Jump to content

קבוצת הנוער מכבי ת?א שחר -נושא מעקב 2018/2019

Recommended Posts

אנחנו לא מתחילים לקטוף את הפירות... הפירות נופלים מהעץ בהמוניהם, איזה מחלקת נוער

ממש!

שלעטה כבר תקופה ארוכה מרשים מאוד.

גררו החמצה מול שער חשוף

חברים יש לנו כל כך הרבה כשרונות.. בודאות שלא כולם יגיעו לבוגרת, חלק יימכרו במחירים יפים, חלק יושאלו לתקופות מסוימות, והמשובחים שבהם יצליחו להתברג.. אבל כמו שזה נראה, עוד כמה שנים כל הליגה ההעל תהיה מורכבת מיוצאי מכבי, למעט כמה סולומונים שיבליחו מדי פעם מפתח תקווה, חיפה ובני יהודה.. גולדהאר איז דה גאד!

אך פתח תקווה מובילים את הטבלה?!?

זה נראה כמו בוגרים נגד נערים

התוצאות לא משנות. אני מצפה ממאמני הנוער של מכבי לעבוד על השיטה שבה הבוגרים משחקים גם אם הם בטוחים ששיטה אחרת תעבוד יותר במשחק מסויים. לצורך העניין אין לי בעיה שבמצב שבו כביכול אמורים לשמור על תוצאה יעשו חילוף שנראה הזוי אם רוצה לנצח בכל מחיר, אבל המטרה שלו היא להקנות ניסיון ואימון לילד מסגל הנוער.

אם כמו שאתם אומרים נראה שיש הרבה שחקנים ברמה, זה לא באמת משנה באיזה מקום נסיים. יש לי חבר ששיחק בנתניה ואמר שלימדו אותם לעשות הצגות ולמשוך זמן כדי לנצח. ככה אתה לא מפתח שחקנים.

אני כן חושב שכחלק מהאתוס של המועדון חשוב להקנות לשחקנים תחושת תסכול מהתוצאה, ועם זאת אני לא חושב שצריכים לכוון לתוצאה. צריכים לכוון להכשרת שחקנים לקבוצה הבוגרת. זה גם יכול להגיד, לצורך העניין, לשחק עם שחקן מחוץ לעמדה הרגילה שלו, בין אם כחלק מתהליך שינוי עמדה ובין אם פשוט כניסוי מחשבתי שתפקידו לפתוח לו את הראש (יוהאן ז"ל קידם את הגישה הזאת של הניסוי). הפער לא משנה. המצב בטבלה לא משנה. אם היום יותר משחקן אחד נראה כפוטנציאל רציני לבוגרים - מחלקת הנוער עשתה את שלה.

נכון טעות שלי, משום מה חישבתי את היורו כ-5 שקלים.

עוד יותר מבטל את ההודעה של קסטור שטען שפתח תקווה הכניסו 30 מיליון שקל.

במקרה הטוב 20 אם באמת רק מיליון יורו הלכו לסוכנים ולמנור עצמו.

אשכרה ניהלתם דיון אם זה 30 מליון שקל או 25 או 22.

הם מכרו שחקן בן 19 בקצת פחות מהסכום שזהבי נמכר. אם הם שמו עליו לפני 5 שנים 400 אלף שקל, זו מהעסקאות הטובות בהיסטוריה.

אשכרה ניהלתם דיון אם זה 30 מליון שקל או 25 או 22.

הם מכרו שחקן בן 19 בקצת פחות מהסכום שזהבי נמכר. אם הם שמו עליו לפני 5 שנים 400 אלף שקל, זו מהעסקאות הטובות בהיסטוריה.

זה נכון. אבל אחרי שראיתי אותו משחק אני אומר לך ש:

א. עדיף לשחק בפתח תקווה אם אתה כישרון ברמה של עובד/בניון/ברקוביץ׳ (ורק אז, אם יש לך כישרון עד כדי כך יוצא דופן) מאשר ברוב הקבוצות הארץ, כי שיווקו את הכישרון שלו לחו"ל במקום שייתקע בארץ.

ב. היה עדיף לו לשחק במכבי, ששם היו מלמדים אותו גם יסודות שחסרים לו, ושמקווה בשבילו שלא מאוחר להקנות לו, כי באמת כישרון נדיר.

סולומון מספיק מוכשר כדי שישווקו אותו לאירופה. אם היה פחות מוכשר, היה תקוע בפתח תקווה. מצד שני, אם היה במכבי כנראה שגם היו מוכנים למכור אותו, אבל אחרי שכבר נהיה שחקן.

אתה מראה שהלוזונים יודעים לעשות עסקים, לא שבמכבי פ"ת יודעים לפתח שחקנים. מה שיש לסולומון זה נטו כישרון מולד, ושוב, באמת מקווה בשבילו שיצליחו להוציא ממנו שחקן, כי הוא חתיכת כישרון נדיר.

אבל מכבי היא המקום הכי טוב לשחקני נוער. תראה לא רק כמה שחקני בית יש במכבי, אלא כמה שחקנים שיצאו ממחלקת הנוער של מכבי משחקים בשאר הקבוצות בליגה. מכבי היא המקום הכי טוב להתפתח בו אם אתה רוצה לצאת שחקן.

כנראה לא מעט השתנה במחלקת הנוער מאז שגולדהאר הגיע.

מעולם לא היה לנו כל כך הרבה כישרונות שיכולים לשחק בעתיד בבוגרים, ג'ורדי הוביל מהפכה לא?