Jump to content

עיריית ת"א בתגובה למכתב שלנו על בלומפילד

itanar

Recommended Posts

אם בלומפילד יהיה מוכן, וללא השינויים שמכבי רוצה - מה כבר מכבי יכולה לעשות? לשחק במושבה? אין שום הגיון בלגרור את הקהל לשם, כשבלומפילד מכיל כמעט פי 3 מקומות, ויניב הרבה יותר הכנסות, גם אם יתברר שלא מדובר באפשרות הכי אידיאלית.

האופציה היחידה היא לשחק באופן זמני בבלומפילד, ולבנות איצטדיון אחר במקביל. שום דבר אחר שכולל את נתניה/מושבה לא ריאלי.

בלי מכבי הם יחנקו עם העלויות של בלומפילד, לעומת זאת למכבי יש אלטרנטיבה (לא טובה ביחס לבלומפילד, אבל עדיין אלטרנטיבה בנתניה או מושבה) ,ככה שמכבי אמורים להיות חזקים יותר במו"מ.

עם כל העצב שבדבר, מכבי וה - 2.5 מיליון ש״ח שהיא מתבקשת לשלם דמי שימוש, הם לא יותר מזבוב טורדני עבור עירייה עם תקציב שנתי של 5 מיליארד ש״ח. כנראה שבסוף דברים יסתדרו, אבל זה קצת נאיבי לחשוב שהם ייחנקו בלי דמי השימוש שלנו

https://timeout.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99/%D7%AA%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91/%D7%AA%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%AA%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%91-%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%94

עם כל העצב שבדבר, מכבי וה - 2.5 מיליון ש״ח שהיא מתבקשת לשלם דמי שימוש, הם לא יותר מזבוב טורדני עבור עירייה עם תקציב שנתי של 5 מיליארד ש״ח. כנראה שבסוף דברים יסתדרו, אבל זה קצת נאיבי לחשוב שהם ייחנקו בלי דמי השימוש שלנו

https://timeout.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99/%D7%AA%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91/%D7%AA%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%AA%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%91-%D7%94%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%94

אז להכנע לסחטנות ולביריונות? זה לא משנה כמה כסף יש לעירייה, מה שמשנה זה שהם בונים איצטדיון ב400 מיליון והקבוצה החזקה ועם הקהל הכי גדול בעיר לא תשחק בו. אתה חושב שזה לא יזיז להם? אני חושב שמאוד יזיז להם.

אני אישית חושב שמכבי צריכה איצטדיון משלה, שכל ההכנסות יילכו למועדון. מוכן לנסוע עוד 3 שנים לנתניה/מושבה בשביל שדבר כזה יקרה.

אין קשר, זה כמו שתגיד שלאברמוביץ' יש 15 מיליארד דולר וצ'לסי היא זבוב טורדני בשבילו,

אתה בונה פרוייקט ואתה רוצה להפיק ממנו תועלת ושהוא יהיה רווחי.

אנחנו צריכים את העירייה והעירייה צריכה אותנו. לשני הצדדים יש אינטרס משותף ברור ואין לי ספק שיגיעו לעמק השווה בסופו של דבר.

וכן, גם אם העירייה תעשוק אותנו ותגבה את המספרים שמצויינים כאן, אין למכבי בכלל שום התלבטות ושום שיקול. בבלומפילד החדש זה 15+ אלף מנויים וכסף נוסף מהתאים. זה כסף גדול. מה עדיף, לשלם מחיר סביר בנתניה עם חצי מההכנסות? זה הבדל של עשרות מיליונים. מכבי תארח בבלומפילד כשהוא יהיה מוכן.

אגב, הזוי שרוצים לקחת מבני יהודה סכומים כאלה. אם כבר למישהו לא כדאי לארח בבלומפילד זה להם.

אנחנו צריכים את העירייה והעירייה צריכה אותנו. לשני הצדדים יש אינטרס משותף ברור ואין לי ספק שיגיעו לעמק השווה בסופו של דבר.

וכן, גם אם העירייה תעשוק אותנו ותגבה את המספרים שמצויינים כאן, אין למכבי בכלל שום התלבטות ושום שיקול. בבלומפילד החדש זה 15+ אלף מנויים וכסף נוסף מהתאים. זה כסף גדול. מה עדיף, לשלם מחיר סביר בנתניה עם חצי מההכנסות? זה הבדל של עשרות מיליונים. מכבי תארח בבלומפילד כשהוא יהיה מוכן.

אגב, הזוי שרוצים לקחת מבני יהודה סכומים כאלה. אם כבר למישהו לא כדאי לארח בבלומפילד זה להם.

אז זהו שמבני יהודה והפועל רוצים רק מיליון וחצי ממה שהבנתי.

זה חייב להיות ביחס לכמות היציעים שנפתחים ופר משחק, אולי עם מינימום מסויים.

