Jump to content

למה יש מחאה ביציע?

red4peace

Recommended Posts

אתמול היו כמה דבילים שראו שהארגון ירד למסדרון והתחילו עם אמירות ציניות ומעצבנות בסגנון של:"מה הפעם הם רוצים", וזה היה במזרחי עליון. בטח במערבי המספרים של אנשים כאלה גדולים יותר במאות. אז כן לארגון יש תמיכה גדולה, ושמעו וראו את זה מצויין אתמול, אבל אני ממש לא בטוח שרוב הקהל עומד ויעמוד מאחוריו.

אמרתי שאני נגד הארגון? אמרתי שאתם לא צודקים?

אמרתי שרוב הקהל לא איתכם.

וזה לא בהכרח משהו נגדכם, אלא יותר נגדם.

ואם הייתי אתמול ביציע הייתי עובר ביחד איתכם לצד.

אבל סבבה, תקללו אותי.

אמרתי שאני נגד הארגון? אמרתי שאתם לא צודקים?

אמרתי שרוב הקהל לא איתכם.

וזה לא בהכרח משהו נגדכם, אלא יותר נגדם.

ואם הייתי אתמול ביציע הייתי עובר ביחד איתכם לצד.

אבל סבבה, תקללו אותי.

אני לא קיללתי אותך, פשוט קשה לי שאנשים שלא נמצאים ביציע כבר תקופה מסבירים לי מה קורה בתוך היציע.

מצטער, זה לא לגיטימי.

אני לא קיללתי אותך, פשוט קשה לי שאנשים שלא נמצאים ביציע כבר תקופה מסבירים לי מה קורה בתוך היציע.

מצטער, זה לא לגיטימי.

אתה היית סבבה

לא ידוע איך דברים יתגלגלו, אני רק מקווה שהארגון ימשיך להיות המבוגר האחראי פה בסיפור. צעד סופר מטופש של ההנהלה שכנראה משם לא תגיע הישועה.

אני רק מקווה שזה לא יפגע בעידוד והארגון לא יגרר לשטויות של ההנהלה המטומטמת שלנו כי מחאה רק תשמח אותם.

אני לא מהארגון ונפגעתי מהפעולה של מכבי.

שפרסמה מצלמות מעבר למיקום הגוש, לא שאם זה היה רק בגוש זה בסדר ונכון.

נעצר חבר שלא שייך לארגון ולא עשה כלום.

ילדים קטנים בכו כי מאבטחים מסתירים להם , התייחסו אלינו האחרון העבריינים.

תבינו מי שנפגע ממהלך כזה הוא כל הקהל ולא רק הארגון.

אני רק מקווה שזה לא יפגע בעידוד והארגון לא יגרר לשטויות של ההנהלה המטומטמת שלנו כי מחאה רק תשמח אותם.

אז מה אתה חושב שיקרה ?

משחק הבא יעשו להם אותו דבר בצדדים ומה הארגון יעשה?

יעודד את הקבוצה מהשירותים ?

מה שלא יהיה צריך להשמיע את הקול ולא לתת לארגון להילחם לבד מלחמה שהיא של כל הקהל

אז מה אתה חושב שיקרה ?

משחק הבא יעשו להם אותו דבר בצדדים ומה הארגון יעשה?

יעודד את הקבוצה מהשירותים ?

מה שלא יהיה צריך להשמיע את הקול ולא לתת לארגון להילחם לבד מלחמה שהיא של כל הקהל

לא אמרתי שבמהלך של ההנהלה נכון וגם צריך להגיב לזה אבל לא לפגוע בעידוד כי זה ישמח את ההנהלה.

שוב, אתה מנותק ממה שקורה מעבר למסך הטלוויזיה שלך, ואני לא מצפה ממך לאחרת, פשוט תפסיק להתבטא בנחרצות על זה, בעיקר כי אתה לא פה, תשאיר את זה לאנשים שאשכרה יכולים לעשות משהו בשביל מכבי כרגע.

השאלה איך כאלה שכן ביציע יכולים לעזור

הרי רובנו לא מקושרים עם חברים מהארגון ואין לנו מושג מה בעצם קורה

אנחנו ניזונים מהפורום ומשמועות.

ואני בטוח שלכולנו חשוב הקטע של העידוד ושיהיה שיתוף פעולה בין הפאנטיקס להנהלה

השאלה איך כאלה שכן ביציע יכולים לעזור

הרי רובנו לא מקושרים עם חברים מהארגון ואין לנו מושג מה בעצם קורה

אנחנו ניזונים מהפורום ומשמועות.

