Jump to content

תאילנד לשבועיים בדצמבר

idan8

Recommended Posts

מעניין מה שאתה אומר על אום גרדן, תוהה מה כבר יכול להסתבך במסעדה שאתה הולך לקופה מזמין מה שאתה רוצה ומביאים לך

היינו בקניון ובתצפית היום (לא נשארנו לשקיעה כי הגיע שבר ענן מפגר בתוך 5 דקות והפך יום שמש מושלם למבול מפגר...אולי מחר נחזור לשקיעה).

בבית קפה לא ישבנו, אבל המפל היה ממש נחמד.

באנו ל-om garden וההתנהלות והשירות שלהם ממש עיצבנו אותנו, אז לא נשארנו לאכול. מצד שני אכלתי היום בנייט בזאר את הפאד תאי הכי טוב בטיול עד עכשיו (כבר 10 ימים), ושלא במפתיע גם ההכי זול 40 באט).

איזה כיף זה לאכול בתאילנד בלי חשבון האוכל הכי טעים במזרח.

אין על הפאד תאי באמצע השוק לילה .

ממליץ לקחת טוסטוס ולנסוע לכפר הסיני / טיבטי? שליד . כמה דקות נסיעה אחרי הכפר מגיעים לנהר עם מפלים ובריכות, ממש ממש יפה .

איזה חופים בהודו נותנים פייט לחופים של תאילנד? (להוציא את אנדמן כי על רטוב זה מחוץ להודו).

אום ביץ\קודלי\ורקלה חופים נחמדים מאוד אבל לא ברמה של אנדמן\תאילנד (חופים מסויימים, יש חופים שהייתי כבר מעדיף אום ביץ)\וקמבודיה (וואווווו!).

אם לתת פייט זה בהקשר של איך נראה החוף אתה צודק אבל מבחינת אווירה ותמורה לכסף אום ביץ (וגם קודלי) לא רואים לדעתי שום חוף בתאילנד ( לפחות בקופנגן קוסמוי וקו טאו). אולי זה לא מתאים למי שמחפש ריזורט עם בריכת אינפיניטי מפגרת על המים , אבל זה אחד היעדים הכי מטורפים שאני הייתי בהם .

קמבודיה לא רואה את תאילנד ולטענת מקומיים / אירופאים וישראלים שמנהלים שם את העסק שנתיים שלוש והסינים משתלטים שם על העסק ככה שממש מומלץ להגיע לשם בקרוב

אין על הפאד תאי באמצע השוק לילה .

ממליץ לקחת טוסטוס ולנסוע לכפר הסיני / טיבטי? שליד . כמה דקות נסיעה אחרי הכפר מגיעים לנהר עם מפלים ובריכות, ממש ממש יפה .

הכפר הסיני זאת נקודת תיירות ומסחרה די מביכה, אבל יש view point מעל הכפר עם נוף מטורף..יצאו לי שם תמונות שאפשר להדפיס מהן גלויות מרוב שהיה יפה אתמול.

האמת שלא עצרתי בתוך הכפר , נתקלתי בכמה נשים שהציעו משהו לעשן אבל לא ראיתי ממש מה קורה בפנים .

המשכתם לכיוון המפל?

אם אתה מדבר על Mor Pang אז כן, אם מפלים אחרים אז כנראה שלא...היום אנחנו נוסעים כנראה למפל שקצת דרומי יותר. מחר כבר מדרימים לכיוון האיים (היו עשרה ימים מעולים בצפון).

אם לתת פייט זה בהקשר של איך נראה החוף אתה צודק אבל מבחינת אווירה ותמורה לכסף אום ביץ (וגם קודלי) לא רואים לדעתי שום חוף בתאילנד ( לפחות בקופנגן קוסמוי וקו טאו). אולי זה לא מתאים למי שמחפש ריזורט עם בריכת אינפיניטי מפגרת על המים , אבל זה אחד היעדים הכי מטורפים שאני הייתי בהם .

קמבודיה לא רואה את תאילנד ולטענת מקומיים / אירופאים וישראלים שמנהלים שם את העסק שנתיים שלוש והסינים משתלטים שם על העסק ככה שממש מומלץ להגיע לשם בקרוב

דיברתי נטו מבחינת היופי של המים והחוף,

קמבודיה זה חתיכת חלום, רק שוודיות מים כמו בתאילנד וכל היום כדורגל ופריזבי על החוף עד השקיעה, בערב יש מסיבות וסבבי ברים עד שאתה נופל\נמאס לך לראות שוודיות.

אין ספק ששגרת היום בקודלי\אום ביץ זה משהו שאין בשום מקום אחר, וההרגשה שם היא שנייה אך ורק לצפון הודו.

אין ספק ששגרת היום בקודלי\אום ביץ זה משהו שאין בשום מקום אחר, וההרגשה שם היא שנייה אך ורק לצפון הודו.

קודלי/אום ביץ' זה לרבוץ על הערסל/חוף עם פייסל וספר.

נראה לי שהחלטנו בסוף על לילה בפוקט (חייבים כי אי אפשר להגיע לקופיפי ביום של הנחיתה), 4 לילות בקופיפי, 4 לילות בקופנגן כולל האלף מון, 4 לילות בקוסמוי ו2 לילות בבנקוק.

יש הצעות ייעול?