אז זהו שמבני יהודה והפועל רוצים רק מיליון וחצי ממה שהבנתי.

זה חייב להיות ביחס לכמות היציעים שנפתחים ופר משחק, אולי עם מינימום מסויים.

שמע אני לא סמנכל הכספים של בני יהודה אבל מיליון וחצי לשנה לקבוצה שכל התקציב השנתי שלה הוא איזה 15-20 מיליון שקל זה סכום הזוי ולא סביר, בעיקר כשמבינים שבלומפילד החדש לא כל כך אמור להשפיע על ההכנסות שלהם בצורה משמעותית בהשוואה למה שהיה קודם.

וכן זה מעצבן שלוקחים מהקבוצות האחרות סכומים שונים ממה שלוקחים מאיתנו אבל זה לא צריך לעניין אותנו. מה שצריך לעניין אותנו זה מה האפשרות הכי טובה לנו בלי להסתכל על קבוצות אחרות. בגלל זה אני משוכנע שנחזור לבלומפילד.

חישוב תיאורטי לצורך הדיון: נניח שבנתניה בעונה הבאה יהיו 9000 מנויים. בבלומפילד אפשר להעריך 15000, נראה לי סביר. נעשה הערכה שמרנית למחיר של כל מנוי נוסף, נניח 750 שקל בממוצע לכל מנוי: כבר כאן הבדל של 4 וחצי מיליון שקל. על זה תוסיפו עשרות אלפי כרטיסים. יהיו כל שנה כמה משחקים שימכרו בהם 10,000+ כרטיסים. זה עוד כמה מיליוני שקלים בשנה, ועוד כמה מיליונים בשנה מתאי הצפייה ועוד כמה מיליונים ממנויים לאירופה בעונה שנעלה לבתים שוב. בקיצור בלומפילד שווה למכבי לפחות 8-10 מיליון שקל בשנה מעל ההכנסה מנתניה. ההנהלה יודעת את זה טוב מאוד ולכן אנחנו נחזור לבלומפילד וכל מי שמתעצבן פה על כך ש 2.5 מיליון שקל לשנה זה מחיר גבוה או שהעירייה מנסה לדפוק אותנו עם תא צפייה וכרטיסי vip, אז תבינו כמה זה טיעון דפוק נגד לא לחזור לבלומפילד.

חישוב תיאורטי לצורך הדיון: נניח שבנתניה בעונה הבאה יהיו 9000 מנויים. בבלומפילד אפשר להעריך 15000, נראה לי סביר. נעשה הערכה שמרנית למחיר של כל מנוי נוסף, נניח 750 שקל בממוצע לכל מנוי: כבר כאן הבדל של 4 וחצי מיליון שקל. על זה תוסיפו עשרות אלפי כרטיסים. יהיו כל שנה כמה משחקים שימכרו בהם 10,000+ כרטיסים. זה עוד כמה מיליוני שקלים בשנה, ועוד כמה מיליונים בשנה מתאי הצפייה ועוד כמה מיליונים ממנויים לאירופה בעונה שנעלה לבתים שוב. בקיצור בלומפילד שווה למכבי לפחות 8-10 מיליון שקל בשנה מעל ההכנסה מנתניה. ההנהלה יודעת את זה טוב מאוד ולכן אנחנו נחזור לבלומפילד וכל מי שמתעצבן פה על כך ש 2.5 מיליון שקל לשנה זה מחיר גבוה או שהעירייה מנסה לדפוק אותנו עם תא צפייה וכרטיסי vip, אז תבינו כמה זה טיעון דפוק נגד לא לחזור לבלומפילד.

זה לא משנה כמה נרוויח מכרטיסים זה עניין עקרוני שמנסים לדפוק אותנו

בחיפה הקבוצות התלוננו ואיימו על זה שדרשו מהן 32 אלף שקל למשחק, פה מדובר על 100 אלף שקל למשחק לאצטדיון פחות טוב על הנייר (בלי גג, בסיס ישן יותר וכו'). זה סכום הזוי לחלוטין גם אם לוקחים בחשבון שתל אביב יקרה יותר.

המודל הזה של אצטדיון עירוני זה כל כך עקום, נותן פתח לכל כך הרבה בעיות. מילא היו מאפשרים בעלות משותפת, אני בטוח שגולדהאר היה קופץ על זה, אבל העירייה פשוט תכננה משהו בלי להתייעץ עם המועדונים, ואז הוכנסו שינויים שדחו את העבודות בגלל דברים כאלה, ועכשיו הם גם רוצים מחיר מופקע.

אז להכנע לסחטנות ולביריונות? זה לא משנה כמה כסף יש לעירייה, מה שמשנה זה שהם בונים איצטדיון ב400 מיליון והקבוצה החזקה ועם הקהל הכי גדול בעיר לא תשחק בו. אתה חושב שזה לא יזיז להם? אני חושב שמאוד יזיז להם.