ואני בטוח שלכולנו חשוב הקטע של העידוד ושיהיה שיתוף פעולה בין הפאנטיקס להנהלה

ההנהלה בטוחה שיש לה גב מהקהל לעשות מה שתרצה, אישית שלחתי להם הודעה שיתביישו להם, שהיחס הזה כאילו האוהדים הם עבריינים הוא מביך ושככאלה שתופסים את עצמם כאנשי עסקים לפגוע ב"לקוחות" הכי נאמנים שלך זה המהלך הכי מטומטם שיכלו לעשות.

האם זה יעזור? לא יודע, אבל חשוב שיבינו שאין להם גיבוי לפגיעה בארגון/קהל.

ההנהלה בטוחה שיש לה גב מהקהל לעשות מה שתרצה, אישית שלחתי להם הודעה שיתביישו להם, שהיחס הזה כאילו האוהדים הם עבריינים הוא מביך ושככאלה שתופסים את עצמם כאנשי עסקים לפגוע ב"לקוחות" הכי נאמנים שלך זה המהלך הכי מטומטם שיכלו לעשות.

האם זה יעזור? לא יודע, אבל חשוב שיבינו שאין להם גיבוי לפגיעה בארגון/קהל.

אין בעיה לעשות דברים כמו לשלוח הודעות וכו

אבל צריך שיהיה משהו מסודר שעושים

כמו שכולם התנתקו מספורט 1 אחרי שלא שידרו אותנו.

בינתיים אנחנו מנסים לקבל מידע מלא לגרור אבל הוא משתדל כמה שיותר להימנע מלהגיב

נניח הארגון עכשיו היה מבקש שכל מי שתומך בו שישלח מייל להנהלה או משהו בסגנון

היה לזה אפקט יותר גדול לפי דעתי .

חשבתי שהמשבר עם ההנהלה נפתר כבר במשחק מול סכנין שבו גורדי אימן אותנו אחרי שוטא וכל זה

מסתבר שעדין יש בעיות

אין בעיה לעשות דברים כמו לשלוח הודעות וכו

אבל צריך שיהיה משהו מסודר שעושים

כמו שכולם התנתקו מספורט 1 אחרי שלא שידרו אותנו.

בינתיים אנחנו מנסים לקבל מידע מלא לגרור אבל הוא משתדל כמה שיותר להימנע מלהגיב

נניח הארגון עכשיו היה מבקש שכל מי שתומך בו שישלח מייל להנהלה או משהו בסגנון

היה לזה אפקט יותר גדול לפי דעתי .

חשבתי שהמשבר עם ההנהלה נפתר כבר במשחק מול סכנין שבו גורדי אימן אותנו אחרי שוטא וכל זה

מסתבר שעדין יש בעיות

אני אומר את דעתי בלבד עכשיו, מי שזה מפריע לו ומרגיש שזה פגע באוהדים וגם בו, ומי שחושב שזה לא בסדר, שיפנה להנהלה באיזה דרך שהוא רואה לנכון ויתלונן, מעבר לזה כרגע אין מה לעשות.

מהפייסבוק של מכבי פנאטיקס:

**הודעת הארגון לגבי המצב מול ההנהלה בזמן האחרון**

בתקופה האחרונה ובעצם מסוף השנה שעברה נוצרו מספר מחלוקות מהותיות בין הארגון לבין הנהלת מכבי ת"א.
כתוצאה מכך שהמו"מ שנערך בין שני הצדדים לא הניב תוצאות החליטה הנהלת מכבי תל אביב לנקוט בפעולות חריגות כנגד הארגון בפרט וכנגד הקהל בכלל.
היחסים עלו על שרטון לאחר שבמשחק הראשון של העונה מול מכבי חיפה החליטה משטרת נתניה לא לאפשר לארגון להכניס תפאורה, וכאשר הובא הדבר לידיעת הנהלת מכבי תל אביב בחרה שלא להתערב ולא להילחם למען התפאורה, למרות שבדיוק באותו שבוע הוציא מועדון הכדורגל מכבי נתניה הודעת גינוי למשטרה על כך שלא אפשרה לאוהדיה להכניס ציוד עידוד.

הפעולה הראשונה שננקטה היא מניעת הארגון מקיום טורניר אוהדים שמתקיים מדי שנה לזכר אוהדי מכבי תל אביב שאיבדו את חייהם.
פעולת ההמשך כבר הייתה יותר אישית, כאשר מספר חברי ארגון קיבלו מכתבי הרחקה מהמועדון למרות שחלקם מעולם לא נעצר על ידי המשטרה וחלקם עלה מול שופט\ת אשר קבע שאין להענישם.
כאשר הוצגה הבעיה הקיומית של הארגון ובעצם של כל הקהל מול הפעולות האלו הוצגו הטענות שלנו שאומרות שכל אדם אשר לא הוכחה אשמתו חף מפשע.
איך יכול להיות שהנהלת מכבי תל אביב מחליטה על ידי עצמה להרחיק אוהדים למרות שהיא לא יכולה להיות בטוחה שהם בכלל עשו משהו, ובטח שלא יכולה על דעת עצמה להחליט על העונש לפי מצב הרוח של האיש שכותב את המכתב.