נראה לי שהחלטנו בסוף על לילה בפוקט (חייבים כי אי אפשר להגיע לקופיפי ביום של הנחיתה), 4 לילות בקופיפי, 4 לילות בקופנגן כולל האלף מון, 4 לילות בקוסמוי ו2 לילות בבנקוק.

יש הצעות ייעול?

אמנם זה היה לפני איזה שבע שנים אבל את קופנגן אני זוכר שמציתי די מהר אלא אם אתם לא מתכוונים להישאר בעיר המרכזית הרבה זמן. אגב יש שם את השניצל הכי טעים שאכלתי מעניין אם זה עוד קיים.

מאמא שניצל (שהקירות כתומים עם מלא פתקים). אחד הטעימים!

אני חושב שסידרת את הטיול לא רע, אני מבין שקניות השארת לסוף? (גם רצוי, במקום להיסחב עם ים דברים בין האיים).

קופיפי וקוסומי הייתי מוריד לילה ואולי מוסיף את קראבי על הדרך ל-2 לילות (אבל אני אוהב לתפור דברים ונהנה מזה).

בקופנגן ממש נהנתי, הייתי 5 ימים (קח בחשבון שאחרי פול מון מת שם), תדפוק גיחה לצלילות שקו-טאו אחד המקומות המטורפים בעולם (תוודא שסוגר עם חברה אוסטרלית, לדעתי פחות סביר שתיפול אתם בפח).

יש הצעות ייעול?

מרגיש לי קצת קצר מדי, אם יש לכם אפשרות להאריך מעט הייתי מוסיף לילה בקוסמוי ובנגקוק (אפשר גם קוטאו אם יש יותר זמן).

אתם נוחתים בפוקט וחוזרים מבנגקוק?

למה אין אופציה להגיע ביום הנחיתה לקופיפי?

אמנם זה היה לפני איזה שבע שנים אבל את קופנגן אני זוכר שמציתי די מהר אלא אם אתם לא מתכוונים להישאר בעיר המרכזית הרבה זמן. אגב יש שם את השניצל הכי טעים שאכלתי מעניין אם זה עוד קיים.

קופנגן זה נטו בשביל מסיבות 4 לילות לא? ונרשם השניצל :)

מאמא שניצל (שהקירות כתומים עם מלא פתקים). אחד הטעימים!

אני חושב שסידרת את הטיול לא רע, אני מבין שקניות השארת לסוף? (גם רצוי, במקום להיסחב עם ים דברים בין האיים).

קופיפי וקוסומי הייתי מוריד לילה ואולי מוסיף את קראבי על הדרך ל-2 לילות (אבל אני אוהב לתפור דברים ונהנה מזה).

בקופנגן ממש נהנתי, הייתי 5 ימים (קח בחשבון שאחרי פול מון מת שם), תדפוק גיחה לצלילות שקו-טאו אחד המקומות המטורפים בעולם (תוודא שסוגר עם חברה אוסטרלית, לדעתי פחות סביר שתיפול אתם בפח).

כן התכנון הוא קניות בסוף, ולהוסיף את יעד כבר הופך לדי לחוץ לא?

מרגיש לי קצת קצר מדי, אם יש לכם אפשרות להאריך מעט הייתי מוסיף לילה בקוסמוי ובנגקוק (אפשר גם קוטאו אם יש יותר זמן).

אתם נוחתים בפוקט וחוזרים מבנגקוק?

למה אין אופציה להגיע ביום הנחיתה לקופיפי?

זהו הבעיה שאין לנו מרחב להגדלת הטיול, זו הכמות ימים שאנחנו יכולים.

בעיקרון נוחתים וחוזרים מבנקוק, טיסה הלוך נוחתת בבנקוק ב3 בצהריים וטיסה חזור יוצאת מבנקוק ב7 בערב. זה אומר שבהלוך אנחנו יכולים להגיע לפוקט באיזור 5-6 והבנו שכבר אין איך להגיע לקופיפי בשעה הזאת.

הסירה האחרונה מפוקט לקופיפי היא ב3/4 אחה"צ. את המעבר לקוסמוי וקופנגן אתם עושים בטיסה או אוטובוס?

בכל מקרה אחלה תכנון, 5 ימים בכל אי זה מושלם

תהנו אחי

• 2 weeks later...

שאלה, מתכננים ביום האחרון להתעורר בקופיפי כשהטיסה חזור היא ב19:30 בבנקוק.

ריסקי?

לא, יש מעבורת בשעה 9 לקראבי (שעתיים, ומהנמל עוד חצי שעה במונית לשדה). אם תקבע טיסה לאיזור 14:00 אתה תספיק. (קראבי-בנקוק זה שעה ורבע)

הבנתי, אש.

שאלה דומה, בהלוך אנחנו נוחתים ב15:30 בבנקוק עם ארקיע ורוצים להגיע לקוסמוי. טיסות המשך שנשמעות לי רלוונטיות הן ב18:00 וב19:10. יש עדיפות ל7?

השדה בבנקוק בטיסות פנים היה ממש יעיל....אנחנו לקחנו מרווח בטחון בגלל שחששנו מהטיסה לתאילנד. הייתי הולך על המאוחרת.

נ.ב

שים לב שיש שני נמלי תעופה בבנקוק...תוודא שזה אותו אחד.