אני אישית חושב שמכבי צריכה איצטדיון משלה, שכל ההכנסות יילכו למועדון. מוכן לנסוע עוד 3 שנים לנתניה/מושבה בשביל שדבר כזה יקרה.

אתה מוציא את מה שרשמתי מההקשר. הגבתי לערן על זה שהם יחנקו מהדמי שימוש אם מכבי לא תכניס 2 מיליון בשנה. לעירייה חזקה כמו תל אביב זה בקושי פיפס בתקציב אז הם לא יחנקו ואנחנו לא יותר חזקים במו"מ. אני מסכים איתך שלא צריך להיכנע לסחטנות שלהם

אין קשר, זה כמו שתגיד שלאברמוביץ' יש 15 מיליארד דולר וצ'לסי היא זבוב טורדני בשבילו,

אתה בונה פרוייקט ואתה רוצה להפיק ממנו תועלת ושהוא יהיה רווחי.

א. לא הבנתי מה הקשר לאברומיץ וצלסי, פה אתה מדבר על שני צדדים יריבים למו"מ

ב. העירייה לא מחוייבת לפרוייקטים רווחים, גם אם מדובר על חברה כלכלית בבעלות העירייה

ג. להפועל ובני יהודה אין בעיה (כרגע) להתחייב לשחק שם, וזה בלי קשר למשחקי נבחרת, אירועים והופעות שהאצטדיון יארח, ככה שפיל לבן הוא לא יהיה בכל מקרה

ד. אין לי ויכוח איתך שהעירייה רוצה שנשחק שם, אני פשוט חולק עליך על מידת הנחיצות שלהם בנו, ועל זה שיש לנו עליונות במו"מ. עיריית תל אביב היא גוף סופר חזק וקשוח. חולדאי הפך את אוסישקין למגרש חניה בלי למצמץ וזה הרבה לפני שהדרייב אין היה בתכנון.

ה. בסופו של דבר נשחק שם, זה האינטרס של שני הצדדים, רק אל תחשבו שהם בכיס שלנו או משהו כזה. ממש להיפך

שטויות, מי שרוצה יכול לנסוע לבלומפילד לראות את הפועל, אנחנו נלך לאן שיחליטו שצריך לשחק, בטח ובטח אם אלה הטיעונים

אתה פשוט חי בסרט. זה לא יקרה. אנשים יצאו עם קלשונים לרחוב (טוב הגזמתי - פשוט לא יסעו עוד לנתניה).

זה לא משנה כמה נרוויח מכרטיסים זה עניין עקרוני שמנסים לדפוק אותנו

אל תדאג, אף אחד במכבי לא יוותר על 8-10 מיליון שקל בעונה + לשחק בעיר שלך, בשביל עיקרון כזה או אחר.

כמו שכתבו פה בסוף יגיעו לעמק השווה ונפתח את העונה הבאה (אם יהיה מוכן) בבלומפילד, לאף אחד ובאמת פשוט לאף אחד לא יצא טוב אם לא נשחק בבלומפילד בסופו של דבר, לא למועדון מבחינה כלכלית, לא לאוהדים, לא לעירייה וכו וכו.

וואו התגובות פה פשוט הזיה מוחלטת

שנתיים וחצי מסבירים לכולם שהמושבה לא הייתה אופציה ריאלית, פתאום על הזין בלומפילד, נרביץ שני יציעים במושבה והכל טוב

חמש שנים קוראים כתבות על כוונה של המועדון לבנות אצטדיון פרטי, אבל לא מצליחים למצוא שטח מתאים, פתאום על הזין בלומפיחד, נעביר עוד שלוש שנים בנתניה ויהיה לנו אצטדיון פרטי דנדש

פשוט 0 חיבור למציאות

וואו התגובות פה פשוט הזיה מוחלטת

שנתיים וחצי מסבירים לכולם שהמושבה לא הייתה אופציה ריאלית, פתאום על הזין בלומפילד, נרביץ שני יציעים במושבה והכל טוב

חמש שנים קוראים כתבות על כוונה של המועדון לבנות אצטדיון פרטי, אבל לא מצליחים למצוא שטח מתאים, פתאום על הזין בלומפיחד, נעביר עוד שלוש שנים בנתניה ויהיה לנו אצטדיון פרטי דנדש

פשוט 0 חיבור למציאות

למה המושבה אופציה לא ריאלית?

למה שניתן לעייריה לזיין אותנו ככה?

כמה מנויים מכבי מכרה העונה?

למרות שהשאלה לא רלוונטית מכבי יעדיפו נתניה בשביל עוד 1000-2000 מקומות מאשר קצת פחות (המושבה) ושיהיה לנו חיים קלים

אתה פשוט חי בסרט. זה לא יקרה. אנשים יצאו עם קלשונים לרחוב (טוב הגזמתי - פשוט לא יסעו עוד לנתניה).

לא כידונים

לא חניתות

רק הדם של חולדאי