ לעבור לפחות שני קורסים לפני שאתה משקיע ככ הרבה כסף וזמן במקום אחר (שאתה אפילו לא בטוח שאתה רוצה להיות בו, עם כל הכבוד לזה שהחלטת ״לקחת את זה צעד קדימה״.)

גם כדי להתמקצע וגם כדי להבין יותר לעומק.

העבודה הזו קשה ושוחקת גם בגילאים הצעירים.

קיצור, קח את זה כחומר למחשבה כי נראה שלא חשבת על החסרונות בכלל.