הנהלת מכבי תל אביב בתגובה בחרה לדבוק במטרותיה ולא להסכים לדון בהרחקות הלא מוצדקות האלו, והוסיפה להגיד שתשמור לעצמה את הזכות להרחיק מהמשחקים את כל מי שנראה לה לנכון, בין אם אשם במעשה המיוחס לו ובין אם לא.

מה שאנחנו מבינים מכך זה שמחר יכול אוהד רנדומלי של מכבי תל אביב להגיע לאצטדיון, להיות ליד סיטואציה שמתרחשת ולהיקטף על ידי המשטרה למרות שהוא לא קשור בכלל למעשה, מקרה שיכול לקרות לכל אחד וקרה אין ספור של פעמים בעבר. את הנהלת מכבי תל אביב לא מעניין אם האוהד התורן אשם או לא, במידה ויש חשד כלפיו מכבי תל אביב שומרת לעצמה את הזכות להרחיק אותו מבלי לבחול באמצעים.

אנחנו לא חושבים שיהיה ראוי שנפתח את תוכן השיחות בין הנהלת המועדון להנהלת הארגון, אבל חשוב לנו שכל הקהל יידע שהארגון היה מוכן לעשות ויתורים גדולים למען ההנהלה ולמען טובת המועדון והגיע עם המועדון להסכמות על רוב הדברים, כשחלק מהנושאים היו נושאים בעלי משקל רב הן להנהלה והן לקהל הרחב, ולבסוף לא הצליח הארגון להגיע עם ההנהלה להסכמות כשלא הסכימה ההנהלה לבטל את ההרחקות השרירותיות ולחדול את תפקודה כרשות שופטת עליונה מעל לחוק במדינת ישראל.

מי שהגיע לאצטדיון ביום שבת במשחק האחרון מול הפועל רעננה נוכח לראות את ההבדלים בין תפיסת הנהלת המועדון לבין תפיסת הארגון.
בצעד מוזר ומקומם שהגיע משום מקום החליטה הנהלת מכבי תל אביב במשחק האחרון לנסות ולהשבית את העידוד שכמגיע לשחקנים שלנו שמתחילת השנה נותנים את התחת שלהם בשביל הסמל והחולצה.
כל אחד שהגיע ליציע ראה באיזה דרך בחרה ההנהלה לפעול, כשהורתה לחברת האבטחה שלה להתמקם על עמדת הגדר בפוזה כוחנית בזמן ששאר צוות האבטחה חוסם בבד יוטה לבן את כל שורות הגוש המעודד ומקשט את כל היציע בעשרות מצלמות גו פרו.
הארגון הגיע ליציע ולאחר שגילה את המתרחש החליט הארגון לא להיגרר לפרובוקציה שנוצרה מצד ההנהלה ולא לפגוע בעידוד השחקנים כפי שציפתה ההנהלה שיקרה.
בעקבות המשחק האחרון ולאחר שנוצר שוב קשר בין הארגון לבין ההנהלה במטרה להסביר להנהלה שהיא טועה בפעולות שלה והתוצאה שלהן תהיה שכולם יפסידו לא הייתה מוכנה ההנהלה לשמוע.

במשחק החוץ הקרוב נגד מכבי נתניה הארגון יעודד את הקבוצה במשך 90 דק' כרגיל.
במידה ודברים לא ישתנו ובמידה ואינטרס הקבוצה לא עומד בראש מעייני המנהלים שלה, אנחנו נפסיק לשכב על הגדר בשביל השחקנים, עם כמה שאנחנו רוצים להגיע לכל משחק ולתמוך בקבוצה לפעמים מגיע מצב שאי אפשר יותר, ולצערנו זה המצב שהגענו אליו.
נכון לעכשיו מאחרי המשחק הקרוב ועד אשר יהיה שינוי ביחס ההנהלה כלפי האוהדים הארגון יפסיק לעודד.

זאת לא מלחמה שלנו מול ההנהלה, זו מלחמת קיום של האוהד הקטן נגד ההנהלה שיודעת שלבן אדם פרטי אין את המשאבים והיכולת להתמודד עם הגחמות שלה.
היום זה אנחנו, מחר זה יכול להיות אתם, אח שלכם, אבא שלכם, או כל חבר קרוב.

שתהיה לנו שבת שלום ונדע בשורות טובות יותר בע"ה.
רק מכבי!